صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

آخرين مقاله‌ها

 • اتحادیه آزاد کارگران ایران: به ”ستاد همیاری فرهنگیان ایران در حمایت از سیل زدگان” بپیوندیم

  شرایط در مناطق سیل زده بسیار بحرانی است. گستردگی مناطق گرفتار سیل و میزان خرابی ها به حدی است که عملاً زندگی بسیاری را به مخاطره جدی انداخته است. تخریب منازل و مزارع و مدارس و محل های کسب و کار مردم و تمامی آنچه که روند روزمره زیست مردم آن مناطق در گرو آن بود، منجر به شرایطی بشدت بحرانی شده که میتواند انسانها را کاملاً مستأصل نماید.
  مسئولین و نهادهای دولتی نیز آنچنان که پیداست عملاً کار چندانی برای مردم گرفتار انجام نمیدهند و صرفاً بدنبال شوهای تبلیغاتی و مراقبت از اماکن اقتصادی و تأسیسات نفتی دولتی هستند.
  در این میان اما گستردگی کمک های مردمی چه بصورت (...)

 • گفتگوی ایران‌گلوبال (کیانوش توکلی) با کوروش زعیم: تصمیم امریکا در باره سپاه، احتمال جنگ، جامعه مدنی و نظر اپوزیسیون به حاد شدن درگیری‌ها

  در این گفت‌وگو ابتدا در باره سیل و سیل‌زدگان سوال می‌شود و سپس در باره تروریستی نامیدن سپاه پاسداران و پیامد‌های آن و اینکه آیا امکان مصالحه بین ایران و آمریکا وجود دارد؟ همچنین جناب زعیم در باره پیشنهاد جبهه ملی ششم و راه مسالمت‌آمیز گذر و عفو عمومی مشروط مطالبی می‌گویند که با واکنش بینندگان برنامه زنده فیس‌بوک مواجه می‌شوند، که به تک‌تک سوالات نسبتا پاسخ می‌دهند.

 • مقام حکومتی: جامعه در حال انفجار است + فیلم

  فیلم زیر: اعتراف مسئولان نظام به فروپاشی اقتصادی و جامعه ای که در حال انفجار است
  نگرانی از بی‌اعتمادی مردم نسبت به حاکمیت
  رئیس فراکسیون امید از کاهش اعتماد مردم به حاکمیت ابراز نگرانی کرد. یک عضو دیگر این فراکسیون نیز از آسیب جدی به اعتماد مردم خبر داد. به گفته یک مدرس حوزه علمیه نیز مردم نسبت به کلیت نظام حالت خاصی پیدا کرده‌اند.
  به گزارش رادیو آلمان، هم‌زمان با چهلمین سالگرد روز موسوم به "روز جمهوری اسلامی" شماری از اصلاح‌طلبان در مورد بی‌اعتمادی مردم به حاکمیت هشدار داده و نسبت به آن ابراز نگرانی کرده‌اند.
  محمدرضا عارف، رئیس فراکسیون امید مجلس شورای (...)

 • تفسیر خبر سه شنبه ۲۰ فروردین سپاه پاسداران: سازمانی نظامی یا تروریستی؟

 • اتحادیه اروپا تحریم‌های حقوق بشری ایران را یک سال دیگر تمدید کرد

  • اتحادیه اروپا روز دوشنبه ۸ آوریل تحریم‌های وضع‌شده بر ایران به دلیل «نقض جدی حقوق بشر» را برای یک سال دیگر تمدید کرد. این تصمیم در نشست وزرای خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا در لوکزامبورگ گرفته شد ...
  اتحادیه اروپا روز دوشنبه ۸ آوریل تحریم‌های وضع‌شده بر ایران به دلیل «نقض جدی حقوق بشر» را برای یک سال دیگر تمدید کرد.
  این تصمیم در نشست وزرای خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا در لوکزامبورگ گرفته شد و مطابق آن تحریم‌های اعمال شده تا ۱۳ آوریل سال ۲۰۲۰ اعتبار خواهند داشت.
  این تحریم‌ها که برای نخستین بار در سال ۲۰۱۱ به تصویب رسیدند، شامل اسامی ۸۲ فرد و نهاد (...)

 • کاسبان سیل چه کسانی هستند؟

  یک پژوهشگر جامعه شناسی تغییر اقلیم گفت: سیل اخیر در ایران، علاوه بر همه‌ مصائب، رنج‌ها و دردهایش، هشداردهنده ظهور یک قشر جدید هم هست که می‌توان آن‌ها را کاسبان سیل نامید.
  به گزارش مهر، گیتی خزاعی این گروه را «کاسبان سیل» می‌نامد و می‌گوید: یک گروه از کاسبان سیل اخیر در کشور، «سدستایان» هستند که طرفداران بی‌چون و چرا و نامنتقد سدسازی در کشور هستند و حسرت می‌خورند که چرا در این سال‌ها سدهای بیشتری نساختند و با استناد به حجم عظیم آب رهاشده در شهرها و روستاهای مورد هجوم سیل، و با اشاره به کارکرد اخیر برخی از سدهای کشور در نگهداری از بخشی از این ورودی عظیم آب، و (...)

 • سندیکای کارگران هفت تپه: جان زندانیان در مناطق سیل زده در خطر است

  حمید رضا لشکری معاون سازمان آب و برق خوزستان اعلام داشت که خطر سیلاب در خوزستان جدی می باشد.
  "به گزارش روزنامه حکومتی فارس، چهار شهر خوزستان در معرض سیل قرار دارند و سیلاب حمیدیه، عبدالخان، *شیبان* و کارون را تهدید می کند"
  ما. سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه قبلا اعلام کرده بودیم که در صورت تداوم سیل، جان زندانیان در بند، بیشتر از دیگران در معرض خطر قرار می گیرد.
  ما در این مدت شاهد بوده ایم که این سیل ویرانگر، خانه و کاشانه فقیرانه هزاران کارگر و زحمتکش را بلعیده است. از طرف دیگر ما شاهد هستیم کسانی که امور مملکت را در دست دارند، نتوانسته اند حداقل خدمات (...)

 • مسئولان بدانند، مردم می فهمند!

  • شورای‌ هماهنگی‌ تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران آمادگی خود را جهت هرگونه کمک اعلام داشته، از دست اندرکاران می‌خواهد هرچه زودتر اقدامهای اساسی را جهت حل مشکلات مردم سیل زده به انجام رسانند ...
  ایران گویی غمت دریای بی پایان است!
  گویی همزاد درد و رنجی! وبی تدبیری بر سرنوشتت چیره گشته، آهنگ نابودیت را کرده است!
  هنوز درد زلزله‌هایت التیام نیافته، در آستانه ی سال نو دامانت گرفتار سیل ویرانگر شد و در بحبوحه ی این همه مشکلات کمرشکن اقتصادی، اجتماعی و...، کوهی از محنت بر دوشت سنگینی می کند. اما حتم داریم این مشکلات قامت سرو مانند و سربه فلک کشیده‌ات را نمی‌تواند (...)

 • The Swedish Academy...

  The Swedish Academy Committee for Nobel Nominations for Peace Källargränd 4, Gamla Stan 111 29 Stockholm, Sweden sekretariat@svenskaakademien.se
  CC: Det Norske Nobel Institute, Oslo, Norway
  Subject: (...)

 • More than 600,000 have signed a petition...

  More than 600,000 have signed a petition calling for the release of prominent Iranian human rights activist and legal counsel, Nasrin Sotoudeh, Amnesty International (AI) reported.
  Meanwhile, in a letter dated March 30, Ms. Sotoudeh disclosed that she has been sentenced to a total of 38 years imprisonment, twelve years of it obligatory, and 148 lashes.
  Sotoudeh also maintained that she has been sentenced to twelve years for defending the "Girls of the Revolution Street," and "advocating (...)

 • پاریس به نسرین ستوده شهروندی افتخاری اعطا کرد

  شورای شهر پاریس به نسرین ستوده، وکیل ایرانی شهروندی افتخاری اعطا کرد. بیانیه شورای شهر پاریس گفته شده شهروندی افتخاری پاریس به نشانه «حمایت و تجلیل» از نسرین ستوده، برای «شجاعت بی‌بدیلش» به او اعطا می‌شود. شورای شهر پاریس همچنین در همین بیانیه خواستار «آزادی فوری» خانم ستوده شده است.
  شورای شهر پاریس به نسرین ستوده، وکیل ایرانی شهروندی افتخاری اعطا کرد.
  به گزارش یورونیوز، اعضای شورای شهر پاریس روز دوشنبه ۱۲ فروردین به اتفاق آرا افتخار شهروندی پایتخت فرانسه را به این وکیل و کنشگر حقوق بشر دادند که هم اکنون در ایران در زندان به سر می‌برد. وی اخیرا به ۳۸ سال (...)

 • انتشار پرونده ۱۰۰ «ناقض حقوق بشر» در ایران

  سازمان عدالت برای ایران همزمان با برگزاری چهلمین سالگرد همه‌پرسی جمهوری اسلامی، جلد اول کتاب «چهره جنایت» را که شامل پرونده‌های «حقوقی» ۱۰۰ تن از «ناقضان حقوق بشر» در ایران است، منتشر کرد.
  قرار است در پنج جلد این مجموعه، پرونده‌های «حقوقی» ۵۰۰ نفر از «ناقضان حقوق بشر» در جمهوری اسلامی با هدف «پیگیری‌های حقوقی و پاسخگو کردن این افراد» منتشر شود.
  در جلد اول این کتاب، پرونده ۱۰۰ تن از مقام‌های بلندپایه جمهوری اسلامی منتشر شده است که «۲۵ تن از آنان در نهادهای زیر نظر رهبری، ۵۰ تن در مناصب قضایی،۳۶ نفر در شغل‌های دولتی و یک تن از آنان در زمان نمایندگی مجلس، (...)

 • ادامه ی سیل در کشور، وضعیت در بسیاری از مناطق بحرانی است

  • بنابر گزارش منابع دولتی، ۴۰۰ شهر و روستا در ۱۵ استان کشور با سیل درگیر هستند. استان های کرمانشاه، لرستان، خوزستان و چهارمحال و بختیاری از جمله مناطقی هستند که تعداد بیشتری از شهرها و روستاهای آنها درگیر سیل شده اند ...
  بنابر گزارش منابع دولتی، ۴۰۰ شهر و روستا در ۱۵ استان کشور با سیل درگیر هستند. استان های کرمانشاه، لرستان، خوزستان و چهارمحال و بختیاری از جمله مناطقی هستند که تعداد بیشتری از شهرها و روستاهای آنها درگیر سیل شده اند. بر اساس این گزارش ها تاکنون ۷٨ جاده بین شهری و ۲۱۹۹ جاده روستایی بر اثر سیلاب مسدود شده اند که امدادگران در تلاش برای (...)

 • محمد نجفی، وکیل دادگستری مجددا بازداشت شد

  • محمد نجفی، وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر که روز پنجشنبه از زندان اراک آزاد شده بود روز دوشنبه مجددا توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان اراک منتقل شد ...
  محمد نجفی، وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر که روز پنجشنبه از زندان اراک آزاد شده بود ساعتی پیش مجددا توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان اراک منتقل شد. گفته می شود این اقدام از سمت مامورین با ارائه حکم دادگاه مبنی بر اجرای حبس ۱۰ ساله آقای نجفی صورت گرفته است. این وکیل دادگستری پیشتر در حالی که جهت تحمل محکومیت ۳ ساله خود در زندان اراک بود، با عناوین مختلف اتهامی به ۱۶ سال حبس دیگر محکوم شده است. (...)

 • گفتگوی ایران‌فردا(جمشید چالنگی) با آقایان کورش زعیم، قاسم شعله سعدی وعلیرضا نوریزاده درباره بحران سیل در ایران

  تفسیر خبر جمعه ۹ فروردین
  دراین شماره از برنامه تفسیر به شما هموطنان عزیز در هرکجای میهن که هستید سلام میگوییم، در این ایام غم انگیزکه بخاطراز دست دادن عزیزان هموطنمان در اقصاء نقاط کشور در سیل ویرانگر اخیر در سوگ هستید ،در مورد شهر های آسیب دیده گزارشاتی منتشر شده ولی در مورد روستاهای سیل زده هیچ گزارشی تا کنون منتشر نشده است. پیامد های سیل درایران در شیراز و خراسان و استان گلستان و مرکزی چه بوده است ؟؟؟. آیا مسئولین به وظایف قانونی خود عمل کرده اند؟؟؟ درامد های کلان ایران به کجا میرود آیای بخشی از آنها صرف بازسازی مناطق سیل زده میگردد!!؟؟؟ سیاست های حکومت (...)

 • بیانیه بیش از هشتاد تشکل کارگران ساختمانی

  • انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی در بیانیه‌ای مشترک بر خطوط کلی مطالبات خود تاکید کردند و خواستار روشن شدن دستمزد کارگران ساختمانی شدند ...
  انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی در بیانیه‌ای مشترک بر خطوط کلی مطالبات خود تاکید کردند و خواستار روشن شدن دستمزد کارگران ساختمانی شدند.
  در بیانیه ٨۴ انجمن صنفی کارگری آمده است: آیا کارگران ساختمانی در این کشور جز کارگران محسوب نمی‌شوند؟ یا خرج و مخارج زندگی اینها کمتر از سایر کارگران شاغل است؟ اصلا تعیین دستمزد در سرنوشت کارگران ساختمانی تاثیرگذار است یا نه؟ چرا هیچوقت هیچ تلاشی نشده است که برای کارگران ساختمانی نیز (...)

 • نسرین ستوده، وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر محبوس در بند زنان زندان اوین با نگارش نامه‌ای سرگشاده به جزئیات محکومیت اخیر خود اشاره کرده است

  به گزارش حقوق بشر در ایران, نسرین ستوده, وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر محبوس در بند زنان زندان اوین در نامه ای سرگشاده بمناسبت آغاز سال ۱۳۹۸ ضمن اشاره بر وضعیت اسفناک سرکوب و نقض گسترده حقوق بشر در ایران به جزئیات بیشتری از محکومیت اخیر خود که از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران و توسط قاضی محمد مقیسه ای و در دو پرونده و در مجموع به ۳۸ سال و نیم حبس تعزیری و ۱۴۸ ضربه شلاق محکوم شده است اشاره کرده. این وکیل دادگستری توضیحات تخصصی خود را پیرامون چگونگی صدور این حکم فرا قانونی که با حمایت و دستور ارگانهای قضائی و امنیتی صادر شده است بطور کامل در نامه فوق توضیح (...)

 • فراخوان عفو بین الملل برای آزادی بی قید و شرط مریم اکبری‌منفرد

  مریم اکبری‌منفرد یک زندانی عقیدتی است که بیش از ۱۰ سال است به صورت مداوم و بدون مرخصی در زندان به سر می‌برد. او باید فورا و بدون و قید و شرط آزاد شود.
  مریم اکبری منفرد صبح زود ۱۰ دی ۱۳۸۷ بازداشت شد و خانواده وی تا پنج ماه از وضعیت و محل نگهداریش هیچ اطلاعی نداشت. مریم اکبری منفرد تا ۴۳ روز پس از بازداشت در سلول انفرادی بسر می‌برد و تحت بازجویی‌های شدید قرار داشت. او از دسترسی به وکیل مدافع محروم بود و وکیل مدافع تسخیری خود را برای اولین بار در روز دادگاه ملاقات کرد.
  مریم اکبری منفرد در خرداد ماه ۱۳۸۸ پس از یک محاکمه به شدت ناعادلانه توسط دادگاه انقلاب (...)

 • Iran: Dire situation of human rights defenders detailed in report for UN review

  FIDH, OMCT and LDDHI submitted a report to the 34th session of the United Nations (UN) Working Group on the Universal Periodic Review (UPR) of Iran, which will be held in November 2019. The report assesses the situation of human rights defenders (HRDs), in particular human rights lawyers, who have been judicially harassed since 2017, and offers recommendations for the third cycle of the UPR.
  Since the second cycle of the UPR of Iran, which was held in October 2014, the situation of HRDs, (...)

 • پیام به حکومت ابردزد و بی لیاقت جمهوری اسلامی مسلط بر ایران ما: کورش زعیم

  از آن مردم دوستان گرامی که صدها سد بزرگ غیرضروری در جای های غلط و با مهندسی بیسوادانه با هزینه های چند برابر واقعی از خود به یادگار گذاشتند که برخی از آنها در برابر فشار سیل خواهد شکست، و آن دزدان گرانقدر که در مسیل ها و رودخانه های فصلی و در حریم رودخانه های جاری که به عقل کوچکشان در اثر اشتباه طبیعت بوده و زمین های گران بهایی را اشغال کرده بودند و آب در آنها همیشه جاری نبوده، خانه سازی کرده و به مردم بی خبر از همه جا فروخته پولش را به خارج انتقال داده اند، تا هنگام باران عدم وجود مسیل ها و همان رودخانه های خشک آب باران را در سطح جاری و تبدیل به سیل کند؛ (...)

0 | ... | 20 | 40 | 60 | 80 | 100 | 120 | 140 | 160 | 180 | ... | 5200

کپی رایت © 2019 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت | پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0