صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

آخرين مقاله‌ها

 • پنجره ای رو به خانه پدری؛ علیرضا نوریزاده، کورش زعیم و محسن خاتمی جمعه ۲۱ تیر ۹۸ : رویدادهای روز ایران

  پنجره ای رو به خانه پدری؛ علیرضا نوریزاده، کورش زعیم و محسن خاتمی جمعه ۲۱ تیر ۹۸ :
  رویدادهای روز ایران

 • بیانیه جواد لعل محمدی، سخنگوی گروه بیانیه ۱۴ تن از ایران

  ملت شریف ایران، همانگونه که در اخبار و گزارش‌ها شنیدید؛ به دستور مقام‌های قوه قضاییه و امنیتی و انتظامی رژیم دو تن از امضاکنندگان بیانیه ۱۴ تن آقایان محمد مهدوی فر و محمد نوری زاد طی چند روز اخیر با طرح شکایات بی اساس و بهانه هایی چون توهین به رهبری و مقامات کشوری بازداشت شدند. این در حالی ست که بر همگان معلوم شده علت بازداشت آن دو هموطن شریف مشارکت در طرح و انتشار بیانیه موسوم به ۱۴ تن است و از همین روی محمد نوری زاد با نپذیرفتن قرار کفالت و نامشروع خواندن این بیدادگاههای فرمایشی ترجیح داد تا اعلام برائت کامل در زندان بماند.
  ما و آن دو یار عزیز زندانی مان (...)

 • جبهه ملی ایران - اروپا : نقدی بر عملکرد جبهه ملی ایران در زمان انقلاب

  ایران امروز به آستانه یک انفجار اجتماعی بزرگ رسیده است. در چنین اوضاع و احوالی نیروهای سیاسی مطرح تلاش می کنند تا با استفاده از تغییرتدریجی فضای سیاسی، اهداف خود را تبلیغ و با جلب حمایت و پشتیبانی هرچه بیشتر مردم سهم بیشتری در سپهر سیاسی به دست آورند. طبیعی است که جبهه ملی نیز- که در طول حکومت جمهوری اسلامی به علت کنترل شدید امنیتی و آزار و تعقیب و زندانی شدن رهبرانش اغلب به عدم کارآیی سازمانی و چند دستگی دچار شده بود - به چنین اقدام بایسته ای دست بزند. در این زمینه حرکتی تحول طلبانه با اعلام موجودیت "سامان ششم جبهه ملی" در داخل صورت گرفت. لکن، برای اینکه (...)

 • وخامت شدید حال ساناز اللهیاری در یازدهمین روز اعتصاب غذا

  ساناز اللهیاری و امیرحسین محمدی فر از روز 13 تیر و با ارسال نامه هایی به رئیس زندان اوین و قاضی مقیسه دست به اعتصاب غذا زدند. اعتصاب غذای این اعضای هیات تحریریه نشریه گام در اعتراض به روند رسیدگی به پرونده شان بوده است و هم اکنون وارد روز یازدهم خود شده است.
  طبق گزارش های رسیده از منابع موثق، خانواده های ساناز اللهیاری امروز 23 تیر برای ملاقات حضوری به زندان اوین مراجعه کردند و در ابتدا با این جمله مسئولین سالن ملاقات مواجه شدند که به دلیل اعتصاب ممنوع املاقات است. با پیگیری مداوم خانواده ، بالاخره مسئولین به ملاقات کابینی رضایت دادند.
  طبق گزارش همان (...)

 • زندان جای غارتگران و تبهکارانی چون علی خامنه‌ای است نه محمد نوری‌زاد و دیگر زندانیان سیاسی! کوروش گلنام

  هُشدار به حکومت گرچه دانی که نشنوند، بگوی هرچه دانی ز نیک خواهی و پند زود باشد که خیره سر بینی به دو پای اوفتاده اندر بند دست بر دست می‌زند که دریغ نشنیدم حدیث دانشمند سعدی
  این حکایت کار محمد نوری زاد از همآن دقیقه‌ای بوده است که از این حکومت روی برگرداند و با انتقاد‌های سخت، گزنده و دلیرانه از گذشته همراهی خود با حکومت، آنی از اندرز به حکومت، کوشش و تلاش برای روشنگری و افشا گری دست نکشید.
  اینک هر اتفاقی که برای محمد نوری زاد در زندان و ۱۳ تن دیگر از امضا کنندگان بیانیه‌ای که در آن "خواست حقیقی ملت ایران" را بیان کرده‌اند در بیرون از زندان (همآن زندانِ (...)

 • عفو بین الملل خواستار آزادی بازداشت شدگان روز جهانی کارگر شد

  • سازمان عفو بین الملل خواستار حمایت همگانی از ندا ناجی، عاطفه رنگریز، مرضیه امیری و آنیشا اسداللهی چهار زن بازداشت شده در پی تجمع اعتراضی روز جهانی کارگر در مقابل مجلس شورای اسلامی شد ...
  سازمان عفو بین الملل با انتشار فراخوانی خواستار حمایت همگانی از ندا ناجی، عاطفه رنگریز، مرضیه امیری و آنیشا اسداللهی چهار زن بازداشت شده در پی تجمع اعتراضی روز جهانی کارگر در مقابل مجلس شورای اسلامی شد. در این فراخوان به نگهداری طولانی مدت این افراد در سلول های انفرادی اشاره شده و از آن به عنوان ناقض قانون “نلسون ماندلا” و مصداق شکنجه، برخوردهای بیرحمانه و تحقیرآمیز یاد (...)

 • یاد و راه مهندس عباس امیر انتظام اسوه ی( نمونه )مقاومت و مظلومیت را گرامی بداریم

  یک سال از رحلت مهندس عباس امیر انتظام گذشت. این مرد بزرگ بیش از ۴۰ سال از عمر خود را در زندانها و شکنجه گاهها و یا بیمارستان ها، سپری کرد.
  این پیرو راه و مکتب دکتر مصدق بزرگ ، دارای روحی بزرگ و مشحون از عشق به میهن ، مردم و آزادی بود.او در زمان زمامداری شاه ستمگر،قانون شکن و دیکتاتور ، راه مبارزه و عدم تمکین به اراده ی قاهره ی حاکم را برگزید. با پیروزی انقلاب مردم ایران و در سنگر دفاع از آزادی و حقوق مردم، در پست سخنگویی و معاونت نخست وزیری مهندس بازرگان این مرد شرف و میهن پرستی قرار گرفت.
  زمان تسویه حساب روحانیت سیاسی ، واپسگرا و انحصار طلب و (...)

 • سندیکای نقاشان البرز: زنجیره‌ حمایت از زندانیان سیاسی، نیازمند اتصال حلقه‌های تک افتاده به هم است!

  سال ۹۶ با دی‌ماهِ باشکوهش و سال ۹۷ با آذرِ سراسر همبستگی‌اش دو نقطه‍ی عطفی بودند که جنبش کارگری ایران را برای همیشه تغییر دادند و نوید گشودن فصل جدیدی از تاریخ سیاسی و اجتماعی این کشور بودند.
  این تغییر فضا، همزمان البته برای حاکمیت به معنای در لیست سیاه گذاشتن هر تحرکی بود که به نوعی به «تشکل‌یابی» و «جنبش کارگری» مرتبط باشد. بنابراین عجیب نیست که امروز یکی از سخت‌ترین دوره‌های سرکوب را از سر می‌گذرانیم: از دانشجویان تا معلمان، از بازداشت‌های فله‌ای خوزستان و کردستان تا تهران، از فعالان کارگری تا فعالان زنان، از حامیان محیط زیست تا روزنامه‌نگاران. حقیقتاً (...)

 • محمد نوری‌زاد بازداشت و به زندان اوین منتقل شد

  مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران (هرانا) - محمد نوری زاد، فعال مدنی، کارگردان و روزنامه نگار، امروز پس از حضور در شعبه اول دادسرای اوین، بازداشت و به زندان اوین منتقل شد. آقای نوری زاد در تاریخ ۱۷ تیرماه با دریافت ابلاغیه‌ای به دادسرای اوین احضار شده بود.
  به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ۱۹ تیرماه ۱۳۹۸، محمد نوری زاد در شعبه اول دادیاری دادسرای اوین حاضر شد. وی پس از تفهیم اتهام و تعیین قرار، بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.
  یک منبع مطلع در این خصوص به گزارشگر هرانا گفت: " محمد نوری زاد امروز مطابق (...)

 • بیانیه جبهه ملی ایران-سامان ششم در سالگرد عباس امیرانتظام؛ چکیده‌ای از زندگی سیاسی عباس امیرانتظام

  مهندس عباس امیرانتظام، زاده ۱۳۱۱ تهران، از زمان دانش آموزی در دبیرستان دارالفنون جزو جوانان هوادار جنبش ملی کردن نفت و مجذوب دکتر مصدق شده بود. پس از کودتای سال ۱۳۳۲، و تشکیل نهضت مقاومت ملی، در حالیکه در دانشکده فنی دانشگاه تهران دوره فوق لیسانس مهندسی برق و ماشین یا الکترومکانیک را میگذراند، از جوانان فعال نهضت مقاومت هم بود، و او بود که نامه اعتراضی نهضت مقاومت ملی به کودتای ۲۸ مرداد را هنگام دیدار ریچارد نیکسون از تهران، به ریچارد کاتم کارمند سفارت امریکا داد تا به نیکسون بدهد.
  در سال ۱۳۴۰ که مهدی بازرگان، یدالله سحابی و آیت الله طالقانی از جبهه ملی (...)

 • جزئیات حمله به کوی دانشگاه از زبان افسر حفاظت اطلاعات: مزدک عبدی پور

  داشتند شعار می‌دادند: “نیروی انتظامی، تشکر تشکر” و بعدش رفتن توی کوی و دیگر خبری نشد. تا ساعت یازده شب که دیدیم داره کار شش ماه آموزش و آمادگی ما برای حمله به کوی به هدر می‌ره، دستور دادند تا یه سیم نامریی دو طرف خیابان امیرآباد بکشیم و همون لحظه یه موتور سوار با سیم برخورد کرد و وسط خیابان ولو شد . فوری رسیدیم و موتورش رو آتش زدیم و گفتیم کار دانشجوهاست و به همین بهانه به کوی حمله کردیم!!!
  حادثه کوی دانشگاه هیجده تیر۱۳۷۸ رویارویی مستقیم جنبش دانشجویی ایران با دیکتاتوری ولایت فقیه را رقم زد . اگر برخورد درست‌تری با این حادثه شوم می‌داشتیم و زوایای تاریک (...)

 • No to Islamic Republic of Iran! Support the Declaration Statement of 14 Political and Civil Activist in Iran

  Wednesday, July 3, 2019
  We, the undersigned, in support of the “declared statement” by 14 political and civil activists inside the country, declare our full support of objectives pronounced in that declaration.
  The statement outlines a clear objective of: “Transition to democracy” in Iran, emphasizing their opposition to the Islamic regime and all its institutions.
  The statement declares that “the Islamic Republic of Iran is a tyrannical system” and calls for observance of the demands (...)

 • عفو بین الملل خواستار آزادی سه نویسنده نشریه گام شد

  • عفو بین الملل خواستار حمایت همگانی از امیر امیرقلی، ساناز الهیاری و امیرحسین محمدی فرد سه نویسنده نشریه “گام” شد که در پی پوشش خبری اعترضات کارگران شرکت نیشکر هفت تپه خوزستان بازداشت شدند ...
  ا
  سازمان عفو بین الملل با انتشار فراخوانی خواستار حمایت همگانی از امیر امیرقلی، ساناز الهیاری و امیرحسین محمدی فرد سه نویسنده نشریه “گام” شد که در پی پوشش خبری اعترضات کارگران شرکت نیشکر هفت تپه خوزستان بازداشت شده بودند. عفو بین الملل از مقامات ایران خواسته است که این خبرنگاران فورا و بدون قید و شرط آزاد شوند. در این بیانیه با اشاره به وضعیت سلامتی، شرایط نگهداری و (...)

 • «این رژیم همه چیز را باخته است / مردم نیروهای ریزشی نظام را به گرمی بپذیرند و جذب کنند»

  هاشم خواستار نماینده مبارز معلمان آزاده کشور و فعال سیاسی در مصاحبه ای اختصاصی با شبکه جهانی «دُرّ تی وی» با پرداختن به موضوعاتی همچون «روند کمپین درخواست استعفای علی خامنه ای و تغییر قانون اساسی»، «جنگ روانی رژیم علیه اعضای تشکیل دهنده کمپین درخواست استعفای علی خامنه ای»، «سرکوب هر گروه و جمعیتی با کوچکترین پتانسیل سازماندهی» و «اظهارات بحران آفرین اخیر حسن روحانی در ارتباط با نقض برجام»، خطاب به مردم ایران گفت، ای مردم قهرمان ایران، کسانی را که از رژیم جدا می شوند به گرمی بپذیرید و جذب کنید اینها «حرهای» زمان ما هستند.
  نماینده معلمان آزاده کشور در ابتدای (...)

 • همراهی گسترده با درخواست آزادی زندانیان هفت‌تپه

  • در مدت دو روز بیش از هزار نفر از جمله تعدادی از چهره های برجسته ی کارگری، اجتماعی و سیاسی در ایران فراخوان آزادی زندانیان هفت تپه را امضا کرده اند. حمایت از این فراخوان ادامه دارد ...
  اسماعیل بخشی، سپیده قلیان، امیرحسین محمدی فرد، ساناز الهیاری و امیر امیرقلی که در جریان اعتراضات کارگران هفت تپه بازداشت شدند، اکنون ماه هاست که در زندان به سر می برند و اتهامات تازه ای علیه آن ها مطرح می شود. علی نجاتی و عسل محمدی دیگر فعالین مرتبط با این پرونده با قید وثیقه آزاد هستند و به صورت مستمر در معرض تهدیدات امنیتی قرار دارند.
  به گزارش «کمپین حمایت از بازداشتی (...)

 • گفت‌وگوی «جمهوری ایرانی؛ کورش پارسا» با دکتر هرمیداس باوند: تنش‌ها میان ایران و آمریکا

  پرسش و پاسخ پیرامون تنش‌ها میان جمهوری‌اسلامی و آمریکا و برآیند آن برای منافع ملی ایران، زندگی ایرانیان، خاورمیانه و جامعه بین‌الملل …
  http://www.jebhemelli.info/videos/bavand-parsa-980409.mp4?_=1

 • در آینده و در دوران گذار، باید به دنبال گفتگو و تفاهم ملی رفت : عبدالکریم لاهیجی

  گفتگوی محمد حیدری با عبدالکریم لاهیجی رئیس جامعه‌ی دفاع از حقوق بشر در ایران و رئیس افتخاری فدراسیون بین‌المللی جامعه‌های حقوق بشر
  بحث ما اینجا درباره‌ی آینده‌ی ایران است. از اینجا شروع کنم که به نظر شما مهم‌ترین مسائلی که ما در آینده با آن مواجه هستیم چیست؟ در گفتگوی قبل اشاره کردید که بخش‌های مختلف جامعه و گروه‌های دینی، جنسی و اتنیکیِ گوناگونی که در ایران زندگی می‌کنند با نابرابری حقوقی مواجه‌اند، و می‌شود گفت که مهم‌ترین مسئله‌ی امروز ما همین تبعیض و نابرابری در حقوق است. با توجه به این مشکلات درباره‌ی آینده چه می‌توان گفت؟ به نظر شما مسائلی که در (...)

 • دادگاه تجدیدنظر ۱۸ فعال مدنی را به حبس محکوم کرد

  خبرگزاری هرانا – حکم دادگاه تجدیدنظر ۱۸ فعال مدنی که در اردیبهشت ماه برگزار شده بود ابلاغ شد. بر اساس این احکام، ۱۶ تن از این فعالین هر یک به ۹۱ روز حبس تعلیقی به مدت ۳ سال محکوم شدند. دو تن دیگر از متهمین به دلیل عدم اعتراض به رای اولیه هر کدام به ۹۱ روز حبس تعزیری محکوم شدند. این افراد در آبانماه ۹۴ به دلیل شرکت در یک تجمع مسالمت‌آمیز در مقابل زندان اوین بازداشت شده بودند.
  به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، طی روزهای گذشته حکم نهایی ۱۸ تن از فعالین مدنی که پیشتر به شلاق و حبس محکوم شده بودند ابلاغ شد. یکی از وکلای مدافع (...)

 • کاهش ۴۹ درصدی تجارت ایران و آلمان

  تحریم‌های آمریکا علیه جمهوری اسلامی در عمل تجارت ایران با آلمان و اتحادیه اروپا را با فشار بیشتر بر صادرات ایران در سراشیبی نزول قرار داده است.
  تازه‌ترین گزارش اتاق بازرگانی آلمان نشان می‌دهد که حجم تجارت بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا با ایران طی چهارماه نخست سال ۲۰۱۹ میلادی در مقایسه با مدت مشابه نزدیک به ۴۹ درصد کاهش یافته است.
  بر این اساس، ارزش تجارت دو کشور طی چهارماه ابتدایی سال ۲۰۱۹ میلادی به ۵۲۹ میلیون یورو کاهش یافته که از این رقم ۴۵۰ میلیون دلار سهم صادرات آلمان به ایران است. به گزارش رویترز در حال حاضر حدود شصت شرکت آلمانی به فعالیت اقتصادی در ایران (...)

 • سنای آمریکا رای داد : ترامپ برای حمله نظامی به ایران نیاز به مجوز کنگره ندارد

  • سنای آمریکا روز جمعه ۲۸ ژوئن در نشستی ویژه طرح دمکرات ها در باره لغو مجوز دولت برای استفاده از نیروهای نظامی بدون مجوز کنگره را رد کرد ...
  سنای آمریکا روز جمعه ۲۸ ژوئن در نشستی ویژه طرح دمکرات ها در باره لغو مجوز دولت برای استفاده از نیروهای نظامی بدون مجوز کنگره را رد کرد.
  نشست امروز سنا برای بررسی اختیارات رئیس جمهوری این کشور برای توانایی تهاجم نظامی به ایران و اجبار وی در این راه به داشتن مجوز از کنگره تشکیل شده بود. برای تصویب این طرح نیاز بود که ۶۰ سناتور از مجموع ١۰۰سناتور به آن رای دهند. رای گیری از صبح امروز آغاز شد و تا نیم روز جمعه بیش از ۴۰ (...)

0 | ... | 20 | 40 | 60 | 80 | 100 | 120 | 140 | 160 | 180 | ... | 5300

کپی رایت © 2019 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت | پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0