صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

آخرين مقاله‌ها

 • گزارش ماهانه؛ نگاهی اجمالی به وضعیت حقوق بشر در اردیبهشت ماه ۹۸

  خبرگزاری هرانا – آنچه در پی می‌آید گزارش ماهانه و اجمالی از وضعیت حقوق بشر در ایران در دوره زمانی اردیبهشت ماه ۹۸ است که به همت نهاد آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران تهیه شده است، این گزارش با توجه به حجم محدود آن و نیز به دلیل عدم اجازه فعالیت گروه‌های مستقل مدافع حقوق بشر در ایران نمی‌تواند بازتاب بی‌نقص وضعیت حقوق بشر در ایران باشد.
  لازم به یادآوری است بخش آمار این تشکل به‌ صورت سالانه گزارش مفصل‌‌تر خود را به اشکال آماری و تحلیلی از وضعیت حقوق بشر در ایران منتشر می‌کند.
  خلاصه آنچه گذشت:
  اخبار نقض حقوق بشر در اردیبهشت ماه ۹۸ با کمتر از (...)

 • اعطای مدال افتخار و لوح تقدیر کانون وکلای ونیز (ایتالیا) به نسرین ستوده

  اعطای مدال افتخار و لوح تقدیر کانون وکلای ونیز (ایتالیا) به نسرین ستوده وکیل زندانی، به پاس شجاعت فوق‌العاده‌ی او و دفاع‌اش از حقوق بشر به ویژه حقوق زنان، همزمان با برگزاری مراسم جایزه Ludovic Trarieux.
  مدال افتخار و لوح تقدیر کانون وکلای ونیز توسط Federico Cappelletti تقدیم عبدالکریم لاهیجی رئیس افتخاری FIDH - فدراسیون بین المللی جامعه‌های حقوق بشر به نمایندگی از سوی نسرین ستوده شد.

 • پرونده ۷ متهم هفت تپه به دادگاه انقلاب تهران ارسال شد

  • پرونده اسماعیل بخشی، سپیده قلیان، امیر امیرقلی، ساناز اله یاری، امیرحسین محمدی فر، عسل محمدی و علی نجاتی به دادگاه انقلاب تهران ارسال شده است. دادسرای اوین با آزادی موقت آن ها مخالفت کرده است ...
  پرونده اسماعیل بخشی، سپیده قلیان، امیر امیرقلی، ساناز اله یاری، امیرحسین محمدی فر، عسل محمدی و علی نجاتی به دادگاه انقلاب تهران ارسال شده است. در این پرونده علیرغم صدور قرار وثیقه برای متهمین بازداشتی، سرپرست دادسرای اوین با آزادی موقت آنان مخالفت کرده است. جلسه آخرین دفاع این عده پیشتر در شعبه هفت بازپرسی دادسرای اوین برگزار شده بود.
  به گزارش هرانا، پس از (...)

 • درخواست جبهه ملی ایران (سامان ششم) از حکومت جمهوری اسلامی در ایران

  امر به معروف و نهی از منکر و نقد قدرت سیاسی حق شهروند هر کشوری است، و امروز که کشور در خطر جنگ قرار گرفته است جبهه ملی ایران (سامان ششم) بر خود میداند که به وظیفه ملی و میهنی خود عمل نموده و با حکومت سخنی داشته باشد، خواه نظام جمهوری اسلامی از آن پند گیرد و خواه ملال.
  چهل سال سیاست های نادرست، مدیریت های اشتباه و فساد آور، کم سوادی و ناکارآمدی در تمامی حوزه ها و سطوح کشورداری حاصلش شده است گسترش بیکاری و فقر در کشور، افزایش آسیب های اجتماعی مانند اعتیاد گسترده به علت ناامیدی به آینده، روسپیگری نه تنها توسط برخی مراجع رسمی برای کسب ثروت که حتی برای تامین (...)

 • اقای خامنه ای تاریخ در مورد تو داوری سختی خواهد داشت: حشمت اله طبرزدی

  علی خامنه ای که دارای قدرت مطلقه در رژیم اسلامی حاکم است، در اخرین اظهارات متناقض و بحث بر انگیز خود از دانشجویان طرفدار خود خواست که انتقادات خود را با لحن تند ،علیه یک مجوعه طرح نکنند که انها نتوانند بهانه به دست بیاورند و دانشجویان را در دستگاه قضایی محکوم کنند!
  🔻ایشان از یکسو و با این اعتراف اشکار که انتقاد دانشجویان موجب میشود در دستگاه قضایی محکوم شوند ،عملا تبلیغات دروغ چهل ساله ی حکومت مبنی بر اینکه زندانی سیاسی نداشته و هیچکس را به صرف ابراز عقیده و نظر مورد تعقیب قرار نمی دهند را نقش بر اب کرد. زیرا رژیم ریاکار ولایت فقیه همواره زندانیان (...)

 • مجمع تشخیص مصلحت، لوایح پالرمو و سی‌اف‌تی از دستور کار خارج کرده است

  محمد صدر، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به روزنامه همشهری گفته است که لایحه پالرمو و سی‌اف‌تی از دستور کار مجمع خارج شده‌اند. صدر دلیل این تصمیم را به "دبیرخانه و رئیس مجمع"، صادق لاریجانی ارجاع داده است.
  گروه ویژه اقدام مالی علیه پولشویی و تامین مالی تروریسم (FATF)، اسفند سال گذشته برای چندمین بار به ایران مهلت داد قوانین لازم برای مبارزه با پولشویی و تأمین مالی تروریسم را تصویب کند. این مهلت دو هفته دیگر به پایان می‌رسد.
  در آن زمان اف ‌ای ‌تی‌ اف تأکید کرد که اگر در پایان چهار ماه همه خواسته‌هایش برآورده نشود، اقدامات تنبیهی جدیدی را علیه موسسات مالی ایران (...)

 • جنگ روانی ترامپ علیه تهران؛ از تهدید نظامی تا فشار برای مذاکره

  • ترامپ از دو اهرم تهدید نظامی و فشار برای مذاکره همزمان استفاده می کند. آخرین موضع گیری علی خامنه ای که مذاکره را «سم» خواند، جمهوری اسلامی را در برابر اهرم فشار دوم ترامپ خلع سلاح کرده است ...
  دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا هر روز در باره ی جمهوری اسلامی اظهارنظر می کند و توئیت می نویسد. او بر خلاف علی خامنه ای که سعی می کند خویشتن دار باشد، جنگ روانی خود را از تهدید نظامی تا فشار برای مذاکره - که بسیاری از کارشناسان آن را به معنای تسلیم «ام القرای اسلام» به شرایط «شیطان بزرگ» تلقی می کنند به طور روزانه پیش می برد. آخرین موضع علی خامنه ای که مذاکره را (...)

 • بیانیه جهانی در همبستگی با جنبش و فعالان کارگری ایران

  • نمایندگان تشکل های کارگری دهها کشور جهان، با پشتیبانی از مبارزات کارگران ایران، خواهان آزادی فوری بازداشت شدگان تجمع روز جهانی کارگر و همچنین اسماعیل بخشی و سپیده ی قلیان شدند ...
  نمایندگان تشکلات کارگری از دهها کشور جهان، با پشتیبانی از مبارزات کارگران ایران، خواهان آزادی فوری بازداشت شدگان تجمع روز جهانی کارگر از جمله حسن سعیدی، مرضیه امیری، عاطفه رنگریز، نسرین جوادی، ندا ناجی، کیوان صمیمی و فرهاد شیخی و نیز سپیده قلیان و اسماعیل بخشی شدند.
  به گزارش سندیکای کارگران شرکت واحد ترجمه فارسی این بیانیه مشترک که بدنبال نشستهای متعدد نماینده سندیکای کارگران (...)

 • بزرگداشت یکصد و سی و هفتمین زادروز دکتر محمد مصدق- کورش زعیم، جبهه ملی ایران(سامان ششم)

  ما یاد مصدق بزرگ را گرامی میداریم، نه بخاطر اینکه او را برای خود بت ساخته‌ایم، یا برای اینکه به آرمانهای خود که همانا برقراری دموکراسی و حاکمیت ملی است هویت و ارزش بیشتری ببخشیم که این آرمان‌ها بالاترین ارزش‌ها را دارند؛ بلکه برای این است که مصدق برای ما درسی بزرگ و مهم باقی گذاشت، مانند همه مردان بزرگ و خردمند تاریخ. درس عشق به میهن و دفاع از منافع ملی.
  این درس که دولت باید بر پایه شایسته‌سالاری و درستکاری استوار باشد و اینکه سیاستگذاری‌های حکومتی بایستی نخست و پیش از اجرا در راستای منافع کشور و محدوده ممکن-ها کارشناسی شود. سیاست‌هایی که با جامعه جهانی (...)

 • بیانیه‌ی کانون نویسندگان ایران در محکومیت صدور حکم هجده سال زندان برای سه نویسنده

  • رضا خندان (مهابادی)، بکتاش آبتین و کیوان باژن اعضای کانون نویسندگان ایران هر یک به شش سال حبس محکوم شدند ...
  به دنبال محاکمه‌ی سه عضو کانون نویسندگان ایران در هفتم و هشتم اردیبهشت سال جاری روز گذشته، بیست‌وپنجم اردیبهشت، رای شعبه‌ی ۲٨ دادگاه انقلاب به وکلای پرونده ابلاغ شد. بنا به این ابلاغیه رضا خندان (مهابادی)، بکتاش آبتین و کیوان باژن هر یک به شش سال زندان محکوم شده‌اند: یک سال برای اتهام "تبلیغ علیه نظام" و پنج سال برای اتهام "اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور". نامربوط‌‌تر و سست‌بنیان‌تر از این اتها‌م‌ها "دلایل" و "مستندات" آنهاست. به سه (...)

 • خلیج پارس - خلیج تونکین : کورش زعیم

  به سیاستمداران، سردمداران و سردارانی که در برابر تهدید بالقوه امریکا رجزخوانی میکنند، و موشکهای خود را به رخ میکشند و پس و پیش میکنند و میخواهند ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن را گروگان بگیرند، تنگه هرمز را ببندند و نداهای کودکانه دیگر، میخواهم رویداد خلیج تونکین در ویتنام در سال ۱۹۶۴ را یادآوری کنم.
  قطعنامه خلیج تونکین کنگره امریکا در هفتم اوت ۱۹۶۴،(۱۳۴۳)، به رییس جمهور لیندن جانسون اختیار داد که برای جلوگیری از تجاوز بیشتر از نیروهای مسلح امریکا استفاده کند. این قطعنامه در پاسخ به ادعای حمله زیردریایی های ویتنام به دو ناوشکن امریکایی (مداکس در۲ اوت، ترنر (...)

 • محمد نجفی در حمایت از استعفای جمعی وکلای خود، از حضور در جلسه دادگاه خودداری کرد

  محمد نجفی، وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر محبوس در زندان اراک در حمایت از استعفای جمعی وکلای خود به دلیل اهانت های صورت گرفته از حضور در جلسه دادگاه روز گذشته خودداری کرد. وی پیشتر جهت حضور در آخرین جلسه دادگاه تجدید نظر از بابت پرونده ای که در آن به اتهام “نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی” به ۲ سال حبس تعزیری محکوم شده است احضار شده بود. پیام درفشان، آزیتا پولادوند و ابوذر نصرالهی، وکلای مدافع محمد نجفی روز چهارشنبه ضمن اعلام استعفای خود به کانون وکلای استان مرکزی، اقدام به طرح شکایت علیه رییس شعبه ۹ دادگاه تجدید نظر استان مرکزی در دادگاه انتظامی قضات (...)

 • دانشجویان در دانشگاه تهران خواهان آزادی پوشش شدند

  • امروز جمعی از دانشجویان دانشگاه تهران در اعتراض به فشارهای اعمال شده برای پوشش اجباری، در محوطه این دانشگاه اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند و قطعنامه ای منتشر کردند. تجمع دانشجویان با یورش عوامل حکومت روبرو شد ...
  امروز دوشنبه ۲٣ اردیبهشت ۱٣۹٨، جمعی از دانشجویان دانشگاه تهران در اعتراض به تذکرات حراست دانشگاه به پوشش دانشجویان دانشگاه تهران و فشارهای اعمال شده به این منظور، در محوطه این دانشگاه اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.
  دانشجویان معترض شعارهایی از جمله «آزادی انتخاب حق مسلم ماست»، «نان، کار، آزادی، حجاب اختیاری» و «دانشجو می‌میرد، ذلت (...)

 • نه به جنگ، که به همبستگی کارگران جهان نیاز داریم!

  • رضا شهابی عضو سندیکای کارگران شرکت واحد تهران و حومه، میهمان پنجاه و دومین کنگره ی سندیکای ث ژ ت فرانسه بود و در این کنگره سخنان کوتاهی ایراد کرد. متن این سخنان را در زیر می خوانید ...
  رضا شهابی عضو سندیکای کارگران شرکت واحد تهران و حومه، که در جریان تظاهرات اول ماه مه دستگیر و چند روز بعد آزاد شد، در پنجاه و دومین کنگره ی سندیکای ث ژ ت فرانسه شرکت کرد و در این کنگره سخنان کوتاهی ایراد کرد. این کنگره در شهر دیژون فرانسه برگزار شد. متن سخنان رضا شهابی در این کنگره در روز ۱۲ ماه می (۲۲ اردیبهشت) را در زیر می خوانید:
  رفقا و دوستان
  من رضا شهابی هستم. عضو (...)

 • سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه: نه به کاظمی، نه به اسد بیگی، نه به شوراهای اسلامی کار!

  کارگران وهم رزمان ستمدیده :
  ما در مطلبی به تاریخ ۲۰ اردیبهشت، تحت عنوان " شوراهای اسلامی کار، مدافعان راستین سرمایه داران" در باره دلائل اعتراض کارگران نیشکر هفت تپه در روزهای گدشته توضیح دادیم.
  در ادامه این مباحث تذکر چند نکته ضروری است .
  آقای کاظمی از طرف آقای اسد بیگی (کارفرکای شرکت نیشکر هفت تپه) بعنوان قائم مقام شرکت منتخب شده است. مدیرعامل، کسی است که باید منافع کارفرما را در شرکت رعایت کند در غیر اینصورت کارفرما عذر مدیر تعیین شده را خواهد خواست. پس نتیجه این است که شخص کاظمی و یا هر فرد دیگری که توسط صاحبان کارخانه وکارفرمایان بعنوان مدیریت تعیین (...)

 • نه جنگ نه فقر و نه دیکتاتوری : حشمت اله طبرزدی

  ماجراجویی ها، ایدئولوژیگرایی ها و خود حق بینی های شخص خامنه ای و در پیروی از او، برخی فرماندهان سپاه و باند های قدرت و ثروت و رانت خواران حکومتی، نه تنها کشور را در فقر و بیکاری مطلق فرو برده و موجب فروپاشی اقتصادی و نا رضایتی عمومی شده (که اینها مقدمه ی فروپاشی اجتماعی و نا امنی ملی خواهد بود) بلکه اینک کشور را در یک قدمی جنگ قرار داده اند.
  از این رو جبهه ی دموکراتیک ایران به عنوان تشکلی مبارزاتی که همواره خواسته های اکثریت ناراضی در درون مرز را نمایندگی کرده است ، اعلام می کند این رژیم نماینده ی اکثریت ملت ایران نیست که اقای ترامپ در پی مذاکره و (...)

 • اعتصاب غذای ۱۸ زندانی در سلول‌های انفرادی زندان رجایی شهر کرج

  خبرگزاری هرانا – هجده تن از زندانیان محبوس در زندان رجایی شهر کرج که به دلایل متفاوتی به سلول‌های انفرادی این زندان منتقل شده بودند، دست به اعتصاب غذا زده‌اند. خواسته این زندانیان انتقال به بند عمومی است. با شروع ماه رمضان، اکثر زندانیانی که به سلول‌های انفرادی این زندان منتقل شده بودند به داخل اندرزگاه ها بازگردانده شده‌اند اما این تعداد زندانی از این قاعده مستثنی شده اند.
  به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، هجده تن از زندانیان محبوس در زندان رجایی شهر کرج از روز دوشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه دست به اعتصاب غذا زده اند. یک منبع (...)

 • اتحادیه ی اروپا مهلت شصت روزه ی ایران را رد کرد

  پایه های لرزان «برجام»!
  • همزمان با هشدار اتحادیه ی اروپا به ایران، عباس عراقچی معاون وزارت خارجه ی ایران گفت تهران خروج از برجام را در دستور کار خود داده است ...
  کشورهای اروپایی طرف برجام و اتحادیه اروپا با صدور بیانیه‌ای مشترک در واکنش به مهلت ۶۰ روزه ایران برای اجرای تعهدات بانکی و نفتی اعلام کردند هیچ ضرب‌الاجلی را از سوی تهران نمی‌پذیرند.
  بر اساس متن این بیانیه، که از سوی فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و بریتانیا، فرانسه و آلمان صادر شده، طرف‌های اروپایی برجام قویا از ایران می‌خواهند تا مانند رویه کنونی به برجام کاملا پایبند بماند. (...)

 • بیانیه جبهه ملی ایران- سامان ششم خطاب به ملت شریف افغانستان و هم‌میهنان افغانی‌تبار ایران

  دیروز عباس عراقچی، معاون سیاسی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی در ایران گفته است در صورتیکه به دلیل تحریمهای آمریکا میزان فروش نفت ایران به صفر برسد، از مهاجران افغان ساکن ایران خواهد خواست که ایران را ترک کنند. تا کنون سخنان متعارض با ارزشهای حقوق بشری و مغایر با جوهر فرهنگ ایرانی از جمهوری اسلامی بسیار شنیده بودیم، ولی این بار این گفتار بار سنگینی بر نگرش انسانی و اجتماعی یک یک ما ایرانیان وارد ساخت که یک دیپلمات عالیرتبه صرفا بر مبنای دیدگاه اقتصادی خاص چنین موضعی را اعلام نماید.
  ما پیوند تاریخی و فرهنگی دو ملت ایران و افغانستان را ارج می نهیم. ما خود را (...)

 • “I miss you my dearest” – Nasrin Sotoudeh’s letters to her children from prison 2 May 2019

  Iranian lawyer and women’s rights activist Nasrin Sotoudeh’s heartbreaking letters from prison reveal the trauma inflicted on families by the government that claims to protect them.
  Nasrin Sotoudeh is a lawyer who has never shied away from doing what’s right in Iran. In her long and impressive career, she has exposed the injustices of the death penalty and campaigned for children’s rights. Most recently, she defied degrading laws that force girls as young as nine to wear a hijab or face (...)

0 | ... | 40 | 60 | 80 | 100 | 120 | 140 | 160 | 180 | 200 | ... | 5280

کپی رایت © 2019 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت | پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0