صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

آخرين مقاله‌ها

 • «برخورد قضایی» با «بزرگنمایی»ی مشکلات ناشی از سیل!

  • در حالی که مردم و شبکه های اجتماعی به شدت از ناتوانی و بی مسئولیتی دولت در مقابله با بحران اخیر ناراضی هستند وزیر کشور گفت دستور قضایی برای مقابله با ناراضیان داده شده است ...
  در حالی که وقوع سیل در نقاط مختلف کشور و عدم امدادرسانی به موقع حکومت با موجی از انتقاد، خشم و تاسف در میآن مردم همراه است و گوشه ای از آن در شبکه های اجتماعی بازتاب می یابد، مسئولان حکومتی به تهدید و امنیتی کردن مناطق آسیب دیده روی آورده اند.
  به دنبال آن چه «مسائل مطرح شده در فضای مجازی در ارتباط با سیل های اخیر» خوانده شده، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور شامگاه دوشنبه در جلسه (...)

 • داستان غم انگیز فرو ریختن طاق کسری:بهرام مشیری

 • کانون نویسندگان ایران: سیل؛ فاجعه تا سقف خانه

  • به تجربه اما می‌دانیم باز هم خود مردم هستند که ناچار باید به داد مردم سیل‌زده برسند و دست یاری به آنها بدهند. همان‌طور که به کمک مردم زلزله‌زده‌ی بم و آذربایجان و کرمانشاه و... برخاستند ...
  مردم چند استان‌ شمالی همچنان درگیر مشقات سیل هستند و معاون استان‌دار گلستان، میرمحمد غراوی، در گفتگو با رسانه‌ها هشدار داد که شهرستان گمیشان با خطر موج دوم سیلاب روبه‌روست.
  به گزارش خبرگزاری‌ها مردم شهرهای سیل‌زده در استان‌های گنبد و گلستان همچنان درگیر سیل ویران‌گر چند روز اخیر هستند و از سوی مسئولان کمک چندانی به آنها نشده است. تاکنون مرگ یازده نفر، خرابی و زیر آب (...)

 • اعتراضات معلمان در سال جدید ادامه خواهد یافت

  • شورای‌ هماهنگی‌ تشکل های‌ صنفی‌ فرهنگیان‌ ایراﻥ، با انتشار بیانیه ای ضمن تاکید بر خواست های تحصن اسفند ماه معلمین، تاکید کرد مبارزه معلمین در سال جدید ادامه خواهد یافت ...
  اخبار روز: شورای‌ هماهنگی‌ تشکل های‌ صنفی‌ فرهنگیان‌ ایراﻥ، روز ۲۷ اسفند ماه با انتشار بیانیه ای ضمن تاکید بر خواست های تحصن اسفند ماه معلمین و انتقاد از بی توجهی حکومت به خواست های فرهنگیان، اقدامات سرکوبگرانه علیه تشکل ها و اعتراضات صنفی را محکوم و گفته است مطالب معلمان را در سال جدید پیگیری خواهد کرد. مشروح بیانیه شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران را در زیر می خوانید:
  همه (...)

 • شادباش نوروزی کانون نویسندگان ایران

  • کانون نویسندگان ایران با آرزوی برچیده شدن بساط سانسور و آزادی زندانیان سیاسی و عقیدتی، فرا رسیدن سال نو را به مردم شادباش می گوید و برای آنان آزادی، صلح، امنیت، رفاه و شادمانی آرزو می کند ...
  کانون نویسندگان ایران در آستانه ی سال نو، پیامی را تحت عنوان «شادباش نوروزی» منتشر کرد. در این پیام که روز دوشنبه منتشر شده آمده است:
  نوروز جشن شکوفایی طبیعت و شادمانی انسان، جشن رقص و روشنایی و لبخند، برای واپس راندن سیاهی و اندوه و نومیدی است. از این رو نیاکان ما در قلمرو فرهنگ ایرانی که گستره ای بسیار فراتر از مرزهای فعلی کشور ما دارد، نوروز را به سان نماد زندگی (...)

 • پیام نوروزی ۱۳۹۸، جبهه ملی ایران-سامان ششم

  نوروز یکی از کهن ترین و زیباترین آیین های فرهنگ ایرانیست، روزی در سال که گردش زمان بار دیگر به طبیعت زندگی میبخشد. زندگی نو به آفریدگان امید میدهد و امید به جنبش میانجامد و جنبش به پیروزی.
  سال نو را با این امید آغاز میکنیم که ایران عزیز ما سرانجام آینده امیدبخشی را در افق مشاهده کند. به این امید که سال نو آغازی برای برونرفت از خشونت و فساد و ستمگری و دروغ از میهن اهورایی ما باشد، هرچند که شاید راه بسیار سنگلاخ و خطرآفرین باشد. به این امید که سال نو با احتمال خشونت هایی که در بر خواهد داشت، آغازی برای عقب نشینی خودکامگی و تنگ اندیشی و بیسوادی و عقب افتادگی، (...)

 • شاد باش نوروزی : همبستگی برای دموکراسی وحقوق بشر در ایران

  فرارسیدن نوروز باستانی را به همیهنان گرامی بویژه بهموندان و سایرآزادیخواهان دربند وخانواده هایشان شادباش گفته وبرای همگان آرزوی تندرستی وشاد کامی مینمائیم . هرجند سالی را بپایان میرسانیم که آزادیخواهان ایران با جانفشانی وشهامت فریاد آزادی را بگوش جهانیان رساندند. ازاینرو سال نو پر برکت تر وپیروزی نهائی نیکی بر پستی را نوید میدهد. بختتان پیروز وهرروزتان نوروز باد.
  همبستگی برای دموکراسی وحقوق بشر در ایران

 • دشواری ملی‌گرایی ایرانی : پیمان عارف

  ۱-ملی‌گرایی ایرانی سنخی از گفتار سیاسی تجددخواهانه ایرانیان است که از قرن ۱۹ میلادی و تحت تاثیر انقلاب کبیر فرانسه و پروژه مدرنیته سیاسی برساخته شده و کلان واژگانی چون دولت- ملت، منافع ملی، تمامیت سرزمینی، توسعه اقتصادی و بازسازی شکوه تاریخی را در دل خود جای داده است. نسل اول ملی‌گرایان ایرانی با درهم تناندن و آمیزش گفتمانی بین گفتار ملی‌گرا و گفتار آزادی‌خواهی و برساخت گفتار لیبرال ناسیونالیستی توانستند ضمن تاکید همزمان بر «عقب‌ماندگی و ضرورت تجدد» از سویی و «دموکراسی و دولت قانون» از دیگر سوی، انقلاب مشروطه را رقم زده میراث سترگ مشروطیت را تا دهه ۱۳۳۰ (...)

 • میز گرد به مناسبت روز زبان مادری گفتگوی رادیو فردا (وحید پور استاد) با کورش زعیم و تورج اتابکی

  پوراستاد: امروز ۲۱ فوریه توسط سازمان جهانی یونسکو روز جهانی زبان مادری نامگذاری شده. نامگذاری این روز در کنفرانس جهانی یونسکو در ۱۹۹۹ به منظور تنوع زبانی و فرهنگی انجام شده. مطابق برآورد یونسکو حدود ۶ تا ۷ هزار زبانی که در جهان شناخته شده، بخش قابل توجهی از این زبانها در حال نابودیست. این زبانها نیز توسط گروه کوچکی از مردم بکار برده میشوند و تقریبا هیچکدام امکان بقاء ندارند. حدود ۶٪ از زبانها تنها در میان ۴٪ از مردم جهان رواج دارند. جمهوری اسلامی ایران هم با وجودیکه در اصل پانزدهم قانون اساسی کاربرد زبانهای محلی در مطبوعات و رسانه های گروهی و تدریس در مدارس (...)

 • بیانیه جبهه ملی ایران (ششم) در بزرگداشت روز ۲۹ اسپند روز استقلال سیاسی و اقتصادی کشور

  هفت دهه است که ما روز ملی شدن صنعت نفت کشور را یاد می‌کنیم و بزرگ می‌داریم. روزی براستی به یاد ماندنی از دوران کوتاهی که حکومت ما براستی ملی بود، زیرا دولتی ملی داشت و مردم بر سرنوشت خود حاکم بودند. مرد بزرگی چون مصدق، کاری چنان بزرگ کرد که جهان را شگفت زده کرد و به ستایش واداشت و سرمشق دیگر ملتهای زیر ستم شد.
  ۱۵۰ سال بود که دولت‌های ایران توان اعمال سیاست مستقل اقتصادی نداشتند. سیاست اقتصادی کشور با سیاست خارجی درآمیخته بود و در جایی که برنامه اقتصادی کشور با منافع دو کشور قدرتمند جهان که در نزدیکی ایران مستقر بودند رویاروی میشد، دولتمردان بایستی عقب (...)

 • مردی که گناهش پرخاش به خرافات بود- به یاد سالگرد کشتن احمد کسروی در بیستم اسفند۱۳۲۴* : محمد امینی

  «آقای نواب گفت ما که دستمان به کسروی نمی‌رسد، بهتر است حالا که از دادگستری بیرون می آید قالش را بکنیم … آن دوتن [برادران امامی] از جلو و بقیه از پشت سر وارد داگستری شدند … خدا رحمت کند آقا جواد مظفری را، زیر صندلی میرود و با اسلحه سرد قال قضیه را می کنند … از دادگستری که بیرون می آمدند، همه الله اکبر می گفتند.» (حسین اکبری مدّاح، حلبی ساز پیشین و از مدّاحان سرشناس در جمهوری اسلامی)۱ شست و پنج سال پیش،۲ در روز بیستم اسفند ۱۳۲۴، شادروان احمد کسروی تبریزی، پژوهشگری سرکش، مصلحی جسور و انسانی پارسا، به همراه منشی وفادارش حداد پور، به دست آدمکشان فداییان اسلام در (...)

 • تجمع سازمان عفو بین الملل نروژ در مقابل سفارت جمهوری اسلامی در اسلو در حمایت از نسرین ستوده

  * عفو بین الملل خطاب به حکومت ایران: مبارزه برای حقوق زنان جرم نیست: نسرین را بیدرنگ آزاد کنید!
  امروز جمعه ۱۵ مارس ۲۰۱۹ سازمان عفو بین الملل نروژ در اعتراض به صدور حکم زندان و شلاق برای نسرین ستوده وکیل و فعال جنبش زنان اقدام به برگزاری تجمعی نمادین درمقابل سفارت جمهوری اسلامی ایران نمود. تعداد زیادی از اعضای این سازمان از ساعت ۸:۴۵ در مقابل سفارت جمهوری اسلامی تجمع کردند. عفو بین الملل از قبل تعدادی زیادی گل لاله و پلاکارد با عکس های نسرین ستوده را که به روی آن نوشته بود نسرین را بیدرنگ آزاد کنید را تهیه کرده بود و در اختیار تظاهر کنندگان قرار داده بود. (...)

 • اتحادیه اروپا خواستار تجدیدنظر فوری در حکم نسرین ستوده شد

  • سخنگوی فدریکا موگرینی، روز سه شنبه ۲۱ اسفند در بیانیه‌ای صدور حکم «زندان و شلاق» برای نسرین ستوده، وکیل و فعال حقوق بشر، را تحولی «نگران کننده» خوانده و خواستار «تجدید نظر فوری» در این حکم شده است ...
  سخنگوی فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه ی اروپا، روز سه شنبه ۲۱ اسفند در بیانیه‌ای صدور حکم «زندان و شلاق» برای نسرین ستوده، وکیل و فعال حقوق بشر، را تحولی «نگران کننده» خوانده و خواستار «تجدید نظر فوری» در این حکم شده است.
  به گزارش رادیو فردا، مایا کوتسیانچیچ، سخنگوی فدریکا موگرینی نوشته است: «محکومیت اخیر نسرین ستوده، وکیل حقوق بشری، به دست‌کم (...)

 • نقش جبهه ملی در ترور رزم آرا ... !

  چندروزقبل یکی ازدوستان بسیارعزیزوفرهیخته وآگاه به مسایل سیاسی وتاریخی، نامه ای را به من نشان دادند که دربعضی ازرسانه ها انتشاریافته ونویسنده آن شخص ناشناسی بنام علی ... بوده این نوشته باعنوان : « نقش جبهه ملی درترور زرم آرا » سراسرتوهین وهتاکی وجعل سند وتهی ازهرگونه استدلال منطقی وتاریخی بود. ازمن خواستند که به این نامه پاسخی دهم. گفتم این نوشته ارزش پاسخگویی نداردچون اطمینان دارم که نویسنده آن ازجمله کسانی است که عقده حقارت دارند ومیخواهند با لکه دارکردن وتوهین به شخصیت های سیاسی وملی که مورد احترام مردم قراردارند خود را به این طریق مطرح کنند ولی متاسفانه (...)

 • کوچ ایرانیان ۱۶۴ - گفتگو با حشمت طبرزدی در ارتباط با فعالین سیاسی داخل و خارج از کشور

 • عفو بین‌الملل خواستار فشار اروپا برای آزادی نسرین ستوده شد

  • این شدیدترین حکمی است که ایران در سال های اخیر برای یک مدافع حقوق بشر صادر کرده و دولت های خارجی صاحب نفوذ در ایران به خصوص اتحادیه اروپا باید برای آزادی نسرین ستوده به این کشور فشار آورند ...
  در پی انتشار خبر صدور حکم ۳۳ سال زندان برای نسرین ستوده، وکیل دادگستری و فعال برجسته حقوق بشر، در ایران سازمان عفو بین الملل این حکم را محکوم کرد.
  عفو بین الملل نوشت که این شدیدترین حکمی است که ایران در سال های اخیر برای یک مدافع حقوق بشر صادر کرده است و از دولت های خارجی صاحب نفوذ در ایران به خصوص اتحادیه اروپا خواست برای آزادی نسرین ستوده به این کشور فشار آورند. (...)

 • Iranian Lawyer and Nobel Peace Prize Laureate Shirin Ebadi: “The Constitution of the Islamic Republic of Iran Is the Most Important Obstacle to Women’s Rights”

  On the occasion of International Women’s Day, March 8, Iranian lawyer and Nobel Peace Prize laureate Shirin Ebadi shared her thoughts on the state of women’s rights in Iran in an interview with the Center for Human Rights in Iran (CHRI).
  Mrs. Ebadi has long been a defender of women’s rights in Iran, working to address the widespread discrimination women face in personal status and family law, employment, education, travel, political office, citizenship and other areas.
  Born in the city of (...)

 • هشدار عفو بین‌الملل: احتمال صدور احکام اعدام برای فعالان محیط زیست زندانی

  عفو بین‌الملل امروز دوشنبه با انتشار فراخوان اقدام فوری نوشت که هشت فعال محیط زیستی ایرانی که در زندان به‌سر می‌برند ممکن است با حکم اعدام یا احکام حبس طولانی‌مدت مواجه شوند.
  این بیانیه می‌افزاید که اتهامی که به این افراد زده شده «صرفاً مربوط است با فعالیت‌های زیست‌محیطی آنها و ازجمله تحقیق در زمینه حیات وحش در حال انقراض در ایران.»
  به گفته عفو بین‌الملل روند دادرسی این هشت تن «به طرز فاحشی غیرعادلانه» انجام شده و این فعالان از شکنجه و بدرفتاری با خود در زندان خبر می‌دهند.
  هشت فعال محیط زیست به نام‌های سام رجبی، امیرحسین خالقی، هومن جوکار، سپیده کاشانی، (...)

 • همزمان با شروع کار رئیس جدید قوه قضائیه ۳۳ سال حبس تازه و ۱۴۸ ضربه شلاق برای نسرین ستوده!

  • قاضی شعبه ی ۲۸ دادگاه انقلاب اسلامی نسرین ستوده را به ۳۳ سال حبس تازه و ۱۴۸ ضربه شلاق محکوم کرده است ...
  در همان روزی که مراسم معارفه ی ابراهیم رئیسی، رئیس تازه ی قوه ی قضائیه انجام شد، قاضی شعبه ی ۲٨ دادگاه انقلاب اعلام کرد، نسرین ستوده وکیل دادگستری به ٣٣ سال حبس دیگر و ۱۴٨ ضربه شلاق محکوم شده است.
  نسرین ستوده، وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر که از بابت محکومیت ۵ ساله خود در زندان اوین بسر می‌برد، در پرونده دوم خود از بابت ۷ اتهام به ۳۳ سال حبس تعزیری و ۱۴۸ ضربه شلاق محکوم شد. رضا خندان، همسر نسرین ستوده به هرانا گفت که این حکم روز شنبه ۱۸ اسفندماه در (...)

 • دعوتنامه مکرون از نسرین ستوده برای حضور در گروه هفت تحویل همسر او شد

  دعوتنامه رسمی امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه، از نسرین ستوده، حقوقدان زندانی در ایران، برای عضویت در «شورای مشورتی برابری جنسیتی گروه ۷» تحویل رضا خندان، همسر خانم ستوده شد.
  آقای خندان روز جمعه، ۱۷ اسفند، به رادیوفردا گفت که این دعوتنامه را وکیل سفارت فرانسه در تهران روز پنج‌شنبه به او تحویل داده است.
  رضا خندان با اشاره به این که خانواده آنها «در جریان پروسه این انتخاب» نبوده است گفت که حضور خانم ستوده در شورایی در این سطح «باید افتخاری برای زن ایرانی محسوب شود».
  بنابر همین گزارش، رونوشت‌هایی از این دعوتنامه نیز به وزارت خارجه ایران و همچنین کانون (...)

0 | ... | 40 | 60 | 80 | 100 | 120 | 140 | 160 | 180 | 200 | ... | 5200

کپی رایت © 2019 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت | پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0