صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

آخرين مقاله‌ها

 • تقدیم مراسم ۸ مارس امسال در تهران به سپیده قلیان

  • امروز ۱۶ اسفند، مراسم روز جهانی زن، با حضور جمعی از فعالین کارگری، بازنشستگان، معلمان، نویسندگان و شعرا، هنرمندان، فعالین حقوق کودک، جمعی از خانواده های دادخواهی و فعالین حقوق زنان برگزار شد. ...
  امروز ۱۶ اسفند ۱۳۹۷، مراسم باشکوهی به مناسبت ۸ مارس روز جهانی زن، با حضور صمیمانه جمعی از فعالین کارگری، بازنشستگان، معلمان، نویسندگان و شعرا، هنرمندان، فعالین حقوق کودک، جمعی از خانواده های دادخواهی و فعالین حقوق زنان و با حضور افتخاری منیره عبدی، همسر اسماعیل عبدی معلم زندانی برگزار شد.
  مراسم با پخش سرود "جوانه" جنبش زنان آغاز و در ادامه با خوشامدگویی خانم (...)

 • گرامی باد هشت مارس روز جهانی زن!

  • در هشتم مارس، روز جهانی زن، از نسرین ستوده، نرگس محمدی، زینب جلالیان،.. و همه ی زنان زندانی و نیز از سپیده قلیان یکی از تاثیرگذارترین زنان مبارز ایران در سال گذشته یاد می کنیم و بار دیگر خواهان آزادی فوری آن ها می شویم ...
  اخبار روز فرا رسیدن هشت مارس، روز جهانی زن را به همه ی زنان و مردان برابری طلب ایران تبریک می گوید.
  در این روز خجسته، همبستگی خود را با زنان کارگر، دانشجو، معلم، پرستار، و دیگر زنانی که در صف مقدم مبارزه برای آزادی، عدالت و برابری جنسیتی می کوشند، اعلام می داریم و برای آنان در مبارزه شان علیه استبداد و حکومت مردسالار آرزوی موفقیت می (...)

 • Iran: Release eight wildlife conservationists following unfair trial on trumped-up spying charges

  Wildlife conservationists in Iran who have been accused of espionage after using cameras to track endangered species could face the death penalty or more than a decade in prison, said Amnesty International, ahead of a verdict in their case in the coming days.
  The eight scientists, who are linked to the Persian Wildlife Heritage Foundation, were arrested at the end of January 2018. They had been conducting research into Iran’s endangered animals, including the Asiatic cheetah and Persian (...)

 • تظاهرات بازنشستگان فولاد در اصفهان

  روز چهارشنبه ۱۵ اسفند ۹۷ صدها نفر از بازنشستگان فولاد اصفهان در اعتراض به پاسخ نگرفتن در مورد مطالبات شان از جمله پایین بودن حقوق بازنشستگان، به سمت استانداری در این شهر تظاهرات کردند. این تظاهرات در شرایطی صورت گرفت که حکومت نیروهای سرکوبگر خود و ماشین های ضدشورش را به سمت تظاهرکنندگان فرستاده است.
  تظاهرکنندگان شعار می دادند:
  حسین حسین شعارشون، دروغ و دزدی کارشون
  فریاد فریاد از این همه بیداد
  همشهری با غیرت حمایت حمایت
  دشمن ما همین جاست دروغ میگن امریکاست
  اسلامو پله کردن مردمو ذله کردن
  عزا عزاست امروز روز عزاست امروز؛ حقوق بازنشسته زیر عباست (...)

 • بیانیه ی پایانی تحصن سه روزه ی معلمان کشور

  • در پایان تحصن سه روزه ی سراسری معلمان کشور شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران بیانیه ای را منتشر و اعلام کرد این نحصن در بیش از صد شهر و صدها روستا با موفقیت برگزار شده است ...
  در پایان تحصن سه روزه ی سراسری معلمان کشور شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران بیانیه ی زیر را منتشر کرد:
  به نام خداوند جان و خرد
  خدا آن ملتی را سروری داد
  که تقدیرش به دست خویش بنوشت
  همکاران فرهیخته!
  قدردان شما عزیزان هستیم که در همایش اعتراضی دوازدهم، سیزدهم و چهاردهم اسفند ۱۳۹۷، بار دیگر، در کمال آرامش و در چهارچوب قانون در بیش از ۱۱۰ شهر و صدها روستای کشور، (...)

 • تجمع کارگران شرکت واحد در برابر وزارت کار

  • به دنبال فراخوان سندیکای کارگران شرکت واحد جمعی از کارگران این شرکت روز دوشنبه ۱۳ اسفند در اعتراض به پایین آمدن هفتاد درصدی قدرت خرید طبقه کارگر و تورم و گرانی مقابل وزارت کار تجمع اعتراضی برپا کردند ...
  به دنبال فراخوان سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه جمعی از کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه روز دوشنبه ۱۳ اسفند در اعتراض به پایین آمدن هفتاد درصدی قدرت خرید طبقه کارگر و تورم و گرانی مقابل وزارت کار تجمع اعتراضی برگزار کرده و با قرائت بیانیه ای در پایان این تجمع خواستار افزایش حداقل دستمزد کارگران تا ۷ میلیون تومان شدند. در این (...)

 • Nasrin Sotoudeh, Attorney Who Defended Hijab Protesters, Convicted of “National Security” Crimes

  March 5, 2019 – The Center for Human Rights in Iran (CHRI) forcefully condemns the conviction of prominent Iranian defense attorney Nasrin Sotoudeh in a court process sorely lacking in international standards of due process.
  “No amount of spin will be able to conceal the fact that Sotoudeh is being persecuted for her peaceful defense of human rights in Iran, including a woman’s right to choose whether to wear a hijab,” said CHRI’s Executive Director Hadi Ghaemi.
  “The international community (...)

 • چهاردهم اسپند سالگرد دكتر محمد مصدق

  یادبود مردي جاودانه كه هرگز نخواهد مرد
  چرا مردم ایران اینهمه مصدق را دوست دارند، به راه و روش کشورداری او ايمان دارند و به راهبرد تعریف شده او اميد بسته اند. هنوز پس از گذشت پنجاه و دو سال از درگذشت او، در حسرت دموکراسی، مردم او را نمادي افسانه اي از مردمسالاری، حقوق بشر و تعهد خدمت به مردم ميشناسند، و او را سرمشقي براي دولتمداران دلخواه خود مي شمارند. افسانه مصدق افسانه يك قهرمان ملي است كه در دوران سردرگمي و از خودباختگي و نااميدي ملت ایران پديدار شد، با نيرومندترين استثمارگر جهان براي حقوق ملت مبارزه كرد و با سربلندي پيروزمند شد. او براي نخستين بار (...)

 • بیانیه شورای بازنشستگان ایران به مناسبت ۸ مارس

  • شورای بازنشستگان ایران به مناسبت ۸ مارس (روز جهانی زن) بیانیه ای منتشر کرد. در این بیانیه تاکید شده است: با طرح مطالباتمان روز جهانی زن را گرامی می داریم! این بیانیه مطالبات زنان را در یازده ماده اعلام کرده است ...
  شورای بازنشستگان ایران به مناسبت ٨ مارس (روز جهانی زن) بیانیه ای منتشر کرد. در این بیانیه تاکید شده است: با طرح مطالباتمان روز جهانی زن را گرامی می داریم!
  موقعیت فرودست زنان و مصائب ناشی از آن در همه زمینه های اقتصادی و اجتماعی، سیاسی و فرهنگی و جنسیتی تاریخی هزاران ساله به قدمت همه جوامع طبقاتی دارد. زنان در زیر لوای ساختارهای تاریخی (...)

 • دومین روز تحصن سراسری معلمان و فرهنگیان

  سکوت سنگین خبری رسانه های دولتی
  • تحصن معلمان امروز نیز برای دومین روز ادامه یافت. حمایت دانش آموزان از معلمینشان چشمگیر بود. تاکنون حتی یک خبر در دو روز اخیر در خبرگزاری های دولتی به تحصن بزرگ معلمان اختصاص نیافته است ...
  امروز دوشنبه ۱٣ اسفند ۱٣۹۷، معلمان و فرهنگیان شاغل برای دومین روز در مدارس دست به تحصن زده و بر سر کلاس های درس حاضر نشدند.
  بر اساس تصاویری که در کانال ها و شبکه های خبری تشکلات صنفی فرهنگیان و محافل حقوق بشری تاکنون منتشر شده در استانهای همدان، کرمانشاه، تهران، قزوین، البرز، آذربایجان شرقی، اصفهان، فارس، کردستان، خوزستان؛ خراسان رضوی، (...)

 • بیانیه جبهه ملی ایران (سامان ششم) به مناسبت رویداد تروریستی اخیر در بلوچستان

  چندیست که از حادثه تروریستی دیگری درکشور ماتم زده ما می گذرد. در این رخداد بیش از چهل تن از سربازانِ مرزبان ایرانی کشته و زخمی شدند. محل این رخداد خونین، در جاده خاش به زاهدان، در نزدیکی مرکز استان سیستان- بلوچستان بوده، استانی که حدود صد و هشتاد هزار کیلومتر مربع، به اندازه کشور سوریه وسعت دارد. بی لیاقتی و فساد گسترده مسؤلینِ استانی که، می‌تواند بویژه بخاطر موقعیت مهم ژئوپلیتیکی آن دروازه ارتباط ایران از طریق اقیانوس هند با جهان باشد و در توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور ما و کشورهای همسایه نقش راهبردی داشته باشد، مردمانش درفقر و محرومیت گسترده وفزاینده می (...)

 • اخبار تحولات و اعتراضات کارگران

  گزارش سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه
  تجمع خانواده های اسماعیل بخشی و سپیده قلیان و تعدادی از کارگران هفت تپه روز شنبه ۱۱ اسفند ماه خانواده اسماعیل بخشی و سپیده قلیان وچندنفرازکارگران هفت تپه در مقابل دادگاه شوش تجمع کردند.
  به گزارش سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه, در ادامه تجمع در اعتراض به بازداشت اسماعیل بخشی و سپیده قلیان ،بعد از ساعت ۱۱ دوتن ازکارگران هفت تپه به نام حسن کهنکی وقاسم‌بلدی به دستوردادستان شوش وبه وسیله پلیس امنیت بازداشت شدند. بازداشت شده گان به دادستانی منتقل شدندوبوسیله دادستانی تهدیدبه تشکیل پرونده امنیتی شده بودند و بعدا آنها را به زندان (...)

 • آغاز تحصن سراسری معلمان و فرهنگیان سراسر کشور

  • طبق فراخوان روزهای گذشته «شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان»، امروز، معلمان سراسر کشور نسبت به برآورده نشدن مطالباتشان در دفتر مدارس دست به تحصن زده اند و از حضور در کلاس های درس خودداری کردند ...
  طبق فراخوان روزهای گذشته «شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان»، امروز، معلمان سراسر کشور نسبت به برآورد نشدن مطالباتشان در دفتر مدارس دست به تحصن زده اند و از حضور در کلاس های درس خودداری کردند.
  سومین دور اعتصاب سراسری معلمان در سال ۹۷ صبح امروز درحالی آغاز شد که تعداد زیادی از فعالان صنفی معلمان از جمله محمد حبیبی، اسماعیل عبدی، بهشتی، قنبری، زحمتکش، (...)

 • فراخوان به اعضا و هواداران جبهه ی دموکراتیک ایران برای ۱۴ اسفند ماه

  اعضا و هواداران محترم جبهه ی دموکراتیک ایران
  با درودهای فراوان
  همانگونه که اگاه هستید ، ملت شریف ایران در شرایط بسیار حساس تاریخی و با فقر،گرانی،بیکاری و فشار های گوناگون از ناحیه ی حکومت نا کار امد،غیر مشروع و سرکوبگر روبرو است. این امر موجب نارضایتی بی سابقه در بین احاد شهروندان و حتا در درون نهاد های امنیتی،انتظامی و نظامی شده است.
  از این رو نیاز است تا نیروهای دموکراسی خواه و سیاسی،برای ایجاد اتحاد برای رهایی و تشکیل مرکزیتی ملی به قصد رهبری مبارزات کنونی و ایجاد اعتماد در بین طبقات گوناگون اجتماعی تلاش نمایند. برای اینکه بدون یک الترناتیو (...)

 • دعوت همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران از مردم ایران برای حضور در ارامگاه دکتر محمد مصدق

  محمد مصدق چهاردهم اسفند 1345 خورشیدی ، پانزده سال پس از کودتای 1332 در خانه خود در روستای احمد آباد در تبعید در گذشت.اجازه ندادند بر اساس وصیت نامه ، در ابن بابویه، دفن شود و به ناچار در خانه ی خود در روستای احمد آباد دفن شد . تا سال 1357 اجازه بزرگداشت هم داده نشد. پس از تحولات سیاسی و اجتماعی سال 57 و فرصتی که آزادیخواهان بدست آوردند ، بزرگداشت شکوهمندی در این سال از مصدق انجام گرفت که بی نظیر بود. مزار مصدق در احمدآباد به نماد دموکراسی خواهی در ایران تبدیل شد.پس از تثبیت حکومت ولایت فقیه از سال 60 الی 65 مجال ورود به این نماد دموکراسی خواهی (...)

 • بلوچستان مظلوم و امنیت سرزمینی ایران

  به مناسبت حمله مرگبار به اتوبوس سربازان میهن
  در اسطوره ایرانی، سیستان و بلوچستان یازدهمین سرزمینی است که آهورامزدا آفرید. بلوچان از اصیل ترین ایرانیان پیشا آریایی هستند، و زبان بلوچی پهلوی اوستایی است که اصالت خود را حفظ کرده است. از زمان کورش بزرگ تا ساسانیان، بلوچان از نخبگان ارتش ایران بودند و در کتیبه های بیستون و تخت جمشید از آنان یاد شده است. با پیشینه ای که از شایستگی ایرانیان بلوچ میدانیم، باور داریم که آنان باید بیشتر در اداره کشور مشارکت داشته باشند، نه کسانی که همه ایران را وطن خود نمی شمارند. مهربانتر و صلح جوتر و میهمان نوازتر از این ایرانیان (...)

 • گفتگوی تلویزیون ایران گلوبال (کیانوش توکلی) با کورش زعیم درباره اوضاع سیاسی ایران و اینکه کشور به کدام سو میرود

 • توفان خشم و نارضایتی در راه است

  رسانه‌های جمهوری اسلامی به نقل از مسئولان حکومتی به آمارهایی اشاره می‌کنند که نشان‌دهنده حال بد مردم است. برخی درباره اعتراضاتی از جنس دی‌ماه ۹۶ هشدار می‌دهند.
  به گزارش دویچه وله آلمان، برخی از چهره‌های نزدیک به حکومت ایران نسبت به احتمال سر بر آوردن اعتراضات مردمی هشدار داده‌اند. صادق زیباکلام در گفت‌وگویی با پایگاه خبری تحلیلی "سلام نو" یادآور شد: «رویدادهای پس از انتخابات ۸۸ نشان داد نارضایتی عمیقی از عملکرد محافظه‌کاران در سطح جامعه وجود دارد. حوادث سال ۹۶ هم نشان داد که اگر در ۸۸ قشر مرفه‌تر علیه اصولگرایان به میدان آمدند، در ۹۶ اقشار دیگر هم نشان (...)

 • جاوید رحمان، گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل گزارش وضعیت حقوق بشر در ایران را منتشر کرد

  جاوید رحمان، گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد در امور ایران، امروز گزارش خود را در مورد وضعیت حقوق بشر در ایران منتشر کرد. این گزارش شامل بخش‌هایی از جمله، وضعیت زندانیان سیاسی، زندانیان دو تابعیتی و اتباع خارجی، اعدام و اعدام کودک-مجرمان، اعتراف تحت شکنجه، عدم آزادی بیان و اطلاع رسانی آزاد در ایران و نبود حق آزادی تشکل‌های صنفی است. در این گزارش به طور ویژه بر اعدام کودک-مجرمان در ایران تاکید شده و از آن به عنوان یکی از بارزترین مصادیق متضاد با قوانین و عرف‌های بین‌المللی نام برده شده است.
  به گزارش هرانا، امروز چهارشنبه ۸ اسفندماه ۱۳۹۷، جاوید رحمان، (...)

 • جوانان برومند ایرانزمین : حشمت اله طبرزدی

  ✅جوانان برومند ایرانزمین
  به همه ی شما درود میفرستم و بر شجاعت و مردانگی شما غبطه میخورم. شخصا دلاور مردی های نسل های پیشین شما را در جای جای ایران و در شرایط بسیار خطرناک شاهد بوده ام. در کوران انقلاب،در تنور جنگ و اتش و در مبارزه علیه ستم و بیداد رژیم حاکم کنونی. اینک پدران، مادران، خواهران و برادران شما نیازمند رشادت و دلاوری شما هستند.
  🔻ای جوانان دلاور! ای ایرانیان با غیرت!
  خانواده و ناموس و هم میهن شما زیر بار گرانی، فقر، بیکاری و ستم و بیداد به ستوه امده و از شما میخواهند تا به خروش امده و دستی به انها دهید. دلاور مردان کورد، تورک، لر، عرب، بلوچ، (...)

0 | ... | 60 | 80 | 100 | 120 | 140 | 160 | 180 | 200 | 220 | ... | 5200

کپی رایت © 2019 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت | پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0