صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

آخرين مقاله‌ها

 • «این رژیم همه چیز را باخته است / مردم نیروهای ریزشی نظام را به گرمی بپذیرند و جذب کنند»

  هاشم خواستار نماینده مبارز معلمان آزاده کشور و فعال سیاسی در مصاحبه ای اختصاصی با شبکه جهانی «دُرّ تی وی» با پرداختن به موضوعاتی همچون «روند کمپین درخواست استعفای علی خامنه ای و تغییر قانون اساسی»، «جنگ روانی رژیم علیه اعضای تشکیل دهنده کمپین درخواست استعفای علی خامنه ای»، «سرکوب هر گروه و جمعیتی با کوچکترین پتانسیل سازماندهی» و «اظهارات بحران آفرین اخیر حسن روحانی در ارتباط با نقض برجام»، خطاب به مردم ایران گفت، ای مردم قهرمان ایران، کسانی را که از رژیم جدا می شوند به گرمی بپذیرید و جذب کنید اینها «حرهای» زمان ما هستند.
  نماینده معلمان آزاده کشور در ابتدای (...)

 • همراهی گسترده با درخواست آزادی زندانیان هفت‌تپه

  • در مدت دو روز بیش از هزار نفر از جمله تعدادی از چهره های برجسته ی کارگری، اجتماعی و سیاسی در ایران فراخوان آزادی زندانیان هفت تپه را امضا کرده اند. حمایت از این فراخوان ادامه دارد ...
  اسماعیل بخشی، سپیده قلیان، امیرحسین محمدی فرد، ساناز الهیاری و امیر امیرقلی که در جریان اعتراضات کارگران هفت تپه بازداشت شدند، اکنون ماه هاست که در زندان به سر می برند و اتهامات تازه ای علیه آن ها مطرح می شود. علی نجاتی و عسل محمدی دیگر فعالین مرتبط با این پرونده با قید وثیقه آزاد هستند و به صورت مستمر در معرض تهدیدات امنیتی قرار دارند.
  به گزارش «کمپین حمایت از بازداشتی (...)

 • گفت‌وگوی «جمهوری ایرانی؛ کورش پارسا» با دکتر هرمیداس باوند: تنش‌ها میان ایران و آمریکا

  پرسش و پاسخ پیرامون تنش‌ها میان جمهوری‌اسلامی و آمریکا و برآیند آن برای منافع ملی ایران، زندگی ایرانیان، خاورمیانه و جامعه بین‌الملل …
  http://www.jebhemelli.info/videos/bavand-parsa-980409.mp4?_=1

 • در آینده و در دوران گذار، باید به دنبال گفتگو و تفاهم ملی رفت : عبدالکریم لاهیجی

  گفتگوی محمد حیدری با عبدالکریم لاهیجی رئیس جامعه‌ی دفاع از حقوق بشر در ایران و رئیس افتخاری فدراسیون بین‌المللی جامعه‌های حقوق بشر
  بحث ما اینجا درباره‌ی آینده‌ی ایران است. از اینجا شروع کنم که به نظر شما مهم‌ترین مسائلی که ما در آینده با آن مواجه هستیم چیست؟ در گفتگوی قبل اشاره کردید که بخش‌های مختلف جامعه و گروه‌های دینی، جنسی و اتنیکیِ گوناگونی که در ایران زندگی می‌کنند با نابرابری حقوقی مواجه‌اند، و می‌شود گفت که مهم‌ترین مسئله‌ی امروز ما همین تبعیض و نابرابری در حقوق است. با توجه به این مشکلات درباره‌ی آینده چه می‌توان گفت؟ به نظر شما مسائلی که در (...)

 • دادگاه تجدیدنظر ۱۸ فعال مدنی را به حبس محکوم کرد

  خبرگزاری هرانا – حکم دادگاه تجدیدنظر ۱۸ فعال مدنی که در اردیبهشت ماه برگزار شده بود ابلاغ شد. بر اساس این احکام، ۱۶ تن از این فعالین هر یک به ۹۱ روز حبس تعلیقی به مدت ۳ سال محکوم شدند. دو تن دیگر از متهمین به دلیل عدم اعتراض به رای اولیه هر کدام به ۹۱ روز حبس تعزیری محکوم شدند. این افراد در آبانماه ۹۴ به دلیل شرکت در یک تجمع مسالمت‌آمیز در مقابل زندان اوین بازداشت شده بودند.
  به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، طی روزهای گذشته حکم نهایی ۱۸ تن از فعالین مدنی که پیشتر به شلاق و حبس محکوم شده بودند ابلاغ شد. یکی از وکلای مدافع (...)

 • کاهش ۴۹ درصدی تجارت ایران و آلمان

  تحریم‌های آمریکا علیه جمهوری اسلامی در عمل تجارت ایران با آلمان و اتحادیه اروپا را با فشار بیشتر بر صادرات ایران در سراشیبی نزول قرار داده است.
  تازه‌ترین گزارش اتاق بازرگانی آلمان نشان می‌دهد که حجم تجارت بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا با ایران طی چهارماه نخست سال ۲۰۱۹ میلادی در مقایسه با مدت مشابه نزدیک به ۴۹ درصد کاهش یافته است.
  بر این اساس، ارزش تجارت دو کشور طی چهارماه ابتدایی سال ۲۰۱۹ میلادی به ۵۲۹ میلیون یورو کاهش یافته که از این رقم ۴۵۰ میلیون دلار سهم صادرات آلمان به ایران است. به گزارش رویترز در حال حاضر حدود شصت شرکت آلمانی به فعالیت اقتصادی در ایران (...)

 • سنای آمریکا رای داد : ترامپ برای حمله نظامی به ایران نیاز به مجوز کنگره ندارد

  • سنای آمریکا روز جمعه ۲۸ ژوئن در نشستی ویژه طرح دمکرات ها در باره لغو مجوز دولت برای استفاده از نیروهای نظامی بدون مجوز کنگره را رد کرد ...
  سنای آمریکا روز جمعه ۲۸ ژوئن در نشستی ویژه طرح دمکرات ها در باره لغو مجوز دولت برای استفاده از نیروهای نظامی بدون مجوز کنگره را رد کرد.
  نشست امروز سنا برای بررسی اختیارات رئیس جمهوری این کشور برای توانایی تهاجم نظامی به ایران و اجبار وی در این راه به داشتن مجوز از کنگره تشکیل شده بود. برای تصویب این طرح نیاز بود که ۶۰ سناتور از مجموع ١۰۰سناتور به آن رای دهند. رای گیری از صبح امروز آغاز شد و تا نیم روز جمعه بیش از ۴۰ (...)

 • اینستکس عملیاتی شد

  اتحادیه ی اروپا و جمهوری اسلامی بعد از پایان نشست کمیسیون مشترک برجام اعلام کردند اینستکس عملیاتی شده و تبادلات مالی بین اروپا و ایران در حال انجام شدن است ...
  هلگا اشمیت، دیپلمات آلمانی و معاون فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، روز جمعه پس از پایان نشست کمیسیون مشترک برجام در شهر وین، اعلام کرد اینستکس عملیاتی شده است. او در پیامی توییتری اعلام کرد که بحث‌ها در این نشست سازنده بوده است و پیاده‌سازی کامل و موثر توافق هسته‌ای ایران توسط همه طرفهای این توافق، همچنان نکته کلیدی است.
  خانم اشمیت در ادامه، در پیامی جدید نوشت: «اینستکس اکنون عملیاتی (...)

 • تحریم، اصول سیاست آمریکا – یادداشت دکتر هرمیداس باوند در روزنامه همدلی

  تحریم ایران برای ایالات متحده به عنوان تصمیمی به زعم آنها بازدارنده و البته اصولی است. به این معنی که آمریکایی‌ها که به خوبی می‌دانند گزینه نظامی برای‌شان محال است، سعی‌شان را به کار می‌گیرند تا از طریق تحریم و اعمال فشار بر مردم ایران به خواسته خود برسند.
  همچنین با در نظر گرفتن اینکه بسیاری از کشورها به لحاظ‌های مختلف خود را وام‌‌‌دار آمریکایی‌ها می‌بینند، طبیعی است که سیاست تحریم برای آمریکا سیاستی توام با موفقیت است. چون در این شرایط، تنها راه برای ایران این است که با روش‌هایی تحریم را دور بزند که باید گفت،‌ ارزان‌فروشی و خرید گران و همچنین همکاری با (...)

 • رهبری که با ادعای ساده‌زیستی، مالک امپراتوری ۹۵ میلیارد دلاری است

  «مایکل روبین» پژوهشگر ارشد موسسه آمریکن اینترپرایز و از ناظران ارشد مسائل ایران، دربارۀ تحریم‌های جدید علیه جمهوری اسلامی می گوید:
  برای مدت چهل سال، مشکل، نه مردم ایران، بلکه رهبری جمهوری اسلامی ایران بوده است و از این رو، این گامی است که باید مدت‌ها پیش برداشته می‌شد. مقامات رسمی ایران ممکن است گلایه کنند؛ اما پرسش درست‌تر باید این باشد که در شرایطی که بسیاری از ایرانیان برای تهیه خوراکشان با مشکلات بسیاری دست به گریبان هستند، چگونه خامنه‌ای و افراد حاضر در حلقه داخلی او میلیاردر شده‌اند.
  صدای آمریکا - تحریم جدید دولت ایالات متحده علیه جمهوری اسلامی این (...)

 • سخنرانی و پرسش و پاسخ آقای حشمت اله طبرزدی در گروه میتنگ بزرگ پارک لاله

  سخنرانی و پرسش و پاسخ آقای حشمت اله طبرزدی دبیر کل جبهه دموكراتيك ايران در گروه
  میتنگ بزرگ پارک لاله
  https://t.me/Heshmattabarzadi/2243

 • بیانیه آلمان، فرانسه و بریتانیا درباره ی گسترش تنش ها

  آلمان، فرانسه و بریتانیا، سه کشور حاضر در توافق هسته‌ای با ایران در بیانیه‌ای پس از نشست شورای امنیت، خواستار کاهش تنش در منطقه خلیج فارس شده‌اند.
  این سه کشور از افزایش تنش ها در خلیج فارس به ویژه پس از سرنگونی پهپاد آمریکایی توسط ایران عمیقا ابراز نگرانی کرده‌اند.
  آلمان، فرانسه و بریتانیا در بیانیه خود تصریح کرده‌اند: تحولاتی از این دست خطر اشتباه محاسبه و درگیری را افزایش می‌دهند. آن ها گفته اند خواهان تنش زدایی و گفت و گو و احترام کامل به قوانین بین المللی هستند.
  این سه کشور در ادامه حملات به نفتکش‌ها در دریای عمان و حمله به چهار کشتی در نزدیکی بندر (...)

 • شیرزنان ایران، پیشگام در قیام

  سخنان یک بانوی شجاع در مراسم خاکسپاری علیرضا شیرمحمدعلی
  (ویدیو)

 • صدور احکام سنگین برای فعالان صنفی و مدنی

  • لیلا حسین زاده دبیر شورای صنفی مرکزی دانشجویان دانشگاه تهران به ۳ سال و ۶ ماه حبس تعزیری، جواد لاری زندانی سیاسی سابق به ۶ و کاظم صفابخش فعال ترک (آذربایجان) به ۱۳ سال حبس تعزیری محکوم شدند ...
  همزمان با ریاست ابراهیم رئیسی بر قوه ی قضائیه ی جمهوری اسلامی صدور حکم های سنگین برای مخالفان شدت گرفته است.
  لیلا حسن زاده به ٣ سال و شش ماه حبس تعزیری محکوم شد
  دادگاه تجدید نظر استان تهران لیلا حسین زاده دبیر شورای صنفی مرکزی دانشجویان دانشگاه تهران و از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری دی‌ماه ۹۶ را به ۳ سال و ۶ ماه حبس تعزیری و ۲ سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم (...)

 • گفتمان تلویزیون کانال یک (مهدی ذوالفقاری) با کورش زعیم

  ذوالفقاری: با درودهای فراوان به شما عزیزان بینندگان عزیز کانال یک، و شنوندگان محترم رادیو پوبا. امروز چهارشنبه ۲۲ ماه مه ۲۰۱۹، برابر با اول خردادماه ۱۳۹۸ است. به برنامه گفتمان خوش آمدید. ما در خدمت آقای کورش زعیم هستیم از کشور عزیزمان ایران و شهر تهران. من درخواست میکنم، پیشنهاد میکنم که تمام افرادی که بیننده این برنامه هستند، اگر سئوالی دارند یا اگر مشکلی هست یا انتقادی دارند، هیچ مسئله ای نیست، هر نوع انتقاد حق شما بینندگان و شنوندگان است. شما یا با رادیو پویا تماس بگیرید یا ایمیل شخصی من یا در همین کانالهایی که همه استفاده میکنند؛ اسکایپ یا چیزهای دیگر. (...)

 • بیانیه جبهه ملی ایران (سامان ششم): در الزام گفتگوی بین المللی

  چهل سال سیاست صدور انقلاب اسلامی کار را به جایی رسانده است که سایه جنگ بیش از پیش بر ایران و منطقه سایه افکنده است و زنگ خطر شروع جنگ و ویرانی به صدا در آمده است. اینک جمهوری اسلامی با پا فشاری بر همان سیاست های نا بخردانه، دوست و هم پیمانی برای خود در منطقه و جهان باقی نگذاشته است و سبب شکل گیری یک همبستگی شوم و نادر در مواجه با ایران در منطقه شده است. اتحادیه اروپا که همواره نقش میانه را در مناقشات ایران ایفا می نمود، پس از نا امید شدن از تغییر رویکرد و سیاست جمهوری اسلامی و عدم پذیرش دعوت به گفتگو از سوی ایران، اکنون به دعوت طرفین به آرامش بسنده کرده (...)

 • کنفرانس و آیین بزرگداشت زادروز دکتر مصدق در کلن

  کنفرانس و آیین بزرگداشت ۱۳۷مین زادروز دکتر محمد مصدق کلن، ۲۳ ژوئن ۲۰۱۹
  صدو سی هفتمین زادروز دکتر محمد مصدق ، بنیانگذار دولت ملی را گرامی می‌داریم. مصدق چهره درخشان تاریخ معاصر و نماد آزادی، استقلال، دموکراسی و یکپارچگی میهن برای ایرانیان است. نام و یاد او و درس‌ها و تجربه‌های بزرگ و غنی برجای مانده از او ، در رویدادهای مهم دهه‌های اخیر همواره بر زبان‌ها جاری و مورد توجه ملت ایران بوده است.
  بازخوانی این تجربه‌ها به ویژه در دورانی که یک حکومت دینی و تام گرای فاسد نظامی – امنیتی ( جمهوری اسلامی ) میهن مان را به تباهی و نابودی می کشاند؛ از اهمیت بزرگی (...)

 • هشدار ترامپ در مورد حمله ی قریب الوقوع به ایران

  • رویترز روز جمعه، از هشدار دونالد ترامپ به مقامات جمهوری اسلامی در مورد «حمله قریب‌الوقوع» خبر داد. پیش از آن نیویورک تایمز نوشته بود دستور «حمله محدود» در آخرین دقایق لغو شد ...
  خبرگزاری رویترز روز جمعه، ۳۱ خردادماه، در گزارشی اختصاصی از هشدار دونالد ترامپ به مقامات جمهوری اسلامی در مورد «حمله قریب‌الوقوع» خبر داد.
  این خبرگزاری به نقل از مقاماتی در ایران که به نام‌شان اشاره نکرد می‌گوید که پیغام ویژه رئیس جمهور آمریکا از طریق حکومت عمان به تهران رسانده شده است. پیغام ویژه رئیس جمهور آمریکا به مقامات جمهوری اسلامی درست در روزی ارسال شده است که با سرنگونی (...)

 • درخواست ۱۴ تن از فعالان مدنی سیاسی برای استعفای رهبر جمهوری اسلامی و تغییر قانون اساسی

  تعدادی از فعالان مدنی-سیاسی در داخل ایران طی نامه‌ای خواستار استعفای علی خامنه‌ای، رهبری جمهوری اسلامی از قدرت و تغییر قانون اساسی کشور شدند.
  ۱۴ تن از فعالان مدنی-سیاسی با انتشار نامه‌ای خطاب به هموطنان خود، «استبداد سیستماتیک و غیرمسئول» را عامل نابسامانی‌ها و به نتیجه نرسیدن تلاش‌ها برای اصلاح امور ایران دانستند و خواستار استعفای رهبر جمهوری اسلامی از قدرت و تغییر قانون اساسی شدند.
  در این نامه که در برخی رسانه‌های خارج از کشور منتشر و نویسندگانش از آن به عنوان «کنش و خواست ملی» نام برده‌اند چنین آمده: در ایران «بر خلاف تعریف نخستین قانون اساسی، نه از (...)

 • More than 1 million people join global campaign to demand Iranian government release Nasrin Sotoudeh

  More than a million people in more than 200 countries and territories across the globe have come together to express their outrage at the sentencing of prominent Iranian human rights lawyer Nasrin Sotoudeh to 38 years and six months in prison and 148 lashes after two grossly unfair trials, Amnesty International announced today, as signatures demanding her release were handed in to Iranian embassies around the world.
  To mark one year since Nasrin Sotoudeh’s arrest, Amnesty International is (...)

0 | ... | 60 | 80 | 100 | 120 | 140 | 160 | 180 | 200 | 220 | ... | 5340

کپی رایت © 2019 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت | پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0