صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

آخرين مقاله‌ها

 • نرگس محمدی و سپیده قلیان؛ برگزاری تجمعات “حق” است نه “جرم”

  خبرگزاری هرانا – نرگس محمدی، نایب رییس کانون مدافعان حقوق بشر اینک دوران محکومیت خود را در زندان می گذراند و سپیده قلیان، فعال مدنی مدتی پیش در پی تجمع کارگران در اهواز بازداشت و مدتی بعد به زندان اوین منتقل شده است. این دو فعال مدنی در واکنش به بازداشت تعدادی از شهروندان در اجتماعات اعتراضی روزهای کارگر و معلم، طی یادداشتی مشترک ضمن تاکید بر اینکه در قانون اساسی موجود آمده “برگزاری تجمعات مسالمت آمیز و تشکیل انجمن ها و جمعیت ها، جزء حقوق اساسی ملت است”، اعلام کردند “رویه چهل ساله حکومت تبدیل این حقوق بنیادی از “حق”به “جرم” و سیاستش سرکوب فعالان این عرصه (...)

 • روز جهانی کارگر؛ نگاهی آماری به وضعیت کارگران در یک سال اخیر ۹۷-۹۸

  خبرگزاری هرانا – یازدهم اردیبهشت ماه (۱ می) به عنوان روز جهانی کارگر، فرصتی دوباره برای توجه به وضعیت جامعه کارگری کشور و معضلات پرشمار آنان به خصوص در بحث حقوق و دستمزد، مشکلات صنفی، معوقات مزدی، امنیت محیط کار و همچنین حق تشکیل اتحادیه های کارگری است.
  بنا بر گزارش مرکز آمار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، طی بررسی گزارش های کارگری منتشر شده در ۱۲ ماه اخیر (۱۰ اردیبهشت ۹۷ تا ۱۰ اردیبهشت ۹۸)، مرگ دست کم ۸۵۱ کارگر در این مدت در پی حوادث کار ناشی از فقدان ایمنی محیط یا شرایط کار توسط رسانه‌ها یا سازمان‌های فعال در این حوزه مخابره شده است.
  علاوه بر ۸۵۱ حادثه (...)

 • HRAI Iran Annual Human Rights Report – 2018

  This leaflet contains the 2018’s analytical and statistical annual report on the human rights in Iran, prepared by the Department of Statistics and Publications of Human Rights Activists in Iran (HRAI). This statistic analysis report presented by HRAI, is the result of the daily efforts of this organization and its dedicated members as part of a daily statistic and census project that started in 2009 by this organization.
  This annual report on human rights violations in Iran (2018) is the (...)

 • گزارش ماهانه؛ نگاهی اجمالی به وضعیت حقوق بشر در فروردین ماه ۹۸

  خبرگزاری هرانا – آنچه در پی می‌آید گزارش ماهانه و اجمالی از وضعیت حقوق بشر در ایران در دوره زمانی فروردین ماه ۹۸ است که به همت نهاد آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران تهیه‌ شده است، این گزارش با توجه به حجم محدود آن و نیز به دلیل عدم اجازه فعالیت گروه‌های مستقل مدافع حقوق بشر در ایران نمی‌تواند بازتاب‌ بی نقص وضعیت حقوق بشر در ایران باشد.
  لازم به یادآوری است بخش آمار این تشکل به‌صورت سالانه گزارش مفصل‌‌تر خود را به اشکال آماری و تحلیلی از وضعیت حقوق بشر در ایران منتشر می‌کند. خلاصه آنچه گذشت:
  اخبار نقض حقوق بشر در فروردین ماه ۹۸ با قریب به (...)

 • نشریه گام: چماق سرکوب هیچ اراده‌ای را سست نخواهد کرد

  در ادامه موج سرکوب کارگران و فعالین کارگری و درحالیکه چندین ماه از بازداشت اسماعیل بخشی، سپیده قلیان و اعضای هیئت تحریره نشریه گام گذشته و این فعالین بی هیچ دلیلی در بلاتکلیفی مطلق در زندان به‌ سر می‌برند و در مقابل نیز مسئولین دستگاه قضایی هر بار به بهانه‌های واهی تعیین قرار وثیقه برای آزادی و تعیین زمان دادگاه را عقب میندازند، در پی فراخوان چندین تشکل مستقل کارگری به مناسبت روز جهانی کارگر ازجمله سندیکای کارگران شرکت واحد و حمایت دانشجویان و فعالین چپ به نشان اعتراض به وضعیت معیشتی کارگران و بیان مطالبات کارگری در مقابل مجلس، این تجمع که با استقبال چشم‌گیر (...)

 • اعتراض سندیکای کارگران شرکت واحد به زندانی کردن کارگران، معلمان و دانشجویان

  • سندیکا ضمن محکوم کردن برخوردهای پلیسی، خواهان آزادی فوری بازداشت شدگان روز کارگر و همه ی فعالین صنفی و کارگری شده است ...
  سندیکای کارگران شرکت واحد با انتشار اطلاعیه ای نسبت به بازداشت و زندانی کردن کارگران، معلمان و دانشجویان و اعضای این سندیکا اعتراض کرد. در بیانیه ی سندیکا که روز جمعه منتشر شده، آمده است:
  شش تن از اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد و دهها تن از دانشجویان مدافع حقوق کارگران و تعدادی ازفعالین کارگری که برای شرکت در مراسم‌ اول ماه مه (روز جهانی کارگر) ۱۱ اردیبهشت در مقابل مجلس بهارستان دست به تجمع اعتراضی زده بودند با خشونت شدید نیروی های (...)

 • رمز پیروزی با حسن اعتمادی : گفتگو با حشمت طبرزدی

  پاسخ های شفاف مهندس طبرزدی به پرسش های مربوط به اتحاد اپوزیسیون

 • بیانیه جبهه ملی ایران – سامان ششم به مناسبت روز جهانی کارگر ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

  روز جهانی کارگر نخست در ۱۸۸۲ در امریکا و کانادا توسط کارگری پیشنهاد شد و در ۱۸۸۶ پس از یک درگیری تلخ کارگران با پلیس نیویورک رسمی شد و تا کنون در همه جهان برگزار میشود. ما این روز را به هم میهنان کارگر شادباش می گوییم؛ هرچند که روز کارگر در جمهوری اسلامی توأم با درد است، روز یادآوری هر آنچه بد است که بر سر کارگران زحمتکش و ستمدیده ما می آید. روز کارگر در ایران تنها روزیست که جمهوری اسلامی به یاد کارگران میافتد تا وعده های توخالی خود را سالانه تحویلشان بدهد، و آنان را که باور نمیکنند کتک بزند، تهدید کند و به زندان بیاندازد.
  روز جهانی کارگر روز همبستگی جهانی (...)

 • گفتگوی اینستاگرامی «ایران آینده» با حسن شریعتمداری و حشمت طبرزدی

  🔴 مرحله #فروپاشی یک حکومت زمانی است که آن حکومت هم در داخل و هم در خارج نه بتواند در جهت صلح برود و نه بتواند که سرکوب کند. با این تعریف، جمهوری اسلامی در مرحله فروپاشی است.
  🔵 اگر آمریکا در تحریم سپاه جدی باشد، مرحله بعدی تحریم آقای خامنه‌ای بعنوان فرمانده کل قوا خواهد بود.
  🔴 اولویت آمریکا اعمال فشار حداکثری است تا بخشی از حاکمیت از بقیه جدا شده و وارد مذاکره شود. ولی هدف ما جایگزینی کلیت ج.ا با یک نیروی اپوزیسیون ملی است. اگر اپوزیسیون نتواند این نیروی ملی را بسازد، آمریکا با همان بخش از حکومت وارد مذاکره خواهد شد.
  🔵 یک احتمال قوی وجود دارد که در پس (...)

 • نخستین پیام دکتر مصدق از رادیو تهران به ملت ایران در جایگاه نخست وزیری و به مناسبت اول ماه مه

  هموطنان عزیز
  هیچ تصور نمی شد موقعی پیش آید که به عنوان نخست وزیر بوسیله رادیو با شما صحبت کنم و هیچوقت تصور نمی کردم با ضعف مزاجی که دارم مسؤلیت چنین کار خطیری را قبول نمایم. قضیه ی نفت سبب شد که من این بار گران را بدوش بکشم و اکنون تنها خدا می داند تا کی بتوانم آن را تحمل کنم.
  هموطنان عزیز
  رأی بی سابقه و بی شائبه ی همکاران عزیزم نمایندگان محترم مجلس شورایملی و مجلس سنا، و اظهار تمایل آن ها بزمامداری اینجانب سبب شد که از نظر فریضه ی ملی از قبول زمامداری خودداری نکنم و امر اعلیحضرت همایون شاهنشاهی را در تشکیل دولت اطاعت نمایم.
  هموطنان عزیز تردید ندارم که (...)

 • سیل، تحریم پاسداران، پبشنهاد برونرفت از بحران: گفتگوی تلویزیون ایران گلوبال (کیانوش توکلی) با کورش زعیم

  متن کامل گفتگوی تلویزیون ایران گلوبال (کیانوش توکلی) با کورش زعیم
  سه شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۸خ
  توکلی: با سلام، من کیانوش توکلی هستم. ما میهانی داریم از ایران، آقای کورش زعیم. سلام آقای کورش زعیم، خوش آمدید به برنامه ما.
  کورش زعیم:
  درود به شما آقای توکلی، و سپاس از اینکه از من دعوت کردید در این برنامه.
  توکلی:
  ما حقیقتش به دنبال سیل و بحرانی که در نتیجه سیل در ایران ایجاد شد و خرابیهای زیادی را به بار آورده، قصد داشتیم که برنامه مفصلی در این رابطه داشته باشیم، ولی تروریست نامیدن سپاه پاسداران، که به دنبال آن درگیری های لفظی را بین ایران و امریکا را (...)

 • محاکمه سه عضو کانون نویسندگان ایران

  • روز شنبه دادگاه محاکمه سه عضو کانون نویسندگان ایران آغاز شد. در نخستین روز دادگاه بکتاش آبتین محاکمه شد، رضا خندان مهابادی و کیوان باژن هم روز یکشنبه محاکمه می‌شوند ...
  روز شنبه در آستانه ی روز جهانی کارگر همزمان با بازداشت چهره های سرشناس جنبش کارگری، دادگاه محاکمه سه عضو کانون نویسندگان ایران در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران آغاز شد. در نخستین جلسه ی دادگاه بکتاش آبتین، شاعر، فیلمساز و از اعضای کانون نویسندگان محاکمه شد. رسیدگی به پرونده ی رضا خندان مهابادی و کیوان باژن، دو عضو دیگر کانون نویسندگان که همراه با وکیلان مدافع خود در دادگاه حضور داشتند به روز (...)

 • گام های مشترک کارگران ایران برای بزرگداشت اول ماه مه

  • سندیکای کارگران شرکت واحد، سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، گروه اتحاد بازنشستگان، کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری، اتحاد سراسری بازنشستگان، اتحادیه نیروی کار پروژه ای، بازنشستگان سندیکای بافنده سوزنی، بازنشستگان فلزکار-مکانیک، جمعی از کارگران صنف فلز کار و مکانیک و اتحادیه ی آزاد کارگران ایران روز اول ماه مه کارگران و زحمتکشان را به تجمع در برابر مجلس فرا خواندند ...
  تشکل های کارگری مستقل با انتشار فراخوان های مشترک و یا جداگانه کارگران ایران را به مناسبت روز جهانی کارگر به تجمع در برابر مجلس شورای اسلامی دعوت می کنند. طی روزهای جمعه و شنبه (...)

 • فراخوان شرکت درتجمع روز کارگر و معلم

  اول ماه مه (۱۱اردیبهشت) روز جهانی کارگر و روز اعتراض بین المللی کارگران و روز اعلام مطالبات سرکوب شده کارگران است.
  ۱۲ اردیبهشت روز معلم که روز جانباختن دکتر خانعلی؛ معلم مبارز به دست رژیم پیشین است و روزی است که معلمان در پی خواسته های خود به خیابان می آیند.
  بازنشستگان نیز در کنار کارگران و معلمان به عنوان بخش بزرگی از مزد بگیران و زحمتکشان این دو روز را گرامی می دارند. گروه_اتحاد_بازنشستگان برای اعلام خواسته ها و تقویت همبستگی میان همه زحمتکشان جامعه، از برگزاری تجمع اعتراضی کارگران در مقابل مجلس و تجمع معلمان در مقابل اداره کل آموزش و پرورش حمایت کرده (...)

 • درگذشت تیمسار سرلشگر بازنشسته ناصر فربد

  به آگاهی دوستان و هموندان جبهه ملی ایران میرساند که تیمسار سرلشگر ناصر فربد، عضوی شورای رهبری جبهه ملی ایران، ساعت ۰۰:۳۰ بامداد امروز، آدینه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸خ، درگذشت. ما این ضایعه را به همه هموندان جبهه ملی ایران و ایراندوستان تسلیت میگوییم. روز آیین خاکسپاری و پُرسه ایشان متعاقبا پس از ورود فرزندشان فرامرز به ایران به آگاهی رسانده خواهد شد.
  جبهه ملی ایران (سامان ششم)
  تهران- ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸خ

 • محکومیت حبس نسرین ستوده قطعی شد

  • به گفته ی رضا ستوده، محکومیت نسرین ستوده وکیل دادگستری به ۳۳ سال حبس که طبق ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی ۱۲ سال آن قابلیت اجرا دارد، قطعی شده است ...
  محکومیت نسرین ستوده وکیل دادگستری به ٣٣ سال حبس که طبق ماده ۱٣۴ قانون مجازات اسلامی ۱۲ سال آن قابلیت اجرا دارد، قطعی شد.
  رضا خندان همسر نسرین ستوده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار قضایی ایرنا با اعلام این خبر اظهار داشت: طبق قانون همسرم ۲۰ روز از تاریخ ابلاغ رای برای اعتراض به حکم دادگاه مهلت داشت که اکنون ۴۰ روز از این تاریخ می گذرد و در اعتراض به روند تشکیل این پرونده و فرایند رسیدگی در دادسرا و (...)

 • بیانیه جبهه ملی ایران- اروپا : به مناسبت روز۲۴ آوریل، یکصد و چهارمین سالگرد نسل کشی ارمنیان

  ۲۴ آوریل، روز گرامیداشت خاطره قربانیان نسل کشی ارمنیان درسال ۱۹۱۵ است که طی آن قریب یک و نیم ملیون نفراز ساکنان ارمنی دولت عثمانی به شهادت رسیدند. حکومت ترکهای جوان دراجرای نقشه احیای امپراطوری یکدست ترکی، این جنایت عظیم را از پیش برنامه ریزی واز طریق کشتارهای دسته جمعی، تخریب و سوزاندن روستاها، تبعید صدها هزار شهروند عادی ازخانه و کاشانه خود به صحاری شمال سوریه، به اجرا درآورد. درپایان این نقشه ددمنشانه، ارمنستان غربی، که دردستگاه امپراطوری عثمانی "ا ِرمنی ایالتی" خوانده می شد، ازروی نقشه جهان محو گردید*.
  حکومت ترکهای جوان به موازات نسل کشی ارمنیان و (...)

 • پیام جبهه دمکراتیک ایران خطاب به تشکل های کارگری و فرهنگیان

  https://www.instagram.com/p/Bwgy5G8H8ai/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=1nux363mjfex6
  پیام جبهه دمکراتیک ایران خطاب به تشکل های کارگری و فرهنگیان سال جاری در شرایطی به پیشواز روز جهانی کارگر و روز معلم می رویم که مردم ایران با ابر بحرانهای اقتصادی،اجتماعی، سیاسی، دست و پنجه نرم می کنند و حکومت با تداوم سیاست های ماجراجویانه و مردم ستیزانه، و با کشاندن گروههای نظامی بیگانه به درون کشور و به بهانه ی کمک به سیل زدگان، عملا امنیت ملی را بیش از پیش در معرض تهدید جنگ داخلی و خارجی و فقر ، بیکاری و گرسنگی مطلق قرار داده است. شرایط زندگی هم (...)

 • بیانیه جبهه ملی ایران-اروپا درباره خطر جنگی بزرگ در خاورمیانه

  هموطنان آزاده،
  روز بروز جنگ‌سیاسی، اقتصادی و تبلیغاتی میان هیات حاکمه آمریکا و حکام جمهوری اسلامی و بویژه سران سپاه پاسداران شدیدتر می‌شود. هر دو طرف اتهام تروریست بودن بیکدیگر میزنند. این حرکات تحریک‌آمیز تنش‌ میان آنان را به حدی رسانده است که خطر یک درگیری نظامی تمام‌عیار چندان بعید به نظر نمی رسد. آنگاه است که تصور خاورمیانه ای که غرق در آتش و آشوب و خون است، نمی‌تواند چندان مشکل باشد. از قرار معلوم عواقب این جنگ بقدری ناگوار و وحشتناک است که پنتاگون(مرکز و مقر فرماندهی وزارت جنگ ایالات متحده آمریکا) و سیا(سازمان اطلاعاتی مرکزی و برونمرزی دولت (...)

 • بیانیه شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران به مناسبت هفته معلم_اردیبهشت ۹۸

  به نام خداوند جان و خرد همکاران گرامی شاغل و بازنشسته! بار دیگر روز و هفته ملی معلم در پیش است و ما معلمان شاغل و بازنشسته در چشم انداز تاریخی خود همچنان برای ابتدایی‌ترین مطالبات و خواسته‌های صنفی خود مجبوریم لحظه ای از کوشش و فعالیت برای رسیدن به خواسته های قانونی و مطلوب خود غفلت ننماییم.
  گرانی و تورم زندگی را برای اکثریت زحمتکشان سخت کرده است حقوق و درآمد معلمان سنخیتی با قیمت‌های نجومی ندارد و معلمانی که در گذشته مجبور به کار در شغل دوم و سوم بودند بخاطر بیکاری گسترده باید به اتکا حقوق ناچیز معلمی از پس هزینه‌های (...)

0 | ... | 60 | 80 | 100 | 120 | 140 | 160 | 180 | 200 | 220 | ... | 5280

کپی رایت © 2019 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت | پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0