صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

آخرين مقاله‌ها

 • گزارش سایت کانون مدافعان حقوق بشر: اطلاعیه نازنین زاغری و نرگس محمدی از زندان اوین

  برخورداری از حق دسترسی به پزشک معالج و دارو و درمان از جمله حقوق مندرج و بدیهی در اعلامیه ها و آیین نامه های بین المللی و داخلی است که متاسفانه مدتهاست علی رغم در خواست های مکرر و مراجعات ما به مسئولان مربوطه، از آن محروم شده ایم. آخرین مورد آن مراجعه چند ماه پیش ما به بهداری زندان اوین و معاینه توسط پزشک متخصص زندان به عنوان پزشک معتمد سازمان زندان ها بوده که ایشان طی دستور و گزارش کتبی، خواهان مراجعه اورژانسی ما به مراکز تحت درمانمان شده اند. اما مسئولان به دلایل نامعلوم مانع آن شده اند. این در حالی است که پیش تر اعزام های پزشکی ما به این مراکز طی دوران (...)

 • بیانیه کانون صنفی معلمان ایران (تهران) پیرامون شرایط جدید بیمه‌ی تکمیلی فرهنگیان

  نزدیک به ۹ سال است که بیمه تکمیلی (طلایی- صندوق درمان) به عنوان بیمه‌ی حامی از سوی دولت و وزارت آموزش و پرورش برای فرهنگیان شاغل و بازنشسته در نظر گرفته شده است. بیمه‌ای که در ابتدا با پوشش‌ بیمه‌ی ایران و سپس بیمه‌ی آتیه سازان حافظ، تکمیل‌کننده پوشش‌های دفترچه‌های‌ خدمات درمانی و تامین اجتماعی فرهنگیان ارائه شد و انتظار می‌رفت با پوشش هر چه بیشتر فرهنگیان ، حوزه تحت پوشش و سهولت بهره‌مندی از خدمات رفاهی و درمانی را برای معلمان کشور گسترده‌تر کند.
  حال آنکه طرح‌های ارائه شده از سوی بیمه‌گر و متعاقب آن وزارت آموزش و پرورش نه تنها برای فرهنگیان کارآمد و مفید (...)

 • حکومت از حجم اعتراضات وحشت زده شده است : مهندس طبرزدی

  https://youtu.be/WoC34hqaPDE

 • عسل محمدی همچنان زندانی است

  عسل محمدی بعد از سه هفته بازداشت از زندان اهواز به دادسرای عمومی و انقلاب شوش منتقل شده است و قرار وثیقه سنگین ۵۰۰ میلیون تومانی به او ابلاغ شده است.
  عسل محمدی دانشجوی دانشگاه آزاد تهران و فعال حقوق کارگران و عضو هیئت تحریریه نشریه گام ، به دلیل نشر مطالبی در حمایت از اعتراضات کارگران نیشکر هفت‌تپه شوش و فولاد اهواز روز ٤ دسامبر توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود.
  عسل محمدی دانشجوی دانشگاه آزاد تهران
  خبرگزاری هرانا – عسل محمدی، فعال کارگری و دانشجوی داروسازی واحد علوم دارویی دانشگاه آزاد تهران صبح امروز توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی بازداشت و به مکان (...)

 • ایران به کجا می رود؟ آیا فروپاشی حکومت به معنی فروپاشی ایران است؟ چه باید کرد؟ میهمانان برنامه تفسیر خبر(جمشید چالنگی): آقایان رامین پرهام (نویسنده) و کوروش زعیم (عضو شورای مرکزی جبهه ملی – تهران)

  ایران به کجا می رود؟ آیا فروپاشی حکومت به معنی فروپاشی ایران است؟ چه باید کرد؟ میهمانان برنامه تفسیر خبر(جمشید چالنگی): آقایان رامین پرهام (نویسنده) و کوروش زعیم (عضو شورای مرکزی جبهه ملی – تهران)

 • آغاز اعتراضات دانشجویی و تبعات آن برای رژیم

  https://youtu.be/okfJQ6HRaj0

 • تجمع بازنشستگان در تهران و مشهد

  • گروهی از بازنشستگان امروز در تهران و چند شهر دیگر از جمله مشهد تجمع های اعتراضی برپا کرده و بر همکاری و اتحاد معلمین، دانشجویان و کارگران برای تحقق خواسته های خود تاکید کردند ...
  اخبار روز: گروهی از بازنشستگان امروز در تهران و چند شهر دیگر از جمله مشهد تجمع های اعتراضی برپا کردند. در تهران بازنشته ها در برابر مجلس شورای اسلامی تظاهرات کردند. فراخوان این تظاهرات پیشتر از سوی سه تشکل بازنشستگان شامل، اتحاد سراسری بازنشستگان ایران، بازنشستگان تامین اجتماعی و شورای بازنشستگان ایران اعلام شده بود. دلیل این تجمع بی توجهی بودجه ی سال آینده ی دولت به تامین معیشت (...)

 • گفتگوی حسن اعتمادی(برنامه رمز پیروزی) با مهندس کورش زعیم

  دو سناریوی پیش رو برای پایان کار جمهوری اسلامی

 • تجمع بزرگ کشاورزان اصفهان در مقابل پل خواجو

  • زنگ خطر آب اصفهان به صدا در آمده است، هم برای کشاورزان و هم برای شهروندان. کشاورزان دیگر آبی برای کشت زمین‌های خود ندارند و تامین آب شرب ۵ میلیون اصفهانی نیز با اما و اگرهای فراوانی مواجه است ...
  زنگ خطر آب اصفهان به صدا در آمده است، هم برای کشاورزان و هم برای شهروندان. کشاورزان دیگر آبی برای کشت زمین‌های خود ندارند و تامین آب شرب ۵ میلیون اصفهانی نیز با اما و اگرهای فراوانی مواجه است. امروز چهارشنبه نیز جمعی از کشاورزان شرق و غرب اصفهان در اعتراض به «تداوم پایمال شدن حق‌آبه‌» در مقابل پل خواجو در اصفهان تجمع کردند. این تجمع در میان تدابیر شدید امنیتی (...)

 • Happy New Year 2019

  To all Iranian Christians in Iran and Abroad
  I wish a happy New Year of 2019 for all Christian Iranians and Christian friends of Iranians all over the world; and hope that the New Year will herald changes toward freedom and deliverance of the Iranian nation from tyranny, so we the Iranians can consider this New Year as a new beginning.
  The trend of cleansing the world of tyrannical and anti-human rights governments during the past six decades shows that the world community is (...)

 • پيام شادباش سال نو ۲۰۱۹ ميلادي به هم ميهنان مسيحي در ایران و جهان

  آغاز سال ۲۰۱۹ ميلادی را به همه هم ميهنان مسيحي و دوستداران مسیحی ایرانیان در سراسر جهان شادباش مي گويم و اميدوارم كه سال نو نويدبخش روندی در راستاي رهايی و آزادی ملت ایران باشد، و ما ايرانيان بتوانيم سال نو را سال سرآغازی نو به شمار آوريم. روند پاكسازي جهان از حكومت های ديكتاتوري و ضد مردمي در طي شش دهه گذشته نشانگر آن بوده است كه جامعه بشری خود را براي تمدني نوين آماده مي كند. جهانی شدن هرگز تحقق نخواهد یافت اگر همه کشورهای جهان مردمسالار نگردند و رعایت حقوق بشر در سراسر جهان نهادینه نشود.
  سر برآوردن دمل های چرکین افراطگرایی و خشونتگرایی بر پایه تعصب (...)

 • تجمع اعتراضی دانشجویان و مردم در خیابان انقلاب

  تجمع اعتراضی دانشجویان و مردم در خیابان انقلاب
  • امروز در خیابان انقلاب تعدادی از دانشجویان و مردم یک تجمع اعتراضی تازه برگزار کردند، ماموران گاز اشک آور به میان جمعیت پرتاب کردند و معترضین شعار «مرگ بر دیکتاتور» دادند ...
  دوشنبه ۱۰ دی ۱٣۹۷ - ٣۱ دسامبر ۲۰۱٨
  https://youtu.be/KdSpKty0doA
  اخبار روز: خیابان انقلاب، مقابل دانشگاه تهران امروز دهم دی ماه شاهد برگزاری یک تجمع اعتراضی از سوی دانشجویان و تعدادی از مردم در اعتراض به سانحه ی کشته شدن دانشجویان دانشگاه علوم و تحقیقات بود. شرکت کنندگان در این تجمع علیه «مسئولان بی لیاقت» حکومت شعار دادند. شعارهای (...)

 • هرمیداس باوند در گفتگو با یورونیوز: ایران در تحولات سوریه به حاشیه رانده خواهد شد

  یکشنبه 30 دسامبر 2018
  داوود هرمیداس باوند، دیپلمات سابق و استاد حقوق و روابط بین الملل در ایران در مصاحبه با یورونیوز گفت که علیرغم خروج نیروهای آمریکا از سوریه، ایران در عرصه منطقه کشوری تنهاست و سایر کشورها تمایلی ندارند تهران به عنوان یک قدرت منطقه‌ای حضور داشته باشد.
  به گفته آقای هرمیداس باوند، فعل و انفعالات جدیدی در منطقه در حال شکل گیری است که می‌تواند آثار مثبت و پیامدهای منفی برای ایران داشته باشد. تا جایی که خود ایران می تواند در حل مشکلات حضور داشته باشد سعی می شود منافع تهران هم تامین شود «ولی وقتی که دیگران تصمیم گیرنده هستند طبیعی است که (...)

 • فیلم؛ اعتراض: رئیس دانشگاه پا به فرار گذاشت

  فیلم زیر: اعتراض دانشجویان دانشگاه علوم و تحقیقات امروز هم ادامه داشت و آنها مسیر تهرانچی، سرپرست دانشگاه آزاد را بسته بودند ولی وی پا به فرار گذاشت و حاضر نشد در مقابل دانشجویان معترض ظاهر شود. این همدست بزدل ولایتی هنگام فرار با خورو از روی پای یکی از دانشجویان رد شد

 • خانواده های کارگران بازداشتی فولاد اهواز برای چهارمین روز دست به تجمع اعتراضی در مقابل استانداری خوزستان زدند

  بنا بر گزارشهای رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران، صبح امروز جمع قابل توجهی از خانواده های کارگران بازداشتی گروه ملی صنعتی فولاد اهواز دست به تجمع اعتراضی در مقابل استانداری خوزستان زدند و با در دست داشتن پلاکاردهایی خواهان آزادی عزیزان خود شدند.
  بنا بر این گزارش، دادستان خوزستان همچنان به برخوردهای تند و تحکم آمیز خود با خانواده های کارگران زندانی فولاد اهواز ادامه میدهد و هنوز هیچیک از مسئولین استانداری و نهادهای قضائی امنیتی حاضر نشده اند نسبت به سرنوشت ۶ کارگر زندانی فولاد اهواز پاسخ روشنی به آنان بدهند.
  با گذشت دو هفته از یورش گسترده و شبانه مامورین (...)

 • سخنان کورش زعیم در بزرگداشت دکتر داود هرمیداس باوند در خانه اندیشمندان علوم انسانی

  تهران- ۵ دی ۱۳۹۷خ، خانه اندیشمندان علوم انسانی
  – با درود به باشندگان این گردهمایی بزرگداشت و سپاس از برگذارکنندگان این رویداد که این فرصت را به من دادند. از آنجا که من ممنوع سخن، ممنوع قلم، ممنوع تصویر و ممنوع نام هستم، سخن خود را از ذر روی نوشته میخوانم که مبادا پایم را روی کابل برق بگذارم!
  من این افتخار را دارم که درباره یکی از برجسته‌ترین و فرهیخته‌ترین استادان علوم سیاسی، حقوق بین‌الملل و تاریخ ایران و میخ جهان را سخن بگویم. من با استادان برجسته‌ای در دوران زندگی خود برخورد داشته‌ام، مانند میلتوت فریدمن استاد بزرگ اقتصاد که یک کلاس با او داشتم، کنث (...)

 • حامد آیینه‌وند، فعال سیاسی به ۶ سال حبس محکوم شد

  حامد آیینه‌وند، فعال سیاسی و روزنامه‌نگار محبوس در زندان اوین توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شد.
  به گزارش هرانا، اتهامات عنوان شده در این جلسه که بدون حضور وکیل وی برگزار شد «تبلیغ علیه نظام» و «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی» عنوان شده است. وی در تاریخ ۷ تیرماه سال جاری بازداشت و به زندان اوین منتقل شده است.
  یک منبع نزدیک به حامد آیینه وند به گزارشگر هرانا گفت: “جلسه دادگاه به دلیل مخالفت قاضی مقیسه بدون حضور وکیل وی برگزار شد و در این جلسه آقای آیینه وند از بابت اتهامات «تبلیغ علیه نظام» و «اجتماع و تبانی به قصد (...)

 • اعتراض به تایید حکم زندان و شلاق محمد حبیبی

  • شورای‌ هماهنگی‌ تشکلهای‌ صنفی فرهنگیان‌ ایران حکم ده سال و نیم زندان و شلاق محمد حبیبی معلم زندانی را به شدت محکوم نموده و خواهان توقف این احکام و تشکیل یک دادگاه قانونی شده است ...
  اخبار روز: شورای هماهنگی تشکلهای صنفی‌ فرهنگیان ایران حکم شلاق و زندان محمد حبیبی عضو کانون صنفی معلمان تهران را به شدت محکوم کرده و در بیانیه ای خاطرنشان کرده است: بی شک این حکم ظالمانه زندان و شلاق که یادآور احکام قرون وسطایی است برای ارعاب و ترساندن فعالان صنفی صادر شده است اما شورای هماهنگی اعلام می دارد که تشکل های صنفی و فعالان صادق، مقهور این احکام نمی شوند و به حرکت (...)

 • چرایی پایان جبهه ملی پنجم و آغاز جبهه ملی ششم: جمال درودی

  در روز ۲۶ آبان ۱۳۹۷ جلسه دو هفتگی دوستانه هیئت اجرایی جبهه ملی در منزل دکتر موسویان برگزار شد. در آن نشست، انتخاباتی خلاف اساسنامه جبهه ملی ایران مصوب پلنوم۱۳۸۲انجام شد که رویه انجام آن در تخلف فاحش اساسنامه، که به مثابه قانون اساسی جبهه ملی به شمار می رود،بود. از آنجا که این امر تکرار تخلفات گذشته هیئت اجرایی بود، شماری از اعضای شورای مرکزی اعلان تشکیل جبهه ملی ششم را که برنامه تشکیل آن به علت همین بی قانونی ها و انحصارگرایی ها آز سال ۱۳۸۶ ریخته شده بود ضروری دانستند.برای آگاهی هموندان و علاقمندان جبهه ملی از غیرقانونی بودن تصمیمات آن جلسه که منجر به این (...)

 • شادباش بمناسبت کریسمس و سال نو 2019

  کریسمس و سال نو 2019 را به جهانیان بویژه هممیهنان مسیحی شاد باش گفته وبرای همگی آرزوی بهروزی و همزیستی مصالحت آمیز مینمائیم
  همبستگی برای دمکراسی وحقوق بشر در ایران

0 | ... | 60 | 80 | 100 | 120 | 140 | 160 | 180 | 200 | 220 | ... | 5120

کپی رایت © 2019 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت | پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0