صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

آخرين مقاله‌ها

 • بیانیه جبهه ملی ایران – سامان ششم درباره جنگ باکو-ارمنستان

  ارمنستان و جمهوری آذربایجان هر دو بخشی از فرهنگ کهن ایرانی هستند و ما با هر دو یکسان دوست و همسایه هستیم. هرگونه جهت‌گیری توسط جمهوری اسلامی خطایی فاحش است که به حساب ملت ایران گذاشته خواهد شد و زیان آن را ملت ایران خواهد داد. هرگونه کمک نظامی، امنیتی یا تبلیغاتی به هر یک از دو سوی منازعه آب را به آسیاب دشمنان یکپارچگی ایران ریختن است. سیاست خارجی کشور آنقدر دچار هرج و مرج شده که حتی امام جمعه‌ها هم که تخصصشان موعظه مذهبی است سیاستگزاری راهبردی قوم گرایانه انجام می‌دهند، بسوی یک سوی منازعه جهت گیری می‌کنند و سیاست خارجی کشور را در تنگنا قرار میدهند. ایشان (...)

 • اعتراض به بازداشت بانو گیتی پورفاضل حقوقدان مبارز و مدافع حقوق بشر : بیاینه جبهه ملی ایران – سامان ششم

  هم میهنان گرامی
  رژیم‌هایی که حکومت یک کشور را بی اعتناء به خواست مردم و منافع ملی با خشونت و ارعاب بدست می گیرند، خود را تحمیل می‌کنند و بجای کشورداری به کشورخواری می پردازند، همیشه از فرهیختگان و میهن پرستان واهمه دارند. از شخصیت های آزادۀ شجاع دارای دانش، تخصص، کارآمدی و حس میهن دوستی واهمه دارند. واهمه دارند که این شخصیت‌ها به آگا‌ه سازی مردم از حقوق شهروندی خود بپردازند و از ناکارآمدی و فساد و خشونت حاکم.
  در شرایطی که میهن عزیزمان از مشکلات اقتصادی، اجتماعی، فقر و بیکاری و فساد و اعتیاد از یکسو و ناکارآمدی و خشونت ساختاری و فساد حکومتی رنج می‌برد، و (...)

 • بیانیه جبهه ملی ایران- اروپا (سامان ششم) درباره مناقشه قره باغ

  از بامداد روز ٢٧ سپتامبر گذشته، خط آتش بس منطقه قره باغ / آرتساخ (منطقه مورد مناقشه میان جمهوری های آذربایجان وارمنستان، دو همسایه شمالی ایران)، باردیگر نقض و درگیری ها میان نیروهای نظامی دو طرف آغاز شد. این درگیری ها اکنون به جنگی تمام عیار بین دو کشور تبدیل شده است که درآن از ادوات جنگی سنگین، توپخانه دورزن، سلاحهای دارای کالیبر بزرگ، تانک، پهپاد و تسلیحات پیشرفته استفاده می شود. شمار نسبتا زیادی از نظامیان و غیر نظامیان دوطرف کشته یا زخمی شده اند. کشورها وسازمانهای بین المللی مختلف، از جمله ایران، روسیه، ایالات متحده، آلمان، فرانسه، پیمان ناتو و حتی دبیر (...)

 • شرایط سیاسی ایران ‌‌و طرح سامانه ششم جبهه ملی برای عبور از بحران و توسعه آینده ایران | تلویزیون رنگین کمان, مهمان: مهندس کوروش زعیم، از شورای رهبری جبهه ملی

 • نوبل آلترناتیو ۲۰۲۰ به نسرین ستوده رسید

  جمعه 2 اکتبر 2020 :
  جایزه نوبل آلترناتیو ۲۰۲۰ به نسرین ستوده، کنشگر اجتماعی و فعال زندانی حقوق بشر در ایران و سه فعال دیگر از بلاروس، آمریکا و نیکاراگوئه اهدا می‌شود. فصل مشترک فعالیت‌های این کنشگران، تلاششان برای تحقق برابری و آزادی است.
  بنیاد “جایزه زیست درست” که به نوبل آلترناتیو مشهور است، صبح پنجشنبه دهم مهر (اول اکتبر) در استکهلم سوئد برندگان جایزه امسال را معرفی کرد. جایزه ۲۰۲۰ به صورت مشترک به نسرین ستوده فعال حقوق بشر از ایران، آلش بیالیاتسکی کنشکر دموکراسی از بلاروس، برایان استیونسون فعال حقوق اجتماعی از آمریکا و لوتی کانینگام رِن از نیکاراگوئه (...)

 • پیام «نسرین ستوده» در مورد پایان اعتصاب غذا

  یکشنبه 27 سپتامبر 2020 :
  متن این پیام بدین شرح است:
  “فعالان حقوق بشر؛
  اینجانب نسرین ستوده که از ۲۱ مرداد ماه سال جاری در اعتراض به اقدامات غیرقانونی دستگاه قضایی دست به اعتصاب غذا زده بودم پس از تحمل ۴۶ روز اعتصاب غذا و بستری شدن در بیمارستان به ناچار در روز جمعه ۴ مهر سال جاری به اعتصاب خود پایان دادم.
  شاید مشخص‌ترین نتیجه این اعتصاب نشان دادن این واقعیت بود که دستگاه قضایی ایران تا چه حد آمادگی دارد برای نقض قانون تا پای جانِ شهروندانش بایستد. در این مدت زندانیانی از چند روز تا چندین هفته همراهی کردند که از تک‌تک آنان سپاسگزارم. پنچ تن از همراهان از (...)

 • اخبار اعتصابات و اعتراضات مدنی چهارشنبه ۲ مهر ۹۹

  کمیته ملی اعتصابات و اعتراضات مدنی, [23.09.20 22:38]🛑
  دستکم ۵ تجمع اعتراضی برگزار شد
  1⃣ امروز جمعی از خریداران خودروهای ثبت نامی از شرکت صنعت خودرو آذربایجان (آذویکو)، در مقابل ساختمان استانداری آذربایجان شرقی در تبریز دست به تجمع زدند.
  معترضان دلیل اجتماع خود را اعتراض به گرانی قیمت‌های اعلام شده، عدم تحویل خودرو و نسبت به برآورده ‌نشدن مطالبات‌شان، عنوان کردند.
  2⃣ تجمع افراد دارای معلولیت در تهران امروز تعدادی از افراد دارای معلولیت در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان در مقابل ساختمان سازمان صداوسیما واقع در تهران دست به تجمع زدند.
  معترضان در (...)

 • چرا جبهه ملی ششم؟ اشکان رضوی

  ۲۸ آبان ماه دومین سالروز تشکیل جبهه ملی ایران(سامان ششم) است. رویدادی تاریخی که با توجه به الزام ضرورت های سیاسی موجود خوشبختانه بعد از چندین سال کوشش و تلاش از دل ویرانه های جبهه ملی ایران درختی روییدن آغاز کرد که اینک می توان به عنوان یکی از روزنه های امید نجات بخش جنبش آزادی خواهی ملت تحت ستم ایران بدان نگریست.
  در خصوص چیستی و چرایی تشکیل جبهه ملی ایران (سامان ششم) که به گونه ای پوست اندازی و زایشی نوین درنحله ی نیروهای ملی بود بیش از این بارها گفته و نوشته شده اما در این رویداد سیاسی همانگونه که پیش از اعلام موجودیت آن با توجه به پیش بینی هایی که (...)

 • دیدار دو تن از اعضای ارشد همبستگی با دکتر محمد ملکی

  اقایان عیساخان حاتمی و حشمت‌اله طبرزدی دوتن از اعضای ارشد همبستگی برای دموکراسی و حقوق‌بشر در ایران با دکتر محمد ملکی دبیر همبستگی دیدار کردند. این دیدار در مرحله‌ی اول به نیت کسب اگاهی از سلامت دکتر ملکی در شرایط کرونایی و به نمایندگی از سوی شورای اجرایی و سایر اعضای همبستگی صورت گرفت که خوشبختانه حال دکتر ملکی بسیار خوب و ایشان چون گذشته پیگیر احوال مردم و مبارزات رهایی‌بخش ملت ایران بود.
  از دیگرسو اعضای جلسه یکبار دیگر قتل #نوید _افکاری از سوی حکومت را به عنوان جنایت محکوم کرده و از نقش رسانه‌های سایبری، ماهواره‌ای و به ویژه شبکه‌های اجتماعی در (...)

 • آمریکا با ایران چه می‌کند؟ داوود هرمیداس‌باوند

  با نزدیک‌شدن به انتخابات ریاست‌جمهوری در آمریکا، کاخ سفید برای رسیدن به یک دستاورد که بتواند شکست‌های دولت ترامپ را در مسائل داخلی – به‌ویژه مقابله با ویروس کرونا و ناآرامی‌های خیابانی – تحت‌الشعاع قرار دهد، بر پرونده ایران متمرکز شده است. آمریکا در شورای امنیت به دنبال بازگرداندن تحریم تسلیحاتی بود که در برجام برای آن سقف زمانی تعیین شده است. بهانه نخست آمریکا این بود که تحریم‌های تسلیحاتی ایران در مهر ماه لغو می‌شود و این مسئله بر وضعیت خاورمیانه اثرگذار است. اما بی‌توجه به آن است که همه کشورها باید حداقلی از توان نظامی را برای دفاع مشروع از خود داشته (...)

 • بیانیه جبهه ملی ایران-اروپا سامان ششم درباره قتل نوید افکاری

  هم‌میهنان آزاده، روز شنبه ۲۲ شهریور ۹۹ نوید افکاری پس از تحمل نزدیک به ۲ سال شکنجه های وحشیانه، رسما در زندان«عادل آباد» شیراز اعدام شد. ولی بدلایلی شواهد حکایت از قتل نوید در زیر شکنجه یا اعدام فراقضایی با قصد جلوگیری از آزادی احتمالی او پس از مذاکرات اولیای دم در روز یکشنبه ۲۳ شهریور دارد. زیرا اولیای دم از اعتراف رسمی همبند نوید، شخصی بنام«سعید ارجمند دشتکی» مبنی براینکه که وی زیر شکنجه ناچار به شهادت دروغ علیه نوید افکاری شده بوده و این شهادت به عنوان دلیل اصلی محکومیت نوید افکاری و برادرانش مورد استفاده ی دادگاه قرار گرفته است، اطلاع داشته اند. درحالیکه (...)

 • حقایق وحشتناک اقتصاد ایران از زبان فرشاد مومنی/ روحانی در یک سال باقی مانده چه کند؟

  من می‌خواهم در نهایت شفقت و مهر به آقای روحانی و همکاران ایشان توصیه‌ کنم در یک ساله‌ی باقی مانده به جای برخوردهای شتابزده، شعاری، توخالی و همراه با عصبانیت از فرصت باقی مانده در این مسیر بهره بگیرند که اهل علم و کسانی که با صراحت و شفافیت صحبت می‌کنند بیشتر استفاده کنند. دو سال پیش آقای روحانی گفت کسانی به من می‌گفتند قیمت ارز را بالا ببرید ایران گلستان می‌شود ما بالا بردیم و ایران گلستان نشد.
  به گزارش جماران؛ دکتر فرشاد مومنی که در یک نشست اینستاگرامی از محل موسسه دین و اقتصاد سخن می گفت، با برشمردن نقاط ضعف سیاست های اقتصادی موجود به ارائه راهکارهایی (...)

 • اعدام نوید افکاری نماد فریب و جنایت – جبهه ملی ایران (سامان ششم)

  در تمدن والای ایران ما اعدام وجود نداشت. حتی داریوش بزرگ جانشین دروغین خود را تبعید کرد ولی نکُشت. ما حتی اسیران جنگی را هم نمی کشتیم و اجازه میدادیم در کشور ما آزادانه به کار و کسب درآمد بپردازند. این اعمال ضد بشری ناشی از توحّش وارداتی از مهاجمان از جنوب و شمال ایران است. اکنون حکومت به دلیل تنگناهای اقتصادی و اجتماعی و سیاسی و فساد ژرف و خارق العاده در حال فروپاشی از درون و بیرون است، بجز ایجاد رعب و وحشت و کشتار مخالفان در خیابان و زندان ها راه حل بهتری به عقلش نمی رسد. تمام قد در برابر افکار عمومی داخل و خارج کشور می‌ایستد تا مبادا اقتدار پوشالی اش فرو (...)

 • اعلام امادگی همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران برای ایفای رسالت تاریخی در مرحله ی گذار از جمهوری اسلامی به ساختار ملی، دموکراتیک و لائیک

  کمیته ملی اعتصابات و اعتراضات مدنی, [09.09.20 14:56]
  شورای اجرایی همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران، در جدیدترین نشست خود به مهمترین مسائل کشور پرداخت و تصمیمات مهمی اتخاذ کرد.
  حاضرین در جلسه بر این مهم اتفاق نظر داشتند که تا چند ماه اینده، زمان تحولات مهم فرا میرسد و از این رو برای گذار بدون خشونت و حفظ یکپارچگی ملی، ضروری است همه ی گرایشات سیاسی با به رسمیت شناختن اختلافات اما در عمل اتحاد و تشریک مساعی داشته باشند.برای اینکه حفظ یکپارچگی ملی، تمامیت ارضی و گذار خشونت پرهیز و دموکراتیک از نظام کنونی از حیاتی ترین رسالت های تاریخی نیروهای ملی و (...)

 • ساعت صفر نظام جمهوری اسلامی در تنگنا؟ اپوزیسیون در کجا؟

  در گفت‌وگو با: شهریار آهی – سخنگوی شورای مدیریت گذار کوروش زعیم – عضو شورای مرکزی جبهه ملی ایران (سامان ششم) علی افشاری – از اعضای رهبری همبستگی جمهوری خواهان ایران

0 | 15 | 30 | 45 | 60 | 75 | 90 | 105 | 120 | ... | 5550

کپی رایت © 2020 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت | پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0