صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

آخرين مقاله‌ها

 • ادامه ی بازداشت ۲۹ کارگر گروه ملی صنعتی فولاد اهواز

  • ظهر امروز هیاتی از مقامات و ماموران امنیتی به گروه ملی فولاد اهواز رفتند و به کارگران اعلام کردند اکثر بازداشت شدگان به این زودیها آزاد نخواهند شد و نسبت به از سر گیری اعتراض به آنان هشدار دادند ...
  ظهر امروز هیاتی مرکب از دادستان خوزستان، معاون سیاسی امنیتی استاندار و مدیر کل اطلاعات استان همراه با تعداد زیادی از مامورین امنیتی وارد گروه ملی فولاد اهواز شدند و ضمن بازدید کوتاهی از برخی خطوط تولیدی در حال اماده سازی، به کارگران حاضر در محل اعلام کردند اکثریت همکاران بازداشتی شما به این زودیها آزاد نخواهند شد و نسبت به ادامه اعتصاب و از سر گیری اعتراض به (...)

 • گفتگوی نادرتقی زاده(رادیو صدای پاریس) با مهندس اشکان رضوی، جبهه ملی ایران (سامان ششم) در باره چیستی و چرایی تشکیل جبهه ملی ایران (ششم)

 • فراخوان هاشم خواستار, نماینده معلمان کشور به مردم ایران در حمایت از کارگران فولاد اهواز

  نماینده معلمان کشور به مردم ایران در حمایت از کارگران فولاد اهواز
  متن پیام هاشم خواستار:
  ملت قهرمان ایران
  امروز، از روزهایی است که باید همه ما قویا از کارگران فولاد اهواز حمایت کنیم.
  ملت قهرمان ایران همهِ ما میدانیم که حاکمان اسلام نما با وعده های دروغ حکومت را غصب کرده اند. آنها قرار بود دنیا و آخرت ما را درست کنند، اما به نام اسلام و با غارت ایران عزیز دنیای خود را درست کردند.
  آنها می خواستند مستضعفین را وارث زمین کنند، اماخود تبدیل به مستکبر شده و مستضعفین، ازجمله کارگران را به فقر و فلاکت و………کشانده اند.
  شما کارگران فولاد اهواز از بازداشت و زندان (...)

 • Support Human Rights in Iran and Double Your Impact

  “Never doubt that a small group of thoughtful, committed citizens can change the world. Indeed, it is the only thing that ever has.” —Margaret Mead, Anthropologist
  This holiday season, reaffirm your commitment to protecting and promoting the human rights of the people of Iran.
  Make a donation today and it will be matched by a generous donor, DOUBLING your gift!
  Dear Friends and Supporters,
  Basic human rights and freedoms are under assault in Iran. Brave individuals continue to stand firm (...)

 • مجمع عمومی سازمان ملل نقض حقوق بشر در ایران را محکوم کرد

  • مجمع عمومی سازمان ملل روز دوشنبه ۲۶ آذرماه قطعنامه اعتراض به نقض حقوق بشر در ایران را تصویب کرد. این قطعنامه با۸۴ رای موافق، ۳۰ رای مخالف و۶۷ را ی ممتنع تصویب شد ...
  مجمع عمومی سازمان ملل روز دوشنبه ۲۶ آذرماه قطعنامه اعتراض به نقض حقوق بشر در ایران را تصویب کرد. این قطعنامه با۸۴ رای موافق، ۳۰ رای مخالف و۶۷ را ی ممتنع تصویب شد. علاوه بر کشورهای غربی، کشورهایی مانند عربستان سعودی، امارات متحده عربی، یمن و بحرین به این قطعنامه رای مثبت دادند.
  روسیه، چین، عمان، پاکستان، عراق، هند، افغانستان، لبنان و ونزوئلا از جمله کشورهایی بودند که به این قطعنامه رای منفی (...)

 • تظاهرات اعتراضی بازنشستگان در تهران

  دولت خیانت می کند، مجلس حمایت می کند
  • بازنشستگان امروز در تهران تجمع و تظاهرات اعتراضی برگزار کردند. آن ها خواهان بهداشت، درمان و حق تحصیل رایگان، آزادی کارگران و معلمان زندانی از جمله کارگران فولاد و اتحاد اقشار مختلف جامعه برای زندگی بهتر شدند ...
  https://youtu.be/ZHT_fpUo1KQ
  اخبار روز: صبح امروز چند هزار تن از بازنشستگان کشور بنا به اعلام قبلی در برابر مجلس شورای اسلامی تجمع کرده و از ان جا به سوی سازمان برنامه راهپیمایی کردند. معترضین پلاکاردهایی در دست داشتند که شعارها و مطالبات خود را بر آن ها به نمایش گذاشته بودند. در سخنرانی ها این مطالبات مورد (...)

 • مهندس طبرزدی در پیامی خطاب به ایثارگران جنگ:

  برای پشتیبانی از کارگران،معلمان،دانشجویان،کامیونداران،مالباختگان و باز نشستگان به پا خیزید.
  خامنه ای و عوامل او، کشور را به انحطاط کشانده اند.
  @heshmattabarzadi

 • ابراز همدردی جبهه ملی ایران

  درگذشت بانو " ملک طباطبایی" همسر شادروان مهندس مهدی بازرگان، نخست وزیر دولت موقت را به ویژه به فرزندان ایشان دل آرامی میگوییم
  بی گمان در تمام سالهای مبارزات آزادیخواهانه شادروان بازرگان این بانوی بزرگ یار، همراه و همرزم او در این راه گرانسنگ پُرخطر بوده است.
  همچنین درگذشت این بانوی گرامی را به خاندان بزرگ بازرگان، اعضای نهضت آزادی ایران تسلیت گفته ابراز همدردی می کنیم.
  جبهه ملی ایران (شورای موقت ششم)
  ۲۶ آذر ۱۳۹۷خ

 • حمایت از تجمع بازنشستگان

  • کانون صنفی معلمان ایران (تهران)، اتحاد سراسری بازنشستگان ایران گروه ۱۹ اسفند و شورای بازنشستگان ایران از فراخوان تجمع ۲۷ آذر بازنشستگان حمایت کردند ...
  بازنشستگان !
  بازنشستگان آموزش و پرورش!
  بازنشستگان لشکری و کشوری !
  شاغلین امروز و بازنشستگان فردایی دور یا نزدیک!
  سالهاست پیشکسوتان عرصه‌ی آموزش و پرورش در دل‌نوشته‌ها،دیدارها،مصاحبه‌ها و نیز تجمع‌های بسیار با بیان خواسته‌هایی از بی تفاوتی‌ها و ناملایماتِ مسئولان کشوری گلایه سر داده‌اند، از عدم اجرای بدون کاستیِ قانون خدمات کشوری مصوب سال ۱۳۸۶،که روزگاری امیدهای رفع تبعیض را بین شاغلان و بازنشستگان (...)

 • تظاهرات اعتراضی کارگران فولاد ادامه یافت

  یورش تمام عیار حکومت؛ تعداد کارگران بازداشت شده به ۳۱ نفر رسید
  • در جریان یورش نیمه شب گذشته و صبح امروز به کارگران فولاد اهواز عده ی زیادی از کارگران اعتصابی بازداشت شده اند. اسامی ۳۱ نفر از بازداشت شده ها تاکنون اعلام شده است. علیرغم این بازداشت ها کارگران امروز بار دیگر دست به تجمع زدند و تاکید کردند به اعتراضات خود ادامه می دهند ...
  ماموران امنیتی حکومت شب گذشته به خانه های تعدادی از کارگران فولاد اهواز یورش برده و آن ها را بازداشت کردند. بنا به گزارش سندیکای کارگران شرکت واحد اخبار دقیقی از تعداد بازداشت شدگان وجود ندارد. غریب حویزاوی، طارق خلفی، (...)

 • بینشی برای ایران آینده : سخنرانی کورش زعیم در کنفرانس حقوق بشر هامبورگ

  ۱۹ آذر ۱۳۹۳ – ۱۰ دسامبر ۲۰۱۴
  عالیجنابان، بانوان و کدبانان،
  از اعلام بیانیه جهانی حقوق بشر در ۱۹۴۸، هرگز تصور نمی شد که جامعه جهانی در هزاره سوم در چنین ژرفای اهریمنی و بیرحمی سقوط کند. اهریمنی و بیرحمی به وسیله گروههای متعصب مذهبی سازمان یافته توسط سیاستمداران متوهم کشورهایی که پیگیر بلند پروازی های بزرگ هستند؛ و نقض فاحش حقوق بشر توسط بیش از نیمی از دولتهای جهان که با رای آزاد مردم برگزیده نشده اند و مردمشان آنان را نمی خواهند.
  چرا چنین سیر قهقرایی ذهن بشری در این دوران دانش و تکنولوژی پیشرفته؟ پاسخ آزمندی و شهوت قدرت، و سوء استفاده از انسانهای بیسواد و (...)

 • کارگران فولاد: به تهران می رویم!

  • کارگران فولاد بیست و هفتمین روز اعتراضات خیابانی خود را برگزار کردند. گارد ویژه در برابر آن ها صف کشید، کارگران اعلام کردند برای ادامه ی اعتراضات خود به تهران می ایند. آن ها خواهان برکناری استاندار خوزستان شدند + مشروح سخنرانی دو تن از کارگران در اعتراضات امروز ...
  اخبار روز: کارگران فولاد اهواز برای بیست و هفتمین روز از آغاز اعتصاب طولانی خود به خیابان های شهر اهواز آمدند و بر ادامه ی اعتراض خود تا تحقق مطالباتشان پافشاری کردند. در راهپیمایی امروز شعارهای کارگران با شعارها و مطالبات عمومی نظیر «گرانی، تورم، بلای جان مردم» به هم آمیخت. نیروهای گارد ویژه (...)

 • گفتگوی رضا گوهرزاد با عیسی خان حاتمی عضو شورای مرکزی جبهه ملی ایران- تهران

  گفتگوی رضا گوهرزاد(تلویزیون اندیشه، برنامه پویش) با عیسی خان حاتمی عضو شورای مرکزی جبهه ملی ایران-تهران درباره چرایی اعلام موجودیت جبهه ملی ششم ایران

 • بیانیه شماره ۵ جبهه ملی ششم در پشتیبانی از کارگران هفت تپه و صنایع پولاد

  رفتار فجیع جمهوری اسلامی با کارگران مجتمع هفت تپه و صنایع پولاد اهواز، دو مثال دیگر از ناکارآمدی مدیریتی و فساد ساختاری در دیوانسالاری کشور است. واگذاری دو صنعت مهم و راهبردی به افراد ناصالح، ناکارآمد و بی تجربه، سرانجامی بجز غارت این صنایع و فرار نداشته و نخواهد داشت. واگذاری هفت تپه، بزرگترین صنعت نوع خود در جهان با ۲۴ هزار هکتار زمین مرغوب برای فقط چند میلیارد دلار که آن هم پرداخت نشده، انگیزه ای بجز غارت و فرار ایجاد نمیکند. تعطیلی این صنعت مهم همانند تعطیلی صنایع پولاد اهواز که یک صنعت مادر است، صدها صنایع پایین دست را محروم از مواد اولیه میکنند و به (...)

 • European Parliament Calls on Iran to “Unconditionally” Release Rights Lawyer Nasrin Sotoudeh

  December 14, 2018 — Adding its voice to an increasingly international call, the European Parliament has overwhelmingly passed a motion urging the Iranian authorities to “immediately and unconditionally release” prominent human rights attorney Nasrin Sotoudeh.
  “The international community should band together to keep the spotlight on the unjust imprisonment of Sotoudeh and other political prisoners in Iran including women’s rights activist Farhad Meysami as well as Sotoudeh’s husband, Reza (...)

 • قطعنامه‌ی پارلمان اروپا: نسرین ستوده را آزاد کنید؛ به نقض حقوق بشر پایان دهید!

  پارلمان اروپا روز پنجشنبه ۱۳ دسامبر ۲۰۱۸ (۲۲ آذر ۱۳۹۷) قطعنامه‌ی مشروحی را در ۵ صفحه درباره ایران با تأکید بر وضعیت نسرین ستوده صادر کرد. این قطعنامه با توجه به اهدای جایزه آزادی‌اندیشه و بیان پارلمان اروپا به نسرین ستوده در سال ۲۰۱۲؛ و شماری از اسناد و عهدنامه‌های حقوق بشری صادر شده است، از جمله: بیانیه‌ی ۲۹ نوامبر ۲۰۱۸ کارشناسان حقوق بشری سازمان ملل؛ رهنمودهای اتحادیه‌ی اروپا درباره‌ی مجازات اعدام، شکنجه و دیگر رفتارهای ظالمانه، آزادی بیان و مدافعان حقوق بشر؛ اعلامیه‌ی جهانی حقوق بشر؛ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی؛ میثاق بین المللی حقوق اقتصادی، (...)

 • Political Prisoner on Hunger Strike in Iran Has Died, Another in Grave Danger

  Growing Crisis as Political Prisoners Left with No Recourse but to Refuse Food
  December 12, 2018—The political prisoner Vahid Sayyadi-Nasiri, on hunger strike since October 13, 2018 to protest the denial of his right to counsel and inhumane prison conditions at Iran’s Langroud Prison in Qom where he was being held, has died at the Shahid Beheshti Hospital in Qom.
  The Center for Human Rights in Iran (CHRI) condemns the state of affairs in which prisoners in Iran are left with no recourse but (...)

 • اعلام موجودیت جبهه ملی ششم، حرکتی در خور زمان و در جهت منافع ملی است

  هممیهنان آزادیخواه،
  ایران زمین نزدیک بچهل سال است که باشغال گروهی مذهبی انیرانی در آمده که از هیچگونه جنایت وشیادی رویگردان نبوده وجامعه را بقهقرا کشانده و فرومایه گی را که از خصائل شوم آنهاست گسترش داده اند. حال جای خوشوقتی است که دمکرات ترین و قدیمی ترین سازمان سیاسی ایران این یادگار بزرگمرد دکتر محمد مصدق در این دوران سیاه تاریخ ایران با برنامه ای نو و سیاستی متناسب با زمان وارد صحنه سیاسی کشورمان شده است. اکثر شخصیتهای جبهه ملی ششم یا در رهبری و یا از هموندان ثابت قدم همبستگی برای دمکراسی و حقوق بشر در ایران میباشند.
  ناگفته نماند که تشکیل جبهه ملی اول (...)

 • یک زندانی سیاسی در پی اعتصاب غذا در زندان قم جان باخت

  • وحید صیادی نصیری، زندانی عقیدتی که در زندان لنگرود قم به سر می برد در پی اعتصاب غذای ۶۰ روزه و عدم رسیدگی پزشکی امروز در بیمارستان شهید بهشتی این شهر جان باخت ...
  وحید صیادی نصیری، زندانی عقیدتی که در زندان لنگرود قم به سر می برد در پی اعتصاب غذای ۶۰ روزه و عدم رسیدگی پزشکی امروز در بیمارستان شهید بهشتی این شهر جان باخت. گفته میشود به دلیل اعتصاب غذای طولانی دستگاه گوارشی او قادر به جذب آب نبود. خانواده آقای نصیری امروز طی تماس مسئولان زندان خبر فوت فرزند خود را دریافت کردند.
  وحید صیادی نصیری زندانی سیاسی که از ۲۱ مهرماه امسال در اعتراض به وضعیت حقوقی (...)

 • تجمع اعتراضی جمعی از کارگران در برابر مجلس

  • روز سه شنبه جمعی از کارگران در برابر مجلس شورای اسلامی تجمع کرده و ضمن حمایت از اعتصاب کارگران فولاد اهواز خواهان آزادی زندانیان هفت تپه شدند. در اهواز تظاهرات خیابانی کارگران ادامه یافت ...
  صبح امروز جمعی از کارگران تهران با هماهنگی اتحادیه آزاد کارگران ایران دست به تجمع در مقابل مجلس شورای اسلامی زدند و خواهان رسیدگی فوری به خواستهای کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران و آزادی اسماعیل بخشی، علی نجاتی و سپیده قلیان شدند.
  این تجمع که با جمع شدن تعدادی از کارگران در مقابل مترو بهارستان آغاز شد، ابتدا توسط یکی از مامورین ارشد انتظامی با ممانعت از حرکت آنان (...)

0 | ... | 80 | 100 | 120 | 140 | 160 | 180 | 200 | 220 | 240 | ... | 5120

کپی رایت © 2019 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت | پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0