صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

آخرين مقاله‌ها

 • سازمان زندانها و قوه قضاییه مسئول قتل علی رضا شیر محمدعلی هستند: نرگس محمدی

  در پی قتل علی رضا شیرمحمدی از زندانیان سیاسی محبوس در زندان فشافویه، نرگس محمدی نایب رییس و سخنگوی کانون مدافعان حقوق بشر در ایران طی بیانیه ای نسبت به عدم تشکیل دادگاه حقیقت یاب و نظارت نهادهای مستقل بر عملکرد سازمان زندانها و قوه ی قضاییه و نیز عدم رعایت اصل تفکیک جرایم زندانیان در مورد دیگر زندانیان سیاسی ابراز نگرانی کرد.
  به گزارش سایت کانون مدافعان حقوق بشر، متن بیانیه خانم محمدی به شرح زیر است:
  سازمان زندانها و قوه قضاییه مسئول قتل علی رضا شیر محمدعلی هستند.
  خبر کشته شدن زندانی سیاسی جوان با ۳۰ضربه چاقو در زندان فشافویه ، توسط مجرمان و زندانیان (...)

 • دومین تجمع بزرگ اعتراضی بازنشستگان در سال ۹۸ برگزار شد

  • عده ای از زنان و مردان بازنشسته, امروز در مقابل مجلس تجمع کردند. در پایان قطعنامه شورای بازنشستگان ایران خوانده شد و سپس تظاهرکنندگان به سمت سازمان برنامه و بودجه راهپیمایی کردند ...
  اخبار روز - گزارش دریافتی: در پی فراخوان گروه های تلگرامی فرهنگیان و کارگران از همه بازنشستگان کشوری، لشکری، تامین اجتماعی و سایر صندوق های بازنشستگی، تجمعی با حضور حدود ۶۰۰ تن از مطالبه گران در ساعت ده و در مقابل مجلس شورای اسلامی بر گزار شد. این مراسم به درخواست بازنشستگان کشوری و به ویژه فرهنگیان و با مجوز وزارت کشور بر پا شد. مجوزدار بودن تجمع مانع از حضور نسبتا گسترده (...)

 • بازداشت بابک (محمد)صفری از مبارزین آگاه و شجاع

  بابک (محمد)صفری از مبارزین آگاه و شجاع و از هواداران جبهه ی دموکراتیک ایران، ،روز چهارشنبه ۲۳ خرداد ماه، در حالی که در میدان انقلاب ،پوستری در دست داشت که خواهان بر گزاری رفراندوم آری یا نه به جمهوری اسلامی و ابراز نفرت نسبت به دیکتاتوری حاکم بود، توسط نیروهای انتظامی و امنیتی بازداشت شد. از این طریق به عوامل امنیتی هشدار میدهیم که مبادا در سر بپرورانند که بابک صفری ناشناس است و می توانند همچون دهها قربانی خشونت و شکنجه، همچون ستار بهشتی و شیر محمدی او را در بازداشتگاه از بین ببرند.
  حتم داشته باشند که ما پیگیری جدی سرنوشت بابک هستیم و اقدامات امنیتی (...)

 • جزئیاتی جدید از درگیری دانشجویان علوم اجتماعی با بسیجیان در دانشگاه تهران + فیلم

  نقد برنامه‌ی عصر جدید که در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران در ۱۴ اردیبهشت ماه برگزار شده بود، حواشی زیادی را در پی داشت و روایت‌های مختلفی هم از آن روز بیان شد. اما حالا یکی از دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی که در این برنامه حضور داشته در گفت‌وگو با انصاف نیوز ماجرا را به‌گونه‌ای دیگر تعریف می‌کند و از جنجالی می‌گوید که بعد از آوردن نام مرضیه امیری دانشجو - خبرنگار بازداشتی به پاشد. او از تربیونی که به صدا و سیما فروخته شد و از میکروفونی می‌گوید که به خاطر آوردن نام مرضیه امیری کشیده شد.
  همچنین از مصاحبه‌ی یک جانبه‌ی زینب تقوایی دبیر انجمن ارتباطات با (...)

 • جزئیات قتل علیرضا شیرمحمدعلی در زندان تهران بزرگ

  • برزان محمدی، همبندی پیشین علیرضا شیرمحمدعلی، زندانی سیاسی به قتل رسیده در زندان تهران بزرگ طی نامه‌ای از جزئیات قتل وی پرده برداشته است ...
  برزان محمدی، همبندی پیشین علیرضا شیرمحمدعلی، زندانی سیاسی به قتل رسیده در زندان تهران بزرگ طی نامه‌ای از جزئیات قتل وی پرده برداشت. این زندانی سیاسی در نامه خود، محمدرضا خلیل زاده و حمیدرضا شجاعی زواره را به عنوان قاتل و شریک در قتل علیرضا شیرمحمدعلی معرفی کرده و گفته است این دو پیشتر بارها تهدید کرده بودند که قتلی را مرتکب خواهند شد تا از این طریق به زندان رجائی شهر، محل نگهداری سابق خود منتقل شوند، چرا که در آنجا با (...)

 • گفتگوی تلویزیون کانال یک (مهدی ذوالفقاری) با کورش زعیم

  ذوالفقاری: با درودهای فراوان به شما عزیزان بینندگان عزیز کانال یک، و شنوندگان محترم رادیو پوبا. امروز چهارشنبه ۲۲ ماه مه ۲۰۱۹، برابر با اول خردادماه ۱۳۹۸ است. به برنامه گفتمان خوش آمدید. ما در خدمت آقای کورش زعیم هستیم از کشور عزیزمان ایران و شهر تهران. من درخواست میکنم، پیشنهاد میکنم که تمام افرادی که بیننده این برنامه هستند، اگر سئوالی دارند یا اگر مشکلی هست یا انتقادی دارند، هیچ مسئله ای نیست، هر نوع انتقاد حق شما بینندگان و شنوندگان است. شما یا با رادیو پویا تماس بگیرید یا ایمیل شخصی من یا در همین کانالهایی که همه استفاده میکنند؛ اسکایپ یا چیزهای دیگر. (...)

 • در همبستگی با نسرین ستوده که یک سال پیش در این روز به زندان افتاد

  پنجشنبه ۱۳ ژوئن در اعتراضی که عفو بین‌الملل فرانسه برگزار می‌کند به ما بپیوندید. از ساعت ۱۸ تا ساعت ۱۹:۳۰ در مقابل سفارت ایران (24 Avenue d’Iéna in Paris’ 16th arrondissement) حضور می‌یابیم. فدراسیون بین‌المللی جامعه‌های حقوق بشر و بسیاری سازمان‌های حقوق بشری دیگر که در حدود یک دهه از نسرین ستوده پشتیبانی کرده‌اند و ایرانیان ساکن فرانسه نیز حضور خواهند داشت. از همه‌ی کسانی که مایل هستند همبستگی خود را با نسرین نشان دهند، دعوت می‌کنیم در این تظاهرات به ما بپیوندند.
  تفاهم داشته باشید
  روز ۱۳ ژوئن ۲۰۱۸ (۲۳ خرداد ۱۳۹۷)، وکیل سرشناس ایرانی نسرین ستوده که یکی از (...)

 • Iran: Deterioration of the medical situation of Ms. Narges Mohammadi

  The Observatory has been informed by the League for the Defence of Human Rights in Iran (LDDHI) about the deterioration of the medical condition of Ms. Narges Mohammadi, a journalist, Spokesperson and Vice-President of the Defenders of Human Rights Center (DHRC) [1], who is serving a 16-year prison sentence. Ms. Narges Mohammadi suffers from several very serious health conditions, including a pulmonary embolism and a neurological disorder that results in partial paralysis. Her health (...)

 • دولت پنهان رهبر جمهوری اسلامی

  رهبر جمهوری اسلامی، طبق اصل پنجم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، در زمان غیبت امام دوازدهم شیعیان جهان، «ولایت امر و امامت امت» را بر عهده دارد. بر اساس اصل ۱۱۰ قانون اساسی، ‎«تعیین‏ سیاست‌ها کلی‏ نظام‏ جمهوری‏ اسلامی‏ ایران‏ پس‏ از مشورت‏ با مجمع تشخیص‏ مصلحت‏ نظام‏»، «نظارت‏ بر حسن‏ اجرای‏ سیاست‌های‏ کلی‏ نظام‏»، صدور «فرمان‏ همه‏‌پرسی‏»، «‎‎‎‎‎‎فرماندهی‏ کل‏ نیروهای‏ مسلح‏»، «‎‎‎‎‎اعلام‏ جنگ‏ و صلح‏ و بسیج‏ نیروها‏»، «‎‎‎‎‎‎نصب‏ و عزل‏ و قبول‏ استعفای‏ فقهای‏ شورای‏ نگهبان، عالی‌ترین‏ مقام‏ قوه‏ قضائیه‏، رئیس‏ سازمان‏ صدا و سیمای‏ جمهوری‏ اسلامی‏ ایران‏، (...)

 • گزارش کانون نویسندگان ایران: آزادی بیان در تنگنای محاکمه

  • عوامل تهدید و سرکوب، ارعاب و حمله به آزادی بیان، حیات و هستی ِ نویسندگان و فعالان ِ عرصه‌های گوناگون را هدف گرفته اند ...
  محمد مقیسه؛ قاضی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب: «شماها نفس کشیدنتان حرام است. الهی دست‌هاتون بشکنه. باروت باید ریخت در دهانتان و منفجرتان کرد. قلم‌هایتان را باید شکست».
  (۱۲خرداد ۹۸،دادگاه یک خبرنگار)
  پس از گذشت ۲۲ روز از تجمع شماری ازاعضای کانون نویسندگان ایران روبروی دادگاه انقلاب، در اعتراض به صدور مجموعاً ۱۸ سال حکم حبس برای سه نویسنده و عضو هیئت دبیران سابق و فعلی کانون: رضاخندان (مهابادی)، بکتاش آبتین و کیوان باژن امواج بازداشت، محاکمه (...)

 • اخبار کارگری طی دو روز گذشته

  تجمع کارگران و کارکنان پتروشیمی لردگان روز گذشته، شماری از کارگران و کارکنان پتروشیمی لردگان در اعتراض به تعدیل نیروی این مجموعه دست به تجمع زدند. به گفته فرماندار شهرستان لردگان “از مجموع ۲ هزار و ۱۶۰ نیرویی که از مراحل اولیه ساخت این واحد فعال بودند تاکنون یک هزار و ۶۰۰ نفر تعدیل شدند”.
  برهان حسین پور آقایی، فرماندار شهرستان لردگان، با اشاره به تجمع روز گذشته مدعی شد: “این افراد خواستار جذب در پتروشیمی و جلوگیری از تعدیل نیرو هستند”.
  فرماندار شهرستان لردگان مدعی شد: “از سال گذشته با توجه به اتمام برخی فعالیت‌های ساخت و ساز این کارخانه تعدادی از نیروها در (...)

 • تحریم های تازه ی آمریکا علیه پتروشیمی ایران

  • وزارت خزانه‌داری آمریکا با صدور اطلاعیه‌ای، ۳۹ شرکت پتروشیمی ایرانی، زیر مجموعه‌های آنها و نیز نمایندگی‌های فروش این شرکت‌ها در خارج از ایران را مشمول تحریم‌های آمریکا علیه اقتصاد ایران کرد ...
  وزارت خزانه‌داری آمریکا با صدور اطلاعیه‌ای، ۳۹ شرکت پتروشیمی ایرانی، زیر مجموعه‌های آنها و نیز نمایندگی‌های فروش این شرکت‌ها در خارج از ایران را مشمول تحریم‌های آمریکا علیه اقتصاد ایران کرد.
  استیو منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا روز جمعه اعلام کرد، تحریم‌های جدید ایالات متحده صنعت پتروشیمی ایران از جمله بزرگ‌ترین هلدینگ این صنعت را که حامی مالی سپاه پاسداران به (...)

 • طرح شکایت به سازمان جهانی کار درباره تخلفات دولت ایران و سرکوب کارگران در هفت تپه به : سازمان جهانی کار

  موضوع: طرح شکایت درباره سرکوب کارگران و فعالان و حامیان کارگری در هفت تپه رونوشت به: کمیته آزادی انجمن-سازمان جهانی کار
  بدینوسیه گزارش مختصر و شکایت رسمی خود به شما برای بررسی و محکوم کردن دولت ایران به علت نقض آشکار حقوق بدیهی کارگران در ایجاد تشکلات مستقل کارگری و نیز سرکوب آزادی تجمع و انتخاب نماینده و سرکوب کارگران و فعالان کارگری به خصوص در شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه را اعلام و ثبت میکنیم.
  در ماه های اخیر ده ها تن از کارگران هفت تپه تنها به علت تجمع برای رساندن صدای اعتراض صنفی خود بازداشت، احضار و تهدید و یا با قرارهای کفالت موقتا آزاد شده اند. (...)

 • تحلیل استاد هرمیداس باوند از پیشنهاد مذاکره بدون پیش شرط آمریکا با ایران، آمریکا به دنبال چیست / ایران چه باید کند؟

  دونالد ترامپ، روز پنج‌شنبه ۱۶ خرداد در شهر کان در شمال غربی فرانسه در حضور میزبان خود امانوئل ماکرون گفت: «فکر نمی‌کنم که [درباره پرونده هسته‌ای ایران] اختلاف نظری داشته باشیم.»
  ترامپ گفت: «ایران کشوری است که به بن بست می‌خورد، زیرا تحریم‌ها پرقدرت بوده‌اند. اما آمریکا می‌تواند این وضعیت را تغییر دهد. من درک می‌کنم که آن‌ها می‌خواهند مذاکره کنند. ما برای مذاکره با ایران آماده‌ایم، اما آن‌ها نباید به تسلیحات اتمی دست یابند.» آمریکا به دنبال چیست / ایران چه باید کند؟گفتگوی بدون پیش‌شرط؛ انعطاف واقعی یا بازی با کلمات؟ احتمالا پمپئو می‌دانست که سیاست فعلی ایران (...)

 • برگزاری میتینگ پارک لاله

  حاکمیت ایدیولوژیک جمهوری اسلامی به تنها چیزی که نمی اندیشد وطن است و مردمان محنت زده این دیار
  هم وطن،برای نجات خود و فرزندان ایران ناگزیریم پای در راه گذاریم و با صدایی رسا به فقر و فساد و جنگ و دیکتاتوری نه بگوییم و با آری خود به صلح، رفاه، آزادی و دموکراسی،به جهانیان نیز نشان دهیم که خود آنقدر آگاه و توانمند هستیم که بتوانیم با دنیای آزاد همراه و همپیمان گردیم.
  بدین منظور به زودی در گردهمایی بزرگ #پارک_لاله با شعار نه به فقر نه به جنگ و نه به دیکتاتوری گرد هم خواهیم آمد و این شروع تازه ای خواهد بود در مسیر کسب آزادی دمکراسی ، رفاه و صلح پایدار، هرکدام (...)

 • Iran: Sentencing of human rights lawyer Amir Salar Davoodi

  The Observatory for the Protection of Human Rights Defenders, a partnership of FIDH and the World Organisation Against Torture (OMCT), has received new information and requests your urgent intervention in the following situation in Iran.
  New information:
  The Observatory has been informed by the League for the Defence of Human Rights in Iran (LDDHI) about the sentencing of Mr. Amir Salar Davoodi, a human rights lawyer.
  According to information received on June 1, 2019, Branch 15 of the (...)

 • حکم زندان و شلاق امیرسالار داودی بی‌عدالتی شنیع است!

  • سازمان عفو بین‌الملل با اشاره به صدور حکم «۳۰ سال حبس و ۱۱۱ ضربه شلاق» برای امیرسالار داودی، وکیل دادگستری در ایران، این حکم را «بی‌عدالتی شنیع» خواند ...
  سازمان عفو بین‌الملل با اشاره به صدور حکم «۳۰ سال حبس و ۱۱۱ ضربه شلاق» برای امیرسالار داودی، وکیل دادگستری در ایران، این حکم را «بی‌عدالتی شنیع» خواند.
  طناز کلاهچیان، همسر امیرسالار داودی، روز شنبه خبر داده بود که دادگاه انقلاب همسرش را برای چند اتهام، مجموعا به ۳۰ سال حبس محکوم کرده که ۱۵ سال از آن قابل اجراست. فیلیپ لوتر، مدیر بخش خاورمیانه عفو بین‌الملل، در بیانیه‌ای که روز دوشنبه منتشر شد گفته است (...)

 • شب تاریک و بیم موج و گردابی چنین هائل: حسن شریعتمداری

  اگر مشکلات اقتصادی، چالش بین المللی و بحران جانشینی را سه مشکل عمده جمهوری اسلامی، که نتایج آن ها جامعه را به ورطه پریشان کنونی کشانده است، بدانیم و این معضلات را ریشه‌یابی کنیم، به این قضاوت آشکار می‌رسیم که جمهوری اسلامی، به‌لحاظ ماهیت عقب مانده و قانون اساسی ایدئولوژیک و در نتیجه شکل‌گیری ساختار قدرت مافیائی و فاسد وهم چنین روشها و سازوکار چهل ساله ای که داشته است، بی کم و کاست علت اصلی به‌وجودآمدن و ادامه و رو به وخامت گذاشتن همه مشکلات گوناگون اساسی در جامعه ایران می‌باشد.
  من در مقالات و مصاحبه‌های گوناگون در حد توان و بضاعت خود به این موضوعات پرداخته (...)

 • Iran: Abusive forced veiling laws police women’s lives

  Imagine that you are a woman leading a relatively normal life. You take the metro or bus to work or university. You socialize with friends. You may be able to afford a smartphone and enjoy posting selfies on social media. You may sometimes be lucky enough to take walks on the beach and feel the sea air in your hair.
  Now imagine that before you step foot outside your front door to do any of those things, you must stop and check that your hair is properly covered with a headscarf and that (...)

 • وخامت وضع جسمانی نرگس محمدی بدنبال محرومیت دارویی

  • نرگس محمدی، نایب رئیس کانون مدافعان حقوق بشر پس از عمل جراحی و بازگردانده شدن به زندان دچار عفونت پس از عمل شده است. این عفونت به دلیل محرومیت از داروهای آنتی بیوتیک بوجود آمده است ...
  نرگس محمدی، نایب رئیس کانون مدافعان حقوق بشر محبوس در زندان اوین پس از عمل جراحی و بازگردانده شدن به زندان دچار عفونت پس از عمل شده است. گفته می شود این عفونت به دلیل محرومیت از داروهای آنتی بیوتیک بوجود آمده است. وی روز سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ماه جهت انجام عمل جراحی هیسترکتومی (خارج کردن رحم)، تحت الحفظ نیروهای امنیتی به بیمارستان منتقل و تحت عمل جراحی قرار گرفته بود، او بپس (...)

0 | ... | 80 | 100 | 120 | 140 | 160 | 180 | 200 | 220 | 240 | ... | 5340

کپی رایت © 2019 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت | پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0