صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

آخرين مقاله‌ها

 • انتقال اسماعیل بخشی و سپیده قلیان به بازداشتگاه امنیتی مخفی

  • محافل کارگری از نیشکر هفت تپه خبر داده اند اداره ی اطلاعات اهواز برای شکنجه به قصد اعتراف اجباری، سپیده قلیان و اسماعیل بخشی را به بازداشتگاه مخفی منتقل کرده است ...
  اخبار روز: محافل کارگری از نیشکر هفت تپه خبر داده اند اداره ی اطلاعات اهواز برای شکنجه به قصد اعتراف اجباری، سپیده قلیان و اسماعیل بخشی را به بازداشتگاه مخفی منتقل کرده است.
  به گزارش کانال مستقل هفت تپه، این در حالی است که نام این دو زندانی را در لیست زندان سپیدار اهواز ثبت کرده اند اما آن دو در این زندان نیستند. بدین ترتیب هرگونه اتفاقی که برای این دو پیش آید از نظر قانونی تنها از طریق (...)

 • محرومیت از ملاقات حسن صادقی و فاطمه مثنی، زوج زندانی سیاسی

  خبرگزاری هرانا – حسن صادقی و فاطمه مثنی زوج محبوس در زندان‌های رجایی شهر کرج و اوین تهران هستند که هر یک به ۱۵ سال حبس محکوم شده‌اند. این زوج زندانی از حدود دو ماه پیش به دلایل نامعلومی از حق ملاقات با یکدیگر محروم شده‌اند. محرومیت این دو زندانی سیاسی از ملاقات در حالی است که در قانون پیش‌بینی‌هایی برای ملاقات بین اعضای زندانی خانواده‌ها شده است، حتی اگر آنها در زندان های جداگانه تحمل حبس کنند.
  به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، حسن صادقی و فاطمه مثنی زوج محبوس در زندان‌های رجایی شهر کرج و اوین تهران از حدود دو ماه پیش به (...)

 • فراخوان به تحصن سراسری سه روزه ی فرهنگیان

  • شورای‌ هماهنگی‌ تشکلهای‌ صنفی فرهنگیان ایران اعلام کرد در روزهای ۱۲ تا ۱۴ اسفند یک تحصن سراسری برگزار خواهد کرد. آزادی معلمین زندانی و آزادی تشکل های صنفی در راس مطالبات این تحصن است ...
  اخبار روز: شورای‌ هماهنگی‌ تشکلهای‌ صنفی فرهنگیان ایران روز ششم اسفند ماه با انتشار بیانیه ای فراخوان تازه ای برای تحصن سراسری فرهنگیان در روزهای ۱۲ تا ۱۴ اسفند منتشر کرد. بنابر این اطلاعیه، آزادی کلیه ی معلمین زندانی و رفع تمام موانع قانونی برای فعالیت رسمی و آزاد تشکلهای صنفی فرهنگیان در سراسر کشور در راس مطالبات این تحصن سراسری قرار دارد. اختصاص سهم کافی و وافی در (...)

 • ثبت اظهاریه عفو بین الملل پیرامون ناپدیدکردن قهری مخالفان در ایران

  • عفو بین‌الملل با ثبت یک اظهاریه کتبی در سازمان ملل، از تمام کشورها و شورای حقوق بشر خواست موضوع ناپدید کردن قهری هزاران مخالف سیاسی در ایران را مورد توجه جدی قرار دهند ...
  همزمان با آغاز چهلمین نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل، عفو بین‌الملل با ثبت یک اظهاریه کتبی در سازمان ملل، از تمام کشورها و شورای حقوق بشر خواست که ضمن تمدید ماموریت گزارشگر ویژه سازمان ملل درباره وضعیت حقوق بشر در ایران، موضوع ناپدید کردن قهری هزاران مخالف سیاسی که از زمان کشتار مخفیانه تابستان ۱۳۶۷ تا به امروز ادامه داشته را مورد توجه جدی قرار دهند.
  جامعه بین‌المللی سال‌ها است که از (...)

 • گزارش سندیکای شرکت واحد ازاعتراض رانندگان و کارگران شرکت در روز دوم اسفند

  مدیریت از روزهای قبل از پنجشنبه دوم اسفند با تمنا، تشویق، فریب و اجبار رانندگان را ملزم به حضور در محل کار در روز دوم اسفند می کرد. با این وجود تعداد زیادی از رانندگان که معمولا در روزهای پنجشنبه اشتغال داشتند در روز دوم اسفند شاغل نشدند.
  مدیریت شرکت واحد با تجربه از اعتصاب رانندگان در سال ۸۴، تعداد زیادی از رانندگان را که بسیار مشتاق بودند از شغل رانندگی خارج شوند را با معیار همسو شدن شان با مدیریت در موارد اضطراری از جمله اعتصاب رانندگان، در مشاغلی بغیر از رانندگی نظیر اتاق رزرو، توقفگاه، امداد خودرو، تعمیرگاه و ... گمارد تا در اعتصابات احتمالی رانندگان، (...)

 • دیدار فعالین حقوق بشر ایرانی با نمایندگان پارلمان اروپا

  • از سوی «شبکه همبستگی برای حقوق بشر در ایران»، هیئتی با نمایندگان پارلمان اروپا و مسئولان احزاب اروپایی و رئیس هیئت نمایندگی اروپا در امور روابط ایران دیدار و خواهان اعتراض فعالانه تر اروپا به نقض حقوق بشر در ایران شدند ...
  از سوی «شبکه همبستگی برای حقوق بشر در ایران»، متشکل از نهادهای عضو و حمایت کننده حقوق بشری، اجتماعی و فرهنگی در کشورهای گوناگون، هیئتی با نمایندگان پارلمان اروپا و مسئولان احزاب اروپایی و رئیس هیئت نمایندگی اروپا در امور روابط ایران و اروپا دیدارهایی انجام دادند.
  در گزارشی که «شبکه همبستگی برای حقوق بشر در ایران» روز ۲۲ فوریه ۲۰۱۹ (...)

 • پاسخ گزارش گونه ی طبرزدی به مصاحبه ی رضا پهلوی و اعلامیه ی ایرانیاران.

  اخیرا اقای رضا پهلوی و شهرام همایون در گفتگویی یکطرفه مطالبی در باره ی جلسه ی مشترک من و رضا پهلوی منتشر کردند و به دنبال، تشکل نو بنیاد ایرانیاران،اعلامیه ای صادر کرد که کاملا یک طرفه و علیه من بود.نمی دانم چرا باید بر خلاف مصلحت مبارزات کنونی و در این شرایط حساس بخواهند موجبات تضعیف یک مبارز ،در درون مرز را به وجود اورند!
  من پوزه دیکتاتور حاکم انهم در زیر سرنیزه را به خاک مالیدم حالا میخواهند یک دیکتاتور جدید برای ما بازتولیدکنند؟ نخیر ما طالب یک اعلی حضرت دیگر نیستیم.
  اینکه من به رضا پهلوی گفته ام ،مسئولیت پذیر باش و از زیر بار پاسخگویی فرار نکن، (...)

 • به مناسبت رفراندوم انقلاب سفید- جبهه ملی ایران در بهمن ۱۳۴۱: زمین حق دهقان و آزادی حق ملت است*

  متن کامل بیانیه جبهه ملی ایران به مناسبت رفراندوم انقلاب سفید
  «تاریخ ایرانی» متن کامل این بیانیه را در سالگرد رفراندوم انقلاب سفید منتشر می‌کند:
  ***
  مردم شرافتمند ایران
  شما به خوبی می‌دانید که دهقانان و کارگران وطن ما در بدترین و سخت‌ترین شرایط زندگی بسر می‌برده و اربابان و کارفرمایان به اتکاء قدرت دستگاه حاکمه و با زور سرنیزه ژاندارم و نیروی مأموران دولتی دسترنج آنان را به تاراج و کلیه حقوق اولیه انسانی را از آن‌ها سلب می‌کرده‌اند.
  دستگاه حکومت که در شهرها به وسیله مأموران انتظامی و شعب سازمان امنیت، محیط وحشت و ترور به وجود آورده و حقوق و آزادی‌های (...)

 • Eight Conservationists Tried in Iran on Basis of Retracted False “Confessions”

  January 30, 2019 – In their first trial session since being detained in Iran one year ago, eight conservationists learned today that the first half of their indictment is based on one detainee’s retracted forced “confessions.”
  Part of the 300-page indictment was read today to defendants Houman Jowkar, Taher Ghadirian, Morad Tahbaz, Sepideh Kashani, Niloufar Bayani, Amir Hossein Khaleghi, Sam Rajabi and Abdolreza Kouhpayeh in their closed-door trial on January 30, 2019, at Branch 15 of the (...)

 • ما مدافع شکل گیری ائتلاف و اتحاد هستیم

 • بیانیه مشترک تشکل‌های مستقل کارگری در مورد دستمزد سال ۱۳۹۸

  • سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، سندیکای کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه، کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری و گروه اتحاد بازنشستگان بیانیه ی مشترکی در مورد مزد سال ۹۸ منتشر کردند ...
  اخبار روز: سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، سندیکای کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه، کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری و گروه اتحاد بازنشستگان بیانیه ی مشترکی تحت عنوان «ضرورت حیاتی مبارزه ی متحدانه برای مزدی معادل سطح متوسط هزینه ی خانوار در سال ۱٣٩۸» در مورد مزد سال ۹٨ منتشر کردند.
  گرانی روز افزون (...)

 • انقلاب زیانبار اسلامی ولی اجتناب ناپذیر : جلال ایجادی جامعه شناس دانشگاه پاریس

  چهلمین سالگرد انقلاب زیانبار اسلامی است. معنای این انقلاب چیست و نتایج آن چه بود؟ جامعه روشنفکری و سیاسی ایران در جستجوی توضیح این چرخش تاریخی است و چه بسا ما نیازمند گذر تاریخ هستیم تا تاریکی ها بیشتر روشن شود ولی بنظر می رسد این انقلاب یک بازگشت ارتجاعی و انفجار گندابهای دینی و عقب ماندگی اجتماعی بود. انقلاب اسلامی ریشه در تاریخ تهاجم اسلام عرب داشت زیرا در این لحظه است که ایدئولوژی دینی وارد جغرافیا و ذهنیت ایرانی می گردد. این ریشه با شیعه گری ساخته دوران صفوی استحکام یافت، در سایه استبدادهای گوناگونان سیاسی و آدمکشان متدین مختلف فربه شد، با شکست های (...)

 • جلوگیری از سخنرانی کورش زعیم در دانشگاه شهید بهشتی

  کورش زعیم که دیروز ۳۰/۱۱/۱۳۹۷، با دعوت رسمی دانشگاه شهید بهشتی برای شرکت در همایش و پانل بحث درباره "بایسته های بازنگری در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، برای قانون اساسی شایسته تر" دعوت شده بود، به دستور مقامات امنیتی اجازه سخنرانی داده نشد.
  علت دعوت آگاهی رسانی از اقدامات ما در جبهه ملی ششم برای تدوین قانون اساسی نوین برای ایران آینده بود که ما با همیاری اندیشمندان و نخبگان ایرانی در ایران و برونمرز در حال انجام و نزدیک به اتمام آن هستیم.
  من از استادان فرهیخته انجمن علمی حقوق اساسی ایران که دل در گرو میهن و نگران آینده هستند بسیار سپاسگزار و قدردان (...)

 • درد وطن...

  ﺯ ﺍﻇﻬﺎﺭِ ﺩﺭﺩ ، ﺩﺭﺩ ﻣﺪﺍﻭﺍ ﻧﻤﯽ ﺷﻮﺩ ﺷﯿﺮین ﺩﻫﺎﻥ ﺑﻪ ﮔﻔﺘﻦ ﺣﻠﻮﺍ ﻧﻤﯽ ﺷﻮﺩ ﺩﺭﻣﺎﻥ ﻧﻤﺎ ، ﻧﻪ ﺩﺭﺩ ﮐﻪ ﺑﺎ ﭘﺎ ﺯﻣﯿﻦ ﺯﺩﻥ ﺍﯾﻦ ﺑﺴﺘﺮﯼ ﺯ ﺑﺴﺘﺮ ﺧﻮﺩ ﭘﺎ ﻧﻤﯽ ﺷﻮﺩ ﻣﯿﺪﺍﻧﻢ ﺍﺭ ﮐﻪ ﺳﺮ ﺧﻂِ ﺁﺯﺍﺩﮔﯽ ﻣﺎ ﺑﺎ ﺧﻮﻥ ﻧﺸﺪ ﻧﮕﺎﺷﺘه،ﺧﻮﺍﻧﺎ ﻧﻤﯽ ﺷﻮﺩ ﺑﺎﯾﺪ ﭼﻨﯿﻦ ﻧﻤﻮﺩ ﻭ ﭼﻨﺎﻥ ﮐﺮﺩ ﭼﺎﺭﻩ ﺟﺴﺖ ﻟﯿﮑﻦ ﭼﻪ ﭼﺎﺭﻩ ﺑﺎ ﻣﻦِ ﺗﻨﻬﺎ ﻧﻤﯽ ﺷﻮﺩ ﺗﻨﻬﺎ ﻣﻨﻢ ﮐﻪ ﮔﺮ ﻧﺸﻮﺩ ﺣﮑﻢ ﻗﺘﻞ ﻣﻦ ﺣﺎﺷﺎ ، ﭼﻨﯿﻦ ﻣﻌﺎﻫﺪﻩﺍﻣﻀﺎ ﻧﻤﯽ ﺷﻮﺩ ﮔﺮ ﺳﯿﻞ ﺳﯿﻞ ﺧﻮﻥ ﺯ ﺩﺭ ﻭ ﺩﺷﺖ ﻣﻠﮏ ﻫﻢ ﺟﺎﺭﯼ ﺷﻮﺩ ، ﻣﻌﺎﻫﺪﻩ ﺍﺟﺮﺍ ﻧﻤﯽ ﺷﻮﺩ ﻣﺮﮔﯽ ﮐﻪ ﺳﺮﺯﺩﻩ ﺑﻪ ﺩﺭِ ﺧﻠﻖ ﺳﺮ ﺯﻧﺪ ﻣﻦ ﺩﺭ ﺑﻪ ﺩﺭ ﭘﯽ ﻭﯼ ﻭ ﭘﯿﺪﺍ ﻧﻤﯽ ﺷﻮﺩ ﺍﯾﺮﺍﻧﯽ ﺍﺭ،ﺑﺴﺎﻥ ﺍﺭﻭﭘﺎﺋﯿﺎﻥ ﻧﺸﺪ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺯﻣﯿﻦ ﺑﺴﺎﻥ ﺍﺭﻭﭘﺎ ﻧﻤﯽ ﺷﻮﺩ ﺯﺣﻤﺖ ﺑﺮﺍﯼ ﺧﻮﺩ ﮐﺶ ﮐﻪ ﺧﻮﺩ ﺑﻪ ﺧﻮﺩ ﺍﺳﺒﺎﺏ ﺭﺍﺣﺖ (...)

 • فراخوان ۵ تشکل بازنشستگان برای تجمع اعتراضی مجدد

  • پنج تشکل بازنشستگان با انتشار بیانیه ی مشترکی اعلام کردند که روز یکشنبه ۵ اسفند ماه در برابر مجلس شورای اسلامی تجمع تازه ای را برگزار خواهند کرد ...
  پنج تشکل بازنشستگان شامل اتحاد سراسری بازنشستگان ایران، گروه ۱۹ اسفند، گروه پیشکسوتان پیشتاز حق طلب، جمعی از گروه باز نشستگان تامین اجتماعی و شورای بازنشستگان ایران، با انتشار بیانیه ی مشترکی اعلام کردند که روز یکشنبه ۵ اسفند ماه در برابر مجلس شورای اسلامی تجمع تازه ای را برگزار خواهند کرد. در فراخوان این تجمع آمده است:
  بازنشستگان و مستمری بگیران! با ادامه و گسترش فلاکت عمومی مخصوصا" شرایط مشقت بار (...)

 • بانک مرکزی ایران: عسگراولادی تازه مسلمان ارز حاصل از صادرات را وارد چرخه اقتصادی نکرده

  بانک مرکزی ایران گفته است که اسدالله عسگراولادی تازه مسلمان از تجار نزدیک به حکومت جمهوری اسلامی ایران "تاکنون هیچ اطلاعاتی از نحوه مصرف ارز صادراتی خود در چرخه اقتصادی کشور ارایه نکرده است، به‌طوری که دو شرکت صادراتی ایشان تا پایان آبان ماه سال ۱۳۹۷ بالغ بر ۱۶ میلیون و ششصدهزار یورو صادرات داشته و ارز حاصل از صادرات را وارد چرخه اقتصادی نکرده است".
  بانک مرکزی ایران در این اطلاعیه کم سابقه، درباره عسگراولادی تازه مسلمان گفته است که "یکی از صادرکنندگان مشهور که سالیان طولانی از محل منابع و امکانات کشور فعالیت تجاری دارد و رئیس اتاق مشترک ایران و چین است (...)

 • کورش زعیم:۲۹ بهمن روز ستایش زن در فرهنگ ایران زمین "روز زن ایرانی"

  یک هدیه زیبای دیگر فرهنگ ایرانی به جهان، سپندارمذگان جشن بزرگداشت زن است. روزی که ایرانیان از هزاران سال پیش زنان و مادران خود را گرامی میداشته اند و آنان را سروران خانواده میشمردند، نه جزو اموال و بردگان مردان در فرهنگ هایی دیگر. اوستا زن را ریته سیه بانو میخواند، مهر و روشنایی زندگی. روز ستایش زن و آنچه او هست و به جامعه میدهد. اگر مردان بزرگی بوده اند، بخاطر زنان بزرگی بوده که آنان را زاده و پرورانده اند. نه تنها زنان ایرانی مردان بزرگی را به جامعه بشری تقدیم کرده اند، بلکه خود نیز در تاریخ ایران درخشیده اند.
  فهرست زنان نامدار ما از آغاز تاريخ آنچنان (...)

 • جبهه ملی ایران-اروپا: کشتار گروهی از مرزبانان کشور را شدیداً محکوم می‌کند

  هموطنان،
  بازهم شمار بسیاری از مرزبانان ایران توسط گروه تروریستی جیش العدل کشته و زخمی شده اند. حتی اگر آنطوریکه مقامات امنیتی و نظامی جمهوری اسلامی ادعا می کنند، آمرین این فاجعه آمریکا، اسراییل و عربستان بوده باشند، مسؤلیت مقامات نامبرده و بطور کلی سیاستهای ضدملی جمهوری اسلامی بویژه در سیستان و بلوچستان را نباید، نادیده گرفت.
  امنیتی و نظامی شدن جو این بخش از ایران در درجه اول پیامد سیاستهایی است که در راس آن تبعیض مذهبی و اقتصادی است. نتیجه این سیاست در تمام مناطقی که هموطنان سنی مذهب ما سکنی دارند، چشمگیر است.
  تردیدی نیست که نمیتوان نفوذ بیگانان را انکار (...)

 • نامه فدراسیون جهانی کارگران حمل و نقل به حسن روحانی

  • فدراسیون جهانی کارگران حمل و نقل در نامه ای به حسن روحانی رئیس جمهور اسلامی، خواهان لغو احکام زندان دو تن از اعضای هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد و بازگشت بکار پنج تن دیگر اعضای سندیکا شد ...
  فدراسیون جهانی کارگران حمل و نقل در نامه ای به حسن روحانی رئیس جمهور اسلامی، خواهان لغو احکام زندان دو تن از اعضای هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران ابراهیم مددی و داود رضوی و همچنین بازگشت بکار پنج تن دیگر اعضای سندیکا، رضا شهابی، حسن سعیدی، ناصر محرم زاده، حسین کریمی سبزوار و خانم فرحناز شیری شد. در این اعلامیه که رونوشت آن برای علی (...)

 • تظاهرات اعتراضی معلمین در چندین شهر

  • امروز ۲۵ بهمن معلمان شاغل و بازنشسته در چندین شهر از جمله مشهد، ارومیه، اردبیل، سنندج، کرمانشاه و مریوان بار دیگر در برابر ادارات آموزش و پرورش تجمع های اعتراضی برپا کردند ...
  امروز ٢٥ بهمن معلمان شاغل و بازنشسته در چندین شهر بار دیگر در برابر ادارات آموزش و پرورش تجمع های اعتراضی برپا کردند. این تجمع ها بنابر فراخوان هایی که از قبل منتشر شده بود صورت گرفت. بنابر گزارش ها، شهرهای مشهد، ارومیه، اردبیل، سنندج، کرمانشاه و مریوان از جمله شهرهایی بوده اند که معلمان در برابر ادارات آموزش و پرورش تجمع کردند.
  آزادی فوری معلمان زندانی، تحصیل رایگان برای همه (...)

0 | ... | 80 | 100 | 120 | 140 | 160 | 180 | 200 | 220 | 240 | ... | 5200

کپی رایت © 2019 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت | پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0