صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

آخرين مقاله‌ها

 • Authorities must end the fatal crackdown on protesters

  (Paris, London) The Iranian authorities must immediately end their deadly crackdown on unarmed protesters who have taken to the streets in numerous cities to express their opposition to the gasoline price hikes, FIDH and its Iranian member organizations, League for the Defence of Human Rights in Iran (LDDHI) and Defenders of Human Rights Centre (DHRC), urged today.
  Under the international human rights treaties to which Iran is a state party, the Iranian government has an obligation to (...)

 • عفو بین‌الملل: دست‌کم ۱۰۶ نفر در اعتراض‌های ایران کشته شده‌اند

  برآوردهای محتاطانه با جمع‌بندی آمار ارائه شده توسط نهادهای حقوق بشری و فیلم‌های منتشر شده، حاکی از کشته شدن حداقل ۱۰۶ نفر در اعتراضات تا روز ۲۸ آبان است.​
  اما در حالی که آمار کشته شدگان اعتراضات همچنان رو به افزایش است، مقامات جمهوری اسلامی در این باره سکوت کرده‌اند.
  همزمان سازمان عفو بین‌الملل اعلام کرده است در جریان اعتراض‌های چند روز اخیر در ایران، حداقل ۱۰۶ نفر در ۲۱ شهر ایران کشته شده‌اند.
  این سازمان در بیانیه خود نوشته که باور دارد تعداد کشته‌شدگان بیشتر از رقمی است که اعلام کرده است. پیش از این در برخی گزارش‌های غیررسمی تعداد کشته‌شدگان ۲۰۰ نفر (...)

 • اظهارات شاهدان عینی در پنجمین روز اعتراضات

  فضای امنیتی در تهران، ناآرامی در شهرهای دیگر
  اینترنت همچنان در ایران قطع است. تماس با داخل کشور تنها از طریق تلفن مستقیم امکان دارد. دویچه‌وله فارسی در تماس تلفنی با چند شهروند در داخل ایران اوضاع را از آنها جویا شده است.
  رسانه‌های حکومتی در داخل ایران از آرام شدن اوضاع پس از اوج اعتراضات به افزایش قیمت بنزین در روزهای جمعه تا یکشنبه می‌‌گویند. اینترنت اما همچنان قطع است و گرفتن اخبار دست اول از داخل ایران بسیار دشوار.
  دویچه‌وله فارسی با چندین نفر در داخل ایران و ساکن شهرهای تهران، شیراز و اصفهان گفت‌وگو کرده و اطلاعاتی را درباره وضعیت کلی شهرها از آنان (...)

 • گزارشی از مبارزات هموطنان دلیرمان

  این گزارش را امیر برادر …… (دوست نزدیکم) از ایران برایم فرستاده، از طریق ایمیل بیمارستانى که در اونجا کار میکند. متاسفانه اوضاع خرابه و باید سعى کنیم هر جور شده ا اطلاع رسانی کنیم:
  سلام. الان که دارم این ایمیل رو برای تو با چشمان پر از اشک و کلی بدبختی می زنم، فقط کمک لازم دارم برای اطلاع رسانی نه من بلکه همه ایرانی هایی که در کف خیابون ها جان دادند. فقط در بیمارستان محل کارم شب گذشته ۶۵ نفر کشته آوردند و چندین مجروح، پدر و مادرها و برداران و خواهران ضجه می زنند صدای آه و ناله و درد بی امان است. نمی نویسم تا اندوهگین بشی می نویسم تا اطلاع رسانی کنى.
  شب (...)

 • هموطنان عزیزنوشته ای که می خوانید از ایران به دست شما می رسد و گزارش جوانانیست که در بطن ماجراهای ۴ روز گذشته بوده اند

  به نام خداوند ایران زمین
  هموطنان عزیز
  نوشته ای که می خوانید از ایران به دست شما می رسد و گزارش جوانانیست که در بطن ماجراهای ۴ روز گذشته بوده اند. در این نوشته سعی شده اخباری که مورد تایید نیست راه پیدا نکند و بر روی اصلی ترین نیاز امروز مردم معترض تمرکز شود در طی ۳ روز گذشته که دسترسی به اینترنت محدود شد تا به جایی رسید که در سراسر کشور کاملا رو به قطعی رفت وقایعی در حال رخ دادن بود که اخبار آن بسیار محدود تر از آن چیزی که در حال وقوع است به خارج از کشور و دیگر هموطنان داخل رسید. کشتار بی هدفی که در شهرهای کوچک انجام میگیرد گسترده تر از آماریست که به دست (...)

 • بیانیه جبهه ملی ایران- اروپا (سامان ششم) درباره شورش تازه هم‌میهنانمان علیه افزایش بهای بنزین و نظام ضد مردمی جمهوری اسلامی

  هم‌میهنان،
  عمل نابخردانه "شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران سه قوه" در افزایش سه برابری بهای بنزین، که خود نشانی از ناتوانی نظام جمهوری اسلامی در تصمیم گیریهای سنجیده است به مثابه جرقه‌ای برای یک خیزش و انفجار سیاسی- اجتماعی تازه عمل کرده و هم میهنانمان در شهرهای مختلف را دوباره به خیابانها کشانده است. گزارشها حاکی از چندین کشته و تعداد بیشتری زخمی در میان معترضین است که متاسفانه در حال افزایش نیز می باشد.
  در حالی که مردم عادی زیر فشار سنگین گرانی و تحریمها ناشی از سیاستهای ضدملی نظام اسلامی حاکم هستند، روشن نیست که این "شورای عالی ..." براساس چه ضوابطی (...)

 • خامنه ای این بار خودش به میدان آمد و گفت همین است که هست! حالا این ما مردم و این هم رهبر انقلاب نکبت بار اسلامی!؛ ف. م. سخن

  سید علی خامنه ای، در جلسه خارج از فقه اش با اشاره به گران شدن قیمت بنزین گفت: «تصمیم سران قوا باید اجرا شود... مسوولان حفظ امنیت به وظایف خود عمل کنند... من گفته بودم اگر سران سه قوه تصمیمی بگیرند از آن حمایت می کنم... سران قوا با پشتوانه کارشناسی یک تصمیم گرفتند و طبعا باید اجرا شود...»
  خامنه ای مثل همیشه موضوع را انداخته است روی دنده ی لج و لجبازی و گردن کلفتی.
  او به صراحت می گوید که در مقابل اراده ی مردم و اعتراض مردم به سه برابر شدن قیمت بنزین کوتاه نخواهد آمد.
  خامنه ای صریحا و مستقیما خود را وارد ماجرا کرده و می گوید که می خواهد در مقابل اراده ی (...)

 • تجمع کارگران اعتصابی نیشکر در بازار هفت تپه

  امروز چهار شنبه، بیش از هزار نفر از کارگران نیشکر هفت تپه در اعتراض به پرداخت نشدن دستمزد، نداشتن امنیت شغلی، بازگشت به کار اخراجی ها، و برچیده شدن بخش خصوصی، در بازار هفت تپه راهپیمایی کردند امروز چهار شنبه، بیش از هزار نفر از کارگران نیشکر هفت تپه در اعتراض به پرداخت نشدن دستمزدهای خود وهمچنین نداشتن امنیت شغلی و بازگشت به کار همکاران اخراجی خود، و برچیده شدن بخش خصوصی، با خروج از کارخانه به بازار هفت تپه رفته و در آن جا دست به اعتراض و راهپیمایی زدند.
  دور تازه ی اعتصاب کارگران نیشکر هفت تپه از هفته ی گذشته آغاز شده و امروز دهمین روز خود را سپری کرده است. (...)

 • نسرین ستوده از زندان اوین: در دوره بی‌عدالتی زندانی و غیر زندانی بودن «اهمیتی» ندارد

  نسرین ستوده، وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر، در مصاحبه‌ای مکتوب با یک نشریه فرانسوی در خصوص وضعیت کنونی در ایران گفته است، در دوره بی‌عدالتی زندانی و غیر زندانی بودن «اهمیتی» ندارد.
  نسرین ستوده در این گفت‌وگو که پنجشنبه در تازه‌ترین شماره هفته‌نامه لوبس، چاپ پاریس، به چاپ رسیده در خصوص وضعیت زندان ۱۷ ماهه خود گفته است: «در ایران، چه داخل زندان زندگی کنیم چه در خارج از آن، همیشه محبوس هستیم […] شاید فکر کنید که اغراق می‌کنم، اما زمانی که نگرانی ما فقدان عدالت در جامعه است، داخل زندان بودن یا خارج از آن، اهمیتی ندارد.»
  به گفته هفته‌نامه لوبس مصاحبه با وکیل (...)

 • بیانیه جبهه ملی ایران- اروپا در محکومیت حرکتهای تجزیه طلبانه دراستادیومهای ورزشی

  درمیان اخبار و رویدادهای داخلی و خارجی که این روزها از هرگوشه و کنار به گوش می رسد، رویداد ناخجسته تازه ای در سپهر سیاسی- اجتماعی کشورما رخ داد که توجه ها را به شدت به خود جلب کرد. ایرانیان، از هر قوم و مذهب و گروه ونحله سیاسی و فکری با ناباوری و شوک نظاره گر یک حرکت وقیح و سخیف توسط عده ای بی هویت شدند. شنبه گذشته، ۱۱ آبان، بیست و سومین مسابقه لیگ برتر میان تیم فوتبال استقلال تهران و تراکتورسازی تبریز برگزار شد. گرچه هردوتیم بازی زیبا و با کیفیتی را ارائه دادند، لکن حرکتهای زشت و شرم آور عده ای از تماشاگران صحنه غیرقابل باوری را در استادیوم ورزشی تبریز به (...)

 • آلمان: با کاهش تعهدات هسته‌ای تحریم‌های بین‌المللی ایران باز می‌گردند

  دویچه وله - هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان گفت گام‌های اخیر ایران در ارتباط با توافق هسته‌ای نقض برجام ارزیابی شده و تهدید کرد که ممکن است به بازگشت تحریم‌های اقتصادی اتحادیه اروپا علیه جمهوری اسلامی منجر شود.
  هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان، جمهوری اسلامی را تهدید کرد که اتحادیه اروپا ممکن است تحریم‌های اقتصادی علیه ایران را به خاطر نقض برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) از سوی این کشور از سرگیرد.
  او روز دوشنبه ۲۰ آبان (۱۱ نوامبر) در حاشیه نشست وزیران خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا در بروکسل همچنین تصریح کرد: «ما می‌خواهیم برجام را حفظ کنیم، اما ایران هم باید آن (...)

 • همبستگی با برگزارکنندگان میتینگ پارک لاله در روز ۲۱ آبان

  هم میهنان، روز ۲۱ آبان از ساعت ۳ پس از ظهر در خیابان های مرکزی تهران و منتهی به پارک لاله، بوق ممتد بزنید.
  این ساده ترین و در عین حال مهم ترین گام برای تجدید جنبش دموکراسی خواهی علیه فقر،فساد و استبداد است.
  🔻باید این جمع کنونی یعنی جنبش پارک لاله 21 ابان را گسترش داد. https://t.me/tasvireh/171 اگر ... تنها راه این است که تک تک نیروهای صادق و مبارز را جمع کنیم. ترس و سرکوب را باید چاره کرد. ذره ذره باید پیش رفت و حوصله به خرج داد. نظام حاکم فاشیستی س. با دنیا در افتاده. ما مردم باید چاره ی ان را بکنیم. تا کنون همه ی اپوزسیون ها و جنبش ها را سرکوب کرده (...)

 • سالگرد شهادت حسین فاطمی سیاوش زمان بیانیه جبهه ملی ایران-سامان ششم

  ما ملت ایران در راه آزادي کم شهید نداده ایم، و حسین فاطمی يكي از سالاران شهیدان ملي ماست و ما در جبهه ملی ایران آنرا هر ساله برای شش و نیم دهه است که یاد میکنیم. نه اینکه او به یاد و بزرگداشت ما نیاز داشته باشد؛ بلکه این ماهستیم که نیاز داریم به او و آرمان های او و به آنچه او بود و آنچه او میخواست ما در چنین روزهایی باشیم وابسته و دلبسته باشیم. او از گونه شهیدانی است که راه تاریک ما را روشن نگه میدارند و به ما راستی و آزادگی می آموزند. او سیاوش زمان ما بود.
  گاهي در درازنای تاریخ مردانی پدیدار می شوند که در راه دفاع از آزادی و خودسروری ملتشان، یا در راه (...)

 • اطلاعیه عمومی جبهه ملی ایران-اروپادرباره تهدیدها و ناسزاگویی‌های شماری از پاترکیست‌ها در فضای مجازی علیه هموند و دوست عزیزمان پیمان عارف

  پس از گفتگویی در برنامه چشم‌انداز از تلویزیون ایران-اینترناشنال(سه شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۸) درباره تظاهرات گروهی از پانترکها که در حواشی بازی تراکتورسازی-استقلال(جمعه ۱۰ آبان۱۳۹۸) در ورزشگاه بزرگ شهر تبریز با شعارهای جدایی‌طلبانه و نژادپرستانه خودنمایی میکردند، آقای پیمان عارف از سوی تعدادی از این گمراه شدگان، در فضای مجازی مورد تهدید و فحاشی قرار می‌گیرد. ایشان با مراجعه به پلیس و دیگر مراجع ذیربط شهر محل سکونت خود مراتب این رویداد را گزارش می‌دهد.
  جبهه ملی ایران- اروپا این عمل زشت و ضد دموکراتیک را شدیدا محکوم می کند و چنین رفتار ایران- و انسان‌ستیزانه‌ای را (...)

 • هشدار اتحادیه اروپا به ایران دربارۀ احتمال خروج از برجام : گاردین

  :
  اتحادیه اروپا به صورت خصوصی به ایران هشدار داده است که در صورت عملی شدن تهدید تهران در کاهش تعهدات برجامی، این اتحادیه در ماه نوامبر از توافق هسته‌ای خارج خواهد شد.
  به گزارش روزنامه گاردین بریتانیا، این هشدار که با توافق اولیه سه کشور اروپایی تنظیم شده است در جلسه روز چهارشنبه به ایران اعلام شده و مقامات اروپایی تصریح کرده‌اند که توافق هسته‌ای در حال حاضر با تنفس مصنوعی زنده است.
  بنابر اطلاعات منتشره، سران اتحادیه اروپا به ایران گفته‌اند اگر گام بعدی تهران در فاصله گرفتن از توافق قابل توجه باشد، مسئله عدم همکاری ایران را در چارچوب سازوکار رسمی اختلاف (...)

 • روز کورش بزرگ و روز ملی ایران : کورش زعیم

  کورش بزرگ، زمان بازگشت به تو، پس از چهل سال کشتار و فساد و دروغ و دزدی و ویرانی سرزمین مقدس تو فرا رسیده است. آیا آوای ناله و گریه ملت خود را که روزی سرور جهان بود نمی شنوی؟ ما حمله بیرحمانه و خونریز و ویرانگر تازیان را تحمل کردیم، ولی یا فرهنگ و دانش خود بر آنان چیره گشتیم و دوباره سر برافراشتیم. ما حمله های وحشیانه و غارتگری و کشتار مُغولان و تیموریان را تحمل نمودیم و سرانجام آنان را شیفته و پیرو فرهنگ و دانش خود کردیم. در این سده های دوری از تو، ما از بسیاری فراسرزمینی ها آسیب دیده ایم، ولی هر بار یا آنان را ایرانی کردیم یا بیرونشان راندیم. ولی این بار (...)

 • بیانیه مشترک؛ فراخوان به تجمع اعتراضی ۱۹ آبان بازنشستگان کشور

  ما بازنشستگان بار دیگر در مقابل بی توجهی مسئولین، در یک حرکت متحدانه، در مصاف با شرایطی بیسابقه از فقر و فلاکت تحمیلی تجمع خواهیم کرد.
  درطول سا‌ل جاری ، دولت و مجلس حتی از اجرای قوانین نیم بند تصویب شده ی خود به بهانه عدم تامین بودجه کافی، سر باز زده و کماکان تعرض مداوم به سطح زیست و معیشت بازنشستگان را ادامه میدهند.
  علاوه بر این، هیچ اقدام جدی در مورد کاهش نرخ تورم و افزایش و ترمیم حقوق بازنشستگان مطابق هزینه سبد خانوار، توانمندسازی سازی و احیای ظرفیت صندوق ها ، پرداخت بدهی های دولت به آن ها و کنترل و نظارت نمایندگان واقعی بازنشستگان بر صندوق ها صورت (...)

 • به مناسبت روز کورش، چه کسانی آمر ممانعت از اجتماع مردم در پاسارگاد هستند؟: ضیاء مصباح

  ویژگیهای کورش، انسانی که بی همتا بود
  تنها مرد مقتدر جهان بود که یک همسر داشت و برده داری را برانداخت و برده و کنیزی نداشت.
  به آیین مردمان اهانت نکرد وانان را گرامی داشت. به یاری ستمدیدگان پرداخت وهیچگونه چشم داشتی از انان نداشت. به همسر دشمنش تجاوز نکرد و او را گرامی داشت و نگهبانی برای او نهاد تا اورا حفظ کند. در اوج قدرتش بار عام میداد تا ضعیفترین و فقیر ترین مردمانش اورا ببینند و هر خواسته ای دارند، بشنود. تنها مرد جهان بود که دشمنانش را بعد از شکست گرامی داشت وانان را نکشت تا بدانند مهراو یعنی چه. دوسوم جهان را فتح کرد. غذائی ساده میخورد از نوع خوراک (...)

 • Global watchdog gives Iran until Feb to tighten anti-money laundering rules

  October 18, 2019
  PARIS (Reuters) - A global dirty money watchdog said on Friday it had given Iran a final deadline of February 2020 to comply with international norms after which it would urge all its members to apply counter-measures.
  The Paris-based FATF said in the meantime that it was asking members to demand scrutiny of transactions with Iran and tougher external auditing of financing firms operating in the country.
  “If before February 2020, Iran does not enact the Palermo and (...)

 • حمله ترکیه به سوریه و کشتار کُردان ایرانی تبار- کورش زعیم، هموند شورای مرکزی جبهه ملی ایران سامان ششم

  این نخسین بار نیست که رجب طیب اردوغان دشمنی کینه توزانه خود را با کُردان نشان میدهد. مردم فراموش نکرده اند که این اردوغان بود که از ۲۰۱۱، برای داعش که توسط امریکا و اسراییل و عربستان برای بی ثبات کردن سوریه و عراق و تهدید مرزهای ایران ایجاد شده بود، در خاک ترکیه مرکز آموزش نظامی، بیمارستان صحرایی و پناهگاه فراهم کرده بود؛ و تمامی تجهیزات زرهی نظامی امریکایی برای داعش، ازجمله دو هزار وانت تویوتای اهدایی امریکا به داعش از خاک ترکیه وارد سوریه و علنی شد. اکنون هم هزاران داعشی را در خاک ترکیه در اردوگاهی به نام “زندان” نگهداری میشوند. در این حمله اردوغان با (...)

0 | 20 | 40 | 60 | 80 | 100 | 120 | 140 | 160 | ... | 5340

کپی رایت © 2019 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت | پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0