صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

آخرين مقاله‌ها

 • پاریس به نسرین ستوده شهروندی افتخاری اعطا کرد

  شورای شهر پاریس به نسرین ستوده، وکیل ایرانی شهروندی افتخاری اعطا کرد. بیانیه شورای شهر پاریس گفته شده شهروندی افتخاری پاریس به نشانه «حمایت و تجلیل» از نسرین ستوده، برای «شجاعت بی‌بدیلش» به او اعطا می‌شود. شورای شهر پاریس همچنین در همین بیانیه خواستار «آزادی فوری» خانم ستوده شده است.
  شورای شهر پاریس به نسرین ستوده، وکیل ایرانی شهروندی افتخاری اعطا کرد.
  به گزارش یورونیوز، اعضای شورای شهر پاریس روز دوشنبه ۱۲ فروردین به اتفاق آرا افتخار شهروندی پایتخت فرانسه را به این وکیل و کنشگر حقوق بشر دادند که هم اکنون در ایران در زندان به سر می‌برد. وی اخیرا به ۳۸ سال (...)

 • انتشار پرونده ۱۰۰ «ناقض حقوق بشر» در ایران

  سازمان عدالت برای ایران همزمان با برگزاری چهلمین سالگرد همه‌پرسی جمهوری اسلامی، جلد اول کتاب «چهره جنایت» را که شامل پرونده‌های «حقوقی» ۱۰۰ تن از «ناقضان حقوق بشر» در ایران است، منتشر کرد.
  قرار است در پنج جلد این مجموعه، پرونده‌های «حقوقی» ۵۰۰ نفر از «ناقضان حقوق بشر» در جمهوری اسلامی با هدف «پیگیری‌های حقوقی و پاسخگو کردن این افراد» منتشر شود.
  در جلد اول این کتاب، پرونده ۱۰۰ تن از مقام‌های بلندپایه جمهوری اسلامی منتشر شده است که «۲۵ تن از آنان در نهادهای زیر نظر رهبری، ۵۰ تن در مناصب قضایی،۳۶ نفر در شغل‌های دولتی و یک تن از آنان در زمان نمایندگی مجلس، (...)

 • ادامه ی سیل در کشور، وضعیت در بسیاری از مناطق بحرانی است

  • بنابر گزارش منابع دولتی، ۴۰۰ شهر و روستا در ۱۵ استان کشور با سیل درگیر هستند. استان های کرمانشاه، لرستان، خوزستان و چهارمحال و بختیاری از جمله مناطقی هستند که تعداد بیشتری از شهرها و روستاهای آنها درگیر سیل شده اند ...
  بنابر گزارش منابع دولتی، ۴۰۰ شهر و روستا در ۱۵ استان کشور با سیل درگیر هستند. استان های کرمانشاه، لرستان، خوزستان و چهارمحال و بختیاری از جمله مناطقی هستند که تعداد بیشتری از شهرها و روستاهای آنها درگیر سیل شده اند. بر اساس این گزارش ها تاکنون ۷٨ جاده بین شهری و ۲۱۹۹ جاده روستایی بر اثر سیلاب مسدود شده اند که امدادگران در تلاش برای (...)

 • محمد نجفی، وکیل دادگستری مجددا بازداشت شد

  • محمد نجفی، وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر که روز پنجشنبه از زندان اراک آزاد شده بود روز دوشنبه مجددا توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان اراک منتقل شد ...
  محمد نجفی، وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر که روز پنجشنبه از زندان اراک آزاد شده بود ساعتی پیش مجددا توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان اراک منتقل شد. گفته می شود این اقدام از سمت مامورین با ارائه حکم دادگاه مبنی بر اجرای حبس ۱۰ ساله آقای نجفی صورت گرفته است. این وکیل دادگستری پیشتر در حالی که جهت تحمل محکومیت ۳ ساله خود در زندان اراک بود، با عناوین مختلف اتهامی به ۱۶ سال حبس دیگر محکوم شده است. (...)

 • گفتگوی ایران‌فردا(جمشید چالنگی) با آقایان کورش زعیم، قاسم شعله سعدی وعلیرضا نوریزاده درباره بحران سیل در ایران

  تفسیر خبر جمعه ۹ فروردین
  دراین شماره از برنامه تفسیر به شما هموطنان عزیز در هرکجای میهن که هستید سلام میگوییم، در این ایام غم انگیزکه بخاطراز دست دادن عزیزان هموطنمان در اقصاء نقاط کشور در سیل ویرانگر اخیر در سوگ هستید ،در مورد شهر های آسیب دیده گزارشاتی منتشر شده ولی در مورد روستاهای سیل زده هیچ گزارشی تا کنون منتشر نشده است. پیامد های سیل درایران در شیراز و خراسان و استان گلستان و مرکزی چه بوده است ؟؟؟. آیا مسئولین به وظایف قانونی خود عمل کرده اند؟؟؟ درامد های کلان ایران به کجا میرود آیای بخشی از آنها صرف بازسازی مناطق سیل زده میگردد!!؟؟؟ سیاست های حکومت (...)

 • بیانیه بیش از هشتاد تشکل کارگران ساختمانی

  • انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی در بیانیه‌ای مشترک بر خطوط کلی مطالبات خود تاکید کردند و خواستار روشن شدن دستمزد کارگران ساختمانی شدند ...
  انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی در بیانیه‌ای مشترک بر خطوط کلی مطالبات خود تاکید کردند و خواستار روشن شدن دستمزد کارگران ساختمانی شدند.
  در بیانیه ٨۴ انجمن صنفی کارگری آمده است: آیا کارگران ساختمانی در این کشور جز کارگران محسوب نمی‌شوند؟ یا خرج و مخارج زندگی اینها کمتر از سایر کارگران شاغل است؟ اصلا تعیین دستمزد در سرنوشت کارگران ساختمانی تاثیرگذار است یا نه؟ چرا هیچوقت هیچ تلاشی نشده است که برای کارگران ساختمانی نیز (...)

 • نسرین ستوده، وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر محبوس در بند زنان زندان اوین با نگارش نامه‌ای سرگشاده به جزئیات محکومیت اخیر خود اشاره کرده است

  به گزارش حقوق بشر در ایران, نسرین ستوده, وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر محبوس در بند زنان زندان اوین در نامه ای سرگشاده بمناسبت آغاز سال ۱۳۹۸ ضمن اشاره بر وضعیت اسفناک سرکوب و نقض گسترده حقوق بشر در ایران به جزئیات بیشتری از محکومیت اخیر خود که از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران و توسط قاضی محمد مقیسه ای و در دو پرونده و در مجموع به ۳۸ سال و نیم حبس تعزیری و ۱۴۸ ضربه شلاق محکوم شده است اشاره کرده. این وکیل دادگستری توضیحات تخصصی خود را پیرامون چگونگی صدور این حکم فرا قانونی که با حمایت و دستور ارگانهای قضائی و امنیتی صادر شده است بطور کامل در نامه فوق توضیح (...)

 • فراخوان عفو بین الملل برای آزادی بی قید و شرط مریم اکبری‌منفرد

  مریم اکبری‌منفرد یک زندانی عقیدتی است که بیش از ۱۰ سال است به صورت مداوم و بدون مرخصی در زندان به سر می‌برد. او باید فورا و بدون و قید و شرط آزاد شود.
  مریم اکبری منفرد صبح زود ۱۰ دی ۱۳۸۷ بازداشت شد و خانواده وی تا پنج ماه از وضعیت و محل نگهداریش هیچ اطلاعی نداشت. مریم اکبری منفرد تا ۴۳ روز پس از بازداشت در سلول انفرادی بسر می‌برد و تحت بازجویی‌های شدید قرار داشت. او از دسترسی به وکیل مدافع محروم بود و وکیل مدافع تسخیری خود را برای اولین بار در روز دادگاه ملاقات کرد.
  مریم اکبری منفرد در خرداد ماه ۱۳۸۸ پس از یک محاکمه به شدت ناعادلانه توسط دادگاه انقلاب (...)

 • Iran: Dire situation of human rights defenders detailed in report for UN review

  FIDH, OMCT and LDDHI submitted a report to the 34th session of the United Nations (UN) Working Group on the Universal Periodic Review (UPR) of Iran, which will be held in November 2019. The report assesses the situation of human rights defenders (HRDs), in particular human rights lawyers, who have been judicially harassed since 2017, and offers recommendations for the third cycle of the UPR.
  Since the second cycle of the UPR of Iran, which was held in October 2014, the situation of HRDs, (...)

 • پیام به حکومت ابردزد و بی لیاقت جمهوری اسلامی مسلط بر ایران ما: کورش زعیم

  از آن مردم دوستان گرامی که صدها سد بزرگ غیرضروری در جای های غلط و با مهندسی بیسوادانه با هزینه های چند برابر واقعی از خود به یادگار گذاشتند که برخی از آنها در برابر فشار سیل خواهد شکست، و آن دزدان گرانقدر که در مسیل ها و رودخانه های فصلی و در حریم رودخانه های جاری که به عقل کوچکشان در اثر اشتباه طبیعت بوده و زمین های گران بهایی را اشغال کرده بودند و آب در آنها همیشه جاری نبوده، خانه سازی کرده و به مردم بی خبر از همه جا فروخته پولش را به خارج انتقال داده اند، تا هنگام باران عدم وجود مسیل ها و همان رودخانه های خشک آب باران را در سطح جاری و تبدیل به سیل کند؛ (...)

 • «برخورد قضایی» با «بزرگنمایی»ی مشکلات ناشی از سیل!

  • در حالی که مردم و شبکه های اجتماعی به شدت از ناتوانی و بی مسئولیتی دولت در مقابله با بحران اخیر ناراضی هستند وزیر کشور گفت دستور قضایی برای مقابله با ناراضیان داده شده است ...
  در حالی که وقوع سیل در نقاط مختلف کشور و عدم امدادرسانی به موقع حکومت با موجی از انتقاد، خشم و تاسف در میآن مردم همراه است و گوشه ای از آن در شبکه های اجتماعی بازتاب می یابد، مسئولان حکومتی به تهدید و امنیتی کردن مناطق آسیب دیده روی آورده اند.
  به دنبال آن چه «مسائل مطرح شده در فضای مجازی در ارتباط با سیل های اخیر» خوانده شده، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور شامگاه دوشنبه در جلسه (...)

 • داستان غم انگیز فرو ریختن طاق کسری:بهرام مشیری

 • کانون نویسندگان ایران: سیل؛ فاجعه تا سقف خانه

  • به تجربه اما می‌دانیم باز هم خود مردم هستند که ناچار باید به داد مردم سیل‌زده برسند و دست یاری به آنها بدهند. همان‌طور که به کمک مردم زلزله‌زده‌ی بم و آذربایجان و کرمانشاه و... برخاستند ...
  مردم چند استان‌ شمالی همچنان درگیر مشقات سیل هستند و معاون استان‌دار گلستان، میرمحمد غراوی، در گفتگو با رسانه‌ها هشدار داد که شهرستان گمیشان با خطر موج دوم سیلاب روبه‌روست.
  به گزارش خبرگزاری‌ها مردم شهرهای سیل‌زده در استان‌های گنبد و گلستان همچنان درگیر سیل ویران‌گر چند روز اخیر هستند و از سوی مسئولان کمک چندانی به آنها نشده است. تاکنون مرگ یازده نفر، خرابی و زیر آب (...)

 • اعتراضات معلمان در سال جدید ادامه خواهد یافت

  • شورای‌ هماهنگی‌ تشکل های‌ صنفی‌ فرهنگیان‌ ایراﻥ، با انتشار بیانیه ای ضمن تاکید بر خواست های تحصن اسفند ماه معلمین، تاکید کرد مبارزه معلمین در سال جدید ادامه خواهد یافت ...
  اخبار روز: شورای‌ هماهنگی‌ تشکل های‌ صنفی‌ فرهنگیان‌ ایراﻥ، روز ۲۷ اسفند ماه با انتشار بیانیه ای ضمن تاکید بر خواست های تحصن اسفند ماه معلمین و انتقاد از بی توجهی حکومت به خواست های فرهنگیان، اقدامات سرکوبگرانه علیه تشکل ها و اعتراضات صنفی را محکوم و گفته است مطالب معلمان را در سال جدید پیگیری خواهد کرد. مشروح بیانیه شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران را در زیر می خوانید:
  همه (...)

 • شادباش نوروزی کانون نویسندگان ایران

  • کانون نویسندگان ایران با آرزوی برچیده شدن بساط سانسور و آزادی زندانیان سیاسی و عقیدتی، فرا رسیدن سال نو را به مردم شادباش می گوید و برای آنان آزادی، صلح، امنیت، رفاه و شادمانی آرزو می کند ...
  کانون نویسندگان ایران در آستانه ی سال نو، پیامی را تحت عنوان «شادباش نوروزی» منتشر کرد. در این پیام که روز دوشنبه منتشر شده آمده است:
  نوروز جشن شکوفایی طبیعت و شادمانی انسان، جشن رقص و روشنایی و لبخند، برای واپس راندن سیاهی و اندوه و نومیدی است. از این رو نیاکان ما در قلمرو فرهنگ ایرانی که گستره ای بسیار فراتر از مرزهای فعلی کشور ما دارد، نوروز را به سان نماد زندگی (...)

 • پیام نوروزی ۱۳۹۸، جبهه ملی ایران-سامان ششم

  نوروز یکی از کهن ترین و زیباترین آیین های فرهنگ ایرانیست، روزی در سال که گردش زمان بار دیگر به طبیعت زندگی میبخشد. زندگی نو به آفریدگان امید میدهد و امید به جنبش میانجامد و جنبش به پیروزی.
  سال نو را با این امید آغاز میکنیم که ایران عزیز ما سرانجام آینده امیدبخشی را در افق مشاهده کند. به این امید که سال نو آغازی برای برونرفت از خشونت و فساد و ستمگری و دروغ از میهن اهورایی ما باشد، هرچند که شاید راه بسیار سنگلاخ و خطرآفرین باشد. به این امید که سال نو با احتمال خشونت هایی که در بر خواهد داشت، آغازی برای عقب نشینی خودکامگی و تنگ اندیشی و بیسوادی و عقب افتادگی، (...)

 • شاد باش نوروزی : همبستگی برای دموکراسی وحقوق بشر در ایران

  فرارسیدن نوروز باستانی را به همیهنان گرامی بویژه بهموندان و سایرآزادیخواهان دربند وخانواده هایشان شادباش گفته وبرای همگان آرزوی تندرستی وشاد کامی مینمائیم . هرجند سالی را بپایان میرسانیم که آزادیخواهان ایران با جانفشانی وشهامت فریاد آزادی را بگوش جهانیان رساندند. ازاینرو سال نو پر برکت تر وپیروزی نهائی نیکی بر پستی را نوید میدهد. بختتان پیروز وهرروزتان نوروز باد.
  همبستگی برای دموکراسی وحقوق بشر در ایران

 • دشواری ملی‌گرایی ایرانی : پیمان عارف

  ۱-ملی‌گرایی ایرانی سنخی از گفتار سیاسی تجددخواهانه ایرانیان است که از قرن ۱۹ میلادی و تحت تاثیر انقلاب کبیر فرانسه و پروژه مدرنیته سیاسی برساخته شده و کلان واژگانی چون دولت- ملت، منافع ملی، تمامیت سرزمینی، توسعه اقتصادی و بازسازی شکوه تاریخی را در دل خود جای داده است. نسل اول ملی‌گرایان ایرانی با درهم تناندن و آمیزش گفتمانی بین گفتار ملی‌گرا و گفتار آزادی‌خواهی و برساخت گفتار لیبرال ناسیونالیستی توانستند ضمن تاکید همزمان بر «عقب‌ماندگی و ضرورت تجدد» از سویی و «دموکراسی و دولت قانون» از دیگر سوی، انقلاب مشروطه را رقم زده میراث سترگ مشروطیت را تا دهه ۱۳۳۰ (...)

 • میز گرد به مناسبت روز زبان مادری گفتگوی رادیو فردا (وحید پور استاد) با کورش زعیم و تورج اتابکی

  پوراستاد: امروز ۲۱ فوریه توسط سازمان جهانی یونسکو روز جهانی زبان مادری نامگذاری شده. نامگذاری این روز در کنفرانس جهانی یونسکو در ۱۹۹۹ به منظور تنوع زبانی و فرهنگی انجام شده. مطابق برآورد یونسکو حدود ۶ تا ۷ هزار زبانی که در جهان شناخته شده، بخش قابل توجهی از این زبانها در حال نابودیست. این زبانها نیز توسط گروه کوچکی از مردم بکار برده میشوند و تقریبا هیچکدام امکان بقاء ندارند. حدود ۶٪ از زبانها تنها در میان ۴٪ از مردم جهان رواج دارند. جمهوری اسلامی ایران هم با وجودیکه در اصل پانزدهم قانون اساسی کاربرد زبانهای محلی در مطبوعات و رسانه های گروهی و تدریس در مدارس (...)

 • بیانیه جبهه ملی ایران (ششم) در بزرگداشت روز ۲۹ اسپند روز استقلال سیاسی و اقتصادی کشور

  هفت دهه است که ما روز ملی شدن صنعت نفت کشور را یاد می‌کنیم و بزرگ می‌داریم. روزی براستی به یاد ماندنی از دوران کوتاهی که حکومت ما براستی ملی بود، زیرا دولتی ملی داشت و مردم بر سرنوشت خود حاکم بودند. مرد بزرگی چون مصدق، کاری چنان بزرگ کرد که جهان را شگفت زده کرد و به ستایش واداشت و سرمشق دیگر ملتهای زیر ستم شد.
  ۱۵۰ سال بود که دولت‌های ایران توان اعمال سیاست مستقل اقتصادی نداشتند. سیاست اقتصادی کشور با سیاست خارجی درآمیخته بود و در جایی که برنامه اقتصادی کشور با منافع دو کشور قدرتمند جهان که در نزدیکی ایران مستقر بودند رویاروی میشد، دولتمردان بایستی عقب (...)

0 | ... | 120 | 140 | 160 | 180 | 200 | 220 | 240 | 260 | 280 | ... | 5300

کپی رایت © 2019 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت | پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0