صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

آخرين مقاله‌ها

 • سیاست جدید رژیم و هوشیاری ما : حشمت اله طبرزدی

  🔻سخنان روحانی در مراسم حکومتی ۲۲ بهمن نشانگر این است که؛ ۱- رژیم تلاش دارد سیاست دو قطبی ایران- امریکا را برای تحریک بخش هایی از جامعه به نفع پابرجایی خود ترویج کند. روز گذشته پیکان حمله ی روحانی به سوی امریکا و دولت ترامپ بود.
  🔻۲- روحانی همراه با دو قطبی ایران در برابر امریکا ، تلاش کرد سیاست جمهوری اسلامی در برابر سلطنت طلب ها و رژیم پیشین را برجسته کند. پیش تر و به ویژه در دهه ی ۶۰ ، به دلیل قدرت تشکیلاتی و مبارزاتی سازمان مجاهدین خلق که همواره تهدیدی برای موجودیت رژیم به حساب می امد ،شعار مرگ بر منافق از شعارهای محوری حکومت بود اما اخیرا و به (...)

 • سالگرد نخست وزیری زنده یاد دکتر شاپور بختیار

  برای شناخت این شخصیت ملی، تاریخ باید داوری کند. ولی نام وی خواه ناخواه در چهل سال گذشته به علل مختلف برده میشود و دوست و دشمن و موافق و مخالف به ارزیابی عملکرد وی می پردازند. مجادله درباره شاپور بختیار توسط نسل انقلاب و پسا انقلاب بیشتر هیجانی و بر پایه انتظاراتی است که از سرخوردگی از انقلاب و انقلابیون بوجود آمده است. این ارزیابی ها و داوری ها بیشتر ناشی از ناآگاهی از شرایط روز و نقش بختیار برای نجات میهن در شرایط ناامید کننده و چشم انداز بس خطرناک حکومت مذهبی بود که تنها او و دکتر غلامحسین صدیقی درست ارزیابی کرده بودند. برای آشنایی نسلهای پس از انقلاب (...)

 • شکست پروژه ی توسعه ی بزرگترین میدان گازی مشترک ایران و قطر

  • درحالی که جمهوری اسلامی میلیاردها تومان برای تبلیغات و نمایش توانمندی های خود در مراسم ۲۲ بهمن صرف می کند، توسعه ی فاز ۱۱ پارس جنوبی بزرگترین میدان گازی مشترک بین ایران و قطر راکد مانده است ...
  زمانی که توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی، بزرگ‌ترین میدان گازی مشترک بین ایران و قطر روی میز قرار گرفت کم‌تر کسی گمان می‌کرد پرونده این فاز پر حاشیه به این راحتی‌ها بسته نشود و آوازه آن از مرزهای ایران خارج شده و به فرانسه و چین هم برسد. فرانسوی‌ها که ایران را ترک گفتند و چینی‌هایی که پاسخ جمهوری اسلامی را نمی‌دهند.
  به گزارش ایسنا، حضور غول‌های نفتی در ایران، توسعه (...)

 • گفتگوی کانال جمهوری ایرانی(کورش پارسا) در یوتیوب با محمود جعفری، هموند هیات اجراییه جبهه ملی ایران- اروپا

 • دعوت عیسی خان حاتمی روزنامه‌نگار و عضو شورای مرکزی جبهه ملی ایران از مصطفی تاج‌زاده برای مناظره در خصوص چهل سال کارنامه جمهوری اسلامی

  جناب آقای مصطفی تاجزاده
  با درود و احترام
  پیرو مناظره جنابعالی با یکی از چهره‌های سرشناس جناح اصولگرای حاکمیت و استقبال شما از باز شدن باب گفتگو بین همه اشخاص و جریانات سیاسی کشور، اینجانب عیسی خان‌حاتمی روزنامه‌نگار، عضو شورای مرکزی جبهه ملی ایران و دبیر شورای همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران، جهت آگاهی بخشی و شفاف شدن مواضع سیاسی هر یک از ما در نظر افکار عمومی جامعه از جنابعالی دعوت می‌نمایم با حضور نمایندگان رسانه‌ها و فعالین سیاسی - اجتماعی در خصوص موضوعات زیر به مباحثه و مناظره بپردازیم:
  ۱- نتایج و دستاوردهای انقلاب بهمن ۱۳۵۷
  ۲- عملکرد و (...)

 • بیانیه ی کانون نویسندگان ایران پیرامون برگزاری هشتمین مجمع عمومی کانون

  روز جمعه ۱۲ بهمن هشتمین مجمع عمومی عادی سالانه در دوره‌ی سوم فعالیت کانون با حضور شمار زیادی از اعضا در مکانی خصوصی برگزار شد. در آعاز رئیس سنی جلسه پرویز بابایی پس از خوش‌آمدگویی، به یاد جانباختگان راه آزادی بیان و درگذشتگان کانون یک دقیقه سکوت اعلام کرد. سپس هیئت رئیسه مجمع متشکل از حسن اصغری، محسن حکیمی و منیژه نجم عراقی گردش کار جلسه را به عهده گرفتند. منیژه نجم عراقی گزارش عملکرد یک ساله‌ی هیئت دبیران را خواند که پس از بحث، مورد تایید حاضران در مجمع قرار گرفت. در ادامه قباد حیدر گزارش بازرسان مالی را خواند. این گزارش نیز به تایید مجمع رسید. دستور کار (...)

 • افسانه انقلاب ...: جمال درودی

  چهل سال از انقلاب بزرگ ومردمی ایران گذشت ،انقلابی که تداوم انقلاب مشروطیت، کودتای 1299، نهضت ملی ایران و واکنش به کودتای 28 امرداد 1332 وعکس العمل طبیعی یک قرن فساد وخودکامگی حکومتهای سلطنتی ونتیجه انزجاردامنه دارملت ازاختناق، فساد، بیدادگری بود. امروزگروهی ازخردبه دوروناآگاه برآنند که به اصالت انقلاب تردید کنند وزبان به شکووه وشکایت بگشایند. این جماعت فلسفه ورخدادهای بزرگ تاریخی وسیاسی واجتماعی وجنبش های مردمی را نادیده گرفته وانقلاب را کاری عبث وزینبارمیدانند وبرآن خرده میگیرند وهیچگاه به خود این فرصت را نداده اند که تاریخ مبارزات یکصدساله (...)

 • محمد ملکی: وای بر ما که جلادان را نجات‌‌دهنده انگاشتیم!

  محمد ملکی، فعال سیاسی و اولین رییس دانشگاه تهران پس از انقلاب ۱۳۵۷ در یادداشتی به مناسبت ۱۵ بهمن، سالروز تاسیس دانشگاه تهران، به تندی از عملکرد جمهوری اسلامی در چهل سال گذشته و نیز اعتماد خود به رهبران انقلاب، از جمله آیت الله خمینی انتقاد کرده است.
  او در یادداشتی که در اختیار دویچه‌ وله‌ فارسی قرار گرفته، نوشته است:« مردان و زنانی که زخم و داغ شکنجه‌های ساواک نظام سلطنتی را بر تن داشتند، با امید به فردایی که از خشونت و حذف خبری نباشد، در دل می‌پنداشتند که با شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی و رفتن شاه و آمدن خمینی، “دیو” بیرون خواهد رفت و “فرشته” جای او (...)

 • شرایط جبهه دموکراتیک ایران برای پشتیبانی از ائتلاف موسوم به (شبکه ایرانیاران)

  به دنبال درخواست پایه گذاران ( شبکه ایرانیاران) از مهندس حشمت اله طبرزدی دبیر کل جبهه دموکراتیک ایران برای پشتیبانی از این ائتلاف ،
  شرایط جبهه دموکراتیک ایران برای پشتیبانی از ائتلاف موسوم به (شبکه ایرانیاران) بدین شرح اعلام گردید:
  ۱- هر نوع تصمیم گیری در مورد ارکان حکومت آینده از جمله محتوا و نوع نظام آینده بر عهده ی مجلس موسسان است.
  ۲- آرم شیر و خورشید یا هر آرم دیگر باید به تایید مجلس موسسان ملت برسد و نباید از پیش تعیین شود.
  ۳- ساختار حکومت غیر مرکزگرا را فقط مجلس موسسان تعیین خواهد کرد‌.
  ۴- تجمیع یا انحلال نهادهای گوناگون یا افزودن آن فقط در (...)

 • ضربه بی سابقه اتحادیه اروپا بر پیکر در حال احتضار نظام

  بیانیه «جمع‌بندی» اروپا درباره ایران؛ محکومیت برنامه موشکی، اقدامات تروریستی و نقض حقوق بشر
  اتحادیه اروپا بیانیه جدیدی موسوم به «جمع‌بندی درباره رژیم ایران» منتشر کرد که در بخش هایی از آن نسبت به برنامه موشکی رژیم تهران، نفض حقوق بشر و اقدامات خصمانه رژیم ایران در کشورهای اروپایی نگرانی شدید خودرا ابراز کرد.
  روز دوشنبه ۱۵ بهمن، بیانیه اتحادیه اروپا منتشر شد که در سه بند نسبت به اقدامات رژیم ایران انتقاد شده است.
  در بند ۹ این بیانیه آمده است: « اتحادیه اروپا از فعالیت ها و برنامه موشک بالیستک رژیم ایران به شدت نگران است و از تهران توقف آن را خواستار است. (...)

 • ساعت صفر- مناظره؛ درباره آینده ایران چه باید کرد؟ - 03/02/2019 نام برنامه: ساعت صفر موضوع برنامه: مناظره؛ درباره آینده ایران چه باید کرد؟ احمد رافت - روزنامه نگار دامون گلریز - پژوهشگر اسفندیار طبری - تحلیلگر سیاسی حشمت طبرزدی ...

 • گرد همایی های ۲۲بهمن را به اعتراضات سراسری تبدیل کنیم.

 • کانال رسمی کمپین تغییر رژیم از طریق رفراندوم با...

  فراخوان تجمع مردم اصفهان
  #زاینده_رود_همیشه_جاری می خواهیم
  سی و سه پل
  پنج شنبه ۱۸ بهمن ماه ساعت ۱۶۰۰
  از تمام مردم استان دعوت می کنیم ما را در این تجمع همراهی کنند
  لطفا اطلاع رسانی گسترده شود.

 • صفحه آخر برنامه ای است متفاوت که بیش از آن که به خبرها بپردازد، به آدم‌های خبر می‌پردازد تا با نگاهی بی‌طرفانه، دیروز و امروز آدم‌ها را در برابر بینندگان قرار دهد.

  صفحه آخر ۱ فوریه ۲۰۱۹: در چهل سالگی انقلاب، کجا ایستاده ایم؟
  صفحه آخر برنامه ای است متفاوت که بیش از آن که به خبرها بپردازد، به آدم‌های خبر می‌پردازد تا با نگاهی بی‌طرفانه، دیروز و امروز آدم‌ها را در برابر بینندگان قرار دهد.
  https://t.me/Heshmattabarzadi

 • جبهه ملی ایران- ششم: سالگرد نخست وزیری زنده‌یاد دکتر شاپور بختیار

  برای شناخت این شخصیت ملی، تاریخ باید داوری کند. ولی نام وی خواه ناخواه در چهل سال گذشته به علل مختلف برده میشود و دوست و دشمن و موافق و مخالف به ارزیابی عملکرد وی می پردازند. مجادله درباره شاپور بختیار توسط نسل انقلاب و پسا انقلاب بیشتر هیجانی و بر پایه انتظاراتی است که سرخوردگی از انقلاب و انقلابیون دچار شده ایم. این ارزیابی ها و داوری ها بیشتر ناشی از ناآگاهی از شرایط روز و نقش بختیار برای نجات میهن در شرایط ناامید کننده و چشم انداز بس خطرناک حکومت مذهبی بود که تنها او و دکتر غلامحسین صدیقی درست ارزیابی کرده بودند. برای آشنایی نسلهای پس از انقلاب چکیده (...)

 • بازداشت های گسترده و هجوم به فعالین کارگری و کنشگران اجتماعی از اول بهمن ماه

  با آغاز بهمن ماه موج جدید بازداشت ها و هجوم و فشار بر فعالین کارگری و فعالین صنفی از طرف حکومت آغاز شده است که در زیر چکیده ای از اخبار آن را به گزارش "اخباروگزارشات کارگری" می خوانید :
  ۱بهمن: *بازادشت اسماعیل بخشی برای باری دیگر نیمه شب گذشته اسماعیل بخشی از نمایندگان کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه برای باری دیگر بازداشت شد.
  *بازداشت سپیده قلیان بهمراه برادرش صبح روز گذشته سپیده قلیان دوباره بازداشت شد.اینبار برادرش مهدی قلیان را بهمراهش دستگیرکردند.
  ۲بهمن: احضار وبازداشت ٣نفرازاعضای کانون نویسندگان ایران رضا خندان (مهابادی)، کیوان باژن و بکتاش آبتین از (...)

 • تفسیر خبر دوشنبه ۸ بهمن - انقلاب چه دستاوردي براي ايران و مردم ايران داشت؟

 • عفو بین‌الملل: خطر آشکار ادامه شکنجه اسماعیل بخشی و سپیده قلیان

  • سازمان عفو بین‌الملل نسبت به خطر آشکار شکنجه اسماعیل بخشی و سپیده قُلیان پس از بازداشت دوباره ابراز نگرانی کرده و از مقام‌های جمهوری اسلامی خواست تا آنها را بی‌درنگ آزاد کنند ...
  سازمان عفو بین‌الملل با انتشار بیانیه‌ای نسبت به خطر آشکار شکنجه فعالان کارگری و اجتماعی، اسماعیل بخشی و سپیده قُلیان پس از بازداشت دوباره ابراز نگرانی کرده و از مقام‌های جمهوری اسلامی خواست تا آنها را بی‌درنگ آزاد کنند.
  به گزارش رادیو فردا، این سازمان همچنین خواستار انجام تحقیقات در مورد اتهام شکنجه این دو زندانی در زندان شده و نوشته است که شکنجه‌گران احتمالی باید در یک دادگاه (...)

 • Eight Conservationists Tried in Iran on Basis of Retracted False “Confessions”

  First Half of Indictment Lacks Evidence, Relies on Statements Made Under Extreme Duress
  January 30, 2019 – In their first trial session since being detained in Iran one year ago, eight conservationists learned today that the first half of their indictment is based on one detainee’s retracted forced “confessions.”
  Part of the 300-page indictment was read today to defendants Houman Jowkar, Taher Ghadirian, Morad Tahbaz, Sepideh Kashani, Niloufar Bayani, Amir Hossein Khaleghi, Sam Rajabi and (...)

 • نگاهی به اخبار اعتصابات و تجمعات اعتراضی در روز گذشته

  تجمع جمعی از مردم خاش مقابل فرمانداری
  به گزارش کمپین فعالین بلوچ، روز دوشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۷، جمعی از مردم شهرستان خاش در مقابل فرمانداری این شهر تجمع کردند.
  بر اساس این گزارش این تجمع ساعتی پس از آن شکل گرفت که فردی به نام “خان محمد سهرابزهی” توسط چند فرد مسلح کشته و دو نفر به نام های حامد و امید سهرابزهی نیز در این جریان به شدت زخمی شدند که حال یک نفر وخیم گزارش شده است. معترضان از عدم رعایت قانون و استفاده غیر مجاز از اسلحه شکایت داشتند.
  پیشتر نیز تجمعاتی در اعتراض به کشته و زخمی شدن شهروندان بلوچ و افزایش نا امنی در سیستان و بلوچستان شکل گرفته است. (...)

0 | ... | 140 | 160 | 180 | 200 | 220 | 240 | 260 | 280 | 300 | ... | 5240

کپی رایت © 2019 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت | پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0