صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

آخرين مقاله‌ها

 • مردی که گناهش پرخاش به خرافات بود- به یاد سالگرد کشتن احمد کسروی در بیستم اسفند۱۳۲۴* : محمد امینی

  «آقای نواب گفت ما که دستمان به کسروی نمی‌رسد، بهتر است حالا که از دادگستری بیرون می آید قالش را بکنیم … آن دوتن [برادران امامی] از جلو و بقیه از پشت سر وارد داگستری شدند … خدا رحمت کند آقا جواد مظفری را، زیر صندلی میرود و با اسلحه سرد قال قضیه را می کنند … از دادگستری که بیرون می آمدند، همه الله اکبر می گفتند.» (حسین اکبری مدّاح، حلبی ساز پیشین و از مدّاحان سرشناس در جمهوری اسلامی)۱ شست و پنج سال پیش،۲ در روز بیستم اسفند ۱۳۲۴، شادروان احمد کسروی تبریزی، پژوهشگری سرکش، مصلحی جسور و انسانی پارسا، به همراه منشی وفادارش حداد پور، به دست آدمکشان فداییان اسلام در (...)

 • تجمع سازمان عفو بین الملل نروژ در مقابل سفارت جمهوری اسلامی در اسلو در حمایت از نسرین ستوده

  * عفو بین الملل خطاب به حکومت ایران: مبارزه برای حقوق زنان جرم نیست: نسرین را بیدرنگ آزاد کنید!
  امروز جمعه ۱۵ مارس ۲۰۱۹ سازمان عفو بین الملل نروژ در اعتراض به صدور حکم زندان و شلاق برای نسرین ستوده وکیل و فعال جنبش زنان اقدام به برگزاری تجمعی نمادین درمقابل سفارت جمهوری اسلامی ایران نمود. تعداد زیادی از اعضای این سازمان از ساعت ۸:۴۵ در مقابل سفارت جمهوری اسلامی تجمع کردند. عفو بین الملل از قبل تعدادی زیادی گل لاله و پلاکارد با عکس های نسرین ستوده را که به روی آن نوشته بود نسرین را بیدرنگ آزاد کنید را تهیه کرده بود و در اختیار تظاهر کنندگان قرار داده بود. (...)

 • اتحادیه اروپا خواستار تجدیدنظر فوری در حکم نسرین ستوده شد

  • سخنگوی فدریکا موگرینی، روز سه شنبه ۲۱ اسفند در بیانیه‌ای صدور حکم «زندان و شلاق» برای نسرین ستوده، وکیل و فعال حقوق بشر، را تحولی «نگران کننده» خوانده و خواستار «تجدید نظر فوری» در این حکم شده است ...
  سخنگوی فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه ی اروپا، روز سه شنبه ۲۱ اسفند در بیانیه‌ای صدور حکم «زندان و شلاق» برای نسرین ستوده، وکیل و فعال حقوق بشر، را تحولی «نگران کننده» خوانده و خواستار «تجدید نظر فوری» در این حکم شده است.
  به گزارش رادیو فردا، مایا کوتسیانچیچ، سخنگوی فدریکا موگرینی نوشته است: «محکومیت اخیر نسرین ستوده، وکیل حقوق بشری، به دست‌کم (...)

 • نقش جبهه ملی در ترور رزم آرا ... !

  چندروزقبل یکی ازدوستان بسیارعزیزوفرهیخته وآگاه به مسایل سیاسی وتاریخی، نامه ای را به من نشان دادند که دربعضی ازرسانه ها انتشاریافته ونویسنده آن شخص ناشناسی بنام علی ... بوده این نوشته باعنوان : « نقش جبهه ملی درترور زرم آرا » سراسرتوهین وهتاکی وجعل سند وتهی ازهرگونه استدلال منطقی وتاریخی بود. ازمن خواستند که به این نامه پاسخی دهم. گفتم این نوشته ارزش پاسخگویی نداردچون اطمینان دارم که نویسنده آن ازجمله کسانی است که عقده حقارت دارند ومیخواهند با لکه دارکردن وتوهین به شخصیت های سیاسی وملی که مورد احترام مردم قراردارند خود را به این طریق مطرح کنند ولی متاسفانه (...)

 • کوچ ایرانیان ۱۶۴ - گفتگو با حشمت طبرزدی در ارتباط با فعالین سیاسی داخل و خارج از کشور

 • عفو بین‌الملل خواستار فشار اروپا برای آزادی نسرین ستوده شد

  • این شدیدترین حکمی است که ایران در سال های اخیر برای یک مدافع حقوق بشر صادر کرده و دولت های خارجی صاحب نفوذ در ایران به خصوص اتحادیه اروپا باید برای آزادی نسرین ستوده به این کشور فشار آورند ...
  در پی انتشار خبر صدور حکم ۳۳ سال زندان برای نسرین ستوده، وکیل دادگستری و فعال برجسته حقوق بشر، در ایران سازمان عفو بین الملل این حکم را محکوم کرد.
  عفو بین الملل نوشت که این شدیدترین حکمی است که ایران در سال های اخیر برای یک مدافع حقوق بشر صادر کرده است و از دولت های خارجی صاحب نفوذ در ایران به خصوص اتحادیه اروپا خواست برای آزادی نسرین ستوده به این کشور فشار آورند. (...)

 • Iranian Lawyer and Nobel Peace Prize Laureate Shirin Ebadi: “The Constitution of the Islamic Republic of Iran Is the Most Important Obstacle to Women’s Rights”

  On the occasion of International Women’s Day, March 8, Iranian lawyer and Nobel Peace Prize laureate Shirin Ebadi shared her thoughts on the state of women’s rights in Iran in an interview with the Center for Human Rights in Iran (CHRI).
  Mrs. Ebadi has long been a defender of women’s rights in Iran, working to address the widespread discrimination women face in personal status and family law, employment, education, travel, political office, citizenship and other areas.
  Born in the city of (...)

 • هشدار عفو بین‌الملل: احتمال صدور احکام اعدام برای فعالان محیط زیست زندانی

  عفو بین‌الملل امروز دوشنبه با انتشار فراخوان اقدام فوری نوشت که هشت فعال محیط زیستی ایرانی که در زندان به‌سر می‌برند ممکن است با حکم اعدام یا احکام حبس طولانی‌مدت مواجه شوند.
  این بیانیه می‌افزاید که اتهامی که به این افراد زده شده «صرفاً مربوط است با فعالیت‌های زیست‌محیطی آنها و ازجمله تحقیق در زمینه حیات وحش در حال انقراض در ایران.»
  به گفته عفو بین‌الملل روند دادرسی این هشت تن «به طرز فاحشی غیرعادلانه» انجام شده و این فعالان از شکنجه و بدرفتاری با خود در زندان خبر می‌دهند.
  هشت فعال محیط زیست به نام‌های سام رجبی، امیرحسین خالقی، هومن جوکار، سپیده کاشانی، (...)

 • همزمان با شروع کار رئیس جدید قوه قضائیه ۳۳ سال حبس تازه و ۱۴۸ ضربه شلاق برای نسرین ستوده!

  • قاضی شعبه ی ۲۸ دادگاه انقلاب اسلامی نسرین ستوده را به ۳۳ سال حبس تازه و ۱۴۸ ضربه شلاق محکوم کرده است ...
  در همان روزی که مراسم معارفه ی ابراهیم رئیسی، رئیس تازه ی قوه ی قضائیه انجام شد، قاضی شعبه ی ۲٨ دادگاه انقلاب اعلام کرد، نسرین ستوده وکیل دادگستری به ٣٣ سال حبس دیگر و ۱۴٨ ضربه شلاق محکوم شده است.
  نسرین ستوده، وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر که از بابت محکومیت ۵ ساله خود در زندان اوین بسر می‌برد، در پرونده دوم خود از بابت ۷ اتهام به ۳۳ سال حبس تعزیری و ۱۴۸ ضربه شلاق محکوم شد. رضا خندان، همسر نسرین ستوده به هرانا گفت که این حکم روز شنبه ۱۸ اسفندماه در (...)

 • دعوتنامه مکرون از نسرین ستوده برای حضور در گروه هفت تحویل همسر او شد

  دعوتنامه رسمی امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه، از نسرین ستوده، حقوقدان زندانی در ایران، برای عضویت در «شورای مشورتی برابری جنسیتی گروه ۷» تحویل رضا خندان، همسر خانم ستوده شد.
  آقای خندان روز جمعه، ۱۷ اسفند، به رادیوفردا گفت که این دعوتنامه را وکیل سفارت فرانسه در تهران روز پنج‌شنبه به او تحویل داده است.
  رضا خندان با اشاره به این که خانواده آنها «در جریان پروسه این انتخاب» نبوده است گفت که حضور خانم ستوده در شورایی در این سطح «باید افتخاری برای زن ایرانی محسوب شود».
  بنابر همین گزارش، رونوشت‌هایی از این دعوتنامه نیز به وزارت خارجه ایران و همچنین کانون (...)

 • تقدیم مراسم ۸ مارس امسال در تهران به سپیده قلیان

  • امروز ۱۶ اسفند، مراسم روز جهانی زن، با حضور جمعی از فعالین کارگری، بازنشستگان، معلمان، نویسندگان و شعرا، هنرمندان، فعالین حقوق کودک، جمعی از خانواده های دادخواهی و فعالین حقوق زنان برگزار شد. ...
  امروز ۱۶ اسفند ۱۳۹۷، مراسم باشکوهی به مناسبت ۸ مارس روز جهانی زن، با حضور صمیمانه جمعی از فعالین کارگری، بازنشستگان، معلمان، نویسندگان و شعرا، هنرمندان، فعالین حقوق کودک، جمعی از خانواده های دادخواهی و فعالین حقوق زنان و با حضور افتخاری منیره عبدی، همسر اسماعیل عبدی معلم زندانی برگزار شد.
  مراسم با پخش سرود "جوانه" جنبش زنان آغاز و در ادامه با خوشامدگویی خانم (...)

 • گرامی باد هشت مارس روز جهانی زن!

  • در هشتم مارس، روز جهانی زن، از نسرین ستوده، نرگس محمدی، زینب جلالیان،.. و همه ی زنان زندانی و نیز از سپیده قلیان یکی از تاثیرگذارترین زنان مبارز ایران در سال گذشته یاد می کنیم و بار دیگر خواهان آزادی فوری آن ها می شویم ...
  اخبار روز فرا رسیدن هشت مارس، روز جهانی زن را به همه ی زنان و مردان برابری طلب ایران تبریک می گوید.
  در این روز خجسته، همبستگی خود را با زنان کارگر، دانشجو، معلم، پرستار، و دیگر زنانی که در صف مقدم مبارزه برای آزادی، عدالت و برابری جنسیتی می کوشند، اعلام می داریم و برای آنان در مبارزه شان علیه استبداد و حکومت مردسالار آرزوی موفقیت می (...)

 • Iran: Release eight wildlife conservationists following unfair trial on trumped-up spying charges

  Wildlife conservationists in Iran who have been accused of espionage after using cameras to track endangered species could face the death penalty or more than a decade in prison, said Amnesty International, ahead of a verdict in their case in the coming days.
  The eight scientists, who are linked to the Persian Wildlife Heritage Foundation, were arrested at the end of January 2018. They had been conducting research into Iran’s endangered animals, including the Asiatic cheetah and Persian (...)

 • تظاهرات بازنشستگان فولاد در اصفهان

  روز چهارشنبه ۱۵ اسفند ۹۷ صدها نفر از بازنشستگان فولاد اصفهان در اعتراض به پاسخ نگرفتن در مورد مطالبات شان از جمله پایین بودن حقوق بازنشستگان، به سمت استانداری در این شهر تظاهرات کردند. این تظاهرات در شرایطی صورت گرفت که حکومت نیروهای سرکوبگر خود و ماشین های ضدشورش را به سمت تظاهرکنندگان فرستاده است.
  تظاهرکنندگان شعار می دادند:
  حسین حسین شعارشون، دروغ و دزدی کارشون
  فریاد فریاد از این همه بیداد
  همشهری با غیرت حمایت حمایت
  دشمن ما همین جاست دروغ میگن امریکاست
  اسلامو پله کردن مردمو ذله کردن
  عزا عزاست امروز روز عزاست امروز؛ حقوق بازنشسته زیر عباست (...)

 • بیانیه ی پایانی تحصن سه روزه ی معلمان کشور

  • در پایان تحصن سه روزه ی سراسری معلمان کشور شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران بیانیه ای را منتشر و اعلام کرد این نحصن در بیش از صد شهر و صدها روستا با موفقیت برگزار شده است ...
  در پایان تحصن سه روزه ی سراسری معلمان کشور شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران بیانیه ی زیر را منتشر کرد:
  به نام خداوند جان و خرد
  خدا آن ملتی را سروری داد
  که تقدیرش به دست خویش بنوشت
  همکاران فرهیخته!
  قدردان شما عزیزان هستیم که در همایش اعتراضی دوازدهم، سیزدهم و چهاردهم اسفند ۱۳۹۷، بار دیگر، در کمال آرامش و در چهارچوب قانون در بیش از ۱۱۰ شهر و صدها روستای کشور، (...)

 • تجمع کارگران شرکت واحد در برابر وزارت کار

  • به دنبال فراخوان سندیکای کارگران شرکت واحد جمعی از کارگران این شرکت روز دوشنبه ۱۳ اسفند در اعتراض به پایین آمدن هفتاد درصدی قدرت خرید طبقه کارگر و تورم و گرانی مقابل وزارت کار تجمع اعتراضی برپا کردند ...
  به دنبال فراخوان سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه جمعی از کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه روز دوشنبه ۱۳ اسفند در اعتراض به پایین آمدن هفتاد درصدی قدرت خرید طبقه کارگر و تورم و گرانی مقابل وزارت کار تجمع اعتراضی برگزار کرده و با قرائت بیانیه ای در پایان این تجمع خواستار افزایش حداقل دستمزد کارگران تا ۷ میلیون تومان شدند. در این (...)

 • Nasrin Sotoudeh, Attorney Who Defended Hijab Protesters, Convicted of “National Security” Crimes

  March 5, 2019 – The Center for Human Rights in Iran (CHRI) forcefully condemns the conviction of prominent Iranian defense attorney Nasrin Sotoudeh in a court process sorely lacking in international standards of due process.
  “No amount of spin will be able to conceal the fact that Sotoudeh is being persecuted for her peaceful defense of human rights in Iran, including a woman’s right to choose whether to wear a hijab,” said CHRI’s Executive Director Hadi Ghaemi.
  “The international community (...)

 • چهاردهم اسپند سالگرد دكتر محمد مصدق

  یادبود مردي جاودانه كه هرگز نخواهد مرد
  چرا مردم ایران اینهمه مصدق را دوست دارند، به راه و روش کشورداری او ايمان دارند و به راهبرد تعریف شده او اميد بسته اند. هنوز پس از گذشت پنجاه و دو سال از درگذشت او، در حسرت دموکراسی، مردم او را نمادي افسانه اي از مردمسالاری، حقوق بشر و تعهد خدمت به مردم ميشناسند، و او را سرمشقي براي دولتمداران دلخواه خود مي شمارند. افسانه مصدق افسانه يك قهرمان ملي است كه در دوران سردرگمي و از خودباختگي و نااميدي ملت ایران پديدار شد، با نيرومندترين استثمارگر جهان براي حقوق ملت مبارزه كرد و با سربلندي پيروزمند شد. او براي نخستين بار (...)

 • بیانیه شورای بازنشستگان ایران به مناسبت ۸ مارس

  • شورای بازنشستگان ایران به مناسبت ۸ مارس (روز جهانی زن) بیانیه ای منتشر کرد. در این بیانیه تاکید شده است: با طرح مطالباتمان روز جهانی زن را گرامی می داریم! این بیانیه مطالبات زنان را در یازده ماده اعلام کرده است ...
  شورای بازنشستگان ایران به مناسبت ٨ مارس (روز جهانی زن) بیانیه ای منتشر کرد. در این بیانیه تاکید شده است: با طرح مطالباتمان روز جهانی زن را گرامی می داریم!
  موقعیت فرودست زنان و مصائب ناشی از آن در همه زمینه های اقتصادی و اجتماعی، سیاسی و فرهنگی و جنسیتی تاریخی هزاران ساله به قدمت همه جوامع طبقاتی دارد. زنان در زیر لوای ساختارهای تاریخی (...)

 • دومین روز تحصن سراسری معلمان و فرهنگیان

  سکوت سنگین خبری رسانه های دولتی
  • تحصن معلمان امروز نیز برای دومین روز ادامه یافت. حمایت دانش آموزان از معلمینشان چشمگیر بود. تاکنون حتی یک خبر در دو روز اخیر در خبرگزاری های دولتی به تحصن بزرگ معلمان اختصاص نیافته است ...
  امروز دوشنبه ۱٣ اسفند ۱٣۹۷، معلمان و فرهنگیان شاغل برای دومین روز در مدارس دست به تحصن زده و بر سر کلاس های درس حاضر نشدند.
  بر اساس تصاویری که در کانال ها و شبکه های خبری تشکلات صنفی فرهنگیان و محافل حقوق بشری تاکنون منتشر شده در استانهای همدان، کرمانشاه، تهران، قزوین، البرز، آذربایجان شرقی، اصفهان، فارس، کردستان، خوزستان؛ خراسان رضوی، (...)

0 | ... | 140 | 160 | 180 | 200 | 220 | 240 | 260 | 280 | 300 | ... | 5300

کپی رایت © 2019 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت | پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0