صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

آخرين مقاله‌ها

 • جعفر عظیم زاده و پروین محمدی بازداشت شدند

  • روز سه شنبه، جعفر عظیم زاده دبیرکل اتحادیه ی آزاد کارگران ایران و پروین محمدی نایب رئیس این اتحادیه توسط نیروهای امنیتی و انتظامی بازداشت شدند ...
  ساعت ۵ بعدازظهر امروز جعفر عظیم زاده دبیر اتحادیه آزاد کارگران ایران توسط چهار نفر که مشخص نشده از نیروهای چه ارگانی بودند، بازداشت و به مکان نامعلوم برده شد.
  ساعتی پس از بازداشت جعفر عظیم زاده، مامورین نیروی انتظامی کلانتری ۱۱ فردیس کرج، پروین محمدی، نائب رئیس اتحادیه آزاد کارگران ایران را نیز بازداشت و کلیه وسایل شخصی، لپ تاب و گوشی همراه وی را ضبط کردند،
  اتحادیه آزاد کارگران ایران با اعلام خبر این بازداشت (...)

 • برنامه‌ی نظارت صدور حکم زندان برای آقای رضا خندان را محکوم ‌می‌کند

  برنامه‌ی نظارت محکومیت آقای رضا خندان را که گویا به خاطر فعالیت به‌حق حقوق بشری‌اش مجازات می‌شود، محکوم ‌می‌کند؛ از دولت‌مردان ایران می‌خواهد به کلیه‌ی اقدام‌های آزارنده، از جمله در سطح قضایی، علیه او و تمامی مدافعان حقوق بشر که در این کشور در حبس خودسرانه به سر ‌می‌برند، پایان دهند.
  برنامه‌ی نظارت بر حمایت از مدافعان حقوق بشر، که برنامه‌ی مشترک «فدراسیون بین المللی جامعه‌های حقوق بشر» (FIDH) و «سازمان جهانی مبارزه با شکنجه» (OMCT) است، از شما درخواست می‌کند فوری در باره‌ی موضوع زیر در ایران اقدام کنید.
  اطلاعات تازه:
  برنامه‌ی نظارت بر حمایت از مدافعان (...)

 • عفو بین‌الملل: ‘۲۰۱۸ سال شرم برای جمهوری اسلامی ایران با بازداشت ۷۰۰۰ نفر’

  سازمان عفو بین‌الملل در یک بیانیه آماری اعلام کرد که در طول سال ۲۰۱۸ بیش از هفت هزار تظاهرکننده، دانشجو، خبرنگار، کارگر، فعالان محیط زیست، حقوق زنان، حقوق اقلیت‌ها و کارگران به شکل “اغلب خودسرانه و غیرقانونی در ایران بازداشت شده‌اند.”
  این سازمان فعال در زمینه حقوق بشر روز پنجشنبه ۲۴ ژانویه، ۴ بهمن ماه با انتشار یک بیانیه آماری از سال گذشته میلادی اعلام کرد که مقامات جمهوری اسلامی در طول سال ۲۰۱۸ “کارزاری گسترده برای سرکوب معترضان به راه انداختند.”
  فلیپ لوتر، مدیر تحقیقات خاورمیانه و شمال آفریقا در این سازمان می‌گوید: “تاریخ سال ۲۰۱۸ را به عنوان سال ننگ (...)

 • دل آرامی به هموند خستگی نا پذیرمان دکتر داریوش احمدی

  ما در اندوه ازدست دادن مادرگرامیتان همدردیم وبرای بازماندگان آرزوی تندرستی وبردباری مینمائیم.
  روانش شاد ویادش گرامی باد
  همبستگی برای دمکراسی وحقوق بشر درایران

 • Iran Sentences Men Who Supported Women’s Protests Against Compulsory Hijab to Six Years Prison

  Reza Khandan and Farhad Meysami Denied Right to a Public Trial
  January 23, 2019 – Reza Khandan and Farhad Meysami have both been sentenced to six years imprisonment in Iran and banned from leaving the country or engaging in online activities for two years for peacefully protesting the country’s compulsory hijab law.
  “Iran wants to silence these men by jailing them for standing by women who want the hijab to be a choice, not a requirement,” said Hadi Ghaemi, the executive director of the (...)

 • دلارامی به دوست و هموند عزیزمان داریوش احمدی

  دوست عزیز،
  از شنیدن خبر درگذشت مادر گرامی‌ات بسیار متاثر شدیم. ما این واقعه دردناک را به تو و خانواده آرمانی تسلیت می‌گوییم. ما را هم در سوگ مادرت همبسته بدان.
  هیات اجراییه جبهه ملی ایران- اروپا

 • اسماعیل بخشی دوباره بازداشت شد

  • بر اساس گزارش سندیکای کارگران هفت تپه، اسماعیل بخشی یکشنبه شب توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است. پیش از این وکیل او خبر داده بود که وی قصد دارد از وزارت اطلاعات و صدا و سیمای جمهوری اسلامی شکایت کند و خواهان پاسخگویی در تلویزیون شده است ...
  اخبار روز: بر اساس خبری که سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه منتشر کرده، اسماعیل بخشی یکشنبه شب توسط نیروهای مسلح بازداشته شده است. بر اساس آخرین خبرها ساعت ۲۳/۵۵ دقیقه یکشنبه شب، ۱۵ (پانزده) ماشین پاترول که حامل تعداد زیادی نیروی مسلح بوده، به خانه اسماعیل بخشی حمله ور شده و‌ او را به مکان نامعلومی انتقال داده اند.
  صیح (...)

 • جبهه ملی ششم در شرایط موجود با هیچ گروهی در مقام تضاد نیست

  «جبهه ملی ششم در شرایط موجود با هیچ گروهی در مقام تضاد نیست» گفت‌وگو با هرمیداس باوند، عضو هیئت رهبری جبهه ملی ایران
  رادیو زمانه
  ۲۷ آبان ۱۳۹۷ جبهه ملی ایران با انتشار بیانیه‌ای موجودیت «جبهه ملی ششم» را رسماً اعلام کرد. انتشار این بیانیه و بیانیه شماره ۲ جبهه ملی ششم با واکنش‌هایی در فضای سیاسی ایران روبرو شد. گروهی این اعلام موجودیت را به انشعاب در جبهه ملی تفسیر کردند. در مقابل امضاکنندگان بیاینه با اشاره به درگذشت و مهاجرت اکثر اعضا جبهه ملی پنجم، تشکیل و آغاز به کار جبهه ملی ششم را برگزیدن «راهی نو» خوانده‌اند. هرمیداس باوند، عضو هیئت رهبری جبهه ملی (...)

 • کانون نویسندگان ایران; محاکمه‌ی سه نویسنده در دوم بهمن

  روز سه‌شنبه دوم بهمن ماه دادگاه سه نویسنده‌ی عضو کانون نویسندگان ایران، بکتاش آبتین، کیوان باژن و رضا خندان (مهابادی) برگزار می‌شود.
  در روزهای اخیر رضا خندان (مهابادی)، کیوان باژن دو عضو هیئت دبیران کانون نویسندگان ایران و بکتاش آبتین یکی از بازرسان کانون در احضاریه‌های جداگانه‌ای به دادگاه فراخوانده شدند. آنها باید روز سه شنبه دوم بهمن در شعبه‌ی ۲۸ دادگاه انقلاب حاضر شوند. این پرونده در اردیبهشت ۱۳۹۴ گشوده شد و شاکی آن وزارت اطلاعات است. از آن زمان بکتاش آبتین، رضا خندان و کیوان باژن بارها برای بازجویی پیرامون دو اتهام "تبلیغ علیه نظام" و "انتشار نشریه غیر (...)

 • سه عضو نشریه ی «گام» در زندان

  • با دستگیری امیر امیر‌قلی تعداد اعضای بازداشت شده ی نشریه ی چپ گرای «گام» به سه نفر رسید. عسل محمدی دیگر نویسنده ی این نشریه که پیشتر بازداشت شده بود، هم اکنون به طور موقت آزاد است ...
  با دستگیری امیر امیر‌قلی تعداد اعضای بازداشت شده ی نشریه ی چپ گرای «گام» به سه نفر رسید. عسل محمدی دیگر نویسنده ی این نشریه که پیشتر بازداشت شده بود، هم اکنون به طور موقت آزاد است.
  امیر امیرقلی، زندانی سیاسی سابق و از اعضای تحریریه نشریه «گام» طی روزهای گذشته توسط نیروهای امنیتی در بابلسر بازداشت‌شده و به زندان اوین منتقل شد. پیش از او امیرحسین محمدی‌فرد و همسرش ساناز اله (...)

 • Sham Investigation of Labor Activist’s Alleged Torture Lacks Impartiality, Ignores Witnesses

  Multiple Cases of Alleged Torture Must Be Thoroughly Investigated
  January 17, 2018—After a brief and deeply flawed investigation lacking any semblance of impartiality, the authorities in Iran have denied that labor activist Esmail Bakhshi was tortured in an Intelligence Ministry detention center in Ahvaz, Khuzestan Province in Iran.
  Relying on statements by officials who were themselves possibly implicated and ignoring critical evidence by credible witnesses, officials dismissed the (...)

 • سخنرانی کورش زعیم در سوگ بانو مه‌لقا وزیری(اردلان)

  بانو مه‌لقا وزیری، که دوست نداشت او را مهلقا بخوانند و نام لقا را ترجیح میداد، در سال ۱۳۲۴ با علی اردلان ازدواج کرد و حاصل این پیوند سه فرزند مینا، سینا و ساسان بود. من بانو مه‌لقا وزیری همسر دوست دیرینه و بسیار عزیزم علی اردلان را از سال ۱۳۵۸ شناختم. شوهر ایشان که عضو شورای مرکزی جبهه ملی ایران بود همراه با چند تن دیگر از شورای مرکزی مانند بزرگانی چون کریم آبادی، قاسم لباسچی، سعید فاطمی، ابوالفضل قاسمی ما را تشویق کردند که همراه با دکتر ورجاوند، دکتر رشیدی، حسن لباسچی، اسدالله مبشری دو کمیسیون تدوین منشور و اساسنامه جبهه ملی را تشکیل دهیم. بانو وزیری که (...)

 • ابراز همدردی با مهندس کورش زعیم

  آگاه شدیم مادر گرامی مهندس کورش زعیم، دبیر سیاسی همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران ، بدرود زندگی گفت.
  او شیرزنی بود ستودنی که فرزندان آزادیخواه و مبارزی را به جامعه ایران هدیه کرد.
  بدینوسیله ضمن ابراز همدردی مراتب اندوه خود را بیان داشته و برای خانواده زعیم نهایت بردباری و دل آرامی را در تحمل این سوگ آرزومندیم.
  روانش شاد ویادش گرامی باد.
  همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران

 • شهادت نامه‌ی عسل محمدی شاهد سوم شکنجه!

  • عسل محمدی دانشجویی که به خاطر حمایت از اعتصاب کارگران یک ماه در بازداشت به سر برد، مشاهدات خود از دوران بازداشت را در نامه ای خطاب به اسماعیل بخشی و سپیده قلیان شرح داده است ...
  اخبار روز: عسل محمدی از جمله دانشجویانی بود که به جرم حمایت از کارگران اعتصابی هفت تپه و فولاد بازداشت و مدتی را در زندان به سر برد. او نزدیک به یک ماه را در بازداشت به سر برد و روز ۱۵ دی با وثیقه آزاد شد. او را در تهران دستگیر کردند، سپس به شوش و از آن جا به بازداشتگاه اطلاعات اهواز منتقل کردند. وی طی مدت یک ماه، تحت بازجویی و آزار و اذیت فراوان قرار گرفت و نهایتا و پس از تعیین (...)

 • مرگ مشکوک مصطفی حمیدی مهندس هپکو اراک و فعال کارگری

  • با شدت گرفتن جو سرکوب و خفه کردن فعالین جنبش کارگری، وی در ماههای اخیر بطور سیستماتیک مورد آزار و اذیت و تهدید ماموران وزارت اطلاعات قرار داشت ...
  اخبار روز - گزارش دریافتی: مصطفی حمیدی مهندس مکانیک در شرکت هپکو اراک بود که به خاطر پشتیبانی‌ و دفاع از حقوق کارگران زحمتکش هپکو اراک، بارها از طرف مامورین امنیتی تهدید به مرگ شده بود. با شدت گرفتن جو سرکوب و خفه کردن فعالین جنبش کارگری، وی در ماههای اخیر بطور سیستماتیک مورد آزار و اذیت و تهدید ماموران وزارت اطلاعات قرار داشت.
  در کشاکش تلاش های وی و فشارهای فزاینده ماموران وزارت اطلاعات، روز سه شنبه هجدهم (...)

 • پذیرفتن پناهندگان لهستانی گریخته به ایران از آلمان نازی : کورش زعیم

  آقای محمدجواد ظریف،
  از شما انتظار نمیرفت سخنان زشت و سخیف منت گذاری برای پذیرفتن پناهندگان لهستانی گریخته به ایران از آلمان نازی را بزبان بیاورید. این سخن زشت لکه دار کردن فرهنگ بی همتای رواداری و نوعدوستی ایرانیست. ایرانیان همیشه در درازنای تاریخ پناهگاه مردم تحت ستمگری، خشونت و بیرحمی حکمرانانشان بودند. اکنون که خودمان تحت همین شرایط نظام مقدستان قرارداریم، کشورهای دیگر پناهندگان ما را میپذیرند. رواداری و نوعدوستی و احترام به حقوق بشر سرشت ایرانیست که نظام شما از درک آن عاجز است. برای حفظ آبروی فرهنگ ایران بیدرنگ از مردم لهستان پوزشخواهی کنید.
  کورش (...)

 • شوراهای صنفی دانشجویان کشور: فرزند کارگرانیم، کنار "اسماعیل بخشی" می مانیم

  • به او و دیگر کارگران مبارز می‏گوییم که هنوز هم «زمین زیر پای‏تان می‏لرزد»، چه اینکه مشت‏های گره کرده، پاها و حنجره‏‌های آکنده از فریادتان در بدن‏های ما کنشگران صنفی دانشگاهی به عنوان فرزندانتان تکثیر شده‌ است ...
  هر کجا مشتی گره شد، مشتِ من زخمی هر تازیانه، پشتِ من هر کجا فریاد آزادی، منم من در این فریادها دم می‏زنم
  اسماعیل بخشی نماینده‌ی شورای کارگری شرکت نیشکر هفت تپه، طی نامه‌ای پرده از شکنجه شدنش در دوره‌ی بازداشت برداشت و وزیر اطلاعات را به مناظره فراخواند. آنچه اسماعیل بخشی در نامه‌ی خود افشا کرد عصاره و حد نهایی بسیاری از اتفاقاتی بود که در طول یک (...)

 • تجمع بازنشستگان کیان تایر در جلوی ساختمان وزارت صنایع

  روز چهارشنبه ۱۹ دی در ادامه پیگیریهای بازنشستگان کیان تایر برای وصول حق سنوات بازنشستگی خود از ساعت نه صبح تجمع اعتراضی خود را مقابل ساختمان وزارت صنایع برپا نمودند.
  طبق گزارشات ارسالی به اتحادیه آزاد کارگران ایران روز سه شنبه هفته پیش نیز در همین مکان از صبح تا هفت غروب کارگران بازنشسته کیان تایر تجمع برپا کرده بودند. پس از تجمعات مکرر و پذیرش پرداخت سنوات از محل یارانه ها و ابلاغ دستور پرداخت از سازمان برنامه و بودجه حدود چهل روز قبل هفده میلیارد تومان جهت تسویه کامل سنوات سالهای قبل تا حال حاضر بازنشستگان به حساب وزارت صنایع واریز شد و از ان زمان تا کنون (...)

 • جبهه ملی ایران (سامان ششم)- شاخه اهواز: شکنجه را متوقف و کارگران زندانی را آزاد کنید

  شکنجه را متوقف و کارگران زندانی را آزاد کنید
  از ابتدای پاییز امسال کارگران به تنگ آمده ی شرکتهای نیشکر هفت تپه وگروه ملی فولاد اهواز برای احقاق چندین ماه حقوق معوقه خود به خیابان آمدند این درحالیست که سایر شرکتهای استان نیز وضعیت مناسبی ندارند. این بحرانهای کارگری نتیجه خصولتی کردن صنایع استان زرخیز خوزستان و واگذاری آنها به خودیهای حاکمیت جمهوری اسلامی است. برخورد دولت با کارگرانی که برای دستمزد خود و رساندن صدای مظلومیت خود به گوش ناشنوای حاکمیت به خیابان آمده اند جز سرکوب، بازداشت و شکنجه نمایندگان کارگران نتیجه ای نداشته است. این در حالیست که در هیچ (...)

 • بیانیه ی پنج تشکل کارگری در مورد نامه ی اسماعیل بخشی

  پیام نامه ی سرگشاده اسماعیل بخشی
  به دنبال اعتصابات و تظاهرات چند هفته ای کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکرهفت تپه که علیه خصوصی سازی و برای احقاق حقوق از دست رفته خود مبارزه می کردند، اسماعیل بخشی و همه‍ی اعضاء مجمع نمایندگان کارگران و پس از آن علی نجاتی عضو هیئت مدیره سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه به شیوه ای خشن توسط نیروهای امنیتی دستگیر و در سلول های مخوف زندان های اهواز، شوش و اندیمشک زیر شدید ترین شکنجه‍ی بازجوهای اداره‍ی اطلاعات و امنیت جمهوری اسلامی قرار گرفتند. اسماعیل بخشی پس از٢٥روز شکنجه های طاقت فرسا با مقاومت خود و حمایت کارگران، دانشجویان، معلمان، (...)

0 | ... | 160 | 180 | 200 | 220 | 240 | 260 | 280 | 300 | 320 | ... | 5240

کپی رایت © 2019 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت | پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0