صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

آخرين مقاله‌ها

 • بیاینه جبهه ملی ایران – سامان ششم در اعتراض به بازداشت بانو گیتی پورفاضل حقوقدان مبارز و مدافع حقوق بشر :

  هم میهنان گرامی در شرایطی که میهن عزیزمان از مشکلات اقتصادی، اجتماعی، فقر و بیکاری و فساد و خشونت ساختاری و ناکارآمدی و فساد حکومت رنج می برد، که ماجراجویی های نظام حاکم باعث تحریم های شدید اقتصادی و خطر جنگ علیه میهن ما شده است، شوربختی آنکه حاکمیت بجای شنیدن صدای مردم و دگردیسی، بازداشت و زندان و اعدام معترضان را پیشه کرده است. در پی این واکنش های خشونت آمیزو در بی اعتنایی به خواست مردم، روزی نیست که بهترین های ما را بازداشت نکنند. با کمال تاسف حاکمیت دیروز بانو گیتی پور فاضل، این شیر زن مبارز و آزادیخواه و عضو هیئت رهبری جبهه ملی ایران (سامان ششم) را (...)

 • اطلاعیه جبهه ملی ایران اروپا در بازداشت بانو گیتی پورفاضل و انتقال ایشان به زندان اوین

  هم میهنان عزیز
  هر صبح و شب به غارت طوفان روند و باز باز آخرین شقایق این باغ نیستند
  گیتی پورفاضل، وکیل بازنشسته دادگستری، هموند شورای مرکزی جبهه ملی ایران(سامان ششم) و یکی از امضاکنندگان نامه درخواست استعفای علی خامنه‌ای امروز یکشنبه ۱۶ شهریور پس از حضور در دادسرای اوین بازداشت و جهت تحمل دوران محکومیت ۲۷ ماهه خود به بند زنان زندان اوین منتقل شد.
  شوربختانه پس از چندی سم‌پاشی تخریب و ترور شخصیت علیه بانو گیتی پورفاضل و دیگر شخصیت‌های مبارز جبهه ملی ایران، ایشان بازداشت شدند و سایه تهدید و احضار نیز دگربار بر سر هموندان جبهه ملی سایه افکنده است.
  روند (...)

 • آژانس: ذخایر اورانیوم غنی شده ایران ۱۰برابر حد مجاز است

  شنبه 5 سپتامبر 2020
  دویچه وله: بر پایه تازه‌ترین گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ذخیره اورانیوم غنی شده ایران از ۱۰ برابر حد مجاز فراتر رفته است. این گزارش می‌گوید بازرسان آژانس از یکی از دو سایت مورد مناقشه ایران بازدید کرده‌اند.
  آژانس بین‌المللی انرژی اتمی عصر جمعه ۱۵ شهریور (چهارم سپتامبر) تازه‌ترین گزارش خود از نظارت بر فعالیت‌های هسته‌ای ایران مطابق برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را در اختیار اعضای شورای حکام قرار داد.
  به گزارش خبرگزاری فرانسه مطابق برجام میزان اورانیوم غنی‌شده ایران نباید از سقف ۳۰۰ کیلوگرم تجاوز کند که معادل ۲۰۲ کیلو و ۸۰۰ گرم (...)

 • گزارش امروز کمیته ملی اعتصابات و اعتراضات مدنی پنجشنبه ۱۳ شهریورماه

  کمیته ملی اعتصابات و اعتراضات مدنی, [03.09.20 22:07] 🛑 1⃣ تجمع تعدادی از کارگران شهرداری شهرستان حمیدیه برای دومین روز متوالی در ورودی این شهرستان
  به گزارش کمیته ملی اعتصابات و اعتراضات مدنی، تعدادی از کارگران شهرداری شهرستان حمیدیه در اعتراض به عدم پرداخت حقوق معوقه و حق بیمه خود در ورودی این شهرستان دست به تجمع اعتراضی زدند.
  2⃣ تجمع اعتراضی نیروهای قراردادی بیمارستان شهرستان باشت در فرمانداری این شهرستان
  جمعی از نیروهای قراردادی بیمارستان شهرستان باشت در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدی خود، در فرمانداری این شهرستان تجمع کردند.
  3⃣ تجمع شماری از (...)

 • Imprisoned Human Rights Attorney Refuses Food to Demand Release of Prisoners Endangered by COVID-19

  Husband: “Nasrin has become extremely weak”
  August 31, 2020—The health of imprisoned human rights lawyer Nasrin Sotoudeh has become critically threatened by a hunger strike she began on August 11, 2020 to call for the release of political prisoners severely endangered by the rapid spread of COVID-19 in Iran’s overcrowded prisons.
  “Nasrin Sotoudeh is risking death in order to break through the Iranian authorities’ refusal to release political prisoners who are falling ill from the COVID-19 virus (...)

 • اخبار اعتصابات و اعتراضات مدنی دوشنبه ۱۰ شهریور ۹۹

  کمیته ملی اعتصابات و اعتراضات مدنی, [31.08.20 21:06] 🛑 https://t.me/tasvir200/199
  1⃣ تجمع جمعی از مربیان پیش دبستانی‌های ضمیمه مدارس دولتی شهرستان دزفول، در مقابل ساختمان فرمانداری ویژه این شهرستان
  این مربیان خواستار تبدیل وضعیت شغلی خود و جذب در آموزش و پرورش شدند.
  2⃣ هفتاد و هشتمین روز اعتصاب و تجمع کارگران هفت تپه در مقابل فرمانداری و سپس دفتر کعب عمیر نماینده شوش با تاکید بر ضرورت اتحاد و ادامه اعتصاب تا رسیدن به مطالبات
  مهم ترین مطالبات کارگران در این اعتصاب به قرار زیر است و تاکنون کوچکترین رسیدگی به وضعیت این کارگران انجام نگرفته است : (...)

 • بیانیه مشترک جبهه ملی ایران- اروپا و همبستگی جمهوری خواهان ایران راجع به نسرین ستوده و سایر زندانیان در اعتصاب غذا

  اعتصاب غذای خانم نسرین ستوده وکیل، کنشگر زنان و مدافع حقوق بشر در کانون توجه افکار عمومی ایران قرار گرفته است. البته این نخستین بار نیست که نسرین ستوده اعتصاب غذا می‌کند؛ ایشان از جمله زندانیان سیاسی بود که با انتشار بیانیه‌ای در روز دوشنبه ۲۶ اسفند در واکنش به جلوگیری از آزادی زندانیان سیاسی در شرایط شیوع ویروس کرونا دست به اعتصاب غذا زده بود.
  بعد از اعلام اعتصاب غذای نسرین شماری دیگر از زندانیان سیاسی و عقیدتی در زندان‌های قرچک، تهران بزرگ و رجایی‌شهر و برخی زندان‌های دیگر نیز به این حرکت پیوستند. همه این دربندان، از جمله زرتشت احمدی راغب، جعفر عظیم (...)

 • اخبار اعتصابات و اعتراضات مدنی

  کمیته ملی اعتصابات و اعتراضات مدنی, [31.08.20 02:05] 🛑 حمایت اتحادیه جهانی صنعت و فدراسیون عمومی اتحادیه‌های کارگری بلژیک از اعتصاب کارگران پالایشگاهها در ایران
  Belgian Labor Union: We fully Support Iranian Labor Activists
  https://t.me/tasvir200/198
  اتحادیه جهانی صنعت متشکل از اتحادیه‌های کارگری آزاد، مستقل و دموکراتیک که ۵۰ میلیون کارگر و کارمند در صنایع فلزی، مواد شیمیایی، انرژی، معدن، نساجی و صنایع وابسته به آن را، در ۱۴۰ کشور جهان، نمایندگی می‌کند روز ۸ شهریور در حمایت از اعتصاب کارگران پالایشگاههای نفت و گاز و پتروشیمی ایران اعلام کرد:
  🔹‌ حدود ۱۰ (...)

 • زندگی خود را به اهریمن نبخشید! بیانیه جبهه ملی ایران (سامان ششم) به زندانیان در اعتصاب غذا

  این روزها شماری از زندانیان سیاسی و حقوق بشری، مانندنسرین ستوده ،زرتشت احمدی راغب، و جعفر عظیم زاده، که از برجسته ترین و مبارزترین شهروندان ما در صنف های مختلف و مدتهای طولانی در بند اهریمن هستند، دست به اعتصاب خوراک زده اند. این اعتصاب، افزون بر خانواده آنان، همه کسانی را که این دلاوران بزرگ را ستایش میکنند نگران کرده است. ما بعنوان شهروندان خود آسیب دیده از این نظام، از ایشان میخواهیم که دست از هر گونه اعتصاب خوراک که به تندرستی خود آسیب رساند بردارند و بیش از این خود را به خطر نیاندازند. اعتصاب خوراک در کشورهایی کارایی دارد که حاکمیتشان واکنش های انسانی (...)

 • چشم انداز- میهمان برنامه: کورش زعیم

  جمهوری اسلامی در استانه فروپاشی است-طرحی برای جانشینی جمهوری اسلامی

 • اخبار اعتصابات و اعتراضات مدنی پنجشنبه ۶ شهریور ۹۹

  کمیته ملی اعتصابات و اعتراضات مدنی, [27.08.20 22:55] 🛑
  1⃣ تجمع اعتراضی آبیاران شهرستان خانمیرزا ( لردگان ) جهت دریافت ده ماه حقوق معوقه خود
  این آبیاران همچنین اعلام نموده اند دو ماه است اداره آب حتی بیمه آنها را پرداخت نکرده است. شهرستان خانمیرزا دهمین شهرستان استان چهارمحال و بختیاری است.
  2⃣ امروز پنجشنبه کارگران مجتمع هفت تپه با تجمع در مقابل دفتر نماینده شهرستان شوش خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.
  معترضان اهم مطالبات خود را پرداخت معوقات مزدی، رسیدگی به وضعیت شغلی، تعیین تکلیف شرکت، بازگشت به کار همکاران اخراج شده، ابطال واگذاری شرکت به بخش (...)

 • اخبار اعتصابات و اعتراضات مدنی چهارشنبه ۵ شهریور

  کمیته ملی اعتصابات و اعتراضات مدنی, [26.08.20 22:14] 🛑
  1⃣ تبریز - تجمع حوالە داران (مالباختگان) شرکت خودرو سازی آذویکو مقابل استانداری آذربایجان شرقی در اعتراض بە عدم در یافت ٦ هزار خودرو پیش خرید شدە پس از ٢ سال
  شرکت آذویکو بە این مالباختگان می گوید کە تولید ندارد اما خودروهای MG360 تولیدی خود را در بازار آزاد بە قیمت روز بە فروش می رساند.
  2⃣ اعتصاب ماشین های سواری اجاره ای شرکت نفت گچساران برای عدم پرداخت حقوق و بیمه!
  هر لحظه که می گذرد، اعتصابات و اعتراضات مردم رو به گسترش است.
  3⃣ هفت تپه صدای حق!
  امروز کارگران نیشکر هفت تپه در هفتاد و سومین روز (...)

 • The statement of the International Organisation to Preserve Human Rights (IOPHR) in connection with the general strike of the Iranian people.

  The statement of the International Organisation to Preserve Human Rights (IOPHR) in connection with the general strike of the Iranian people.
  Industrial Strike is Not a Crime:
  For striking is the legal right of all citizens!
  More than two months have passed since the beginning of the nationwide strike of the oppressed workers and employees of Haft Tappeh Sugarcane Cultivation Industrial Company. The strikers’ demand is nothing more than their legal right: to be paid all their overdue (...)

 • بیانیه «انجمن جهانی پاسداشت حقوق بشر» در رابطه با اعتصاب همگانی مردم ایران

  کمیته ملی اعتصابات و اعتراضات مدنی, [25.08.20 17:14] 🛑
  اعتصاب جرم نیست اعتصاب حق قانونی همه شهروندان است
  https://t.me/tasvir200/189
  اکنون بیش از دو ماه از آغاز اعتصاب سراسری کارگران و کارکنان مظلوم شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه که چیزی بیشتر از حقوق قانونی و معوقه خود را مطالبه نمی کنند می گذرد و در طی این مدت با پیوستن بیش از پنچاه واحد صنفی و تشکل اجتماعی دیگر نظیر واحدهای نفت و گاز و پتروشیمی در شهرهای مختلف به این حرکت اعتراضی، می رود تا یک اعتصاب عمومی سراسریو پرشور در جهت احقاق حقوق حقه و استیفاء مطالبات معوقۀمردم ایران شکل گیرد.
  توسل (...)

 • اخبار اعتصابات و اعتراضات مدنی دوشنبه ۳ شهریور ۹۹

  کمیته ملی اعتصابات و اعتراضات مدنی, [24.08.20 21:29] 🛑
  1⃣ تجمع نیروهای اخراج شده شرکت مپنا در پالایشگاه بید بلند ۲ مقابل فرمانداری بهبهان در اعتراض بە اخراج بدون دلیل از کار و جایگزینی افراد نزدیک بە مدیران
  2⃣ هفتاد و یکمین روز اعتصاب کارگران هفت تپه.
  هفتاد و یکمین روز اعتصاب کارگران هفت تپه صبح امروز با حضور تعدادی از کارگران شرکت در درب فرمانداری شوش برگزار شد. در این تجمع کارگران اعلام کردند تا رسیدن به مطالبات و از جمله خلع ید بخش خصوصی به اعتراض و اعتصاب ادامه خواهند داد.
  🔹شرم بر مسئولانی که با آینده کودکانمان بازی میکنند! شرم بر آنهایی که شادی و (...)

0 | 15 | 30 | 45 | 60 | 75 | 90 | 105 | 120 | ... | 5550

کپی رایت © 2020 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت | پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0