صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

آخرين مقاله‌ها

 • حشمت طبرزدی - گره گشایی از معمای ربایش زم - بنطفه توطئه در دفتر سیستانی بسته شده

 • بیانیه جبهه ملی ایران- سامان ششم در خصوص حمله نظامی ترکیه به مناطق کرد نشین سوریه

  امروز خاور میانه اسیر جنگ افروزی دیکتاتوری های منطقه و کشورهای استثمارگر و استعمارگر غربی و شرقی شده است. متأسفانه امروز شاهد آعاز جنگ افروزی دیگری در منطقه هستیم؛ کشور ترکیه مناطق کردنشین‌ در کشور سوریه را به بهانه دفاع از امنیت و حفظ تمامیت ارضی خود مورد حمله نظامی قرار داده‌ و صدها نفر را کشته و هزاران نفر را بی خانمان و آواره نموده است؛ ‌این حمله نظامی به مناطق کرد نشین سوریه در حالی رخ می دهد که مردمان و جنگجویان این منطقه نقش تاثیر گذاری را در نبرد و رهایی سرزمین سوریه از تروریست های داعشی بر عهده داشتند و در این آزاد سازی قهرمانانه جنگیدند و سختی ها (...)

 • ۲۱ مهر - فیلمی از تجمع ‍‍دانشجویان پلی‌تکنیک در اعتراض بە فساد در مدیریت دانشگاە

  دانشجویان در اعتراض به اخذ غیرقانونی شهریه‌های سنگین به بهانه سنوات تحصیلی، هم‌نیازی و در کل اعمال قوانین آموزشی به نفع پولی‌سازی آموزش ساعتی است دست به تجمع زده‌اند.

 • پرنده های بی پرواز : مارال سعید

  سوآل: آیا احزاب و سازمانهای سیاسی اپوزسیون ایران می توانند در مقام پرسشگر قرار گیرند؟ و بپرسند علت تفرقه در میان اپوزسیون چیست؟
  پاسخ: خیر و خیر
  توضیح: زیرا خود عامل این تفرقه اند. البته در زمانه ی ما و در ایران این یک روش مَرضی ست، که صبح بر صندلی پوزیسیون بنشینی و غروب بر صندلی اپوزسیون و یا برعکس. پُرواضح است؛ هیچکس هم مسئول نیست.
  خُب این نیز ژانری ایرانی در عرصه ی سیاست ملّی، منطقه ای و جهانیست که تماشاچی باید همیشه به دنبال یافتن پرتقال فروش باشد.
  با کمی اِغماض می توان گفت: بیش از ۳۰ سال است هیچگونه تغییر و جابجائی اساسی درهیچیک از احزاب و سازمانهای (...)

 • شاپور احسانی راد، فعال کارگری به ۶ سال حبس محکوم شد

  شاپور احسانی راد، فعال کارگری توسط دادگاه انقلاب تهران به ۶ سال حبس و ۲ سال تبعید به سیستان و بلوچستان محکوم شد. وی همچنین به عنوان مجازات تکمیلی به مدت دو سال از عضویت در احزاب، گروه ها و دسته جات سیاسی و اجتماعی محکوم شده است. با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۵ سال حبس تعزیری قابل اجرا خواهد بود.
  به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، شاپور احسانی راد، فعال کارگری به ۶ سال حبس تعزیری و ۲ سال تبعید محکوم شد.
  بر اساس دادنامه صادره توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران، این فعال کارگری از بابت اتهام “اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور” به ۵ (...)

 • مادرِ نرگس محمدی از محرومیت‌های جدید برای او در زندان خبر داد

  عذرا بازرگان، مادرِ نرگس محمدی، با انتشار نامه‌ای سرگشاده، با اعتراض به «محرومیت‌های تحمیلی» بر فرزندان دخترش نوشت که «تنها راه ارتباطی آنها [از خارج از ایران] با مادرشان تماس تلفنی هفتگی بوده که مدت‌هاست بنا به دستور مقامات قضایی و بنا به دلایل نامعلوم از آن محروم شده‌اند».
  در این نامه که «کانون مدافعان حقوق بشر» در روز دوشنبه، ۱۵ مهر، منتشر کرده، خانم بازرگان انگیزه‌اش از نوشتن این «رنجنامه» را درماندگی در صحبت با کیانا و علی، فرزندان نرگس محمدی، اعلام کرده و گفته است: «در تاریخ بشر کمتر حکمرانی این ننگ را بر پیشانی خود نهاده که کودکان خردسال را آنچنان از (...)

 • UN : Situation of human rights in the Islamic Republic of Iran

  Situation of human rights in the Islamic Republic of Iran

 • گزارش دبیر کل سازمان ملل متحدمبنی به وضعیت حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایران

  گزارش دبیر کل سازمان ملل متحد که شامل گزارشهای نمایندگان و گزارشگران ویژه مبنی به وضعیت حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایران میباشد، به هفتاد و چهارمین اجلاسیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد ارائه گردید
  .گزارش به زبان انگلیسی است
  ترجمه غیر رسمی فارسی
  https://www.ohchr.org/EN/Countries/MENARegion/Pages/IRIndex.aspx

 • تجمع کارگران کارخانه قند فسا و سایراخبار کارگری طی ۳ روز گذشته

  به گزارش خبرگزاری هرانا، روز دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸، شماری از کارگران واحد تولیدی، صنعتی آذرآب اراک، برای دومین روز متوالی نسبت به معوقات مزدی خود دست به تجمع اعتراضی زدند و خواهان تعیین تکلیف سهامدار این شرکت شدند.
  در جریان این تجمع مأموران یگان ویژه با استفاده از گاز اشک‌آور و با حضور در مقابل درب ورودی این شرکت اقدام به متفرق کردن کارگران معترض کرده و از ادامه تجمع و راهپیمایی اعتراضی آنها جلوگیری کردند.
  تعیین تکلیف سهامداری، پرداخت معوقات حقوق از تیرماه جاری تاکنون و نداشتن قرارداد کاری؛ نبود منابع برای پرداخت پاداش و تسویه حساب بازنشستگان از جمله موضوعاتی (...)

 • آخرین لحظه با شهرام همایون- گفتگو با کوروش زعیم، جمشید اسدی و حجت کلاشی

 • گفت و شنود رادیو فرهنگ با عیسى خان حاتمى دبیر همبستگی برای دمکراسی و حقوق بشر در ایران

  گفت و شنود رادیو فرهنگ با عیسى خان حاتمى دبیر همبستگی برای دمکراسی و حقوق بشر در ایران در مورد شرایط گیتى پورفاضل وکیل زندانى و از امضا کنندگان بیانیه موسوم به ١۴ تن
  در گفتگوى امروز همراه شدیم با عیسى خان خاتمى روزنامه نگار و مدیر مجله لغو امتیاز شده ایرانمهر و دبیر همبستگی برای دمکراسی و حقوق بشر در ایران ، در این گفتگو آقاى حاتمى پیرامون شرایط خانم گیتى پورفاضل وکیل زندانى توضیحاتى براى شنوندگان گرامى رادیو فرهنگ بیان کردند از جمله اینکه اکنون گیتى پورفاضل دو ماه است در زندان اوین و سلول انفرادى در بند دو الف اطلاعات سپاه میباشد و هیچ ملاقات یا تماسى (...)

 • نسرین ستوده برنده جایزه «یادبود برای صلح ۲۰۱۹»...

  نسرین ستوده برنده جایزه «یادبود برای صلح ۲۰۱۹» اسپانیا شد
  ایران اینترنشنال - نسرین ستوده، حقوقدان زندانی در ایران، برنده جایزه «یادبود برای صلح ۲۰۱۹» از سوی انجمن جوزف ویدال و کمیته یادبود صلح اسپانیا شد.
  مراسم اهدای این جایزه، روز جمعه ۱۲ مهرماه در مرکز مطالعات شهر رئوس اسپانیا برگزار می‌شود. ستوده پیشتر، جایزه آزادی اندیشه پارلمان اروپا را برده بود.
  او به‌دلیل برعهده‌ گرفتن وکالت چندین زن معترض به حجاب اجباری که با نام «دختران خیابان انقلاب» شناخته می‌شوند، به اتهام «تشویق به فساد و فحشا» به ۱۲ سال زندان محکوم شده است.
  حکم او با واکنش گسترده سازمان‌های (...)

 • همه در کنار هم زیر یک پرچم برای ایران: جمال درودی، هموند شورای مرکزی جبهه ملی ایران(سامان ششم)

  در ۲۵ خرداد ۱۳۹۱ ،بیانیه ای ازطرف عده ای ازمیهن پرستان با عنوان «دروغ‌پردازی و دامن‌زدن به مسائل تیره‌های ایران توسط صدای امریکا وبی‌بی‌سی رابه شدت محکوم میکنیم» انتشاریافت وهمانگونه که انتظار می‌رفت بازتاب بسیار …

 • بیانیه جبهه ملی ایران(سامان ششم) در ارتباط، ایجاد وحدت و یکپارچگی کشور

  به نام خداوند جان و خرد
  زبان و هویت، دو جزء جدایی‌ناپذیر در تشکیل زیرساخت‌های جوامع انسانی در عرصه روابط فردی و اجتماعی است و نقش مهمی را در ارتباط، ایجاد وحدت و یکپارچگی دربین مردمان یک کشور ایفاء می نماید. زبان پارسی میراث مشترک و از عناصر پیوند و انسجام اجتماعی باشندگان این سرزمین محسوب گردیده. زبان پارسی در کنار گویش های محلی و بعنوان پیوند دهنده ایرانیان نقش بسیار مهمی در گسترش تفکر ملی گرایی ایرانی داشته است که بر پایه نگاه فرهنگ محور بنا شده در تقابل با نژاد پرستی اروپایی. پاسداری از گویش ها و خرده گویش های محلی باید از اولویت های فرهنگی و آموزشی (...)

 • مادران پارک لاله: ضرورت اتحاد عمل برای جلوگیری از بیدادگری های قرون وسطایی حکومت اسلامی ایران!

  دوشنبه, ۸ مهر, ۱۳۹۸
  آزادی کشی، بی عدالتی، سرکوب، ضرب و شتم، توهین، بازداشت، شکنجه، اعترافات اجباری، تبعیض و تحقیرهای جنسیتی، حکم های سنگین و شلاق و محرومیت از حقوق اجتماعی برای فعالان اجتماعی و سیاسی، اجرای شتاب‌زده حکم های اعدام برای زندانیان غیر سیاسی و خودکشی و قتل های خاموش در زندان ها و زیر پوست شهرها و روستاها، زنگ خطری جدی است و دادخواهی ما فعالان سیاسی و اجتماعی را در ایران و خارج از کشور به شدت می طلبد.
  حکومت جنایت کار اسلامی ایران از هر سو ناتوان شده است و به جای بهبود شرایط فلاکت بار زندگی مردم، به ویژه طبقات فرودست جامعه که از حداقل های زندگی (...)

 • هفتمین روز اعتصاب کارگران نیشکر هفت تپه

  کارگران نیشکر هفت تپه روز یکشنبه هفتمین روز دور تازه ی اعتصاب خود را پشت سر گذاشتند. بنابر گزارش ها این اعتصاب دامنه ی بیشتری گرفته و شامل بخش های تازه ی شرکت شده است و کارگران می کوشند با سازماندهی بهتر به اعتصاب خود نظم بدهند.
  به دنبال ادامه ی اعتصاب روز گذشته، خبرنگاران صدا و سیما در محوطه ی شرکت حضور یافتند و به تهیه ی خبر از اعتصاب پرداختند. کارگران در برابر دوربین تلویزیون، به ناکارامدی بخش خصوص در هفت تپه و امنیتی کردن خواست های صنفی اعتراض کردند و خواهان بازگشت به کار همکاران اخراجی خود و آزادی اسماعیل بخشی شدند.پخش سخنان سانسور شده ی کارگران و (...)

 • پیام مهندس کورش زعیم نایب ریس دوم شورای مرکزی جبهه ملی ششم به حسن شریعتمداری در خصوص تشکیل گروهی موسوم به ،مدیریت دوران گذار.

  آقای مهندس شریعتمداری عزیز،
  من پیامی را که برای همایش شما نوشته بودم بایستی که در جلسه شورای مرکزی میخواندم و تایید میگرفتم. امشب جلسه اضطراری در منزل من تشکیل شد که تا ۹ شب بطول انجامید و درنهایت با پیام من مخالفت کردند. دلیل اصلی این مخالفت نه شخص شما و نه حتی موجودیت شورای مدیریت دوران گذار بود، بلکه مطالبی در متن بیانیه های سه گانه شما بود که در هدفهای سیاست ملی و دیدگاههای شورای گذار تاکید کرده بودید: فدرالیسم و آموزش “به” زبان مادری. البته شما با طرح ما درباره کارگروه انتخابات مجلس موسسان و تدوین قانون اساسی جدید موافقت کرده بودید، و اینکه دو مجلس (...)

 • گزارش کانون نویسندگان ایران از یک هفته سرکوب در ایران (۲۷ شهریور – ۲ مهر)

  منتشر شده پنج شنبه, ۴ مهر, ۱۳۹۸ · بروزرسانی شده پنج شنبه, ۴ مهر, ۱۳۹۸ یک هفته سرکوب در ایران
  چهارشنبه ۲۷ شهریور ۹۸:
  محسن اسدی، مدرس دانشگاه یزد که در تاریخ ۹ مردادماه سال جاری با پایان دوران محکومیت از زندان این شهر آزاد شده بود، روز شنبه مجددا توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.
  در همین روز پریسا سبحانیان نجف آبادی، شهروند بهایی ساکن روستای مهرآباد رودهن از توابع شهرستان دماوند با تودیع قرار وثیقه و تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شد. این شهروند در تاریخ ۱۹ مردادماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود.
  در همین روز سه تن از کارگران بازداشت شده در (...)

 • دادگاه تجدید نظر حکم ۱۸ ماه زندان فرشته طوسی، فعال دانشجویی را عینا تایید کرد

  بر اساس رأی صادره شده از سوی شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ریاست قاضی زرگر، ۱۸ ماه حبس تعزیری فرشته طوسی که به‌تازگی از دانشگاه علامه طباطبایی تهران فارغ‌التحصیل شده است عیناً تأیید شد. این فعال دانشجویی پیش‌تر توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست صلواتی به احکام زندان و شلاق محکوم‌شده بود.
  امیر رئیسیان، وکیل دادگستری روز دوشنبه اول مهر درباره این حکم به ایرنا گفت که پیش‌تر این دانشجو به فعالیت تبلیغی علیه نظام متهم شده بود و به دلیل سابقه محکومیت با همین اتهام در سال ۹۳، به ۱۸ ماه حبس و محرومیت از عضویت در احزاب، گروه‌ها، دسته‌های سیاسی و (...)

 • اعلام موجودیت "شورای مدیریت گذار" برای "گذار از جمهوری اسلامی"

  یک تشکل سیاسی جدید به نام "شورای مدیریت گذار" اعلام موجودیت کرد. حسن شریعتمداری، از مبتکران تشکیل "شورای مدیریت گذار"، در گفت‌وگو با دویچه‌وله فارسی از "حمایت دلاورانه" برخی چهره‌های داخل کشور از این شورا خبر داد.
  یک تشکل سیاسی جدید برای "گذار بدون قید وشرط از جمهوری اسلامی" و "گذار به دموکراسی در ایران" زیر عنوان "شورای مدیریت گذار" اعلام موجودیت کرده و اعلام کرده است که فعالیت رسمی خود را در روزهای هفتم و هشتم مهر (۲۸ و ۲۹ سپتامبر) طی مراسمی در "امپریال کالج لندن" آغاز خواهد کرد.
  در اطلاعیه‌ای که این تشکل درباره آغاز رسمی فعالیت خود منتشر کرده، آمده (...)

0 | 20 | 40 | 60 | 80 | 100 | 120 | 140 | 160 | ... | 5340

کپی رایت © 2019 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت | پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0