صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

آخرين مقاله‌ها

 • گزارش کانون نویسندگان ایران: آزادی بیان در تنگنای محاکمه

  • عوامل تهدید و سرکوب، ارعاب و حمله به آزادی بیان، حیات و هستی ِ نویسندگان و فعالان ِ عرصه‌های گوناگون را هدف گرفته اند ...
  محمد مقیسه؛ قاضی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب: «شماها نفس کشیدنتان حرام است. الهی دست‌هاتون بشکنه. باروت باید ریخت در دهانتان و منفجرتان کرد. قلم‌هایتان را باید شکست».
  (۱۲خرداد ۹۸،دادگاه یک خبرنگار)
  پس از گذشت ۲۲ روز از تجمع شماری ازاعضای کانون نویسندگان ایران روبروی دادگاه انقلاب، در اعتراض به صدور مجموعاً ۱۸ سال حکم حبس برای سه نویسنده و عضو هیئت دبیران سابق و فعلی کانون: رضاخندان (مهابادی)، بکتاش آبتین و کیوان باژن امواج بازداشت، محاکمه (...)

 • اخبار کارگری طی دو روز گذشته

  تجمع کارگران و کارکنان پتروشیمی لردگان روز گذشته، شماری از کارگران و کارکنان پتروشیمی لردگان در اعتراض به تعدیل نیروی این مجموعه دست به تجمع زدند. به گفته فرماندار شهرستان لردگان “از مجموع ۲ هزار و ۱۶۰ نیرویی که از مراحل اولیه ساخت این واحد فعال بودند تاکنون یک هزار و ۶۰۰ نفر تعدیل شدند”.
  برهان حسین پور آقایی، فرماندار شهرستان لردگان، با اشاره به تجمع روز گذشته مدعی شد: “این افراد خواستار جذب در پتروشیمی و جلوگیری از تعدیل نیرو هستند”.
  فرماندار شهرستان لردگان مدعی شد: “از سال گذشته با توجه به اتمام برخی فعالیت‌های ساخت و ساز این کارخانه تعدادی از نیروها در (...)

 • تحریم های تازه ی آمریکا علیه پتروشیمی ایران

  • وزارت خزانه‌داری آمریکا با صدور اطلاعیه‌ای، ۳۹ شرکت پتروشیمی ایرانی، زیر مجموعه‌های آنها و نیز نمایندگی‌های فروش این شرکت‌ها در خارج از ایران را مشمول تحریم‌های آمریکا علیه اقتصاد ایران کرد ...
  وزارت خزانه‌داری آمریکا با صدور اطلاعیه‌ای، ۳۹ شرکت پتروشیمی ایرانی، زیر مجموعه‌های آنها و نیز نمایندگی‌های فروش این شرکت‌ها در خارج از ایران را مشمول تحریم‌های آمریکا علیه اقتصاد ایران کرد.
  استیو منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا روز جمعه اعلام کرد، تحریم‌های جدید ایالات متحده صنعت پتروشیمی ایران از جمله بزرگ‌ترین هلدینگ این صنعت را که حامی مالی سپاه پاسداران به (...)

 • طرح شکایت به سازمان جهانی کار درباره تخلفات دولت ایران و سرکوب کارگران در هفت تپه به : سازمان جهانی کار

  موضوع: طرح شکایت درباره سرکوب کارگران و فعالان و حامیان کارگری در هفت تپه رونوشت به: کمیته آزادی انجمن-سازمان جهانی کار
  بدینوسیه گزارش مختصر و شکایت رسمی خود به شما برای بررسی و محکوم کردن دولت ایران به علت نقض آشکار حقوق بدیهی کارگران در ایجاد تشکلات مستقل کارگری و نیز سرکوب آزادی تجمع و انتخاب نماینده و سرکوب کارگران و فعالان کارگری به خصوص در شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه را اعلام و ثبت میکنیم.
  در ماه های اخیر ده ها تن از کارگران هفت تپه تنها به علت تجمع برای رساندن صدای اعتراض صنفی خود بازداشت، احضار و تهدید و یا با قرارهای کفالت موقتا آزاد شده اند. (...)

 • تحلیل استاد هرمیداس باوند از پیشنهاد مذاکره بدون پیش شرط آمریکا با ایران، آمریکا به دنبال چیست / ایران چه باید کند؟

  دونالد ترامپ، روز پنج‌شنبه ۱۶ خرداد در شهر کان در شمال غربی فرانسه در حضور میزبان خود امانوئل ماکرون گفت: «فکر نمی‌کنم که [درباره پرونده هسته‌ای ایران] اختلاف نظری داشته باشیم.»
  ترامپ گفت: «ایران کشوری است که به بن بست می‌خورد، زیرا تحریم‌ها پرقدرت بوده‌اند. اما آمریکا می‌تواند این وضعیت را تغییر دهد. من درک می‌کنم که آن‌ها می‌خواهند مذاکره کنند. ما برای مذاکره با ایران آماده‌ایم، اما آن‌ها نباید به تسلیحات اتمی دست یابند.» آمریکا به دنبال چیست / ایران چه باید کند؟گفتگوی بدون پیش‌شرط؛ انعطاف واقعی یا بازی با کلمات؟ احتمالا پمپئو می‌دانست که سیاست فعلی ایران (...)

 • برگزاری میتینگ پارک لاله

  حاکمیت ایدیولوژیک جمهوری اسلامی به تنها چیزی که نمی اندیشد وطن است و مردمان محنت زده این دیار
  هم وطن،برای نجات خود و فرزندان ایران ناگزیریم پای در راه گذاریم و با صدایی رسا به فقر و فساد و جنگ و دیکتاتوری نه بگوییم و با آری خود به صلح، رفاه، آزادی و دموکراسی،به جهانیان نیز نشان دهیم که خود آنقدر آگاه و توانمند هستیم که بتوانیم با دنیای آزاد همراه و همپیمان گردیم.
  بدین منظور به زودی در گردهمایی بزرگ #پارک_لاله با شعار نه به فقر نه به جنگ و نه به دیکتاتوری گرد هم خواهیم آمد و این شروع تازه ای خواهد بود در مسیر کسب آزادی دمکراسی ، رفاه و صلح پایدار، هرکدام (...)

 • Iran: Sentencing of human rights lawyer Amir Salar Davoodi

  The Observatory for the Protection of Human Rights Defenders, a partnership of FIDH and the World Organisation Against Torture (OMCT), has received new information and requests your urgent intervention in the following situation in Iran.
  New information:
  The Observatory has been informed by the League for the Defence of Human Rights in Iran (LDDHI) about the sentencing of Mr. Amir Salar Davoodi, a human rights lawyer.
  According to information received on June 1, 2019, Branch 15 of the (...)

 • حکم زندان و شلاق امیرسالار داودی بی‌عدالتی شنیع است!

  • سازمان عفو بین‌الملل با اشاره به صدور حکم «۳۰ سال حبس و ۱۱۱ ضربه شلاق» برای امیرسالار داودی، وکیل دادگستری در ایران، این حکم را «بی‌عدالتی شنیع» خواند ...
  سازمان عفو بین‌الملل با اشاره به صدور حکم «۳۰ سال حبس و ۱۱۱ ضربه شلاق» برای امیرسالار داودی، وکیل دادگستری در ایران، این حکم را «بی‌عدالتی شنیع» خواند.
  طناز کلاهچیان، همسر امیرسالار داودی، روز شنبه خبر داده بود که دادگاه انقلاب همسرش را برای چند اتهام، مجموعا به ۳۰ سال حبس محکوم کرده که ۱۵ سال از آن قابل اجراست. فیلیپ لوتر، مدیر بخش خاورمیانه عفو بین‌الملل، در بیانیه‌ای که روز دوشنبه منتشر شد گفته است (...)

 • شب تاریک و بیم موج و گردابی چنین هائل: حسن شریعتمداری

  اگر مشکلات اقتصادی، چالش بین المللی و بحران جانشینی را سه مشکل عمده جمهوری اسلامی، که نتایج آن ها جامعه را به ورطه پریشان کنونی کشانده است، بدانیم و این معضلات را ریشه‌یابی کنیم، به این قضاوت آشکار می‌رسیم که جمهوری اسلامی، به‌لحاظ ماهیت عقب مانده و قانون اساسی ایدئولوژیک و در نتیجه شکل‌گیری ساختار قدرت مافیائی و فاسد وهم چنین روشها و سازوکار چهل ساله ای که داشته است، بی کم و کاست علت اصلی به‌وجودآمدن و ادامه و رو به وخامت گذاشتن همه مشکلات گوناگون اساسی در جامعه ایران می‌باشد.
  من در مقالات و مصاحبه‌های گوناگون در حد توان و بضاعت خود به این موضوعات پرداخته (...)

 • Iran: Abusive forced veiling laws police women’s lives

  Imagine that you are a woman leading a relatively normal life. You take the metro or bus to work or university. You socialize with friends. You may be able to afford a smartphone and enjoy posting selfies on social media. You may sometimes be lucky enough to take walks on the beach and feel the sea air in your hair.
  Now imagine that before you step foot outside your front door to do any of those things, you must stop and check that your hair is properly covered with a headscarf and that (...)

 • وخامت وضع جسمانی نرگس محمدی بدنبال محرومیت دارویی

  • نرگس محمدی، نایب رئیس کانون مدافعان حقوق بشر پس از عمل جراحی و بازگردانده شدن به زندان دچار عفونت پس از عمل شده است. این عفونت به دلیل محرومیت از داروهای آنتی بیوتیک بوجود آمده است ...
  نرگس محمدی، نایب رئیس کانون مدافعان حقوق بشر محبوس در زندان اوین پس از عمل جراحی و بازگردانده شدن به زندان دچار عفونت پس از عمل شده است. گفته می شود این عفونت به دلیل محرومیت از داروهای آنتی بیوتیک بوجود آمده است. وی روز سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ماه جهت انجام عمل جراحی هیسترکتومی (خارج کردن رحم)، تحت الحفظ نیروهای امنیتی به بیمارستان منتقل و تحت عمل جراحی قرار گرفته بود، او بپس (...)

 • آمادگی آمریکا برای مذاکره ی بدون پیش شرط با جمهوری اسلامی

  • روز یکشنبه مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا پس از دیدار با ایگنازیو کاسیس همتای سوئیسی خود اعلام کرد که واشنگتن آماده مذاکره با ایران بدون پیش شرط است ...
  بنا بر گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس روز یکشنبه مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا پس از دیدار با ایگنازیو کاسیس همتای سوئیسی خود اعلام کرد که واشنگتن آماده است با جمهوری اسلامی بدون پیش شرط مذاکره کند.
  به گزارش این خبرگزاری، وزیر خارجه آمریکا این سخنان را در نشست خبری با همتای سوئیسی خود و پس از حضور در کنفرانس سالانه گروه «بیلدربرگ» که در پشت درهای بسته برگزار می شود بیان کرد و افزود: آمریکا آماده مذاکره با (...)

 • گزارش ماهانه؛ نگاهی اجمالی به وضعیت حقوق بشر در اردیبهشت ماه ۹۸

  خبرگزاری هرانا – آنچه در پی می‌آید گزارش ماهانه و اجمالی از وضعیت حقوق بشر در ایران در دوره زمانی اردیبهشت ماه ۹۸ است که به همت نهاد آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران تهیه شده است، این گزارش با توجه به حجم محدود آن و نیز به دلیل عدم اجازه فعالیت گروه‌های مستقل مدافع حقوق بشر در ایران نمی‌تواند بازتاب بی‌نقص وضعیت حقوق بشر در ایران باشد.
  لازم به یادآوری است بخش آمار این تشکل به‌ صورت سالانه گزارش مفصل‌‌تر خود را به اشکال آماری و تحلیلی از وضعیت حقوق بشر در ایران منتشر می‌کند.
  خلاصه آنچه گذشت:
  اخبار نقض حقوق بشر در اردیبهشت ماه ۹۸ با کمتر از (...)

 • اعطای مدال افتخار و لوح تقدیر کانون وکلای ونیز (ایتالیا) به نسرین ستوده

  اعطای مدال افتخار و لوح تقدیر کانون وکلای ونیز (ایتالیا) به نسرین ستوده وکیل زندانی، به پاس شجاعت فوق‌العاده‌ی او و دفاع‌اش از حقوق بشر به ویژه حقوق زنان، همزمان با برگزاری مراسم جایزه Ludovic Trarieux.
  مدال افتخار و لوح تقدیر کانون وکلای ونیز توسط Federico Cappelletti تقدیم عبدالکریم لاهیجی رئیس افتخاری FIDH - فدراسیون بین المللی جامعه‌های حقوق بشر به نمایندگی از سوی نسرین ستوده شد.

 • پرونده ۷ متهم هفت تپه به دادگاه انقلاب تهران ارسال شد

  • پرونده اسماعیل بخشی، سپیده قلیان، امیر امیرقلی، ساناز اله یاری، امیرحسین محمدی فر، عسل محمدی و علی نجاتی به دادگاه انقلاب تهران ارسال شده است. دادسرای اوین با آزادی موقت آن ها مخالفت کرده است ...
  پرونده اسماعیل بخشی، سپیده قلیان، امیر امیرقلی، ساناز اله یاری، امیرحسین محمدی فر، عسل محمدی و علی نجاتی به دادگاه انقلاب تهران ارسال شده است. در این پرونده علیرغم صدور قرار وثیقه برای متهمین بازداشتی، سرپرست دادسرای اوین با آزادی موقت آنان مخالفت کرده است. جلسه آخرین دفاع این عده پیشتر در شعبه هفت بازپرسی دادسرای اوین برگزار شده بود.
  به گزارش هرانا، پس از (...)

 • درخواست جبهه ملی ایران (سامان ششم) از حکومت جمهوری اسلامی در ایران

  امر به معروف و نهی از منکر و نقد قدرت سیاسی حق شهروند هر کشوری است، و امروز که کشور در خطر جنگ قرار گرفته است جبهه ملی ایران (سامان ششم) بر خود میداند که به وظیفه ملی و میهنی خود عمل نموده و با حکومت سخنی داشته باشد، خواه نظام جمهوری اسلامی از آن پند گیرد و خواه ملال.
  چهل سال سیاست های نادرست، مدیریت های اشتباه و فساد آور، کم سوادی و ناکارآمدی در تمامی حوزه ها و سطوح کشورداری حاصلش شده است گسترش بیکاری و فقر در کشور، افزایش آسیب های اجتماعی مانند اعتیاد گسترده به علت ناامیدی به آینده، روسپیگری نه تنها توسط برخی مراجع رسمی برای کسب ثروت که حتی برای تامین (...)

 • اقای خامنه ای تاریخ در مورد تو داوری سختی خواهد داشت: حشمت اله طبرزدی

  علی خامنه ای که دارای قدرت مطلقه در رژیم اسلامی حاکم است، در اخرین اظهارات متناقض و بحث بر انگیز خود از دانشجویان طرفدار خود خواست که انتقادات خود را با لحن تند ،علیه یک مجوعه طرح نکنند که انها نتوانند بهانه به دست بیاورند و دانشجویان را در دستگاه قضایی محکوم کنند!
  🔻ایشان از یکسو و با این اعتراف اشکار که انتقاد دانشجویان موجب میشود در دستگاه قضایی محکوم شوند ،عملا تبلیغات دروغ چهل ساله ی حکومت مبنی بر اینکه زندانی سیاسی نداشته و هیچکس را به صرف ابراز عقیده و نظر مورد تعقیب قرار نمی دهند را نقش بر اب کرد. زیرا رژیم ریاکار ولایت فقیه همواره زندانیان (...)

 • مجمع تشخیص مصلحت، لوایح پالرمو و سی‌اف‌تی از دستور کار خارج کرده است

  محمد صدر، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به روزنامه همشهری گفته است که لایحه پالرمو و سی‌اف‌تی از دستور کار مجمع خارج شده‌اند. صدر دلیل این تصمیم را به "دبیرخانه و رئیس مجمع"، صادق لاریجانی ارجاع داده است.
  گروه ویژه اقدام مالی علیه پولشویی و تامین مالی تروریسم (FATF)، اسفند سال گذشته برای چندمین بار به ایران مهلت داد قوانین لازم برای مبارزه با پولشویی و تأمین مالی تروریسم را تصویب کند. این مهلت دو هفته دیگر به پایان می‌رسد.
  در آن زمان اف ‌ای ‌تی‌ اف تأکید کرد که اگر در پایان چهار ماه همه خواسته‌هایش برآورده نشود، اقدامات تنبیهی جدیدی را علیه موسسات مالی ایران (...)

 • جنگ روانی ترامپ علیه تهران؛ از تهدید نظامی تا فشار برای مذاکره

  • ترامپ از دو اهرم تهدید نظامی و فشار برای مذاکره همزمان استفاده می کند. آخرین موضع گیری علی خامنه ای که مذاکره را «سم» خواند، جمهوری اسلامی را در برابر اهرم فشار دوم ترامپ خلع سلاح کرده است ...
  دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا هر روز در باره ی جمهوری اسلامی اظهارنظر می کند و توئیت می نویسد. او بر خلاف علی خامنه ای که سعی می کند خویشتن دار باشد، جنگ روانی خود را از تهدید نظامی تا فشار برای مذاکره - که بسیاری از کارشناسان آن را به معنای تسلیم «ام القرای اسلام» به شرایط «شیطان بزرگ» تلقی می کنند به طور روزانه پیش می برد. آخرین موضع علی خامنه ای که مذاکره را (...)

 • بیانیه جهانی در همبستگی با جنبش و فعالان کارگری ایران

  • نمایندگان تشکل های کارگری دهها کشور جهان، با پشتیبانی از مبارزات کارگران ایران، خواهان آزادی فوری بازداشت شدگان تجمع روز جهانی کارگر و همچنین اسماعیل بخشی و سپیده ی قلیان شدند ...
  نمایندگان تشکلات کارگری از دهها کشور جهان، با پشتیبانی از مبارزات کارگران ایران، خواهان آزادی فوری بازداشت شدگان تجمع روز جهانی کارگر از جمله حسن سعیدی، مرضیه امیری، عاطفه رنگریز، نسرین جوادی، ندا ناجی، کیوان صمیمی و فرهاد شیخی و نیز سپیده قلیان و اسماعیل بخشی شدند.
  به گزارش سندیکای کارگران شرکت واحد ترجمه فارسی این بیانیه مشترک که بدنبال نشستهای متعدد نماینده سندیکای کارگران (...)

0 | 20 | 40 | 60 | 80 | 100 | 120 | 140 | 160 | ... | 5200

کپی رایت © 2019 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت | پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0