صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

آخرين مقاله‌ها

 • اخبار اعتصابات و اعتراضات مدنی چهارشنبه ۵ شهریور

  کمیته ملی اعتصابات و اعتراضات مدنی, [26.08.20 22:14] 🛑
  1⃣ تبریز - تجمع حوالە داران (مالباختگان) شرکت خودرو سازی آذویکو مقابل استانداری آذربایجان شرقی در اعتراض بە عدم در یافت ٦ هزار خودرو پیش خرید شدە پس از ٢ سال
  شرکت آذویکو بە این مالباختگان می گوید کە تولید ندارد اما خودروهای MG360 تولیدی خود را در بازار آزاد بە قیمت روز بە فروش می رساند.
  2⃣ اعتصاب ماشین های سواری اجاره ای شرکت نفت گچساران برای عدم پرداخت حقوق و بیمه!
  هر لحظه که می گذرد، اعتصابات و اعتراضات مردم رو به گسترش است.
  3⃣ هفت تپه صدای حق!
  امروز کارگران نیشکر هفت تپه در هفتاد و سومین روز (...)

 • The statement of the International Organisation to Preserve Human Rights (IOPHR) in connection with the general strike of the Iranian people.

  The statement of the International Organisation to Preserve Human Rights (IOPHR) in connection with the general strike of the Iranian people.
  Industrial Strike is Not a Crime:
  For striking is the legal right of all citizens!
  More than two months have passed since the beginning of the nationwide strike of the oppressed workers and employees of Haft Tappeh Sugarcane Cultivation Industrial Company. The strikers’ demand is nothing more than their legal right: to be paid all their overdue (...)

 • بیانیه «انجمن جهانی پاسداشت حقوق بشر» در رابطه با اعتصاب همگانی مردم ایران

  کمیته ملی اعتصابات و اعتراضات مدنی, [25.08.20 17:14] 🛑
  اعتصاب جرم نیست اعتصاب حق قانونی همه شهروندان است
  https://t.me/tasvir200/189
  اکنون بیش از دو ماه از آغاز اعتصاب سراسری کارگران و کارکنان مظلوم شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه که چیزی بیشتر از حقوق قانونی و معوقه خود را مطالبه نمی کنند می گذرد و در طی این مدت با پیوستن بیش از پنچاه واحد صنفی و تشکل اجتماعی دیگر نظیر واحدهای نفت و گاز و پتروشیمی در شهرهای مختلف به این حرکت اعتراضی، می رود تا یک اعتصاب عمومی سراسریو پرشور در جهت احقاق حقوق حقه و استیفاء مطالبات معوقۀمردم ایران شکل گیرد.
  توسل (...)

 • اخبار اعتصابات و اعتراضات مدنی دوشنبه ۳ شهریور ۹۹

  کمیته ملی اعتصابات و اعتراضات مدنی, [24.08.20 21:29] 🛑
  1⃣ تجمع نیروهای اخراج شده شرکت مپنا در پالایشگاه بید بلند ۲ مقابل فرمانداری بهبهان در اعتراض بە اخراج بدون دلیل از کار و جایگزینی افراد نزدیک بە مدیران
  2⃣ هفتاد و یکمین روز اعتصاب کارگران هفت تپه.
  هفتاد و یکمین روز اعتصاب کارگران هفت تپه صبح امروز با حضور تعدادی از کارگران شرکت در درب فرمانداری شوش برگزار شد. در این تجمع کارگران اعلام کردند تا رسیدن به مطالبات و از جمله خلع ید بخش خصوصی به اعتراض و اعتصاب ادامه خواهند داد.
  🔹شرم بر مسئولانی که با آینده کودکانمان بازی میکنند! شرم بر آنهایی که شادی و (...)

 • اخبار اعتصابات و اعتراضات مدنی یکشنبه ۲ شهریور ۹۹

  کمیته ملی اعتصابات و اعتراضات مدنی, [23.08.20 21:34]
  1⃣ تجمع اعتراضی معلمان قراردادی بازماندگان طرح مهر آفرین مقابل وزارت آموزش پرورش
  گروهی از معلمان و مربیان قراردادی بازماندگان طرح مهرآفرین، روز یکشنبه ۲ شهریور، در مقابل ساختمان وزارت آموزش و پرورش تجمع کردند.
  مطالبه اصلی این معلمان، امنیت شغلی و تبدیل وضعیت استخدامی است.
  این در حالی است که روز شنبه نیز جمعی از معلمان قراردادی کرج با تجمع مقابل مجلس شورای اسلامی خواستار روشن شدن تکلیف خود شدند.
  خواسته اصلی این معلمان، جذب در سیستم آموزش و پرورش و تبدیل شدن به معلم رسمی است.
  2⃣ تجمع و اعتصاب (...)

 • تنش در روابط جمهوری اسلامی با امارات متحده عربی :بیانیه جبهه ملی ایران- اروپا

  از قرارمعلوم زمامداران جمهوری اسلامی فرصتی را برای بدنام کردن خود در انظار جهانیان از دست نمی دهند. هنوزهیاهو وخط و نشان کشیدنها درمورد تصمیم دولت ارمنستان مبنی بر آغاز روابط دیپلماتیک با اسراییل فروکش نکرده که این بار زعمای جمهوری اسلامی قصد دخالت در امور یک همسایه دیگر، یعنی امارات متحده عربی را دارند.
  امارات متحده عربی متشکل از هفت شیخ نشین در کرانه جنوبی خلیج فارس است با چهار‌میلیون و سی‌سد و بیست‌هزار نفوس است که اکثریت بزرگ آنانرا کارگران و تجار خارجی تشکیل می دهند. این کشور کوچک و بسیار ثروتمند دربرابر سیاست ماجراجویانه جمهوری‌اسلامی که گویا خود را (...)

 • ایران مقابل تصویر آمریکای ترامپ یا بایدن: یادداشت داود هرمیداس‌ باوند

  ‌پیروزی احتمالی نامزد رسمی حزب دموکرات، یعنی جو بایدن، در آمریکا با آغاز تلاش برای بازگشت به دستاوردهای دولت اوباما توأم خواهد شد. دموکرات‌ها تلاش می‌کنند رویکرد آمریکا در حوزه بین‌الملل را که در چهار سال گذشته و با شیوه‌های خارج از عرف دونالد ترامپ با چالش‌های جدی مواجه شده است، تغییر دهند. روابط ایران و آمریکا در سال‌های پس از انقلاب همواره با فرازوفرودهای جدی روبه‌رو بوده است. در دوران زمام‌داری دموکرات‌ها احتمال کاهش مناقشات و حتی نوعی از نرمش و میل به مذاکره در طرفین دیده شده و به نظر می‌رسد این‌بار در صورت حضور جو بایدن، از سوی دو طرف جدی‌تر گرفته (...)

 • صدور رأی دادگاه برای ۱۴نفر از امضاکنندگان «بیانیه ۷۷ نفر» :

  پایگاه خبری جماران، متعلق به نهاد موسوم به «موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی» و به‌مدیریت حسن خمینی، روز شنبه یکم شهریورماه، از صدور رأی پرونده اتهامات ۱۴نفر از فعالان سیاسی اصلاح‌طلب در خصوص پرونده معروف به «بیانیه ۷۷نفر» در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران خبر داد و نوشت که براساس این رأی، شماری از متهمان این پرونده به حبس و مجازات‌های دیگر محکوم شده‌اند.
  امضا کنندگان بیانیه ۷۷ نفر؛ شش تن مجموعا به ۱۰ سال زندان محکوم شدند به‌نوشته این منبع و به‌نقل از حجت کرمانی، حقوقدان و یکی از وکلای پرونده «بیانیه ۷۷ نفر»، تعدادی از متهمان از جمله آذر منصوری، ریحانه (...)

 • اخبار اعتصابات و اعتراضات مدنی پنجشنبه ۳۰ مرداد ۹۹

  کمیته ملی اعتصابات و اعتراضات مدنی, [20.08.20 22:39] 🛑
  1⃣ تداوم تجمع کارکنان عوارضی‌های قزوین مقابل اداره کل راه و شهرسازی قزوین
  کارکنان اخراج شده عوارضی قزوین میگویند از ۶ ماه گذشته تاکنون بلاتکلیفیم
  یکی از کارمندان معترض میگوید: با وضعیت اقتصادی و شرایط موجود کرونایی، بی‌انصافی است که با گذشت چند ماه از مشکلات کارکنان عوارضی، این مشکلات هنوز به نتیجه نرسیده است و برای حل آن باید اقدام جدی از سوی مسئولان صورت بگیرد.
  وی اضافه کرد: نامه نگاری‌های بسیاری به استانداری و ارگان‌های ذی‌ربط انجام شده است؛ اما هیچ کدام از این نامه‌ها نتیجۀ مثبتی را (...)

 • Arrest of Mehraveh Khandan Aimed at Forcing Sotoudeh to End Her Hunger Strike in Prison

  August 18, 2020—Mehraveh Khandan, the 20-year-old daughter of imprisoned human rights lawyer Nasrin Sotoudeh, was arrested at her home in Tehran on August 17, 2020, and detained in order to force her mother to end her hunger strike in Evin Prison, the Center for Human Rights in Iran (CHRI) has learned.
  She was arrested without prior notice on specious charges of “insult and assault” and subsequently released on bail.
  “The Iranian authorities haven’t been able to silence Nasrin Sotoudeh nor end (...)

 • کودتای ۲۸ امرداد ۱۳۳۲ : کورش زعیم

  پیش درآمد کودتا:
  در آبان ۱۳۳۱، وینستون چرچیل نخست وزیر شد. دولت انگلستان از امریکا درخواست کمک در طرح براندازی مصدق را کرد. ولی هری ترومن که با جنبش های دموکراتیک در کشورها موافق بود، پیشنهاد انگلستان را رد کرد و گفت او هرگز یک دولت را سرنگون نکرده و اکنون هم نمی خواهد چنین بدعتی را بگذارد. هنری گریدی، سفیر امریکا در ایران (۵۱-۱۹۵۰) در مصاحبه ای با وال استریت جورنال گفته بود، “حزب جبهه ملی مصدق نزدیکترین چیز به یک عنصر میانه رو و باثبات در مجلس است.” در جای دیگر گفته بود که، “مصدق از پشتیبانی ۹۸-۹۵% مردم ایران برخوردار است؛ مسخره است بخواهید او را از کار (...)

 • اخبار اعتصابات و اعتراضات مدنی سه شنبه ۲۸ مرداد ۹۹

  کمیته ملی اعتصابات و اعتراضات مدنی, [18.08.20 21:37] 🛑
  1⃣ اعتراض کارگران شهرداری سراوان به هشت ماه معوقات مزدی
  امروز کارگران شهرداری سراوان به دلیل عدم پرداخت هشت ماه از مطالبات مزدی خود در مقابل ساختمان شورای شهر و فرمانداری تجمع اعتراضی برگزار کردند.
  2⃣ تجمع دوباره گروهی از شهروندان شهرچمران‌ مقابل بیمارستان‌ نفت ماهشهر
  نماینده این شهرستان گفته به استخدام‌های خارج ضوابط رسیدگی خواهد کرد.
  3⃣ تجمع کارگران پروفیل ساوه در اعتراض به عدم پرداخت حقوق معوقه مقابل ادارە کار
  4⃣ شصت و پنجمین روز اعتصاب و تجمع کارگران هفت تپه در مقابل فرمانداری شوش با تاکید (...)

 • اخبار اعتصابات یکشنبه ۲۶ مرداد ۹۹

  کمیته ملی اعتصابات و اعتراضات مدنی, [16.08.20 21:43] 🛑 اخبار اعتصابات یکشنبه ۲۶ مرداد ۹۹
  1⃣ تجمع اعتراضی شهروندان شهر چمران مقابل بیمارستان نفت ماهشهر
  صبح امروز تعدادی از شهروندان شهر چمران در اعتراض به استخدام کارگران غیربومی در بخش حراست و خدمات بیمارستان نفت ماهشهر دست به تجمع زدند.
  2⃣ تجمع معلمان قرار دادی مقابل درب مجلس
  3⃣ حضور پرشور کارگران هفت تپه در شصت و سومین روز اعتصاب.
  شصت و سومین روز اعتصاب کارگران هفت تپه صبح امروز با حضور تعدادی از کارگران شرکت در درب فرمانداری برگزار شد. در این تجمع کارگران اعلام کردند تا رسیدن به مطالبات و از جمله (...)

 • برنامه‌ی نظارت بر حمایت از مدافعان حقوق بشر امروز اعلام کرد: با گسترش خطر کووید ۱۹ در ایران و شمار رو به رشد مبتلایان در بازداشت‌گاه‌ها، آزادی بدون قید و شرط و فوری کلیه‌ی مدافعان حقوق بشر زندانی بسیار ضروری است

  جمعه 14 آگوست 2020 :
  پاریس ـ ژنو، ۱۳ آگوست ۲۰۲۰ (۲۳ مرداد ۱۳۹۹)
  مدافع سرشناس حقوق بشر نسرین ستوده، با توجه به وضعیت خطیر در بازداشت‌گاه‌ها که فاصله‌گیری اجتماعی در آنها غیرممکن و امکانات بهداشتی آنها به‌شدت ناکافی است و زندانیان را در خطر ابتلا به کووید ۱۹ قرار می‌دهد، با انتشار نامه‌ای در روز ۱۱ آگوست (۲۱ مرداد) اعلام کرد که تا آزادی کلیه‌ی زندانیان سیاسی کشور دست به اعتصاب غذا خواهد زد. نسرین ستوده، وکیل حقوق بشری و چهره‌ی برجسته در مبارزه در راه حقوق بشر در ایران، در حال حاضر حکم ۳۸.۵ سال زندان را به اتهام‌های ساختگی می‌گذراند. دادستان تهران در (...)

 • دلنوشته ی بانو گیتی پورفاضل وکیل شجاع، عضو هیئت رهبری جبهه ملی ایران در باره بازداشت فرزند محمد نوریزاد

  نوزاد ازهمان دَمی که در پوسیان (رحم) مادر جان میگیرد و در شکم روزانه میبالد و جنبش آغاز میکند مهرش در دل مادر و سپس پدر جای می گیرد و تا آن دم که پدر و مادر زنده هستند دوست داشتنی ترین برای آنانند .
  فرزند بخشی ازوجود مادر و یار و یاور پدر است چه دختر باشد و چه پسر.
  بزرگترین شکنجه برای هر پدر و مادر آزار فرزندش است ؛ خاری که در پایش فرو رود انگار در چشم پدر و مادر فرورفته است .
  بازداشت و در بند کردن علی، فرزند پدری که خود در بند است آزاری دو برابر، برای خانواده می باشد.
  بایدگفت: اینک ازسنگ هم ناله بر میخیزد و دل رابه آتش میکشاند.
  در قانون نیز هرگز کسی (...)

0 | 15 | 30 | 45 | 60 | 75 | 90 | 105 | 120 | ... | 5550

کپی رایت © 2020 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت | پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0