صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

آخرين مقاله‌ها

 • متن توافق نامه ۱۰ ماده ای ایران، ترکیه و برزیل بر سر مبادله اورانیوم

  صبح امروز رسانه های خبری گزارشی مخابره کردند مبنی بر اینکه در جریان مذاکرات سه جانبه ایران، برزیل و ترکیه در تهران که در حاشیه اجلاس گروه ۱۵ در تهران برگزار می شد، دولت ایران با مبادله بخش عمده اورانیوم غنی شده با سوخت رآکتور تحقیقاتی تهران موافقت کرده است.
  به گزارش رسانه های خبری ایران، نتیجه صبحانه کاری روز دوشنبه، ۲۷ اردیبهشت (17 مه)، که لولا داسیلوا و محمود احمدی نژاد، و هچنین رجب طیب اردوغان، نخست وزیر ترکیه، مذاکرات سه جانبه ای را "در خصوص مبادله سوخت هسته ای" در محل اجلاس سران در تهران آغاز کرده بودند، این شد که "ترکیه محل مبادله سوخت هسته ای ایران (...)

 • وضع خطرناک حشمت اله تبرزدی در زندان رژیم جمهوری اسلامی

  حشمت الله طبرزدی درهفتم دی ماه سال گذشته از سوی ماموران وزارت اطلاعات بازداشت و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد و از همان روز بازداشت در زیر شدیدترین فشارها و بازجویی ها به همراه ناعادلانه ترین اتهامات قرار گرفت .
  ایشان بیش از دو ماه از مدت بازداشت خود را در سلول انفرادی گذراند و پس از آن به بند۳۵۰ زندان اوین منتقل شدند و اخیرا به زندان کچویی فردیس کرج تبعید شده اند . تاکنون قاضی دادگاه حکم ایشان را صادر نکرده و با توجه به معلوم نبودن حکم این تغییر محل نگهداری مشکوک به نظر می رسد (...)

 • Open Letter to the President of Brazil , Mr. Luiz Inacio Lula da Silva

  President of Brazil Federation
  Your Excellency the President,
  The world community well remembers your victory in the democratic elections of Brazil. This event, not only was joyous for the people of Brazil whose want is progress of democracy and human rights, but it was also welcomed by other nations longing for freedom from dictatorships as a good omen and a big step toward a world free of injustice. Your effort toward peace and social justice in the world has increased your popularity. (...)

 • بیانیه جبهه دموکراتیک ایران در محکومیت اعدام فعالان سیاسی

  22 اردیبهشت 1389
  اعدام ناگهانی هموطنان در بندمان در حالی صورت گرفت که مراحل دادرسی تعدادی از آنها هنوز به اتمام نرسیده بود .
  صدور و اجرای چنین احکام غیر انسانی در کنار صدور احکام بازداشت، زندان های طولانی مدت، شکنجه و اعدام فعالان سیاسی ایران که توسط قوه قضاییه صادر می گردد گواهی بر عدم بی طرفی دستگاه قضایی حکومت جمهوری اسلامی می باشد . دستگاهی که باید پناه مظلومان باشد امروز به ابزاری جهت سرکوب فعالان سیاسی مبدل گشته است و
  احکام خود را زیر نظر مستقیم دستگاه های اطلاعاتی – امنیتی صادر می نماید . در ادامه این سیاست ها و به جهت فشار بیشتر بر فعالان (...)

 • عبدالکریم لاهیجی: در مبارزه علیه اعدام مصمم هستیم

  فدراسیون بین‌المللی جوامع حقوق بشر در اطلاعیه‌ای اعدام‌های ۱۹ اردیبهشت در ایران را محکوم کرده و خواستار اقداماتی از سوی سازمان ملل شده است. دکتر لاهیجی نایب رئیس این فدراسیون از تشکیل یک کمپین به این منظور می‌گوید.
  دویچه‌وله: آقای لاهیجی فدراسیون بین‌المللی جامعه‌های حقوق بشر بیانیه‌ای داده در محکوم کردن اعدام‌هایی که روز ۱۹ اردیبهشت در تهران انجام شد. در این بیانیه یکسری خواست‌ها مطرح شده، ازجمله این که کمیسیون تحقیق در این باره و همین طور در ارتباط با انتخابات ۲۲ خرداد سال گذشته تحقیق کند. فکر می‌کنید این پیشنهاداتی که فدراسیون داده است، تا چه حد (...)

 • محاکمه عیسی خان حاتمی در دادگاه انقلاب تهران

  شنبه , ۱۸ اردیبهشت , ۱۳۸۹
  عیسی خان حاتمی روزنامه نگار، مدیر مجلۀ لغو امتیاز شدۀ ایرانمهر ، دبیراجرایی همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران و عضو شورای مرکزی جبهۀ ملی ایران در ۲۰ اردیبهشت ۱۳۸۹ درشعبۀ ۲۸ دادگاه انقلاب تهران محاکمه خواهد شد .
  به گزارش خبرنامه گویا، وی در دی ماه ۱۳۸۸ توسط اطلاعات سپاه دستگیر شد و در زندان اوین بندهای۲۴۰ سپاه و۲۰۹ اطلاعات زندانی بود و سپس با سپردن وثیقه آزاد شد .
  محمدعلی دادخواه و جهانگیر محمودی با همراهی خانم هاجر صباغیان در جریان این دادگاه وکالت پرونده را به عهده خواهند داشت . در ضمن نسرین ستوده و محمد (...)

 • نامه سرگشاده جبهه ملی اروپا به رییس جمهور برزیل

  آقای لوئیزایناسیو لولا دا سیلوا رئیس جمهور فدراسیون برزیل
  حضور محترم جناب آقای رئیس جمهور
  جامعه جهانی بخوبی پیروزی شمارا در انتخابات دموکراتیک برزیل به یاد دارد. این رویداد نه تنها شادی ملت برزیل را که خواهان پیشرفت دموکراسی واجرای حقوق بشر هستند در بر داشت، بلکه دیگر ملتهای در انتظار آزادی نیز انتخاب شما را با هیجان و شادمانی بی سابقه ای استقبال کرده و آن را به عنوان گامی بزرگ در راستای دستیابی به جهانی عادلانه تر به فال نیک گرفته خوشآمد گفتند. از اینرو، کوششهای جهانی شما در راه صلح و عدالت اجتماعی به محبوبیت شما افزوده است.
  سازمانها و حزبهای سیاسی (...)

 • حکم نهایی عبدالله مومنی: 4 سال و 11 ماه حبس تعزیری

  ادوارنیوز: حکم نهایی و قطعی عبدالله مومنی سخنگوی سازمان دانش آموختگان ایران (ادوارتحکیم وحدت) که از سوی دادگاه تجدیدنظر انقلاب اسلامی صادر گردیده، در زندان به وی ابلاغ شد.
  به گزارش ادوارنیوز، مطابق این حکم عبدالله مومنی به تحمل 4 سال و 11 ماه حبس تعزیری محکوم شده است. 23 ماه از این مدت مرتبط با قطعی شدن مجازاتی است که در سال 86 به صورت تعلیقی برای وی تعیین شده بود.
  عبدالله مومنی که یکهفته پس از انتخابات ریاست جمهوری در 22 خرداد ماه در تهران بازداشت شد، درجریان برگزاری یک دادگاه نمایشی و پس از تحمل سه ماه شکنجه های شدید جسمی و روحی به موجب رای دادگاه بدوی (...)

 • FIVE POLITICAL PRISONERS WERE EXECUTED IN TEHRAN TODAY

  Iran Human Rights, May 9: According to the reports from Iran five political prisoners were executed in Tehran’s Evin prison early this morning.
  According to the official Iranian news agency IRNA, four men and one women, all convicted of Moharebeh (at war against the God), were hanged at the Evin prison today.
  Four of those executed were the kurdish political prisoners Farzad Kamangar, Ali Heydarian, Farhad Vakili and Shirin Alamhooli, all convicted of membership in PJAK (the Iranian branch (...)

 • پنج زندانی سیاسی در زندان اوین اعدام شدند

  يكشنبه 9 مه 2010
  حقوق بشر ایران، ۱۹ اردیبهشت ۱۳۸۹: بنا به گزارشهای رسیده از ایران زندانیان سیاسی فرزاد کمانگر، علی حیدریان، فرهاد وکیلی، شیرین علم‌هولی و مهدی اسلامیان بامداد امروز در زندان اوین تهران به دار آویخته شدند. خبرگزاری رسمی حکومت ایران ایرنا به نقل ازدادسراي عمومي و انقلاب تهران نوشت که فرزاد کمانگر به اتهام محاربه و عضویت در گروه پ. ک. ک. ، علی حیدریان، فرهاد وکیلی و شیرین علم‌هولی به اتهام محاربه و عضویت در گروه پژاک و مهدی اسلامیان به اتهام شرکت در بمبگذاری حسینیه شیراز به اعدام محکوم شده بودند.
  محمود امیری مقدم سخنگوی سازمان حقوق بشر ایران (...)

 • عیسی خان حاتمی در دادگاه انقلاب

  آقای عیسی خان حاتمی روزنامه نگار، مدیر مجلۀ لغو امتیاز شدۀ ایرانمهر ، دبیراجرایی همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران و عضو شورای مرکزی جبهۀ ملی ایران در 20 اردیبهشت 1389 درشعبۀ 28 دادگاه انقلاب تهران محاکمه خواهد شد . ایشان در دی ماه 1388 توسط اطلاعات سپاه دستگیر شد و در زندان اوین بندهای240 سپاه و209 اطلاعات زندانی بود و سپس با سپردن وثیقه آزاد شد .
  آقایان محمدعلی دادخواه و جهانگیر محمودی با همراهی سرکار خانم هاجر صباغیان در جریان این دادگاه وکالت پرونده را به عهده خواهند داشت . در ضمن سرکار خانم نسرین ستوده و آقای محمد اولیایی فرد در جریان پرونده ، (...)

 • بدرقه‌ي باشكوه معلم بزرگ ايل

  خبرگزاري دانشجويان ايران - شيراز
  پيکر استاد محمد بهمن‌بيگي - نويسنده و بنيانگذار آموزش عشايري ايران - روز گذشته (پنج‌شنبه، ‌١٦ ارديبهشت‌ماه) در ميان حضور انبوهي از ايلات عشاير فارس و ساير استان‏ها و دوستدارانش در شيراز تشييع و تدفين شد.
  به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) در فارس، در اين مراسم که ساعت ‌٨:30 صبح در ميدان معلم شهر شيراز آغاز شد و با عبور از بولوار ايمان جنوبي به سمت شهرک والفجر ادامه پيدا کرد، بيش از ‌‌١٠٠هزار نفر از دوستداران بهمن‏بيگي، پيكر او را تشييع کردند.
  ايلات بزرگ قشقايي، لر، خمسه، کهمره و ديگر عشاير ايران با حضور در (...)

 • Heshmatollah Tabarzadi still in solitary confinement and subjected to beatings and torture.

  In February 2010 Amnesty International called for the unconditional freedom of Heshmatollah Tabarzadi, a veteran activist for human rights in Iran, as the detention order for imprisoned political activist Heshmatollah Tabarzadi was extended for an unknown length of time by Tehran’s court.
  His laywer told Human Rights activists today that Heshmatollah Tabarzadi is still hold in solitary confinement in Evin prison, section 209. His laywer, T. Tabarzadi, stated today that Heshmatollah (...)

 • بازجويی از طبرزدی با توهين و ضرب و شتم همراه است

  خبرگزاري هرانا – بازجویی های حشمت‌الله طبرزدی، فعال سیاسی با اعمال فشار، ضرب و شتم و توهین‌های مکرر و غیرقابل بیان همراه بوده است.
  نسرین ستوده وكيل طبرزدی بار دیگر بر وضیت نامساعد طبرزدی در زندان تاکید کرد و گفت: موكلم پس از گذشت ۴ ماه از بازداشتش، همچنان در سلول‌های انفرادی بند ۲۰۹ زندان اوین به سر می‌برد.
  وي درباره روند رسيدگي به پرونده موكلش گفت: بر اساس اصل ۱۶۸ قانون اساسی اتهامات سیاسی باید در دادگاه عمومی با حضور هیئت منصفه و به صورت علنی رسیدگی شود. درحالی که تا امروز ایشان فقط از سوی وزارت اطلاعات مورد بازجویی قرار گرفته و طبق اظهارات موکلم، (...)

 • همسر احمد زیدآبادی از برخی جزییات شکنجه همسرش پرده برداشت/ در اتاق بازجویی تیرهوایی شلیک کرده اند

  ادوارنیوز: مهديه محمدی، همسر احمد زيدآبادی که در اولين روزهای پس از انتخابات رياست جمهوری بازداشت شده است به کمپين بين المللی حقوق بشر در ايران گفت نگران همسرش است که هم اکنون در زندان رجايی شهر کرج در شرايطی بسيار سخت و در بازداشتگاهی که فاقد هرگونه طبقه بندی زندانيان است در ميان مجرمان عادی و بعضا خطرناک نگهداری می شود. او می گويد با وجود سپردن سندهايی به مبلغ ۵۰۰ ميليون برای آزادی همسرش در حال حاضر هم خود آقای زيدآبادی و هم اين مبلغ وثيقه در بازداشت هستند.
  او در گفتگويی با کمپين بين المللی حقوق بشر در خصوص آخرين وضعيت پرونده و شرايط زندان رجايی شهر کرج (...)

 • وکیل مدافع اوین؛ محمد اولیایی‌فرد , آیدا قجر

  در تاریخ 26 آذر ماه سال گذشته، درست در روزهایی که فشار بر مردم بیش از همیشه بود و سکوت خیلی‌ از نامدارانی که از آنها توقع فریاد می رفت، مردم را در سایه‌ای از بی‌اعتمادی فرو برده بود؛ مصاحبه‌ای داشتم با محمد اولیایی‌فرد -وکیل دادگستری- پیرامون بازداشت و دادگاه‌ غیرقانونی شبنم مددزاده که در جرس منتشر شد.
  او در پایان مصاحبه به عنوان وکیلی مستقل، اشاره‌ای به وضع خطرناک بند 350 کرده و گفته بود:‌ "بند 350، بند کارگری است و الان زندانیان عقیدتی و سیاسی را که تقریبا 120 نفر از مردان هستند، آنجا نگهداری می‌کنند و امکانات بهداشتی و حرارتی اصلا وجود ندارد و همه دائما (...)

 • بیانیه جبهه ملی ایران به مناسبت روز جهانی کارگر

  روز جهانی کارگر را به هم میهنان کارگر شادباش می گوییم، هرچند که روز کارگر در جمهوری اسلامی روز درد است، روز یادآوری هر آنچه بد است که بر سر کارگران زحمتکش و ستمدیده ما می آید. روز کارگر در ایران تنها روزی است که جمهوری اسلامی به یاد کارگران می افتد تا مانند همیشه وعده توخالی تحویلشان بدهد و آنان را که باور نمی کنند، کتک بزند، تهدید کند و به زندان بیاندازد. روز جهانی کارگر روز همبستگي جهانی کارگران است، روزی که همه کارگران سر می افرازند که ما هستیم و باید به ما گوش فرا دهید. ما که نیروی پیشرانه تولید و توسعه صنعتی و کشاورزی هستیم، نباید در فقر و محرومیت (...)

 • احضار کورش زعیم

  کورش زعیم به شعبه 4 بازپرسی دادسرای انقلاب اسلامی تهران احضار شد. ایشان روز دوشنبه 13 اردیبهشت به خود را به دادسرای انقلاب معرفی خواهد کرد.
  وبلاگ جدید کورش زعیم که چند هفته بود فیلتر شده بود، امروز 12 اردیبهشت بسته شد
  دفتر مردمداری
  جبهه ملی ایران
  تهران

 • دیدار از پیمان عارف

  دیدار از پیمان عارف
  شنبه 11 اردیبهشت، شماری از شخصیت های جبهه ملی ایران، از جمله هرمیداس باوند، علی رشیدی و کورش زعیم از پیمان عارف، هموند سازمان دانش آموختگان جبهه ملی ایران که پس از تحمل 11 ماه زندان بطور مشروط از زندان آزاد شده بود، دیدار و پشتیبانی خود را از وی اعلام کردند. در این دیدار حجت الاسلام مهدی کروبی هم حضور داشتند.
  دفتر مردمداری
  جبهه ملی ایران
  تهران
  Jebhe Melli Iran
  P. O. Box 15815-1149
  Tehran, Iran

 • بیانیه جبهه ملی ایران- اروپا در بزرگداشت روز اول ماه مه

  اول ماه مه، روز جهانی مبارزه کارگران و زحمتکشان برای احقاق حقوق شهروندی و اقتصادی خود، خجسته باد
  هموطنان آزاده،
  بیش از سه دهه است که حاکمیت جمهوری اسلامی به کارگران و کارمندان ایران قول "عدل علی" داده است. از نخستین تظاهرات این "عدل" تعطیل تشکلهای مستقل صنفی کارگری و ایجاد سازمانهای وابسته به نظام با صفت اسلامی بود، که بیشتر در خدمت استقرار حاکمیت بودند تا در فکر دفاع از منافع اقشار و گروههای زحمتکش.
  در طول این سی سال اوضاع اقتصادی و اجتماعی این طبقات روزبروز بدتر شده بطوریکه هم اکنون فقر آشکار و فزاینده ای گریبانگیر میلیونها کارگر و کارمند ایرانی گشته (...)

0 | ... | 4940 | 4960 | 4980 | 5000 | 5020 | 5040 | 5060 | 5080 | 5100 | 5120

کپی رایت © 2019 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت | پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0