صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

آخرين مقاله‌ها

 • بازداشت حسن اسدی زید آبادی و علی جمالی

  یکشنبه، 31 امرداد 1389
  ادوارنیوز: حسن اسدی‌زیدآبادی و علی جمالی، دو عضو شورای مرکزی سازمان دانش‌آموختگان ایران (ادوار تحکیم وحدت) بعد از ظهر امروز، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده‌اند. به گزارش "ادوارنیوز"، حسن اسدی زیدآبادی، مسوول کمیته حقوق‌بشر سازمان، پس از مراجعه ماموران امنیتی به منزل وی و "علی جمالی"، مسوول کمیته سیاسی سازمان نیز، در محل کار خود، به وسیله نیروهای امنیتی بازداشت شده‌اند.هنوز از دلایل بازداشت و اتهامات این افراد، اطلاعی در دست است. گفتنی است حسن اسدی‌زیدآبادی آبان ماه سال گذشته نیز بازداشت و پس از 40 روز با قید ضمانت از زندان آزاد (...)

 • بررسی شکوه و خزلان نهضت ملی نفت / داوود هرمیداس باوند

  2 شهریور 1389 فرارو
  دکتر داوود هرميداس باوند مي گويد در طول صد سال گذشته هر زمان که تحولي در ايران رخ داده و دستاورد ها و افتخاراتي کسب شده،متاسفانه اين دوران ها به خزلان منتهي شده است. به عقيده او تاريخ مبارزات نهضت ملي نفت هم با شکوه ملي کردن صنعت نفت آغاز شد ولي به خزلان کودتاي 28 مرداد ختم شد.باوند در بازخواني اين حادثه، نقش کشورهاي خارجي را پررنگ مي داند، البته او نا آگاهي دولتمردان مصدق از معادلات بين المللي را هم از نظر دور نمي دارد و از مجموعه اين عوامل به عنوان عوامل شکست نهضت نفت ياد مي کند.
  آقاي دکتر گفت وگو درباره سقوط دولت دکتر مصدق و بحث (...)

 • میراث مصدق / رامین کامران

  1 شهریور 1389
  طی پنج دهه ای كه از شكل گیری نهضت ملی ایران می گذرد نام و یاد مصدق هیچ گاه از خاطر مردم ایران غایب نبوده است . این دو با گذشت سال ها اوج هر چه بیشتر گرفته و تمایل به بازگشت به آن گفتار و كردار سیاسی كه او درخشان ترین نماینده اش در تاریخ ماست وی را به بزرگ ترین و آشناترین نماد آزادی خواهی بدل ساخته است . پی گرفتن راه و روش او یعنی زنده كردن میراثش . این كار از تجدید خاطره و پژوهش تاریخی هر دو جداست . اولی یادآوری عاطفی گذشته است و دومی تحلیل عقلانی آن . زنده كردن میراث مصدق از این هر دو فرا می رود، از یكی نیرو می گیرد و به یاری دیگری ارتباط (...)

 • اسامی بازداشت شدگان در مرداد ماه

  شنبه، 30 مرداد ماه 1389 برابر با 2010 Saturday 21 August
  خبرگزاری هرانا - در طی مردادماه بیش از 65تن از فعالین سیاسی، مدنی و قومی و مذهبی بازداشت شدند که اسامی 40 تن از ایشان توسط واحد آمار و نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران منتشر می شود.
  اسامی این افراد به شرح زیر می باشد:
  1. ايرج ملك شاهي ، درويش در تاریخ 25 مرداد 89 در الشتر بازداشت شد 2. احسان ميرزاپور ، درويش در تاریخ 25 مرداد 89 در الشتر بازداشت شد 3. هیوا خضری اقدم ، شهروند مسیحی در تاریخ مرداد 89 در محل نامشخص بازداشت شد 4. صدیق خصری اقدم ، شهروند مسیحی در تاریخ مرداد 89 در محل (...)

 • Iran’s barbaric side

  The execution of Sakineh Mohammadi Ashtiani is on hold. But until Iran ends the practice of stoning and insists on equal justice for women, it will not be rid of international censure.
  August 21, 2010
  Advertisement Sakineh Mohammadi Ashtiani may not have long to live. International outrage over Iran’s plan to stone to death the 43-year-old mother of two appears to have dissuaded it from going forward with that particular barbarity. But Ashtiani is not free. Her case is now under (...)

 • درخواست از نهادهای بين‌المللی برای آزادی اسانلو

  پروانه اسانلو، همسر منصور اسانلو، فعال کارگری که هم‌اکنون در زندان رجايی‌شهر کرج دوران محکوميت خود را طی می‌کند؛ از بابت افزايش يک سال زندان به دوران محکوميت همسرش ابراز شگفتی کرد.
  بنا به گزارش تارنمای کمپين بين‌المللی حقوق بشر در ايران، خانم اسانلو گفته است که بر اساس قولی که مسئولان کشور، از جمله وزير کار و رييس قوه قضائيه به نهادهای بين‌المللی مبنی بر آزادی منصور اسانلو داده بودند او و اعضای خانواده منتظر آزادی وی بوده‌اند؛ اما حکم جديد آن‌ها را متعجب کرده‌است.
  سازمان بين‌المللی کار دو ماه پيش در گزارش سالانه خود نوشت دولت ايران در روز ۲۲ ماه مه سال (...)

 • احضار حمیدرضا خادم به شعبه پانزدهم دادگاه انقلاب

  31 مرداد 1389
  حمیدرضا خادم عضو جبهه ملی ایران و از بازداشت شدگان رویدادهای پس از انتخابات ، باید در روز شانزدهم شهریورماه در شعبه پانزدهم دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی جهت رسیدگی به اتهامهای وارده حاضر باشد .

 • یک زندانی نزدیگ به 92 روز تحت شکنجه های غیر انسانی بازجویان قرار داشت

  30 مرداد 1389
  بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" زندانی سیاسی رضا شریفی بوکانی نزدیگ به 92 روز تحت شکنجه های جسمی،جنسی و روحی قرار داشت که او را وادار به مصاحبه تلویزیونی نمایند. زندانی سیاسی رضا شریفی بوکانی 29 ساله و لیسانس زبان فرانسه می باشد که در تاریخ 20 اردیبهشت ماه با یورش مامورین اطلاعات سپاه پاسداران در تهران دستگیر و به سلولهای انفرادی بند 2- الف سپاه منتقل شد او به مدت 22 روز در سلولهای انفرادی تحت شکنجه های جسمی و روحی قرار داشت.یکی از شکنجه هایی که بازجویان سپاه پاسداران علیه او بکار می بردند قرار دادن آقای شریفی به (...)

 • رسیدگی به جنایات رژیم؛ اطلاعیه کارزار تدارک دادگاه بین المللی

  فراخوان مالی کارزار تدارک دادگاه بین المللی برای محاکمه رژیم جمهوری اسلامی به جرم جنایت علیه بشریت
  زنان و مردان آزادی خواه!
  برای نخستین بار در تاریخ ایران، کارزاری جهانی برای رسیدگی مردمی به کشتار زندانیان سیاسی در زندان های رژیم جمهوری اسلامی شکل گرفته است. هدف این کارزار، تشکیل دادگاهی است برای رسیدگی به اعدام های دسته جمعی و گسترده سال های اولیه دهه ۶٠ و قتل عام زندانیان سیاسی در تابستان ۶٧. ما، جمعی از خانواده های جان باختگان و جان بدر بردگان از کشتارهای دهه ۶٠، فعالان حوزه های سیاسی و اجتماعی و فرهنگی این تلاش را آغاز کرده ایم. این کارزار تاریخی، (...)

 • مصدق: برای من مسلمان و بهایی فرقی ندارد!همه از یک ملت و ایرانی هستند

  «دکتر مصدق بعد از تمام شدن صحبت من به گونه تمسخر آمیزی، قاه قاه و با صدای بلند خندید. گفت: "آقای فلسفی از نظر من مسلمان و بهایی فرقی ندارند؛ همه از یک ملت و ایرانی هستند"! این پاسخ برای من بسیار شگفت آور بود.»
  شبکه ایران-گروه تاریخ: وقتی امام بزرگوار درباره مصدق فرمودند: «او هم مسلم نبود»(صحیفه امام، جلد 14، صفحات 456 و 457)، عده ای از افراد (عموماً روشنفکران و روشنفکر زدگان) این حرف را درست نشمردند و به انحای مختلف سعی در رد آن نمودند. اما با رجوع به اسناد معلوم می شد سخن امام صحیح بوده است. به عنوان نمونه، خطیب شهیر، حجت الاسلام فلسفی خاطراتی در این باره (...)

 • وضعیت جسمی سحرخیز نگران کننده است

  سایت ندای سبز آزادی: مهدی سحرخیز شرایط جسمی پدرش عیسی سحر خیز را بسیار نگران کننده اعلام کرد.
  به گزارش تحول سبز، فرزند عیسی سحرخیز با تاکید بر شرایط جسمی خطیر و فشار خون بسیار بالای پدرش در زندان رجایی شهر، نگرانی عمیق خود از سلامتی وی ابراز کـرد.
  سحرخیز پس از اعلام دادستانی مبنی بر معرفی خود، در دوزادهم تیرماه دستگیر شد و به زندان اوین انتقال یافت. پس از مدتی او را به زندان رجایی شهر کرج، تبعید کردند. سلامت وی مدتی است که به دلیل شرایط جسمی نامناسب و بیماری در خطر است.
  گفتنیست پیش از این سحر خیز در سوم مرداد ۱۳۸۹ از زندان رجایی‌شهر نامه‌ای سرگشاده خطاب (...)

 • مجید توکلی در بند قرنطینه زندان گوهردشت

  کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی: مجید توکلی فعال دانشجویی و یکی از ۱۷ زندانی سیاسی که به دلیل اعتراض به شرایط زندان دست به اعتصاب غذا زده بود، به بند قرنطینه زندان رجایی شهر منتقل شده است. مجید توکلی پس از تبعید به زندان گوهر دشت کرج ( رجائی شهر) به طور موقت به قرنطینه منتقل شده است که محل نگهداری زندانیان آلوده به بیماری های مختلف است.
  به گزارش کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی، مقامات قوه قضائیه پس از تبعید مجید توکلی به زندان گوهردشت، او را برای تحت فشار قرار دادن به بند قرنطینه منتقل کرده اند که به دلیل وضعیت ناگوار جسمی اش او را با تهدید (...)

 • تبعید رهبران جامعه بهایی به زندان گوهردشت

  28 مرداد 1389
  کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی: هفت تن از رهبران جامعه بهایی که از دو سال پیش در زندان اوین به سر می برند پس از دریافت محکومیت های سنگین ۲۰ ساله به زندان گوهر دشت کرج تبعید شدند.
  به گزارش کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی از زندان رجائی شهر کرج، فریبا کمال آبادی و مهوش ثابت به بند نسوان و جمال الدین خانجانی، عفیف نعیمی، سعید رضایی، بهروز توکلی و وحید تیزفهم به بند ۶ زندان گوهردشت کرج تبعید شده اند.
  تبعید این ۷ زندانی عقیدتی به زندان رجائی شهر اقدامی غیر انسانی و غیرقانونی است. بر اساس آئین نامه سازمان زندان ها ، زندان گوهر دشت (...)

 • دیدار مهدی کروبی با خانواده حشمت الله طبرزدی

  26 مرداد 1389
  سحام نیوز: مهدی کروبی روز گذشته به دیدار خانواده حشمت الله طبرزدی روزنامه نگار و از اعضای دفتر تحکیم وحدت رفت. در این دیدار همسر آقای طبرزدی با ابرازناراحتی از شرایط بد زندان رجائی شهر گفت: متاسفانه جدا از وضعیت بد این زندان و شرایط جسمی آقای طبرزدی، دوری این زندان از تهران شرایط را برای من و فرزندانم جهت ملاقات با ایشان بسیار سخت نموده است. همسر آقای طبرزدی در ادامه از نحوه برخورد ماموران امنیتی هنگام بازداشت ایشان گفت و افزود: متاسفانه ماموران امنیتی هیچ حرمتی برای برادر ۲شهید و خانواده اش قائل نشدند و ایشان را با شرایط بدی بازداشت نمودند و (...)

 • همایش تهران و تلاش برای بازسازی لابی "ضد جنگ"/ حسن داعی

  " 27 مرداد 1389 نوشته: حسن داعی http://www.iranianlobby.com/
  سرانجام پس از ماهها تلاش و صرف دهها میلیون دلار از سرمایه های کشور، شوی تبلیغاتی "همایش ایرانیان خارج از کشور" در تهران برگزار شد. در این نمایش شرم آور، عده ای از هواداران خارجه نشین حکومت گردهم آمدند تا ضمن مجیزگوئی از احمدی نژاد و توهین به شعور و احساسات مردم ایران، منافع مادی یا سیاسی خویش را پیگیری کنند. هدف اصلی رژیم ایران از برگزاری این همایش کسب اعتبار، نمایش قدرت و پاشیدن خاک در چشم مردم بود و از همین رو، با عکس العمل منفی گسترده ای از جانب هموطنان روبرو شد که با چاپ مقالات (...)

 • بازگشت پیروزمندانه 11 نفر از زندانیان سیاسی از سلولهای انفرادی به بند 350

  27 مرداد 1389 بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" روز گذشته تمامی زندانیان سیاسی اعتصاب کننده که در سلولهای انفرادی بند 240 بسر می بردند بجزء 3 نفر به بند عمومی 350 زندان اوین بازگشتند. بعد از ظهر روز دوشنبه25 مرداد ماه زندانیان سیاسی اعتصاب کننده که در سلولهای انفرادی بند 240 بسر می بردند بجز آقایان کیوان صمیمی،احمد عموئی و عبدالله مومنی به بند 350 بازگردانده شدند. زندانیان اعتصاب کننده دچار کاهش وزن شده بودند ولی از روحیه بسیار عالی برخوردار بودند. هنگامی که زندانیان سیاسی به بند 350 بازگردانده شدند مورد استقبال گرم سایر (...)

 • جنبش سبز در برابر یک آزمون تاریخی / دکتر مهرداد مشایخی

  مدتی است که رسانه‌های غربی، به نقل از سیاستمداران آمریکایی، اسراییلی و شمار فزاینده‌ای از سازمان‌ها و لابی‌های مرتبط با مجتمع نظامی ـ صنعتی (Military - Industrial Complex) در ایالات متحده آمریکا، بر طبل جنگ با ایران تحت تسلط جمهوری اسلامی می‌کوبند. این اولین باری نیست که ما در سه دهه اخیر خود را درگیر چنین جوی حس می‌کنیم و احتمالا آخرین بار آن نیز نخواهد بود. بنا بر تجربه‌ای که از گذشته از این‌گونه تبلیغات در دست است، هدف همان آماده‌سازی افکار عمومی در غرب (در صورت لزوم به جنگ)، و در عین حال، فشار گذاری بر جمهوری اسلامی برای «تغییر رفتار» است. هیچکس به (...)

 • Stones Aimed at Us: An Overview of the Discourse and Strategies of the Stop Stoning Forever Campaign

  http://iranhrdc.org/httpdocs/English/pdfs/Announcments/ShadiFull%20Case.pdf

 • به پاس گام های بهاره هدایت در راه برابری و عدالت

  یکشنبه، 24 امرداد 1389 جلوه جواهری-
  به یاد دارم سال 84 بود که با بهاره هدایت به عنوان اولین دبیر کمیسیون زنان تحکیم وحدت، آشنا شدم. کمیسیون زنان تحکیم وحدت، نهادی بود که درون انجمن های اسلامی شکل گرفته بود و سعی داشت تا به طور ویژه به مسائل دختران دانشجو بپردازد، به همین دلیل برای فعالان زنان که سال ها سعی داشتند تا از طریق دانشگاه و با نیروی دانشجویان پیام های خود را به جامعه منتقل کنند، نهادی بسیار ارزشمند بود.
  به یاد دارم تلاش های بهاره را در آن مقطع زمانی، که چگونه با بسیاری از فعالان جنبش زنان تماس می گرفت و خود را به آنان معرفی می کرد و از نهاد (...)

 • ادامه ممنوع الملاقت 16 زندانی سیاسی و شدت یافت فشارها علیه سایر زندانی سیاسی بند 350

  26 مرداد 1389 بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" 16زندانیان سیاسی که در سلولهای انفرادی بسر می برند برای سومین هفته متوالی از داشتن ملاقات با خانواده هایشان محروم شدند. روز دوشنبه 25 مردادماه 16 زندانیان سیاسی که در سلولهای انفرادی بند 240 بسر می برند برای سومین هفته متوالی از داشتن ملاقات با خانواده هایشان محروم شدند.16 زندانی سیاسی که سه هفته پیش به سلولهای انفرادی منتقل شدند و از لحظه انتقال اقدام به اعتصاب غذا نمودند.از آن زمان تاکنون هیچ ارتباطی با خانواده های خود نداشتند و وضعیت و شرایط آنها در ابهام کامل قرار دارد. (...)

0 | ... | 4960 | 4980 | 5000 | 5020 | 5040 | 5060 | 5080 | 5100 | 5120 | ... | 5200

کپی رایت © 2019 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت | پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0