صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

آخرين مقاله‌ها

 • ما آینده را میسازیم / مجید توکلی

  خبرگزاری هرانا – مجید توکلی، فعال دانشجویی دربند در اولین سالگرد انتخابات بحث بر انگیز ایران، نامه ای را در وصف یکسال مبارزه دانشجویان و روزنامه نگاران و فعالین مدنی و مردم ایران نگاشته است:
  خردادی دیگر رسید، خردادی در سالهای سیاه استبداد و خردادی در پی همه سالهای برای آزادی بیش از صد سال ماه امید بود و ماه مردم شد.
  سالی گذشت پر از تلخی و سالی گذشت سر شار از امید
  سالی تلخ از آن روز که شادی حضور مردم در جشن دموکراسی انتخاب رییس جمهور و رهبری سرزمینمان در توطئه ننگین و مهندسی آرا و صندوق های آواره ستاد انتخابات داستانی را سرآغاز شد، سالی تلخ در سوگ مرگ (...)

 • مهندس طبرزدی : "رمز پیروزی همبستگی است " , ابوالفضل طبرزدی

  به دیدار مهندس طبرزدی رفتم. ذوق دیدار ایشان بعد از چند ماه اجازه نمی داد لحظه ای پلک بزنم. وارد زندان کچویی شدم. موقعی که داشتم وسایلم را تحویل می دادم ناگهان چشمم به مردی کهنسال خورد که او هم مثل ما می خواست به ملاقات برود. چهره اش خیلی برایم آشنا بود. به ورقهء ملاقاتش نگاه کردم. بله، ایشان پدر "مهدی محمودیان" بود. شروع کردم به احوالپرسی. اما مشخص بود که ایشان غمی دارد؛ غم این پدر چیزی نبود جز غم اسارت فرزندش.
  (فعلا در زندان کچویی آقایان رفیعی، محمودیان و طبرزدی هستند.)
  شروع کردم به دلداری دادن به وی. گفتمش پدر جان باید به پسرت افتخار کنی. (آقای محمودیان (...)

 • عیادت اعضای جبهه ملی ایران ازدکتر محمد ملکی

  16 خرداد 1389
  عصر روز شنبه 15 خرداد اعضای ارشد جبهه ملی ایران با حضور در منزل دکتر محمد ملکی که هفته گذشته به دلیل فشارهای وارده در دوران زندان مورد عمل جراحی قلب قرار گرفت ،از وی عیادت کردند.
  در این دیدار که دکتر داود باوند سخنگو، مهندس کوروش زعیم وعیسی خان حاتمی اعضای شورای مرکزی، پیمان عارف عضو سازمان دانش آموختگان و دکتر علی رشیدی عضو هیئت رهبری جبهه ملی حضور داشتند ،دکتر ملکی ضمن قدردانی از حضور اعضای جبهه ملی در منزلش اذعان داشت: به دلیل پیشرفت تکنولوژی ارتباطات امروز میبینیم که دیگر اطلاعات جوانان ما دیگر حتی نه به روز که به ساعت است. در زندان من (...)

 • اعلامیه حزب ملت ایران ، بازداشت ها همچنان ادامه دارد

  پاینده ایران
  ای آفریدگار پاک
  تو را پرستش می کنم و از تو یارس می جویم
  بازداشت ها همچنان ادامه دارد
  آگاهی یافتیم که آقای حمیدرضا مسیبیان، از هواداران حزب ملت ایران، و برادرش اشکان مسیبیان فعال حقوق بشری، توسط نیروهای امنیتی دستگیر و به نقطه نامعلومی برده شده اند.
  حمیدرضا مسیبیان یک فعال حقوق بشر و یک پژوهشگر است که تمام وقت خود را صرف پژوهش در تاریخ معاصر ایران نموده و دغدغه ای جز استقلال و یکپارچگی ایران ندارد. جای تاسف است که اینگونه جوانهای ارزشمند به اتهامات واهی بازداشت و زندانی شوند.
  حزب ملت (...)

 • دیدار اعضای جبهه ملی ایران با جعفر پناهی

  در پی آزادی جعفر پناهی، کارگردان برجسته سینمای ایران و از فعالین مدنی حامی جنبش سبز از زندان ، روز گذشته مهندس کوروش زعیم عضو شورای مرکزی جبهه ملی ایران ، پیمان عارف عضو سازمان دانش آموختگان جبهه ملی که خود به تازگی از زندان آزاد شده است ،به همراه مهندس سمیرا جمشیدی عضو سازمان زنان جبهه ملی به نمایندگی از سوی این تشکل سیاسی با سابقه در منزل جعفر پناهی حضور یافته و مراتب خرسندی جبهه ملی ایران از آزادی این کارگردان برجسته را بیان داشتند.
  در این دیدار صمیمی عارف و پناهی به ذکر و تبادل خاطرات دوران زندان پرداخته ،خشنودی خود را از اینکه در خارج از زندان (...)

 • پیام دکتر هرمیداس باوند به همایش جبهه ملی ایران - اروپا

  درود بی پایان بر پویندگان راه آزادی، مردم سالاری، حقوق بشر و حکومت قانون، بر راد زنان و مردانی که در طی شصت و یک سال، مبارزات پیگیری را برای حفظ تمامیت ارضی ایران، استقلال، آزادی و حقوق اساسی، رفاه عمومی، اعتلای فرهنگی و علمی و احراز جایگه مطلوب برای ایران در صحنه بین المللی در پیش گرفته و در این روند بس نامرادیها، نامردیها، زندان، تبعید و دوری از وطن را به جان خریده اند. اینک که در آستانه هفتمین دهه جبهه ملی هستیم، بر ماست که از این فرصت استفاده نموده در مقام بازنگری و بازتعریف از حوادث و رویدادهای اخیر برآمده در راه تحقق آزادی، مردم سالاری، حقوق بشر و (...)

 • پیام(سخنرانی) آقای مهندس کورش زعیم به مراسم بزرگداشت شصت سال جبهه ملی ایران 8 خرداد 1389 (29 مه 2010)

  به نام خداوند جان و خرد
  با درود بی پایان به هموندان گرامی جبهه ملی ایران در اروپا، هم اندیشان و پیروان خرد مصدق. امسال هفتمین دهه بنیانگذاری جبهه ملی ایران را آغاز کرده ایم. شش دهه پر نشیب و فراز و تجربه مبارزه با دو نوع دیکتاتوری، ما را آبدیده کرده است. هر چند در برهه های حساس و سرنوشت ساز دهه های گذشته، هنگامی که شرایط داخلی و بین المللی فرصت نجات میهن را برای ما فراهم آورده بود، نتوانستیم همبستگی ضروری را ایجاد کنیم و نیز نخواستیم از آرمانهای ایده آل خود عدول کنیم تا خواست مردم را که حاکمیت مردم سالار جبهه ملی ایران بود اجابت کرده باشیم، ولی هرگز شیفته (...)

 • کمپین آزادی محمد اولیایی فرد

  کمپین اینترنتی آزادی محمد اولیایی فرد، وکیل پایه یک دادگستری و فعال حقوق بشر راه اندازی شد. اولیایی فرد شنبه یازده اردیبهشت سال جاری در پی مراجعه به شعبه 26 دادگاه انقلاب در تهران بازداشت شد. این کمپین می گوید علیرغم گذشت بیش از بیست روز از بازداشت ِ دوباره ی این حقوقدان، مقامات قضایی از توضیح درباره بازداشت او خودداری می کنند. گفته می شود که این وکیلِ تعدادی از زندانیان سیاسی، برای پیگیری شکایت خود به دادگاه انقلاب مراجعه کرده بود که همانجا به دفتر اجرای احکام معرفی شد و بازداشت گردید.
  محمد اولیایی فرد وکیل بهنود شجاعی، نوجوانی بود که در نوزده مهر 1388 در (...)

 • داوود هرمیداس باوند، سخنگوی جبهه ملی ایران :ایران باید مستقیما با طرف‌های درگیر در پرونده هسته‌ای مذاکره کند

  فرارو- یک کارشناس مسایل بین الملل می‌گوید ایران باج‌ سنگینی به روسیه و چین پرداخت می‌کند و سیاست بهره برداری از قدرت‌های جدید جواب نداده است و ایران بجای مذاکره با این کشور باید مستقیما با طرف‌های درگیر در پرونده هسته‌ای مذاکره کند.
  داوود هرمیداس باوند در گفت‌وگو با خبرنگار فرارو درباره آرایش نیروهای سیاسی در پرونده هسته‌ایران گفت: «مهمترین و تاثیرگذارترین کشورها در پرونده هسته‌ای پنج عضو دائم شورای امنیت هستند و چنان که پیداست موضع مشترکی در قبال این موضوع دارند. در این بین این تنها چین است که دو قدم به جلو و یک قدم به عقب برمی‌دارد. گاهی از ادامه مذاکرات (...)

 • محمد ملکی در اثر حمله قلبی در بیمارستان بستری گردید

  ادوار نیوز: دکتر محمد ملکی روز جمعه گذشته دچار حمله قلبی شد و بلافاصله در بیمارستان بستری گردید. این حمله در اثر عوارض بیماری نوسان ضربان قلب است که در اثر سختی ها و فشارهای وارده بر ایشان در سال گذشته تشدید شده است. ایشان هم اکنون تحت مراقبت ویژه هستند و قرار است تا در روزهای آینده تحت عمل جراحی قلب قرار گیرند. دکتر محمد ملکی با وجود کهولت سن و بیماریهای متعدد، سال گذشته مدت 6 ماه را در زندان اوین و در شرایط بسیار نامساعدی در بازداشت بودند و در آن مدت نیز چندین بار دچار حمله قلبی شده و در بیمارستان بستری گردیدند. ایشان همچنین از بیماری سرطان پروستات نیز رنج (...)

 • انتقال منصور اسانلو به بند متادون زندان رجایی شهر کرج/ کبری زاغه دوست پس از 11 ماه تفهیم اتهام شد

  خبرگزاری هرانا -منصور اسانلو، فعال سرشناس کارگری و رئيس سنديکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران، به بند معتادان به مواد مخدر و بیماران عفونی موسوم به "بند متادون" زندان رجایی شهر کرج، منتقل شد.
  بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، سید محمد روح الله هاشمی - فرزند مجتبی هاشمی - که به اتهام قتل برادر و همسر برادرش در زندان رجایی شهر محبوس است، به تحریک کرمانی رییس و معاونش فرجی، از مسئولان حفاظت زندان بر علیه منصور اسانلو اعلام شکایت کرده تا اسانلو بر اساس این شکایت به بند متادون(بند 5 عمومی) منتقل شود.
  گفته می شود این شکایت مقابل دوربین از هاشمی گرفته شده است. (...)

 • نتیجه خودکامگی و خفقان رواج فساد و فقر و سقوط اقتصاد ملی بوده است/بیانیه اقتصادی جبهه ملی ایران در تهران

  از زمان روی کار آمدن دولت کنونی (سال 1384) کلیه متغیرهای سیاسی – اقتصادی و اجتماعی در ایران سیر منفی پیدا کرده است. حاصل این سیر نزولی، تشدید فشار یا هم افزایی اثرات منفی آن بر سایر متغیرهای مهم و حیاتی زندگی ملت ایران بوده که بازتاب جهانی داشته است. سقوط اقتصاد ایران در مقیاس جهانی، به معنای سقوط امکانات و توان کشور در رویارویی با عوامل منفی داخلی و منطقه ای و در برابر قدرت های زورگوی جهانی است.
  با توجه به رویدادهای از دو انتخابات گذشته، که دستکم در150 کشور و یکصد سازمان سیاسی، اقتصادی و اجتماعی جهانی ثبت شده و حاصل آن قطعنامه های متعدد در محکومیت حکومت (...)

 • برای او که یک ملت بود؛ یادنامه ای برای فرزاد و علی و فرهاد , مجید توکلی

  خبرگزاری هرانا - مجید توکلی، فعال دانشجویی دربند با نگاشتن نامه ای از زندان اوین، یاد و خاطره زندانیان عقیدتی اعدام شده، فرزاد کمانگر، علی حیدریان و فرهاد وکیلی را گرامی داشته است، متن این نامه به نقل از خبرگزاری هرانا عیناْ در پی می آید.
  اعلام کرده بودند که علی اعزام به ۲۰۹ است. تلفن های سالن آن ها قطع بود. رفتم از سالن خودم تماس بگیرم ولی تلفن های آنجا هم قطع بود. بالا که برگشتم فرزاد گفت که اعلام کرده اند او هم اعزام به ۲۰۹ است (و دروغ بود و به ۲۴۰ منتقل شدند(.
  این اعزام عصر شنبه همه ی ما را نگران کرده بود؛ معمولا اعزام برای اعدام های سیاسی عصر شنبه (...)

 • تاکید رژیم بر غنی سازی اورانیوم در نامه به آژانس

  ایرنا: نامه جمهوري اسلامي درباره تبادل سوخت هسته اي روز دوشنبه براساس بيانيه تهران، به يوکياآمانو مديرکل آژانس بين المللي انرژي اتمي تحويل داده شد.
  متن کامل نامه به اين شرح است:
  "عاليجناب آقاي آمانو
  مديرکل آژانس بين‌المللي انرژي اتمي
  جمهوري اسلامي ايران به عنوان عضو فعال آژانس بين‌المللي انرژي اتمي، در راستاي عمل به تعهدات خود نسبت به آن و نيز معاهده NPT، همواره هکاري‌هاي گسترده‌اي را به نحو احسن در تعامل با آژانس از خود نشان داده است. اين همکاري‌ها و تعامل گسترده با آژانس، نشان از اهميت بخشيدن به اين نهاد بين‌المللي و توجه به اهميت معاهده مزبور مي‌باشد. (...)

 • بهاره هدایت به نه سال و نیم ومیلاد اسدی به هفت سال حبس محکوم شدند

  ادوارنیوز: بهاره هدایت و میلاد اسدی دو تن از اعضای شورای مرکزی اتحادیه انجمن های اسلامی دانشگاه های سراسر کشور (دفتر تحکیم وحدت) از سوی شعبه 28 دادگاه انقلاب به ترتیب به نه سال و نیم حبس تعزیری و هفت سال حس تعزیری محکوم شدند.
  به گزارش ادوارنیوز، خانم هدایت به اتهام "اجتماع و تبانی علیه نظام" به 5 سال حبس، به دلیل توهین به رهبری به دو سال حبس و به دلیل توهین به رئیس‌جمهوری و تبلیغ علیه نظام به شش ماه حبس محکوم شده است. هم‌چنین حکم دو سال حبس تعلیقی بهاره هدایت به اتهام اقدام علیه امنیت از طریق برگزاری تجمع ۲۲ خرداد سال ۸۵ نیز به اجرا درآمده و به این حکم (...)

 • بیانیه جبهه ملی ایران بمناسبت اعدام های اخیر در ایران : حکومت بر پایه خشونت و بی قانونی دوام ندارد

  بنام خداوند جان و خرد
  پنج جوان برومند ایرانی دیگر فدای خشونت و بی قانونی شدند. در امروز ایران، شاهد اعدام هایی هستیم که نه از سر تامین امنیت برای مردم و کشور بلکه برای ایجاد خفقان و ترس در دل مردم صورت می گیرد. این در حالی است که میدانیم خشونت بازدارنده خشونت متقابل نخواهد بود که آن را تشدید خواهد کرد.
  در شرایطی که در برخی مناطق جهان روند همگرایی وحدت آفرین میان کشورهای متخاصم دیرینه در جریان است، و کشورها اختلافات تاریخی، نژادی و دینی را پشت سر گذاشته راه همبستگی و یکپارچگی را برای آینده ای پربارتر و زیستی سرافرازتر در پیش گرفته اند، در نقاطی دیگر، (...)

 • دیدار و دلجویی دوباره مهدی کروبی از خانواده کیوان صمیمی

  کلمه: مهدی کروبی با حضور در خانه این نویسنده دربند با خانواده وی دیدار داشت و در جریان آخرین وضعیت صمیمی نیز قرار گرفت.
  کیوان صمیمی دو ماه پیش برای مرخصی ۱۰ روزه از زندان آزاد شد و تحت فشار برای انجام مصاحبه و اعتراف های دروغین بود که به دلیل تن ندادن به این ماجرا به زندان برگردانده شد. مهندس «کیوان صمیمی بهبهانی» از فعالین سیاسی-اجتماعی-مطبوعاتی و حقوق بشری در ایران است. وی از جمله اولین بازداشت شده های پس از انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری بود. صمیمی فعالیت سیاسی را از دوره دانشجویی و در پیش از انقلاب آغاز کرد. او که در اولین دوره مهندسی صنایع دانشگاه (...)

 • متن توافق نامه ۱۰ ماده ای ایران، ترکیه و برزیل بر سر مبادله اورانیوم

  صبح امروز رسانه های خبری گزارشی مخابره کردند مبنی بر اینکه در جریان مذاکرات سه جانبه ایران، برزیل و ترکیه در تهران که در حاشیه اجلاس گروه ۱۵ در تهران برگزار می شد، دولت ایران با مبادله بخش عمده اورانیوم غنی شده با سوخت رآکتور تحقیقاتی تهران موافقت کرده است.
  به گزارش رسانه های خبری ایران، نتیجه صبحانه کاری روز دوشنبه، ۲۷ اردیبهشت (17 مه)، که لولا داسیلوا و محمود احمدی نژاد، و هچنین رجب طیب اردوغان، نخست وزیر ترکیه، مذاکرات سه جانبه ای را "در خصوص مبادله سوخت هسته ای" در محل اجلاس سران در تهران آغاز کرده بودند، این شد که "ترکیه محل مبادله سوخت هسته ای ایران (...)

 • وضع خطرناک حشمت اله تبرزدی در زندان رژیم جمهوری اسلامی

  حشمت الله طبرزدی درهفتم دی ماه سال گذشته از سوی ماموران وزارت اطلاعات بازداشت و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد و از همان روز بازداشت در زیر شدیدترین فشارها و بازجویی ها به همراه ناعادلانه ترین اتهامات قرار گرفت .
  ایشان بیش از دو ماه از مدت بازداشت خود را در سلول انفرادی گذراند و پس از آن به بند۳۵۰ زندان اوین منتقل شدند و اخیرا به زندان کچویی فردیس کرج تبعید شده اند . تاکنون قاضی دادگاه حکم ایشان را صادر نکرده و با توجه به معلوم نبودن حکم این تغییر محل نگهداری مشکوک به نظر می رسد (...)

 • Open Letter to the President of Brazil , Mr. Luiz Inacio Lula da Silva

  President of Brazil Federation
  Your Excellency the President,
  The world community well remembers your victory in the democratic elections of Brazil. This event, not only was joyous for the people of Brazil whose want is progress of democracy and human rights, but it was also welcomed by other nations longing for freedom from dictatorships as a good omen and a big step toward a world free of injustice. Your effort toward peace and social justice in the world has increased your popularity. (...)

0 | ... | 5120 | 5140 | 5160 | 5180 | 5200 | 5220 | 5240 | 5260 | 5280 | ... | 5300

کپی رایت © 2019 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت | پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0