صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

آخرين مقاله‌ها

 • بازداشت یکی دیگر از اعضای حزب پان ایرانیست در شیراز

  يكشنبه 21 شهریور 1389 خبرگزاری هرانا - نیروهای امنیتی شب گذشته 21 شهریور ماه با مراجعه به منزل "سینا پارسیان" از اعضای حزب پان ایرانیست در شیراز بعد از بازداشت وی بدون داشتن حکم جلب به تفتیش خانه این فعال سیاسی پرداختند .
  همسر اقای پارسیان در گفتگو با گزارشگران خبرگزاری حقوق بشر ایران "هرانا" گفت : نیروهای امنیتی که خود را مامورین حوادث اداره گاز معرفی کردند بعد از ورود به خانه در ساعت 2:30 بامداد به تفتیش خانه پرداختند که پس از یک ساعت بازرسی تمامی خانه آقای پارسیان را به همراه کامپیوتر ، کتاب ، سی دی دست نوشته ها و دیگر لوازمات شخصی وی را به مکان (...)

 • بیت الله جمالی درگذشت

  استاد بيت الله جمالی، کهن ترین هموطن جبهه ملی ایران و از بنیانگذاران جبهه ملی ایران در تبریز، پس از شصت سال پیروی از راه مصدق بزرگ و مبارزه برای دموکراسی در ایران، امروز در سن 94 سالگی زندگی را بدرود گفت. ما فقدان این مرد میهن پرست مبارز را به خانواده ایشان، هموطنان جبهه ملی ایران در سراسر جهان و به همه هم میهنان تسلیت می گوییم.
  دفتر مردمداری جبهه ملی ایران
  تهران – 20 شهریور 1389

 • متن دفاعيات حشمت الله طبرزدی در دادگاه / کميته دانشجويی دفاع از زندانيان سياسی

  کميته دانشجويی دفاع از زندانيان سياسی: مهندس حشمت الله طبرزدی دبير جبهه دمکراتيک ايران و سخنگوی همبستگی برای دمکراسی و حقوق بشر در ايران، روز ۱۶ شهريور در دادگاه انقلاب شعبه ۲۶ حاضر شد و در آخرين جلسه دادگاه به دفاع از خود پرداخت. توهين به رهبری، اقدام عليه امنيت، اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم و تشويش اذهان عمومی به عنوان چهار اتهام اصلی مهندس طبرزدی در دادگاه مطرح شد و محمد علی دادخواه، گيتی پورفاضل و جهانگير محمودی، سه وکيل مدافع او به دفاع برخواستند.
  به گزارش کميته دانشجويی دفاع از زندانيان سياسی، قرار بود خانم نسرين ستوده به عنوان يکی از وکلای مدافع (...)

 • مشخصات جناب اقای حسین علیزاده دیپلمات پیوسته به مردم ایران

  حسین علیزاده، رایزن سوم سفارت جمهوری اسلامی در فنلاند به منظور همبستگی با جنبش اعتراضی مردم از سمت خود استعفا داده و به صف مخالفان جمهوری اسلامی و معترضان به نتایج انتخابات پیوسته است.
  گزارش دریافتی:آقای علیزاده رایزن سوم سفارت در فنلاند و مدتی نیز رییس نمایندگی و کاردار بوده است.
  وی در کشورهای بلغارستان و مصر ماموریت ثابت و دائم داشته است.
  وی دارای مدرک کارشناسی ارشد از دانشکده سیاسی وزارت خارجه میباشد.وی مجموعا 22 سال سابقه کار در وزارت
  خارجه داشته و در محافل و مجامع محلی منطقه ایی و بین المللی بنمایندگی از جمهوری اسلامی شرکت داشته است.
  وی متاهل و (...)

 • سازمان عفو بین‌الملل خواستار آزادی نسرین ستوده شد

  رادیو آلمان: ‎سازمان عفو بین‌الملل در بیانیه‌ای از دولت ایران خواست تا نسرین ستوده، وکیل دادگستری و مدافع حقوق بشر را از زندان آزاد کند. ستوده که وكالت تعدادی از فعالان حقوق زنان و زندانيان سياسى را نیز برعهده داشت از تاریخ ۱۳ شهریورماه در بازداشت به سر می‌برد. سازمان عفو بین‌الملل با ابراز نگرانی از امکان بد رفتاری با ستوده یا شکنجه او در زندان، از فعالین حقوق بشر خواسته است که برای آزادی فوری و بی قید و شرط این وکیل دادگستری فعالیت کنند. سازمان گزارشگران بدون مرز نیز ‎سه روز پیش بازداشت نسرین ستوده را محکوم کرده و خواستار آزادی او شده (...)

 • منشور حقوق بشر کورش صبح امروز وارد ایران شد

  20 شهریور 1389 این منشور که بیش از صدسال است در بخش ایران باستان موزه بریتانیا نگهداری می شود برای دومین بار است که برای نمایش عمومی و به طور موقت به ایران باز می گردد/این لوح به صورت پلمپ شده و با حفاظت ویژه به موزه ملی ایران تحویل و در خزانه آن قرار گرفت/ لوح کورش که قرار است به مدت چهارماه در ایران بماند.
  ایلنا: منشور حقوق بشر کوروش موسوم به استوانه کوروش صبح امروز جمعه وارد کشور و تحویل موزه ایران باستان شد.
  به گزارش خبرگزاری ایلنا، لوح کورش که قرار است به مدت چهارماه در ایران بماند فردا از محفظه ویژه، با حضور رئیس موزه ملی بریتانیا و (...)

 • فراخوان خانم شیرین عبادی علیه سنگسار

  رادیو فرانسه: شیرین عبادی، حقوقدان و برندۀ جایزۀ نوبل صلح، از همۀ رهبران جهان خواست که برای پایان دادن به مجازات سنگسار مبارزه کنند. وی تأکید کرد که فقط سکینه محمدی آشتیانی نیست که در خطر سنگسار قرار دارد. خانم عبادی همچنین از مسئول سیاست خارجی اروپا، خانم کاترین آشتون خواسته است که در تمامی مذاکراتی که با ایران خواهد داشت، حتی در پروندۀ اتمی، بر مسئلۀ حقوق بشر تأکید کند.
  شیرین عبادی که برای دیدار با مسئولان اروپایی در بروکسل حضور دارد، روز پنجشنبه گفت که به رغم تعلیق حکم سنگسار سکینه محمدی آشتیانی، وی چندان امیدی به خلاصی وی ندارد.
  خانم عبادی در یک (...)

 • Abdollah Momeni Writes Supreme Leader About His Detention & Torture

  Abdollah Momeni is a student activist who was detained and taken to Evin Prison within days of the June 2009 Presidential election. Last November, he was sentenced to eight years in prison; the term was reduced on appeal to 4 years and 11 months.
  Momeni is currently in Ward 350 of Evin, maintained for political prisoners. This letter to Ayatollah Khamenei was written in August and smuggled out of the prison. It has been published in Persian and in English by the International Campaign for (...)

 • Letter to His Excellency Ban Ki-moon/INF-Abroad

  His Excellency Ban Ki-moon
  Secretary-General
  United Nations
  New York, NY 10017
  9/ 10 /2010
  Dear Secretary-General,
  The Islamic Republic has created many concerns regarding its Nuclear program among the world’s nations.This crisis can have many serious consequences in the region and in the world. Iran National Front had expressed its deepest concerns regarding this crisis and any possible military action against Iran, in a letter written to President Obama last month. A copy of it is (...)

 • پیام عیسی خان حاتمی دبیر اجرائی همبستگی برای دموکراسی وحقوق بشر در ایران

  پیام عیسی خان حاتمی،روزنامه نگار،مدیر مجله لغو امتیاز شده ایران مهر،دبیر اجرائی "همبستگی برای دموکراسی وحقوق بشر در ایران" و شورای مرکزی جبهه ملی ایران
  به همایش سازمان های سیاسی ایرانیان در استکهلم سوئد
  با درود بسیار و سپاسگزاری از اینکه می توانم ازاین فرصت استفاده نمایم و پیام خود را به ایرانیانی که از سرزمین پدری خود آواره شده اند ولی در دل های خود به ایران و ایرانی می اندیشند، برسانم. جای بسی خوشحالی است، از اینکه گروهی از ایرانیان خارج از میهن با داشتن نگرش های گوناگون و پذیرش آنها گرد هم آمده و برای آینده کشورخود هم اندیشی می کنند. من این را به فال (...)

 • آزادیخواهان و مردم ایران نیاز به حمایت جهانی دارند / نامه جبهه ملی ایران به دبیرکل سازمان ملل متحد

  جناب آقای بان کی مون
  جمهوری اسلامی با به وجود آوردن بحران هسته ای مشکلات و نگرانی های فزاينده ای برای دولت ها و ملل جهان به وجود آورده است که میتواند عواقب وخیم و غير قابل پيش بينی در منطقه و جهان داشته باشد. جبهه ملی ایران در خارج از کشور در ماه گذشته با ارسال نامه ای به رئیس جمهور آمریکا مراتب نگرانی خود و ملت ايران را ازحمله نظامی به ایران ابراز داشته است که این در ضمیمه نامه به حضور آن جناب ارسال ميگردد.
  علاوه بر بحران خارجی در داخل کشور نیز شهروندان ایران زیر شدید ترین ستم و بیداد قرار دارند.کشتار های خیابانی آزادیخواهانی چون ندا آقا سلطان ٬قتل مستمر (...)

 • همبستگی ملی برای دموکراسی و حقوق بشر بدیل همبستگی ایدئولوژیک / عباس خرسندی

  مفهوم اجتماعی همبستگی ملی در فرآیند تاریخ
  همبستگی ملی یک طرح نیست بلکه یک نظم اجتماعی و بخشی از طبیعت بشر است که زیست اجتماعی را تعریف و توصیف میکند. همبستگی ملی مفهومی وجودی و اجتماعی دارد که در هر زمان و درهر سرزمینی یطور طبیعی بر قرار است به عبارت دقیقتر اصالت هرجامعه ای بر پایه نوعی همبستگی اجتماعی با ویژگیهای اقتصادی، فرهنگی و سیاسی شکل میگیرد که در قیاس با دیگر جوامع تنها از نظر کیفی و ماهیتی در زمانهای متفاوت متمایز میشود. این تفاوتها در دورانهای مختلف تاریخی از سنت تا مدرنیسم از شدت و ضعف هایی برخوردار است که با تغییرات بنیادین در حوزه اجتماعی و (...)

 • ما ایرانیان، اسرائیل و یهود ستیزی / حسن داعی

  18 شهریور 1389
  نوشته: حسن داعی http://www.iranianlobby.com/
  همزمان با مراسم ارتجاعی و ضد ایرانی "روز قدس"، سایت "جرس" که خود را ارگان خارج از کشوری رهبران جنبش سبز معرفی میکند، تلاش برای رونق بخشیدن به این نمایش ورشکسته و خمینی ساخته را دو چندان کرده است. پس از دروغگوئی 1 حیرت آور محسن کدیور در مصاحبه با تلویزیون صدای آمریکا که شعار مردم یعنی "نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران". را به "هم غزه، هم لبنان، جانم فدای ایران" تحریف نمود، خانم جمیله کدیور نیز به میدان آمده و در نوشته جدید 2 خود می نویسد: «در سال گذشته شاهد طرح شعار ها و موضعگیری هایی (...)

 • نامه تکان دهنده عبدالله مومنی به رهبر جمهوری اسلامی درباره شکنجه و اعتراف گیری اجباری

  “بسمه تعالی”
  لا یحب الله الجهر بالسوء من القول الا من ظلم و کان الله سمیعا علیما
  خدا دوست ندارد کسی عیب خلق خدا را به بلندی صدا کند مگر آنکه ستمی به او رسیده باشد وبخواهد از دست ظالم فریاد و دادخواهی کند و زشتی عمل ظالم را فاش گوید. (سوره نساء آیه ۱۴۸)
  جناب آیت الله خامنه ای
  مقام رهبری جمهوری اسلامی ایران
  در یکی از روزهای بازداشت در زندان اوین فرصتی دست داد تا سخنان شما را از تلویزیون در ضرورت ضدیت با ظلم و رعایت انصاف و عدالت بشنوم (۲/۴/۸۹) و همان روز بود که تصمیم گرفتم تا این نامه را خطاب به شما بنویسم از آن رو که شاید اخبار این بازداشتگاهها به شما (...)

 • اعتراض رئیس کمیسیون اروپا به حکم سنگسار در ایران

  رادیو آلمان: در تازه‌ترین واکنش به حکم سنگسار سکینه آشتیانی، ژوزه مانوئل باروسو این حکم را نشانه‌ای از "بربریت" و غیرقابل توجیه خوانده است. در این میان روزنامه کیهان ایراد اتهام‌های غیرمتعارف علیه معترضان را شدت بیشتری بخشیده است.
  ژوزه مانوئل باروسو، رئیس کمیسیون اروپا حکم سنگسار سکنیه محمدی را "بربریت" خواند. او گفت: «برای (توصیف) سنگسار هیچ واژه‌ای پیدا نمی‌کنم». باروسو این اظهارات را روز سه‌شنبه، ۷ سپتامبر، در سخنرانی در برابر پارلمان اروپا بیان کرد. او افزود: «ما سنگسار را محکوم می‌کنیم. هیچ قاعده‌ی اخلاقی، مذهبی و سنتی نمی‌تواند توجیه‌گر این گونه (...)

0 | ... | 5220 | 5235 | 5250 | 5265 | 5280 | 5295 | 5310 | 5325 | 5340 | ... | 5490

کپی رایت © 2020 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت | پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0