صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

آخرين مقاله‌ها

 • شرایط طاقت فرسا و غیر انسانی بهروز جاوید طهرانی در سلولهای انفرادی معروف به سگدونی

  شرایط طاقت فرسا و غیر انسانی بهروز جاوید طهرانی
  در سلولهای انفرادی معروف به سگدونی
  فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،ضرب
  وشتم و انتقال به سلولهای انفرادی زندانی سیاسی
  که در حال گذراندن حکم غیر انسانی خود می باشند
  را محکوم می کند
  جمعه ۶ فروردين ۱۳۸۹ - ۲۶ مارس ۲۰۱۰
  بنابه گزارشات رسیده به فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،زندانی سیاسی بهروز جاوید طهرانی در شرایط قرون وسطائی و غیر انسانی در سلولهای انفرادی بند1 معروف به سگدونی نگهداری می شود.
  زندانی سیاسی بهروز جاوید طهرانی 17 اسفند ماه با یورش وحشیانه حسن آخریان رئیس بند4 و پاسداربندها او را با (...)

 • تاریخ مصرف کاسپین ماکان ! حسن زارع زاده اردشیر

  تاریخ مصرف کاسپین ماکان !
  حسن زارع زاده اردشیر
  سایت جنبش سبز ایران، جرس، که می کوشد خود را پایگاه اینترنتی جنبش سبز (؟!) معرفی کند، و جایی برای درج دردنامه خانواده زندانی سیاسی حشمت الله طبرزدی و بعضی خبرهای مشابه از غیر خودی ها ندارد، به دلیل اینکه نماینده جنبش سبز است اعلام کرد که کاسپین ماکان دیگر نامزد ندا نیست و نمایندگی از طرف جنبش سبز ندارد!
  در دو مقاله به قلم مسیح علی نژاد و سید ابراهیم نبوی در سایت جرس، روشن شد که دیگر جنبش سبز نیازی به کاسپین ماکان ندارد. این البته واکنشی به دیدار ماکان با رییس جمهوری اسرائیل است که سبزها را آشفته کرده است. (...)

 • دیدار فعالان سیاسی با کیوان صمیمی

  دیدار فعالان سیاسی با کیوان صمیمی
  نمایندگان گروههای مختلف سیاسی -اجتماعی در سومین روزاز بهار به دیدار مهندس کیوان صمیمی،روزنامه نگاری که به طور موقت و تحت عنوان مرخصی نوروزی از زندان آزاد شده، رفتند.
  برخی از اعضای جبهه مشارکت،قعالان ملی -مذهبی،مادران صلح،روزنامه نگاران و دانشجویان از جمله گروههایی بودند که به دیدن صمیمی رفتند و صبر و استقامت او را در زندان ستودند.
  از طرف جبهه ملی ایران و "همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران" آقایان: دکتر داود هرمیداس باوند، کورش زعیم، دکتر ناظری(رئیس جامعه سبز مدنی ایران) عیسی خان حاتمی و مهندس اویسی(سازمان مهندسین (...)

 • سه پرسش در ا رتباط با سال «محیط زيست و ميراث طبيعی ايران» از مهندس کورش زعيم ـ ايران

  سه پرسش در ا رتباط با سال «محیط زيست و ميراث طبيعی ايران»:
  مهندس کورش زعيم ـ ايران
  پژوهشگر و فعال سیاسی
  1ـ امسال بنياد ميراث پاسارگاد، در جهت جلب کمکی ملی و جهانی به حل بحران هراس انگيزی که سرزمين مان را از نظر محیط زيست در خود گرفته، سال 1389 را «سال محیط زيست و ميراث طبيعی ایران» نام گذاشته است. شما با اين حرکت موافقيد؟
  کورش زعیم: من با این حرکت کاملا موافق و آن را ضروری می دانم، هرچند که ما سی سال برای این کار دیر هستیم. با نابودسازی گسترده ای که در این سه دهه، بویژه در چهار سال گذشته رخ داده، می پندارم که برای چنین نامگذاری سالها دیر و سالی (...)

 • گفتگوی بانو ستاره درخشش (صدای امریکا) با کورش زعیم درباره آزادیهای اخیر فعالان سیاسی و روزنامه نگاران از زندان

  موضوع: آزادیهای اخیر فعالان سیاسی و روزنامه نگاران از زندان
  درخشش: اخیرا چند نفر از خبرنگاران و روزنامه نگاران زندانی در ایران آزاد شده اند. سایت جرس در همین حال از فشار بر زندانیان آزاد شده برای مصاحبه و حمایت از مواضع رهبری خبر داد. و در اینجا آقای کورش زعیم عضو شورای مرکزی جبهه ملی روی خط تلفنی ما هستند از تهران. با سلام به جنابعالی و خوش آمدید به برنامه امشب.
  کورش زعیم: درود به شما بانو درخشش و به بینندگان گرامی.
  درخشش: آقای زعیم، به نظر می رسد که فضای مطبوعاتی هر چه بیشتر بسته و بسته تر شده و از طرف وزارت ارشاد، آنگونه که گفته میشود، بازهم محدودیت (...)

 • Proposal for Rescuing the Motherland , On behalf of the Silent Majority of the Nation

  Proposal for Rescuing the Motherland
  On behalf of the Silent Majority of the Nation
  Kourosh Zaïm
  What became clear to the people during these past thirty years is that the Islamic Republic has not had any achievements except destruction, backwardness, corruption and violence. This has happened while all other countries in the region which were behind us in every aspect and lived in poverty, violence and backwardness, achieved admirable progress in economic, political and social (...)

 • پیشنهاد به ملت ایران برای نجات میهن ، کورش زعیم

  پیشنهاد به ملت ایران
  برای نجات میهن
  کورش زعیم
  "ولی اگر مردم بپندارند که فرمانبری آنان را به سوی فاجعه هدایت خواهد کرد، آنگاه هیچ چیز – نه مجازات و نه اصرار یا حتا رشوه – آنان را همراه نخواهد نمود. زیرا هیچ مرد عاقلی را نمی توان بسوی نابودی خود کشاند." – کمبوجیه به پسرش کورش. کورش پاسخ داد: "پس بهترین راه تضمین فرمانبری، خردمندتر و آگاه تر بودن از آنانی است که بر آنان فرمان می‌رانی." کمبوجیه گفت، "درست است. اگر می‌خواهی تو را یک مدیر خوب، یک سوارکار خوب، یا پزشگ خوب، یا یک نی نواز خوب بشناسند، وقتی که هیچکدام اینها نیستی، تصور کن چقدر تردستی باید ابداع (...)

 • عفو بین الملل خواستار آزادی حشمت الله طبرزدی شد

  کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی - سازمان عفو بین الملل خواستار آزادی بی قید و شرط حشمت الله طبرزدی شد و برای او کمپین اقدام فوری راه انداخت.
  سازمان عفو بین الملل در بیانیه که روز چهارشنبه در لندن منتشر شد ضمن اعتراض به بازداشت و شکنجه حشمت الله طبرزدی، خواستار آزادی بی قید و شرط رهبر جبهه دمکرانیک ایران از زندان اوین شد.
  این سازمان حقوق بشری در بیانیه خود که برای برای آزادی فوری طبرزدی منشر کرده از همگان خواست تا با تماس با مقامات جمهوری اسلامی در سراسر دنیا نگرانی و اعتراض خود را نسبت به بازداشت و شکنجه طبرزدی ابراز (...)

 • افشای شکنجه مهندس حشمت الله طبرزدی در بیانیه خانواده وی

  به نام دوست که ناظر، همه اوست
  همچنان که به سال جدید خورشیدی نزدیک می شویم خیل عظیم دانشجویان، روزنامه نگاران و فعالان سیاسی، لحظات خود را در زندان های مخوف جمهوری اسلامی سپری می کنند. در این میان مهندس حشمت اله طبرزدی دبیر کل جبهه ی دموکراتیک ایران، از این قاعده مستثنی نبوده است و با وجود پشت سر گذاشتن حکم هفت ساله ی خود که در خرداد ماه سال 1387 به پایان رسید، با شکنجه ها و بازجویی های ماموران رژیم جمهوری اسلامی دست و پنجه نرم می کند.
  مهندس طبرزدی صبح روز 7ام دی ماه سال جاری، فردای عاشورا، در منزل توسط وزارت مخوف اطلاعات بازداشت و به بند 240 اوین منتقل (...)

 • ‫مروری بر جنبش آزادی خواهی مردم ایران درسال ۸۸ - جبهه دمكراتيك ايران

  سال 88 به روزهای پایانی خود نزدیک می شود. درحالیکه این سال سرفصل جدیدی را درتاریخ جنبش آزادی خواهی ملت ایران رقم زد. سالی که ازآغاز بوي مصاف سه جبهه گونه گون سیاسی را به همراه داشت. یکی از آنها آمال هیات حاکمه بود که با پشت سرنهادن یک دوره ی پرتنش چهارساله درعرصه داخلی و خارجی درتدارک انتخاباتی بود تا به مدد نتایج مهندسی شده آن با خاطری آسوده منویات اقلیت حاکم را به نام 70میلیون ایرانی به پیش برد.
  آن سوی تر جناح اصلاح طلب حکومت دینی می دانست اگر قادربه حضورمجدد درساخت قدرت نشود می بایست برای مدت های مدید با عرصه قدرت وداع کند. ازهمین روی پس از یک دهه سپری (...)

 • آيا جمهوری اسلامی در پی بمب اتمی است؟ / پاسخ کورش زعيم

  يادی از پيش و پس انقلاب، نگاهی از برون و درون جمهوری اسلامی -
  در پی پاسخ به پرسش " آيا جمهوری اسلامی در پی بمب اتمی است؟" نگارنده اين سطور با شرح ديدگاه خود در بخش نخست اين نوشته بدين نتيجه رسيد که آری جمهوری اسلامی و به ويژه جناح سرسخت آن که امروز محمود احمدی نژاد نماد آن است، دست کم در پی دستيابی به توانش و قوه توليد بمب اتمی است. نگارنده برای برنشاندن اين ادعا چهار دليل آورده بود. بدين ترتيب: پنهان کاری، توسعه صنايع نظامی ويژه سلاح اتمی، ناهمخوانی با منافع اقتصادی و ملی و سرانجام نپذيرفتن پيشنهادهای سازنده جامعه جهانی.
  در پی اين، نگارنده در بخش دوم اين (...)

 • پرستو فروهر: قوانین تحمیلی بر زنان با جنبش اخیر به عقب رانده شود

  مراسم بزرگداشت روز زن امشب در مرکز تجمعات کارگاه در هانوفر(آلمان) با سخنرانی پرستو فروهر انجام شد. پرستو فروهر پس از سخنرانی درباره وضعیت زنان ایران، مصاحبه کوتاهی با "ندای آزادی" انجام داده است که بدین شرح است:
  چرا بیشتر مبارزات مدنی در ایران توسط زنان انجام می گیرد؟
  اینکه در ایران حقوق زنان در عرصه های مختلف اجتماعی، شخصی و سیاسی بطور دائم مورد تجاوز حکومتی است یا سیستم فکری عقیدتی حکومتی که برای آنان ارزشی نیم مردان قائل است ، شاید بیشترین دلیلی باشد که زن ها را به واکنش واداشته است. زنان جوانی که با حضور در عرصه های اجتماعی به تحصیل پرداخته اند و سعی (...)

 • Enmity with God, latest charge of former Tehran University president

  Mohmmad Maleki, former president of Tehran University, has been accused of "enmity with God" (Moharebeh) according to his lawyer, Mohammad Sharif. Reportedly, he is accused of "insulting Imam Khomeini and Supreme Leader Ayatollah Khamenei as well as propaganda against the regime."
  Mohammad Maleki was released on bail Monday night after 191 days in prison. Prior to this, he was also arrested in1982 and imprisoned for over five years. He was also detained at a meeting of National Islamic (...)

 • دیدار چند تن از شخصیت های همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران از دکتر محمد ملکی

  روز پنجشنبه 13 اسفند، چند تن از شخصیت های همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران، آقایان دکتر هرمیداس باوند (رییس شورای اجرایی)، مهندس کورش زعیم (دبیر سیاسی)، عیسی خان حاتمی (مدیر اجرایی) و دکتر ناظری (عضو شورا) از دکتر محمد ملکی (عضو شورای اجرایی) که به تازگی پس از 191 روز اسارت از زندان آزاد شده بود در خانه اش دیدار کردند.

 • مخالفت های دولتی با برگزاری سالروز درگذشت محمد مصدق

  شايد تعداد سال هايى كه در قلعه احمدآباد مراسمى بى دردسر و بى حاشيه براى بزرگداشت سالمرگ محمد مصدق، رهبر نهضت ملى شدن نفت ايران، برگزار شده به تعداد انگشتان يك دست هم نرسد. چهل و سه سال است که ۱۴ اسفند براى ايرانيان يادآور نام مردى است كه اگرچه در اين سال ها نامش بخشى از كتاب هاى تاريخى و تقويم هاى رسمى را رقم زده، اما حكومت هاى مختلف در اين چهار دهه روى خوشى به اين نام و اين روز نشان نداده اند. هر چند در سال هاى گذشته نيروهاى امنيتى و انتظامى درعمل از برگزارى بى درد سر و بدون حاشيه مراسم يادبود محمد مصدق جلوگيرى مى كردند، دست كم مقام هاى امنيتى و انتظامى (...)

 • فراخوان: هممیهنان آزاده و دمکرات به "همبستگی" بپیوندیم

  امروزسرزمین کهن ومیهن عزیزما ایران روزهای سرنوشت سازی را در تاریخ چندهزار ساله خود میگذراند وپس از گذشت یک صده همواره برای رسیدن به دموکراسی وحقوق حقه خود نه تنها از پا نیافتاده بلکه امروز با وجود کشتاروشکنجه یا تجاوز جنسی از طرف اشغالگران ضد ایران وایرانی برمیهن ما هرچه مصمم ترکمر به گسستن زنجیرهای اسارت بسته وخود جوش در سراسرایران بشیوه‌ای افتخار آفرین فریاد آزادی سر داده و خواهان تعیین سرنوشت خویش است .
  همزمان هیات اشغالگر باصطلاح جمهوری اسلامی و رهبر آن که خودرا نماینده الاه میداند و نه تنها ایراندوستی و آزادیخواهی را محاربت با خدا شمرده بلکه برای (...)

 • دکتر محمد ملکی با قرار کفالت از زندان اوین آزاد شد.

  دکتر محمد ملکی با قرار کفالت از زندان اوین آزاد شد. ایشان از تاریخ 31 مرداد و به مدت 191 روز در بازداشت بوده و از این جهت مسن ترین زندانی سیاسی حوادث پس از انتخابات محسوب میشود که مدت طولانی بیش از شش ماه را در زندان سپری کرده است.
  وی در این مدت بدلیل وضعیت نامساعد سلامتی چندین بار در زندان و بیمارستان بستری گردید. دکتر ملکی که از سرطان پروستات و بیماریهای دیگر رنج میبرد بدلیل وضعیت نامساعد جسمی قرار است که در بیمارستان تحت درمان قرار (...)

 • قرار بازداشت حشمت الله طبرزدی تمدید شد

  قرار بازداشت حشمت الله طبرزدی فعال سیاسی در بند که روز 7 دی ماه پس از رویدادهای تاسوعا و عاشورا توسط 5 تن از ماموران وزارت اطلاعات در منزل شخصی خود بازداشت و به بازداشتگاه امنیتی بند 209 منتقل شد بود توسط دادسرای مستقر در زندان اوین به مدت نامعلومی تمدید شد.
  این فعال سیاسی پنج شنبه گذشته در زندان اوین با فرزندش ملاقات کرده بود، طبرزدی در ملاقات با فرزندش اعلام داشت از آنجايی كه اتهامات منتسب به ايشان سياسی است، بنا بر نص صريح اصل 168 قانون اساسی محاكمه اش بايد در دادگاه علنی و با حضور هيات منصفه برگزار شود.
  در خصوص وضعیت پرونده، وکیل نامبرده نیز در گفتگو (...)

 • بی خبری از وضعیت حشمت الله طبرزدی در زندان

  کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی - با گذشت ۵۵ روز از بازداشت مهندس حشمت اله طبرزدي دبیر کل جبهه دمکراتیک ایران ، هنوز اطلاع دقیقی از محل نگهداری و وضعیت او در دست نیست و این ابهام خانواده او را در نگرانی عمیق فرو برده است.
  به گزارش کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی ، بر اساس گفته خانواده حشمت طبرزدی، او از زمان دستگیری در روز دوشنبه هفتم دی ماه تا به امروز تنها دو بار تماس تلفنی برقرار کرده اما اشاره ای به محل بازداشت خود نکرده است. همچنین مراجعه مکرر خانواده و محمد اولیایی فرد، وکیل مدافع، به دادگاه انقلاب نیز نتیجه ای در بر نداشته است. دادگاه (...)

 • کیوان صمیمی دوباره به سلول انفرادی منتقل شد

  کیوان صمیمی ،روزنامه نگار دربند صبح امروز مجددا از بند ۳۵۰ اوین به سلول انفرادی بند ۲۴۰ منتقل شده است
  دلیل انتقال وی به سلول انفرادی ،اعتراض کیوان صمیمی به شرایط نامناسب بند ۳۵۰ بوده است که بلافاصله پس از این اعتراض به دستور مصطفی بزرگ نیا رییس بند ۳۵۰ به سلول انفرادی منتقل شد.این اقدام بزرگ نیا در حالی اتفاق افتاده که انتقال به سلول نفرادی نیازمند دستور قاضی است اما او بدون حکم قاضی و تنها به صلاحدید رییس بند به انفرادی منتقل شده است
  رییس بند ۳۵۰ همچنین ملاقات امروز کیوان صمیمی را با فرزندانش که از ساعتها پیش در سالن ملاقات در انتظار ملاقات با پدرشان (...)

0 | ... | 5140 | 5160 | 5180 | 5200 | 5220 | 5240 | 5260 | 5280 | 5300 | 5320

کپی رایت © 2019 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت | پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0