صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

آخرين مقاله‌ها

 • بزرگداشت یکصد و سی و هفتمین زادروز دکتر محمد مصدق- کورش زعیم، جبهه ملی ایران(سامان ششم)

  ما یاد مصدق بزرگ را گرامی میداریم، نه بخاطر اینکه او را برای خود بت ساخته‌ایم، یا برای اینکه به آرمانهای خود که همانا برقراری دموکراسی و حاکمیت ملی است هویت و ارزش بیشتری ببخشیم که این آرمان‌ها بالاترین ارزش‌ها را دارند؛ بلکه برای این است که مصدق برای ما درسی بزرگ و مهم باقی گذاشت، مانند همه مردان بزرگ و خردمند تاریخ. درس عشق به میهن و دفاع از منافع ملی.
  این درس که دولت باید بر پایه شایسته‌سالاری و درستکاری استوار باشد و اینکه سیاستگذاری‌های حکومتی بایستی نخست و پیش از اجرا در راستای منافع کشور و محدوده ممکن-ها کارشناسی شود. سیاست‌هایی که با جامعه جهانی (...)

 • بیانیه‌ی کانون نویسندگان ایران در محکومیت صدور حکم هجده سال زندان برای سه نویسنده

  • رضا خندان (مهابادی)، بکتاش آبتین و کیوان باژن اعضای کانون نویسندگان ایران هر یک به شش سال حبس محکوم شدند ...
  به دنبال محاکمه‌ی سه عضو کانون نویسندگان ایران در هفتم و هشتم اردیبهشت سال جاری روز گذشته، بیست‌وپنجم اردیبهشت، رای شعبه‌ی ۲٨ دادگاه انقلاب به وکلای پرونده ابلاغ شد. بنا به این ابلاغیه رضا خندان (مهابادی)، بکتاش آبتین و کیوان باژن هر یک به شش سال زندان محکوم شده‌اند: یک سال برای اتهام "تبلیغ علیه نظام" و پنج سال برای اتهام "اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور". نامربوط‌‌تر و سست‌بنیان‌تر از این اتها‌م‌ها "دلایل" و "مستندات" آنهاست. به سه (...)

 • خلیج پارس - خلیج تونکین : کورش زعیم

  به سیاستمداران، سردمداران و سردارانی که در برابر تهدید بالقوه امریکا رجزخوانی میکنند، و موشکهای خود را به رخ میکشند و پس و پیش میکنند و میخواهند ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن را گروگان بگیرند، تنگه هرمز را ببندند و نداهای کودکانه دیگر، میخواهم رویداد خلیج تونکین در ویتنام در سال ۱۹۶۴ را یادآوری کنم.
  قطعنامه خلیج تونکین کنگره امریکا در هفتم اوت ۱۹۶۴،(۱۳۴۳)، به رییس جمهور لیندن جانسون اختیار داد که برای جلوگیری از تجاوز بیشتر از نیروهای مسلح امریکا استفاده کند. این قطعنامه در پاسخ به ادعای حمله زیردریایی های ویتنام به دو ناوشکن امریکایی (مداکس در۲ اوت، ترنر (...)

 • محمد نجفی در حمایت از استعفای جمعی وکلای خود، از حضور در جلسه دادگاه خودداری کرد

  محمد نجفی، وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر محبوس در زندان اراک در حمایت از استعفای جمعی وکلای خود به دلیل اهانت های صورت گرفته از حضور در جلسه دادگاه روز گذشته خودداری کرد. وی پیشتر جهت حضور در آخرین جلسه دادگاه تجدید نظر از بابت پرونده ای که در آن به اتهام “نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی” به ۲ سال حبس تعزیری محکوم شده است احضار شده بود. پیام درفشان، آزیتا پولادوند و ابوذر نصرالهی، وکلای مدافع محمد نجفی روز چهارشنبه ضمن اعلام استعفای خود به کانون وکلای استان مرکزی، اقدام به طرح شکایت علیه رییس شعبه ۹ دادگاه تجدید نظر استان مرکزی در دادگاه انتظامی قضات (...)

 • دانشجویان در دانشگاه تهران خواهان آزادی پوشش شدند

  • امروز جمعی از دانشجویان دانشگاه تهران در اعتراض به فشارهای اعمال شده برای پوشش اجباری، در محوطه این دانشگاه اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند و قطعنامه ای منتشر کردند. تجمع دانشجویان با یورش عوامل حکومت روبرو شد ...
  امروز دوشنبه ۲٣ اردیبهشت ۱٣۹٨، جمعی از دانشجویان دانشگاه تهران در اعتراض به تذکرات حراست دانشگاه به پوشش دانشجویان دانشگاه تهران و فشارهای اعمال شده به این منظور، در محوطه این دانشگاه اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.
  دانشجویان معترض شعارهایی از جمله «آزادی انتخاب حق مسلم ماست»، «نان، کار، آزادی، حجاب اختیاری» و «دانشجو می‌میرد، ذلت (...)

 • نه به جنگ، که به همبستگی کارگران جهان نیاز داریم!

  • رضا شهابی عضو سندیکای کارگران شرکت واحد تهران و حومه، میهمان پنجاه و دومین کنگره ی سندیکای ث ژ ت فرانسه بود و در این کنگره سخنان کوتاهی ایراد کرد. متن این سخنان را در زیر می خوانید ...
  رضا شهابی عضو سندیکای کارگران شرکت واحد تهران و حومه، که در جریان تظاهرات اول ماه مه دستگیر و چند روز بعد آزاد شد، در پنجاه و دومین کنگره ی سندیکای ث ژ ت فرانسه شرکت کرد و در این کنگره سخنان کوتاهی ایراد کرد. این کنگره در شهر دیژون فرانسه برگزار شد. متن سخنان رضا شهابی در این کنگره در روز ۱۲ ماه می (۲۲ اردیبهشت) را در زیر می خوانید:
  رفقا و دوستان
  من رضا شهابی هستم. عضو (...)

 • سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه: نه به کاظمی، نه به اسد بیگی، نه به شوراهای اسلامی کار!

  کارگران وهم رزمان ستمدیده :
  ما در مطلبی به تاریخ ۲۰ اردیبهشت، تحت عنوان " شوراهای اسلامی کار، مدافعان راستین سرمایه داران" در باره دلائل اعتراض کارگران نیشکر هفت تپه در روزهای گدشته توضیح دادیم.
  در ادامه این مباحث تذکر چند نکته ضروری است .
  آقای کاظمی از طرف آقای اسد بیگی (کارفرکای شرکت نیشکر هفت تپه) بعنوان قائم مقام شرکت منتخب شده است. مدیرعامل، کسی است که باید منافع کارفرما را در شرکت رعایت کند در غیر اینصورت کارفرما عذر مدیر تعیین شده را خواهد خواست. پس نتیجه این است که شخص کاظمی و یا هر فرد دیگری که توسط صاحبان کارخانه وکارفرمایان بعنوان مدیریت تعیین (...)

 • نه جنگ نه فقر و نه دیکتاتوری : حشمت اله طبرزدی

  ماجراجویی ها، ایدئولوژیگرایی ها و خود حق بینی های شخص خامنه ای و در پیروی از او، برخی فرماندهان سپاه و باند های قدرت و ثروت و رانت خواران حکومتی، نه تنها کشور را در فقر و بیکاری مطلق فرو برده و موجب فروپاشی اقتصادی و نا رضایتی عمومی شده (که اینها مقدمه ی فروپاشی اجتماعی و نا امنی ملی خواهد بود) بلکه اینک کشور را در یک قدمی جنگ قرار داده اند.
  از این رو جبهه ی دموکراتیک ایران به عنوان تشکلی مبارزاتی که همواره خواسته های اکثریت ناراضی در درون مرز را نمایندگی کرده است ، اعلام می کند این رژیم نماینده ی اکثریت ملت ایران نیست که اقای ترامپ در پی مذاکره و (...)

 • اعتصاب غذای ۱۸ زندانی در سلول‌های انفرادی زندان رجایی شهر کرج

  خبرگزاری هرانا – هجده تن از زندانیان محبوس در زندان رجایی شهر کرج که به دلایل متفاوتی به سلول‌های انفرادی این زندان منتقل شده بودند، دست به اعتصاب غذا زده‌اند. خواسته این زندانیان انتقال به بند عمومی است. با شروع ماه رمضان، اکثر زندانیانی که به سلول‌های انفرادی این زندان منتقل شده بودند به داخل اندرزگاه ها بازگردانده شده‌اند اما این تعداد زندانی از این قاعده مستثنی شده اند.
  به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، هجده تن از زندانیان محبوس در زندان رجایی شهر کرج از روز دوشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه دست به اعتصاب غذا زده اند. یک منبع (...)

 • اتحادیه ی اروپا مهلت شصت روزه ی ایران را رد کرد

  پایه های لرزان «برجام»!
  • همزمان با هشدار اتحادیه ی اروپا به ایران، عباس عراقچی معاون وزارت خارجه ی ایران گفت تهران خروج از برجام را در دستور کار خود داده است ...
  کشورهای اروپایی طرف برجام و اتحادیه اروپا با صدور بیانیه‌ای مشترک در واکنش به مهلت ۶۰ روزه ایران برای اجرای تعهدات بانکی و نفتی اعلام کردند هیچ ضرب‌الاجلی را از سوی تهران نمی‌پذیرند.
  بر اساس متن این بیانیه، که از سوی فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و بریتانیا، فرانسه و آلمان صادر شده، طرف‌های اروپایی برجام قویا از ایران می‌خواهند تا مانند رویه کنونی به برجام کاملا پایبند بماند. (...)

 • بیانیه جبهه ملی ایران- سامان ششم خطاب به ملت شریف افغانستان و هم‌میهنان افغانی‌تبار ایران

  دیروز عباس عراقچی، معاون سیاسی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی در ایران گفته است در صورتیکه به دلیل تحریمهای آمریکا میزان فروش نفت ایران به صفر برسد، از مهاجران افغان ساکن ایران خواهد خواست که ایران را ترک کنند. تا کنون سخنان متعارض با ارزشهای حقوق بشری و مغایر با جوهر فرهنگ ایرانی از جمهوری اسلامی بسیار شنیده بودیم، ولی این بار این گفتار بار سنگینی بر نگرش انسانی و اجتماعی یک یک ما ایرانیان وارد ساخت که یک دیپلمات عالیرتبه صرفا بر مبنای دیدگاه اقتصادی خاص چنین موضعی را اعلام نماید.
  ما پیوند تاریخی و فرهنگی دو ملت ایران و افغانستان را ارج می نهیم. ما خود را (...)

 • “I miss you my dearest” – Nasrin Sotoudeh’s letters to her children from prison 2 May 2019

  Iranian lawyer and women’s rights activist Nasrin Sotoudeh’s heartbreaking letters from prison reveal the trauma inflicted on families by the government that claims to protect them.
  Nasrin Sotoudeh is a lawyer who has never shied away from doing what’s right in Iran. In her long and impressive career, she has exposed the injustices of the death penalty and campaigned for children’s rights. Most recently, she defied degrading laws that force girls as young as nine to wear a hijab or face (...)

 • نرگس محمدی و سپیده قلیان؛ برگزاری تجمعات “حق” است نه “جرم”

  خبرگزاری هرانا – نرگس محمدی، نایب رییس کانون مدافعان حقوق بشر اینک دوران محکومیت خود را در زندان می گذراند و سپیده قلیان، فعال مدنی مدتی پیش در پی تجمع کارگران در اهواز بازداشت و مدتی بعد به زندان اوین منتقل شده است. این دو فعال مدنی در واکنش به بازداشت تعدادی از شهروندان در اجتماعات اعتراضی روزهای کارگر و معلم، طی یادداشتی مشترک ضمن تاکید بر اینکه در قانون اساسی موجود آمده “برگزاری تجمعات مسالمت آمیز و تشکیل انجمن ها و جمعیت ها، جزء حقوق اساسی ملت است”، اعلام کردند “رویه چهل ساله حکومت تبدیل این حقوق بنیادی از “حق”به “جرم” و سیاستش سرکوب فعالان این عرصه (...)

 • روز جهانی کارگر؛ نگاهی آماری به وضعیت کارگران در یک سال اخیر ۹۷-۹۸

  خبرگزاری هرانا – یازدهم اردیبهشت ماه (۱ می) به عنوان روز جهانی کارگر، فرصتی دوباره برای توجه به وضعیت جامعه کارگری کشور و معضلات پرشمار آنان به خصوص در بحث حقوق و دستمزد، مشکلات صنفی، معوقات مزدی، امنیت محیط کار و همچنین حق تشکیل اتحادیه های کارگری است.
  بنا بر گزارش مرکز آمار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، طی بررسی گزارش های کارگری منتشر شده در ۱۲ ماه اخیر (۱۰ اردیبهشت ۹۷ تا ۱۰ اردیبهشت ۹۸)، مرگ دست کم ۸۵۱ کارگر در این مدت در پی حوادث کار ناشی از فقدان ایمنی محیط یا شرایط کار توسط رسانه‌ها یا سازمان‌های فعال در این حوزه مخابره شده است.
  علاوه بر ۸۵۱ حادثه (...)

 • HRAI Iran Annual Human Rights Report – 2018

  This leaflet contains the 2018’s analytical and statistical annual report on the human rights in Iran, prepared by the Department of Statistics and Publications of Human Rights Activists in Iran (HRAI). This statistic analysis report presented by HRAI, is the result of the daily efforts of this organization and its dedicated members as part of a daily statistic and census project that started in 2009 by this organization.
  This annual report on human rights violations in Iran (2018) is the (...)

 • گزارش ماهانه؛ نگاهی اجمالی به وضعیت حقوق بشر در فروردین ماه ۹۸

  خبرگزاری هرانا – آنچه در پی می‌آید گزارش ماهانه و اجمالی از وضعیت حقوق بشر در ایران در دوره زمانی فروردین ماه ۹۸ است که به همت نهاد آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران تهیه‌ شده است، این گزارش با توجه به حجم محدود آن و نیز به دلیل عدم اجازه فعالیت گروه‌های مستقل مدافع حقوق بشر در ایران نمی‌تواند بازتاب‌ بی نقص وضعیت حقوق بشر در ایران باشد.
  لازم به یادآوری است بخش آمار این تشکل به‌صورت سالانه گزارش مفصل‌‌تر خود را به اشکال آماری و تحلیلی از وضعیت حقوق بشر در ایران منتشر می‌کند. خلاصه آنچه گذشت:
  اخبار نقض حقوق بشر در فروردین ماه ۹۸ با قریب به (...)

 • نشریه گام: چماق سرکوب هیچ اراده‌ای را سست نخواهد کرد

  در ادامه موج سرکوب کارگران و فعالین کارگری و درحالیکه چندین ماه از بازداشت اسماعیل بخشی، سپیده قلیان و اعضای هیئت تحریره نشریه گام گذشته و این فعالین بی هیچ دلیلی در بلاتکلیفی مطلق در زندان به‌ سر می‌برند و در مقابل نیز مسئولین دستگاه قضایی هر بار به بهانه‌های واهی تعیین قرار وثیقه برای آزادی و تعیین زمان دادگاه را عقب میندازند، در پی فراخوان چندین تشکل مستقل کارگری به مناسبت روز جهانی کارگر ازجمله سندیکای کارگران شرکت واحد و حمایت دانشجویان و فعالین چپ به نشان اعتراض به وضعیت معیشتی کارگران و بیان مطالبات کارگری در مقابل مجلس، این تجمع که با استقبال چشم‌گیر (...)

 • اعتراض سندیکای کارگران شرکت واحد به زندانی کردن کارگران، معلمان و دانشجویان

  • سندیکا ضمن محکوم کردن برخوردهای پلیسی، خواهان آزادی فوری بازداشت شدگان روز کارگر و همه ی فعالین صنفی و کارگری شده است ...
  سندیکای کارگران شرکت واحد با انتشار اطلاعیه ای نسبت به بازداشت و زندانی کردن کارگران، معلمان و دانشجویان و اعضای این سندیکا اعتراض کرد. در بیانیه ی سندیکا که روز جمعه منتشر شده، آمده است:
  شش تن از اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد و دهها تن از دانشجویان مدافع حقوق کارگران و تعدادی ازفعالین کارگری که برای شرکت در مراسم‌ اول ماه مه (روز جهانی کارگر) ۱۱ اردیبهشت در مقابل مجلس بهارستان دست به تجمع اعتراضی زده بودند با خشونت شدید نیروی های (...)

 • رمز پیروزی با حسن اعتمادی : گفتگو با حشمت طبرزدی

  پاسخ های شفاف مهندس طبرزدی به پرسش های مربوط به اتحاد اپوزیسیون

 • بیانیه جبهه ملی ایران – سامان ششم به مناسبت روز جهانی کارگر ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

  روز جهانی کارگر نخست در ۱۸۸۲ در امریکا و کانادا توسط کارگری پیشنهاد شد و در ۱۸۸۶ پس از یک درگیری تلخ کارگران با پلیس نیویورک رسمی شد و تا کنون در همه جهان برگزار میشود. ما این روز را به هم میهنان کارگر شادباش می گوییم؛ هرچند که روز کارگر در جمهوری اسلامی توأم با درد است، روز یادآوری هر آنچه بد است که بر سر کارگران زحمتکش و ستمدیده ما می آید. روز کارگر در ایران تنها روزیست که جمهوری اسلامی به یاد کارگران میافتد تا وعده های توخالی خود را سالانه تحویلشان بدهد، و آنان را که باور نمیکنند کتک بزند، تهدید کند و به زندان بیاندازد.
  روز جهانی کارگر روز همبستگی جهانی (...)

0 | 20 | 40 | 60 | 80 | 100 | 120 | 140 | 160 | ... | 5200

کپی رایت © 2019 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت | پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0