صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

آخرين مقاله‌ها

 • زمان برگزاری میتینگ پارک لاله اعلام شد. میتینگ پارک لاله روز ۲۱آبان ماه ۱۳۹۸ در پارک لاله تهران برگزار خواهد شد ...

  زمان برگزاری میتینگ پارک لاله اعلام شد. میتینگ پارک لاله روز ۲۱آبان ماه ۱۳۹۸ در پارک لاله تهران برگزار خواهد شد از همه گروه های خواهان آزادی و دموکراسی درخواست حضور داشته و تمام هم وطنان آزادی خواه...

 • شعری زیبا و قابل تأمل از: مصطفی بادکوبه ای...

  هرچه‌خواهی بر شهید کربلا خون‌گریه کن ماه ها بنشین و بر آن ماجرا خون گریه کن
  در دلِ تاریخ سرگردان بمان تا روز حشر همصدا با نوحه ی اهل عزا خون گریه کن
  تا فراموشت شود وضع پریشان وطن بر پریشان حالی آل عبا خون گریه کن
  از غم امروز اگر گویی به خشم آید خدا در غم دیروز از بهر خدا خون گریه کن
  نوحه ی تزویر می خوانند اصحاب ریا در کنار ظلم بنشین، بی ریا خون گریه کن
  چون اسیر بند و زندان نیست در ایران کسی بر غل و زنجیر سبط مصطفی خون گریه‌کن
  شعله های اعتیاد ار سوخت نسلی را چه باک، تو به یاد شعله های نینوا خون گریه کن
  مصلحت را بر حقیقت برگزین از روی عجز قصه ی هیهات (...)

 • احکام صادره زندان وشلاق علیه نمایندگان کارگران نیشکر هفت تپه و فعالین کارگری را قویا محکوم می‌کنیم : سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

  درحالی شاهد محکومیت های سنگین وظالمانه علیه نمایندگان کارگران هفت تپه و فعالین کارگری و مدنی هستیم، که نآکارآمدی مدیریت اجرائی در کشور باعث از بین رفتن حداکثری قدرت خرید کارگران و فرودستان شده است بطوری که حقوق کارگران امروز تامین کننده حتی ، حداقل ترین هزینه های خوراک، پوشاک، مسکن ودرمان نمی باشد.
  تورم وگرانی افسارگسیخته و فساد های گسترده و رانت مسئولین، زندگی سخت و مصیبت باری را برای کارگران زحمتکش رقم زده است و مسئولین ومدیران اجرائی بجای پاسخگوئی به بی عدالتی هایی که در مورد کارگران صورت میگیرد از جمله عدم پرداخت دستمزد حداقلی که تا ماهها از سوی (...)

 • فرا سوی یاد بود های قتل عام تابستان ۱۳۶۷، چگونه میتوانیم دینمان را به جان باختگان ادا کنیم : محمد پروین

  تابستانی دیگر نیز که یاد اَور قتل عام هزاران هزار انسانیست که با فتوای خمینی جنایتکار در تابستان ۱۳۶۷ انجام شد، بزودی به سر خواهد رسید. مانند همیشه در گوشه و کنار دنیا، فعالان سیاسی و حقوق بشر مراسم خود را در یادبود بزرگترین جنایت رژیم اسلامی بر گزار کرده و یا خواهند کرد. سئوالی که باید هر کدام از ما که تلخی این جنایات و دیگر جنایات رژیم از وجودمان هرگز محو نخواهد شد از خود بپرسیم اینست که جدا از از یاد بود ها، شعارها و نوشته هائی که مخاطبینش هم اکثرا خود ما ایرانیان بوده ایم و هستیم، چه کرده ایم، چه میبایست میکردیم و چه کاری هنوز میتوان کرد تا کمی از (...)

 • کانون صنفی معلمان خواهان لغو احکام سنگین و آزادی فعالان مدنی و صنفی شد

  در پی صدور احکام سنگین زندان برای شماری از زنان، کارگران، معلمان، دانشجویان و دیگر فعالان صنفی و مدنی، روز چهارشنبه کانون صنفی معلمان ایران در بیانیه‌ای ضمن اعتراض به این احکام سنگین، خواهان لغو این احکام و آزادی فوری تمام فعالان مدنی و صنفی زندانی شد.
  این بیانیه پس از آن منتشر شد که دادگاه انقلاب تهران هفته گذشته برای اسماعیل بخشی، سپیده قلیان و پنج تن دیگر از کارگران و حامیان اعتراض‌های هفت‌تپه بیش از صد و یازده سال زندان و شلاق صادر کرد.
  علاوه بر این، شماری از زندان معترض به حجاب اجباری نیز به احکام سنگین زندان تا ۲۴ سال زندان محکوم شده‌اند و دادگاه (...)

 • روز 21 آبان ماه میتینگ بزرگ پارک لاله برگزار خواهد شد.

  آقای عبدالرضا رحمانی فضلی
  وزیر کشور جمهوری اسلامی – با سلام
  سالیان درازی است که صرفا نهادهای حکومتی و اقلیتی که حامی حکومت بشمار می آیند حق دارند دست به تجمع و راهپیمایی بزنند و از حکومت پشتیبانی کنند. اما این حق از اکثریت معترض و ناراضی به کلی سلب گردیده و به اکثریت اجازه داده نمی شود در تظاهرات یا متینگ ها ی اعتراضی، نظرات خود درباره مسائل مهم کشوری و مشکلات ومعضلات مربوط به زندگی خود را اعلام نمایید . گویا اکثریت هیچ حقی نداشته و همه حقوق در انحصار یک اقلیت کوچک و نهادهای حکومتی است.این یک ظلم آشکار، تبعیض بزرگ و سلب حقوق اساسی شهروندان ایرانی است که با (...)

 • رادیو مانی : اپوزیسیون خارج از کشور چه کاری باید بکند؟ بیژن افتخاری، فرامرز طاهری و ضیا شارو

  https://www.youtube.com/watch?v=_kMmt2ZrCgs&list=PLZbioayj6kfrDgvKjTLOnjokFS6rJkYSH&index=1

 • روسیاهی درگذشت دختر آبی برای فوتبال ایران

  سحر تحت تاثیر فشار روانی ناشی از بازداشت دست به خودسوزی زد
  مرگ دختری که با نام دختر آبی مشهور شد، غم‌انگیزترین خبر برای فوتبال ایران است. دختری که رویایی کوچک داشت، اما ماجرای رفتنش به ورزشگاه آزادی در اسفند ۹۷ برای تماشای بازی استقلال - العین به روزی رسید که خود را مقابل دادسرایی در تهران با بنزین سوزاند، نه فقط خودش را بلکه قلب‌های بسیاری را آتش زد.
  سحر خدایاری که با نام‌های مختلفی از جمله سارا در اخبار روزهای اخیر معرفی‌اش می‌کردند، روز بازی استقلال - العین در آزادی به جرم ورود به ورزشگاه با پوشش پسرانه دستگیر و بازداشت شده بود. بازداشت او انگار (...)

 • محمد صفری، شهروند معترض به احکام زندان و شلاق محکوم شد

  محمد (بابک) صفری، شهروند معترض و از هواداران جبهه دموکراتیک ایران، توسط دادگاه انقلاب به احکام زندان و شلاق محکوم شد. جلسه دادگاه این شهروند معترض روز یکشنبه سوم شهریورماه در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشار برگزارشده بود.
  آقای صفری خردادماه سال جاری در میدان انقلاب تهران، با در دست داشتن پلاکاردهایی با مضامین اعتراضی از سوی نیروهای لباس شخصی و انتظامی توأم با «خشونت شدید فیزیکی» بازداشت و با تأمین وثیقه و قرار کفالت به‌صورت موقت تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین آزادشده بود.
  به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، محمد صفری، (...)

 • DECLARATION OF SUPPORT for Civil Society and Political Activists in Iran

  In recent days, some activists in Iran have been making appeals to highlight inequalities, oppression, arbitrary arrest and torture by the Islamic Republic of Iran (IRI). Given the fact that the current regime in Iran has been responsible for appalling conditions and the dangerous situation in the country over the past forty years, and threatening the country’s sovereignty, the authors of this appeal call for the resignation of the Supreme Leader of the IRI and a new Constitution for Iran. (...)

 • کانون نویسندگان ایران: تشدید سرکوب آزادی بیان

  • کانون نویسندگان ایران بازداشت گیتی پورفاضل و همه‌ی کسانی را که به سبب ابراز نظر و عقیده زندانی شده‌اند محکوم می‌کند و خواهان آزادی بی‌قید و شرط بازداشت‌شدگان و همه‌ی زندانیان سیاسی و عقیدتی است ...
  به‌تازگی گیتی پورفاضل نویسنده، حقوقدان و عضو کانون نویسندگان ایران در شرایطی مبهم بازداشت و به مکانی نامعلوم منتقل شده است. پیش از این اتفاق او و چند تن از شهروندان نامه‌ا‌‌ی سرگشاده‌ حاوی خواست‌های سیاسی منتشر کرده بودند. تا امروز چند تن از امضاکنندگان آن نامه از جمله گیتی پورفاضل بازداشت شده‌اند.
  انتشار نظر، انتقاد و خواست‌های مدنی و سیاسی در جوامع برخوردار (...)

 • عفو بین الملل: جهان چشم خود را به روی بحران ناپدیدسازی های قهری در ایران بسته است

  • سازمان عفو بین‌الملل در آستانه ۷ شهریورماه، روز جهانی قربانیان ناپدیدسازی قهری، بیانیه ای منتشر کرده و امتناع مقامات ایرانی از پذیرش مسئولیت اعدام هزاران زندانی دگراندیش را بحرانی خوانده که جامعه جهانی آن را نادیده می گیرد ...
  سازمان عفو بین‌الملل در آستانه ۷ شهریورماه، روز جهانی قربانیان ناپدیدسازی قهری، بیانیه ای منتشر کرده و امتناع مقامات ایرانی از پذیرش مسئولیت اعدام هزاران زندانی دگراندیش را بحرانی خوانده که جامعه جهانی آن را نادیده می گیرد. در این بیانیه با اشاره به رنج خانواده های این قربانیان اعلام شده است که مسئولان ایرانی باید محل دفن اعدام (...)

 • بیش از یک قرن زندان برای متهمان پرونده‌ی هفت تپه

  کانون نویسندگان ایران – امروز خبر احکام مربوط به پرونده‌ی متهمان هفت‌تپه در فضای مجازی منتشر شد. بیش از یک قرن حبس برای اسماعیل بخشی، سپیده قلیان، محمد خنیفر، امیرحسین محمدی‌فرد، ساناز اللهیاری، عسل محمدی و امیر امیرقلی. دو تن از این هفت تن کارگر شرکت نیشکر هفت‌تپه و دیگران مدافعان کارگران معترض بوده‌اند و اخبار اعتراضات را در فضای مجازی پوشش می‌دادند. اکنون در پی ماه‌ها بازداشت و انواع فشارها، قاضی مقیسه به هر یک از چهار نویسنده و تهیه‌کننده‌ی نشریه اینترنتی گام حکم ۱۸ سال و به یکی از آنها (سپیده قلیان) جکم ۱۹ سال‌ونیم زندان داده است.
  در توضیح صدور این (...)

 • Mass Sentencing of Labor Activists, Journalists Prelude to Reign of Repression Under New Judiciary Chief

  Seven Sentenced to Lengthy Jail Terms in Connection with Peaceful Protests
  September 9, 2019—Less than a year after workers’ rights activists in southwestern Iran publicized evidence that Intelligence Ministry agents had tortured detainees, those same activists and four independent journalists who covered their cases have been sentenced to lengthy prison terms.
  “The sentences are an indicator that newly appointed Judiciary Chief Ehrabim Raisi intends to prolong his predecessor’s reign of (...)

 • احکام صادره برای بازداشت‌شدگان هفت تپه

  نظامی که می خواست حامی مستضعفان و کارگران باشد! به دشمن اصلی کارگران و مستضعفان تبدیل شد، به جباری که خون مردم ایران را سالهاست در شیشه کرده است، تبدیل شد!
  1️⃣ اسماعیل بخشی، کارگر هفت‌تپه : ۱۴ سال حبس تعزیری
  2️⃣ سپیده قلیان، حامی کارگران هفت تپه: ۱۹ سال و ۶ ماه حبس تعزیری
  3️⃣ امیرحسین محمدی فرد، سر دبیر نشریه گام: ۱۸ سال حبس تعزیری
  4️⃣ عسل محمدی، عصو تحریریه نشریه گام:۱۸ سال حبس تعزیری
  5️⃣ ساناز الهیاری، عضو تحریریه نشریه گام: ۱۸ سال حبس تعزیری
  6️⃣ امیر امیرقلی، عصو تحریریه نشریه گام: ۱۸ سال حبس تعزیری
  7️⃣ محمد خنیفر، کارگر هفت تپه: ۶ سال حبس تعزیری (...)

 • حکم مجدد آتنا دائمی و گلرخ ایرایی را در بیدادگاه تجدید نظر تأیید کردند

  ستمگران ضدبشر، حکم مجدد آتنا دائمی و گلرخ ایرایی را در بیدادگاه تجدید نظر تأیید کردند
  بیدادگاه انقلاب تهران حکم ظالمانه سه سال و هفت ماه حبس برای آتنا دائمی و گلرخ ایرایی را تایید کرد.
  بیدادگاه انقلاب تهران محکومیت گلرخ ایرایی زندانی سیاسی سابق و آتنا دائمی فعال مدنی محبوس در زندان اوین را در مرحله تجدید نظر و بدون تشکیل جلسه دادگاه عینا تائید کرد.
  براساس این حکم آتنا دائمی و گلرخ ایرایی در رابطه با پرونده‌آی که در دوران حبس علیه آنها گشوده شده بود هرکدام به ۳ سال و ۷ ماه حبس تعزیری دیگر محکوم شدند. آنها همچنین به ۲ سال محرومیت از عضویت در گروه‌ها احزاب (...)

 • در ۲۱ شهریور ماه، تاریخ میتینگ بزرگ پارک لاله اعلام خواهد شد:جبهه دموکراتیک ایران

  هم میهنان گرامی
  انتظار به پایان میرسد؛
  در ۲۱ شهریور ماه، تاریخ میتینگ بزرگ پارک لاله اعلام خواهد شد
  https://t.me/tasvireh/146
  هم میهنان عزیز
  جوانان بیکار، کارگران زیر ستم ، مالباختگان، بازنشستگان، زندانیان سیاسی، فرهنگیان، دانشجویان و دانشگاهیان، فعالین حقوق بشری و حقوقدانان، روزنامه نگاران مستقل، هویت طلبان قومی ، برابری طلبان جنسیتی و مذهبی، حامیان حقوق حیوانات و مدافعان محیط زیست ، کسبه و بازاریان و احاد شهرواندان ایرانی
  تا ۶ روز دیگر یعنی در روز ۲۱ شهریور تاریخ و ساعت حضور در میتینگ بزرگ پارک لاله اعلام خواهد شد.
  🔻شما عزیزان طی چند ماه گذشته (...)

 • گزارشی از استمرار کودک‌آزاری؛ تراژدی کودک همسری: ستاره لطفی

  اسمش را چه باید گذاشت، تجاوز قانونی، سادیسم جمعی، برده‌داری جنسی، جنون جمعی، پدوفیلی و… سخن از سریال عروس شدن کودکان در خانه‌های فقرزده کشور است که هرازچندگاهی تصاویری از مراسم عقد و عروسی برخی از آنان به شبکه‌های اجتماعی راه پیدا می‌کند و برای چند روز جامعه را در شوک فرو می‌برد و برخی مسئولان را به تکاپوی وامی‌دارد تا آنان نیز سوار بر موج پیش آمده از فرصت استفاده کرده و با موضع‌گیری‌ها، خودی نشان دهند. اما همین مسئولان به ظاهر در تکاپو، برای فرمان ایست دادن به کودک‌همسری، بعد از آن که غبار خبر فرو نشیند و گرد زمان کم‌رنگ‌اش کند، مانند نمایندگانی که چند ماه (...)

 • حقوق ملت ایران در دریای کاسپی زیر پای جمهوری اسلامی : کورش زعیم

  دریای مازندران یا کاسپین، که نامش برای ما ایرانیان کاشپی “یا کاسپی” باید باشد، همیشه در درازنای تاریخ بخشی از قلمرو ایران بوده، به جز انتهای شمالی آن که محل سُکنای قوم نیمه وحشی و شکارچی خزرها بوده است. شهر ۲۰۰۰ ساله دربند در داغستان که اکنون در قلمرو روسیه قرار دارد، دِژ نظامی ایران برای دفع حمله های این قوم غارتگر بدست غُباد یکم ساسانی ساخته و در زمان انوشیروان مستحکم شد و دیواری ۴۰ کیلومتری برای حفاظت از آن ساخت که به دیوار قفقار معروف است. پس از یورش تازیان به ایران، در ۲۲ هجری، این شهر بدست آنها افتاد، سپس نوبت مغول و تیمور رسید، که شاه اسماعیل آنرا پس (...)

 • عفو بین الملل : جهان چشم خود را به روی بحران ناپدیدسازی های قهری در ایران بسته است

  • سازمان عفو بین‌الملل در آستانه ۷ شهریورماه، روز جهانی قربانیان ناپدیدسازی قهری، بیانیه ای منتشر کرده و امتناع مقامات ایرانی از پذیرش مسئولیت اعدام هزاران زندانی دگراندیش را بحرانی خوانده که جامعه جهانی آن را نادیده می گیرد ...
  سازمان عفو بین‌الملل در آستانه ۷ شهریورماه، روز جهانی قربانیان ناپدیدسازی قهری، بیانیه ای منتشر کرده و امتناع مقامات ایرانی از پذیرش مسئولیت اعدام هزاران زندانی دگراندیش را بحرانی خوانده که جامعه جهانی آن را نادیده می گیرد. در این بیانیه با اشاره به رنج خانواده های این قربانیان اعلام شده است که مسئولان ایرانی باید محل دفن اعدام (...)

0 | 20 | 40 | 60 | 80 | 100 | 120 | 140 | 160 | ... | 5320

کپی رایت © 2019 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت | پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0