صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

آخرين مقاله‌ها

 • فراخوان ۵۰ تن از مبارزان به پشتیبانی از کارگران اعتصابی نیشکر هفت به عنوان گام اول برای اعتصابات ملی:کمیته ملی اعتصابات و اعتراضات مدنی

  هم میهنان،
  اتحاد در عمل موجب شد تا رژیم از اعدام جوانان وطن عقب نشینی کند در گام دوم، با اتحاد در عمل و اعتراض به قرار داد ننگین و استعماری ۲۵ ساله با چین که ترکمنچای دوم نام گرفته، تردید نداشتیم که رژیم عقب خواهد نشست که این شکست را در اظهارات نمایندگان رژیم می بینیم. اما در گام سوم برای نجات ملت و کشور از چنگال رژیم فاسد و عقب مانده راهی جز دامن زدن به نافرمانی مدنی و پشت کردن به حکومت از سوی تمامی ملت نیست.
  هم میهن گرامی
  بیش از ۴۱ سال است که از گسترده شدن دامگه مخوفی به نام سیستم مافیایی جمهوری اسلامی در میهن عزیزمان میگذرد. هم میهنان فهیم و (...)

 • چه باید کرد؟ منصور فرهنگ

  قبل از ارائه پیشنهاد چه باید کرد لازم است چند پیش‌فرض پیشنهاد ذکر گردد:
  ۱ـ جمهوری اسلامی یک استبداد تمامیّت‌گرای اصلاح‌ناپذیر است که در حال حاضر با چالش سازمان‌یافته‌ای روبرو نیست.
  ۲ـ منطق و تجربیّات تاریخی و مطالعات تطچه باید کرد؟ منصور فرهنگبیقی این بینش را تاٌیید می‌کند که فساد و رقابتهای درونی، چالشها و انزوای بین‌المللی و گسترش نارضایتیهای معیشتی، سیاسی و فرهنگی رژیم را به بن بست و فرو پاشی خواهد کشاند ولی نمیتوان گفت که این تحوّل اجتناب نا پذیر کی و چگونه بوقوع خواهد پیوست.
  ۳ـ فاجعه ولایت فقیه و محو مدینه‌های فاضله قرن بیستم گفتمان حقوق بشر و پذیرش (...)

 • دیکتاتورهای افتاده نباید اعدام شوند: کورش زعیم

  صدام حسین محاکمه و اعدام شد. زین العابدین بن علی تونس بهنگام کنار رفت و امان گرفت. معمر قذافی مقاومت کرد و گرفتار انتقامجویی مردم، شکنجه و کشته شد. دادستان مصر برای حسنی مبارک درخواست حکم اعدام کرد. اتحادیه اروپا اصرار دارد علی عبدالله صالح به دادگاه کیفری بین المللی تحویل شود و با امان دادن به او مخالف است. بشار اسد اگر شبیه صدام و قذافی نباشد، از حسنی مبارک بهتر نخواهد بود.
  اعدام کردن دیکتاتورها، دلهای مردم زجر کشیده را خنک می کند، کینه ها را تسکین می دهد و آتش انتقام را فرو می نشاند. ولی برای ملت های دیگر که زیر پای دیکتاتورها در ذلت و محرومیت زندگی می (...)

 • قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین – گفتگو با دکتر باوند، سخنگوی جبهه ملی ایران

  http://www.jebhemelli.info/%d9%82%d8%b1%d8%a7%d8%b1%d8%af%d8%a7%d8%af-%db%b2%db%b5-%d8%b3%d8%a7%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d9%88-%da%86%db%8c%d9%86-%da%af%d9%81%d8%aa%da%af%d9%88-%d8%a8%d8%a7-%d8%af%da%a9/
  انتشارات علمی (سخن) مذاکراتی را با دکتر داوود هرمیداس باوند برای انتشار زندگی‌نامه و سرگذشت این استاد برجسته روابط بین‌الملل آغاز کرده است و این کتاب با حجمی حدود 400 صفحه منتشر خواهد شد.
  این سرگذشت‌نامه که شامل شرح دوران کودکی، نوجوانی، تحصیل در ایالات متحده و دوران خدمت دکتر باوند در سازمان ملل متحد است، (...)

 • اعدام وحشیانه ترین مجازات است :بیانیه جبهه ملی ایران

  جبهه ملی ایران با اعتقاد راسخ به آزادیهای مدنی و حقوق بشری و اصل جدایی دین از حکومت، هرگونه مجازات را که خلاف اصول اخلاقی و ضد آزادیهای مدنی و یا در تخلف از بیاینه جهانی حقوق بشر، بویژه برای خاموش کردن صدای اعتراض مردم، محکوم میکند. بیرحمانه تر و ضد بشری تر از اعدام مجازاتی وجود ندارد. مجازاتی که در این چهار دهه تاریک بسیار رواج داشته و هنوز با شدت ادامه دارد.
  اعدام جوانان ما را، مانند سه جوانی که در اعتراضات مردمی آبان 98 دستگیر و محکوم به اعدام شده اند: امیرحسین مرادی، سعید تمجیدی و محمد رجبی، تنها بخاطر اعتراض به خشونت و دزدی و پایمال کردن حقوق مردم، (...)

 • بیانیه جبهه ملی ایران : پیمان ۲۵ ساله با چین و سرنوشت جمهوری اسلامی

  پس از توافق پنهانی بخشیدن حقوق مالکیت ایران در دریای کاسپین به اقمار روسیه، امروز ما با یک پیمان پنهانکارانه دیگر بر ضد منافع و استقلال ملی ایران هستیم. یک پیمان راهبردی ۲۵ ساله با چین که شرایط آن میتواند ایران را تبدیل به یک مستعمره برای چین نماید. ظاهرا این قرارداد که روسیه هم با آن همکاری دارد در راستای خنثی سازی تحریم های ناشیانه و عمدتا غیرضروری امریکا و لجبازی های جمهوری اسلامی است. رییس جمهور امریکا اگر مشاوران اندیشمند و کارآمدی میداشت میتوانست بدون این تحریم های لجبازانه که اروپا را هم مخالف کرده با روشهای هوشمندانه ای بر سیاست خارجی جمهوری اسلامی (...)

 • ایران: آیا جمهوری اسلامی در حال فروپاشی است؟ تفسیر خبر جمعه ۲۰ تیر1399 میهمانان: آقایان علیرضا نوری زاده و کوروش زعیم

  آیا جمهوری اسلامی در حال فروپاشی است؟ تفسیر خبر جمعه ۲۰ تیر 1399
  میهمانان: آقایان علیرضا نوری زاده و کوروش زعیم

 • بیانیه کمیته اجرایی همبستگی برای دمکراسی و حقوق بشر در ایران

  به نام سعادت ملت ایران
  هم میهنان گرامی ؛
  در روزهای گذشته اخباری پیرامون قراردادی بین حکومت جمهوری اسلامی و دولت کمونیستی خلق چین به نام « برنامه همکاری های ۲۵ ساله جامع ایران و چین »در رسانه ها منتشر شده است . سردمداران جمهوری اسلامی همچون چهار دهه گذشته با نامحرم دانستن مردم ایران بصورت کاملا محرمانه مراحل انعقاد این قرارداد را در عالیترین سطوح دو حکومت پیگیری نمودند!! اکنون نیز که خبر این قرارداد نزد رسانه ها و افکار عمومی جهانیان درز پیدا کرده با نگاهی ارباب و رعیتی به شهروندان ایرانی ، خود را مالک ایران زمین و مبرا از پاسخگویی دانسته و همچنان در (...)

 • مالکیت انحصاری زمین و توسعه اقتصادی : کورش زعیم

  پیشگفتار
  پرسش بزرگ در اقتصاد همیشه این است که چه سامانه ای می تواند فقر را از بین ببرد و عدالت اجتماعی را تضمین نماید. هیچکدام از مکتب های استبدادی مانند کمونیسم و یا مکتب های غیر استبدادی مانند سوسیالیسم و کاپیتالیسم و یا حتی ترکیب هایی از آنها، باوجود ایجاد پیشرفت اقتصادی، نتوانسته فقر را بکلی از جامعه بزداید. در بررسی دلایل فقر فزاینده و سرچشمه های آن، و اینکه چرا علی رغم افزایش ثروت کشور، فقر از بین نمی رود و حتا افزایش می یابد، روشن شده که هیچ یک از درمانهای تجویز شده یا در دست اجرای دولتهای ما نتوانسته مسئله را ریشه ای حل کند یا امیدوار به حل کردن آن (...)

 • بیانیه جبهه ملی ایران-اروپا (سامان ششم) در باره حکم اعدام ۱۱ تن از جوانان واخواه قیام آبان ۹۸

  هموطنان آزاده، جمهوری نکبت‌بار اسلامی می‌خواهد بازهم درماندگی، نابخردی و بی لیاقتی خود را از حل مشکلات کشور، با قتل‌عمد ۱۱ تن دیگراز جوان معترض آبان ماه ۹۸ پنهان سازد و چنان وانمود نماید که نابسامانی اوضاع فقط ناشی از تحریم‌های آمریکا و خرابکاری های عده ای نادان، خودفروخته و«اراذ ل و اوباش» است. غاصبین حکومت و چپاولگران ثروت ملی کشور باید بسیار نادان باشند، اگر واقعن فکرکنند که بیشترین ایرانیان این ترفند نخ نما و اعتراف های تحمیلی توسط شکنجه‌های طاقت فرسای جنایتکاران سازمانهای اطلاعاتی و بیدادگاه های جمهوری اسلامی را باور می‌کنند. بسیاری از شرکت کنندگان در (...)

 • دادگستری در ایران: از مشروطیت تا جمهوری اسلامی عبدالکریم لاهیجی

  در این بررسی نشان می‌دهیم که چگونه دادگستری اسلامی جایگزین نظام قضایی عرفی و نیمه مستقل پیشین شد که طیّ ۵۰ سال بر مناسبات و روابط اجتماعی جامعه ایران حاکم بود.
  ◄ فایل PDF این نوشته را می‌توانید از اینجا دانلود کنید. دکتر عبدالکریم لاهیجی، حقوقدان و رئیس افتخاری فدراسیون جهانی جامعه‌های حقوق بشردکتر عبدالکریم لاهیجی، حقوقدان و رئیس افتخاری فدراسیون جهانی جامعه‌های حقوق بشر درآمد
  در دوران حکومت آمرانه پهلوى و در نبود آزادى عقیده و بیان، نهادهاى جامعه مدنى و قوه قانون‌گذارى مرکب از نمایندگان واقعى مردم، هر چند قوانین عرفى در همه امور و زمینه ها توسط مجلس (...)

 • توافق راهبردی نو استعماری چین و ایران : م- روغنی

  پس از پیروزی انقلاب، شعار “نه شرقی نه غربی” به یکی از ابزارهایی منزوی کردن و سرکوب نیروهای دگراندیش از جمله میانه‌روی لیبرال تبدیل گردید که در پی عادی کردن رابط کشور با جهان بودند. پس از سقوط اتحاد شوروی، هژمونی آمریکا و متحدان غربی‌اش در جهان تثبیت گردید. همزمان در اثر راهبرد‌های ایدئولوژیک منطقه‌ای، فعالیت‌های بیهوده هسته‌ای و غرب ستیزانه خامنه‌ای کشور در انزوا قرار گرفت و با تحریم‌های سنگین اقتصادی روبرو شد که در نتیجه سرمایه‌گذاری و همکاری‌های اقتصادی و تکنولوژیک غرب با ایران به ویژه در صنعت نفت به حداقل رسید.
  با روی کارآمدن ترامپ پوپولیست یک جانبه‌گرا (...)

 • کانون نویسندگان ایران: رژه‌ی حکم‌ها؛ در باره احکام اعدام ۳ معترض آبان ماه

  در خبرها آمده است : حکم اعدام سه جوان، امیرحسین مرادی، سعید تمجیدی و محمد رجبی، به سبب شرکت در اعتراضات آبان‌ماه ۹۸ در دیوان عالی کشور تأیید شد. رئیس کل دادگستری استان اصفهان روز جمعه، ششم تیرماه، از انتساب اتهام «فساد فی‌الارض» به هشت نفر از شرکت‌کنندگان در اعتراضات گذشته در این استان خبر داد. اگرچه درباره تایید حکم سه جوان معترض تکذیبیه‌ای نیز منتشر شده؛ مسلم است که شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی تهران حکم اعدام این جوانان ۲۵ و ۲۷ ساله را صادر کرده است. همچنین اتهام «فساد فی‌الارض» در مورد هشت معترض می‌تواند مقدمه‌ی صدور حکم اعدام آنها باشد.
  چه تیراندازی (...)

 • در مورد تحریم تسلیحاتی ایران چه می‌دانیم؟ هانا کاویانی

  این روزها و هفته‌ها تا روز ۲۷ مهر سال جاری که روز انقضای تحریم تسلیحات برای ایران است، می‌تواند برای چند موضوع سرنوشت‌ساز باشد. البته بستگی دارد که تحولات بین‌المللی را از چه دریچه‌ای می‌نگرید.
  این هفته‌ها می‌تواند پایان برجام را رقم بزند، ممکن است به شکافی جدی میان کشورهای دو سوی اقیانوس اطلس منجر شود، حتی ممکن است روزگاری تازه برای شورای امنیت سازمان ملل متحد آغاز شود. اما عکس همه این‌ها نیز ممکن است رخ دهد. آنچه مشهود است اهمیت این بزنگاه و موقعیت است که ایران در مرکز آن قرار گرفته است.
  از همین‌رو رادیوفردا به سراغ چندین تحلیلگر با نگاه‌ها و (...)

 • برای جوانان میهنم و دوستداران حافظ غزل ۳۷۱- منوچهر تقوی بیات

  بحررمل مثمن مخبون مقصور فاعلاتن فعلاتن فعلاتن فعلان ۱ ـ ما نگوییم بد و میل به ناحق نکنیم جامه ی کس سیه و دلق خود ازرق نکنیم ۲ ـ رقم مغلطه بر دفتر دانش نزنیم سّرِ حقّ ، بر ورقِ شعبده ملحق نکنیم ۳ ـ عیب درویش وتوانگر به کم و بیش بدست کار بد مصلحت آن است که مطلق نکنیم ۴ ـ خوش برانیم جهان ، در نظر راهروان فکرِ اسبِ سیه و زینِ مغرّق نکنیم ۵ ـ آسمان کشتی اربابِ هنر می شکند تکیه آن به که براین بحرِ معلق نکنیم ۶ ـ شاه اگرجرعه ی رندان نه بحرمت نوشد التفاتش به میِ صافِ مروّق نکنیم ۷ ـ گر بدی گفت حسودی و رفیقی رنجید گو توخوش باش که ما گوش باحمق نکنیم ۸ ـ حافظ ار خصم (...)

0 | ... | 15 | 30 | 45 | 60 | 75 | 90 | 105 | 120 | 135 | ... | 5550

کپی رایت © 2020 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت | پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0