صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

آخرين مقاله‌ها

 • گزارشی از استمرار کودک‌آزاری؛ تراژدی کودک همسری: ستاره لطفی

  اسمش را چه باید گذاشت، تجاوز قانونی، سادیسم جمعی، برده‌داری جنسی، جنون جمعی، پدوفیلی و… سخن از سریال عروس شدن کودکان در خانه‌های فقرزده کشور است که هرازچندگاهی تصاویری از مراسم عقد و عروسی برخی از آنان به شبکه‌های اجتماعی راه پیدا می‌کند و برای چند روز جامعه را در شوک فرو می‌برد و برخی مسئولان را به تکاپوی وامی‌دارد تا آنان نیز سوار بر موج پیش آمده از فرصت استفاده کرده و با موضع‌گیری‌ها، خودی نشان دهند. اما همین مسئولان به ظاهر در تکاپو، برای فرمان ایست دادن به کودک‌همسری، بعد از آن که غبار خبر فرو نشیند و گرد زمان کم‌رنگ‌اش کند، مانند نمایندگانی که چند ماه (...)

 • حقوق ملت ایران در دریای کاسپی زیر پای جمهوری اسلامی : کورش زعیم

  دریای مازندران یا کاسپین، که نامش برای ما ایرانیان کاشپی “یا کاسپی” باید باشد، همیشه در درازنای تاریخ بخشی از قلمرو ایران بوده، به جز انتهای شمالی آن که محل سُکنای قوم نیمه وحشی و شکارچی خزرها بوده است. شهر ۲۰۰۰ ساله دربند در داغستان که اکنون در قلمرو روسیه قرار دارد، دِژ نظامی ایران برای دفع حمله های این قوم غارتگر بدست غُباد یکم ساسانی ساخته و در زمان انوشیروان مستحکم شد و دیواری ۴۰ کیلومتری برای حفاظت از آن ساخت که به دیوار قفقار معروف است. پس از یورش تازیان به ایران، در ۲۲ هجری، این شهر بدست آنها افتاد، سپس نوبت مغول و تیمور رسید، که شاه اسماعیل آنرا پس (...)

 • عفو بین الملل : جهان چشم خود را به روی بحران ناپدیدسازی های قهری در ایران بسته است

  • سازمان عفو بین‌الملل در آستانه ۷ شهریورماه، روز جهانی قربانیان ناپدیدسازی قهری، بیانیه ای منتشر کرده و امتناع مقامات ایرانی از پذیرش مسئولیت اعدام هزاران زندانی دگراندیش را بحرانی خوانده که جامعه جهانی آن را نادیده می گیرد ...
  سازمان عفو بین‌الملل در آستانه ۷ شهریورماه، روز جهانی قربانیان ناپدیدسازی قهری، بیانیه ای منتشر کرده و امتناع مقامات ایرانی از پذیرش مسئولیت اعدام هزاران زندانی دگراندیش را بحرانی خوانده که جامعه جهانی آن را نادیده می گیرد. در این بیانیه با اشاره به رنج خانواده های این قربانیان اعلام شده است که مسئولان ایرانی باید محل دفن اعدام (...)

 • زندگی بهاییان در ایران: ترس مداوم از هجوم، دستگیری، بازداشت و حبس

  آزار و اذیت بهاییان در ایران از سوی دولت و افراد و نهادهای وابسته به حکومت به شکل‌های مختلف صورت می‌گیرد
  جاوید رحمان همچنین در آخرین گزارش خود مجموعه‌ای از موارد نقض حقوق انسانی جامعه بهاییان ایران و دیگر اقلیت‌های قومی و دینی را ترسیم کرده و چندین توصیه به مقامات ایرانی ارائه کرده است.
  او با اشاره به اعدام بهاییان در ایران گفته است:
  «از سال ۱۹۷۹ تا به حال بیش از ۲۰۰ ایرانی بهایی صرفا بر مبنای باورهای دینی خود اعدام شده‌اند که تقریبا نیمی از آنها از نمایندگان انتخاب شده شوراهای بهایی در سطح محلی یا ملی بوده‌اند. از آنجا که مقامات ایرانی و نظام عدالت (...)

 • Iran: Sentencing of Mses. Saba Kord-Afshari, Yassman Aryani, Monireh Arabshahi and Mojgan Keshavarz

  RN 006 / 0919 / OBS 068 Sentencing / Arbitrary detention / Judicial harassment Iran September 2, 2019
  The Observatory for the Protection of Human Rights Defenders, a partnership of FIDH and the World Organisation Against Torture (OMCT), requests your urgent intervention in the following situation in Iran.
  Description of the situation:
  The Observatory has been informed by the League for the Defence of Human Rights in Iran (LDDHI) about the sentencing of Mses. Saba Kord-Afshari, Yassman (...)

 • بیانیه جبهه ملی ایران – سامان ششم : خواست ما جمهوری مردمسالار است

  عصر روشنگری جنبش فکری و اجتماعی بود که از میانه های سده هفدهم میلادی آغاز شد و تا پایان سده هجدهم ادامه داشت. این جنبش انقلاب‌های عظیمی را در دانش و فلسفه به وجود آورد که در نهایت باعث از میان‌رفتن کامل جهان‌بینی قرون وسطایی شد. هدفهای اصلی اندیشمندان روشنگری آزادی، پیشرفت، مدارا، و پایان دادن به سوء استفاده از کلیسا و دولت بود. در فرانسه، اساس آموزه‌های روشنفکران، روشنگری، آزادی فردی و مدارای مذهبی، در رویارویی با پادشاهی خودکامه و تعصبات ثابت کلیسای کاتولیک روم بود. مهمترین دستاورد جنبش روشنگری انقلاب کبیر فرانسه بود. دوره‌ای از دگرگونی‌های اجتماعی سیاسی (...)

 • جبهه ملى ايران (سامان ششم) ديدگاه‌ها و راهکار‌ها

  پیشگفتار: تحليلى از وضع موجود
  ملت ايران در چهلمين سال انقلاب خود، آشفته‌ترين و نوميدكننده‌ترين ادوار تاريخ خود را تجربه مى‌كند كه با انتظاراتی که از انقلاب داشته فاصله بسیار دارد. ملت از انقلاب خواهان آزادى و عدالت و شكوه و سربلندى جهانی بود؛ و امروز آنچه بدست آمده نه تنها از خواسته‌ها و آرزو‌هایش بسیار دور شده كه با آنچه تا سال ۱۳۵۷ داشت و تجربه كرده بود در تضاد است. اگر در سال ۱۳۵۷ ملت ايران با يك دولت و حكومت نسبتاً متحد و متمركز درگيرى داشت، امروز ده‌ها مركز قدرت دارنده ثروت و زور، بدون داشتن رابطه اُرگانيك سازمانى با يكديگر که فقط در ظاهر از يك مركز (...)

 • کانون نویسندگان ایران: تشدید سرکوب آزادی بیان

  • کانون نویسندگان ایران بازداشت گیتی پورفاضل و همه‌ی کسانی را که به سبب ابراز نظر و عقیده زندانی شده‌اند محکوم می‌کند و خواهان آزادی بی‌قید و شرط بازداشت‌شدگان و همه‌ی زندانیان سیاسی و عقیدتی است ...
  به‌تازگی گیتی پورفاضل نویسنده، حقوقدان و عضو کانون نویسندگان ایران در شرایطی مبهم بازداشت و به مکانی نامعلوم منتقل شده است. پیش از این اتفاق او و چند تن از شهروندان نامه‌ا‌‌ی سرگشاده‌ حاوی خواست‌های سیاسی منتشر کرده بودند. تا امروز چند تن از امضاکنندگان آن نامه از جمله گیتی پورفاضل بازداشت شده‌اند.
  انتشار نظر، انتقاد و خواست‌های مدنی و سیاسی در جوامع برخوردار (...)

 • محکومیت ۹ تن از کارگران هفت تپه به حبس و شلاق

  • امروز حکم ۱۰ تن از کارگران شرکت نیشکر هفت تپه صادر شد. بر اساس احکام صادره ۹ تن از این کارگران هر یک به ۸ ماه حبس تعزیری و ۳۰ ضربه شلاق محکوم شدند ...
  امروز حکم ۱۰ تن از کارگران شرکت نیشکر هفت تپه صادر شد. بر اساس احکام صادره ۹ تن از این کارگران هر یک به ۸ ماه حبس تعزیری و ۳۰ ضربه شلاق محکوم شدند. یکی دیگر از کارگران نیز ار اتهامات مطروحه تبرئه شد.
  جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات این کارگران روز چهارشنبه ۲۳ مردادماه ۱۳۹۸ در دادگاه شوش برگزار شده بود.
  هویت این ۱۰ کارگر پیشتر، حسین انصاری زاده، محمد خنیفر، فیصل ثعالبی، صاب ظهیری، عادل سماعی، اسماعیل (...)

 • دادگاه انقلاب تهران ۹ فعال مدنی را مجموعا به ۵۴ سال حبس محکوم کرد

  دادگاه انقلاب تهران ۹ فعال مدنی را مجموعا به ۵۴ سال حبس تعزیری محکوم کرده است. در صورت اجرایی شدن ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی مجازات اشد یعنی ۵ سال حبس تعزیری از بابت اتهام “اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور” در خصوص هر یک از این شهروندان قابل اجرا خواهد بود. جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات این شهروندان در تاریخ ۲۱ فروردین ماه برگزار شده بود. این فعالین مدنی در تاریخ ۱۲ بهمن ماه سال ۹۶ در نقاط مختلف ایران توسط نیرو های امنیتی بازداشت و مدتی بعد با تودیع قرار وثیقه آزاد شده بودند.
  به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، (...)

 • بازداشت شخصیت هایی چون گیتی پور فاضل یک توطئه ی پیچیده است و ان را به شدت محکوم میکنم

  بانو گیتی پورفاضل حقوقدانی شریف و ازادیخواهی وطن پرست است. او از جمله کسانی است که با پیروزی انقلاب به سرقت رفته، به همراه کسانی چون زنده یاد محمد علی سفری از حق وکالت محروم شدند. در دهه ی اخیر دوباره امکان استفاده از حق وکالت را باز یافت و به دفاع قانونی و انسانی از زندانیان سیاسی از جمله من و پرونده ی ستاربهشتی همت گمارد و مورد دشمنی دستگاه امنیتی قرار گرفت و ناگزیر به کناره گیری از امر وکالت گردید. بانو گیتی پورفاضل نه تنها شخصیتی ملی و حقوقی که بانویی متفکر و وطن پرست است. ایشان از اعضای همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران است که اینک دستگاه (...)

 • بانو گیتی پورفاضل حقوقدان برجسته توسط نهاد های امنیتی بازداشت شد

  بانو پورفاضل، عضو شورای مرکزی جبهه ملی ایران (سامان ششم) و عضو کمیسیون حقوقی جبهه ملی ایران توسط نهاد های امنیتی بازداشت شده است ، ایشان دارای تالیفات پژوهشی و ادبی ارزشمند بوده و در سطح جهانی مورد تقدیر و بزرگداشت بوده اند. خدمات حقوقی ایشان در دفاع از کنشگران مدنی و حقوق بشری همیشه رایگان و با دلسوزی ستایش انگیزی همراه بوده است. بانو گیتی پورفاضل، یکی از برجسته ترین حقوقدانان و وکیلان مدافع متهمان سیاسی، حقوق بشری و آزادیخواهی، و از چهارده تن بانوان امضاء کننده نامه درخواست استعفا به رهبری در اعتراض به فساد ، خشونت ، آفت های اجتماعی و اقتصادی که کشور (...)

 • بانو گیتی پورفاضل حقوقدان برجسته ناپدید شد

  بانو گیتی پورفاضل، یکی از برجسته ترین حقوقدانان و وکیلان مدافع متهمان سیاسی، حقوق بشری و آزادیخواهی، و از چهارده تن بانوان امضاء کننده اعتراض به رهبری برای فساد و خشونت و آفت های اجتماعی و اقتصادی که کشور را به سقوط اقتصادی و اخلاقی و فقر کشانده و در مسیر شورش مردمی و جنگ قرار داده، پنج روز است که ناپدید شده است. خانواده ایشان، همسر و خواهر، از اینکه ایشان را چه نهاد امنیتی، یا خودسر، دستگیر کرده و به کجا برده یا به کدام زندان انتقال داده شده بی خبر هستند. ما می پنداریم که موضع سرسختانه ایشان علیه فساد و خشونت و بی قانونی حاکم خشم نهادهای امنیتی را برانگیخته (...)

 • دلآرامی به دوست و هموند عزیزمان دکتر داریوش احمدی

  آگاه شدیم، خواهر عزیز دکتر داریوش احمدی، هموند گرامی ما در آلمان درگذشته‌اند.
  این سوگ بزرگ را به مرد مبارز آزادی‌خواه و مصدقی که سالهاست در تبعید به سر می‌برند دل آرامی گفته و برای روان آن عزیز از دست رفته آرامش آرزومندیم.
  جبهه ملی ایران-اروپا
  دلم گمان نمی‌کند, که دوریت حقیقت است
  دلم به یاد تو عزیز, گلوله‌ای آتش است
  چگونه باورت کنم چنین غریب زیر خاک

  حامد نوری

 • براندازی ۲۸ امرداد و زخمِ باز ملت ايران : کورش زعیم

  با یادآوری افسوس ۲۸ امرداد، ما هر سال بر زخم باز خود و ملت ایران نمک می پاشیم. این فقط یادآوری یک زخم ملی سوزنده و دردآور نیست، بلکه آينه اي در برابر چشمان آناني است كه در شرایط بسیار بحرانی و خطرناکی که امروز حاکم بر کشورمان است، بجای همکاری و همبستگی ملی، در رؤیای نجات کشور به دست بیگانگان هستند.
  آنچه امروز رويداد ۲۸ امرداد را برجسته ميكند تفاوتهای رفتاری دولت و حکومت در آن زمان در سنجش با دوران خفقان و خودکامگی پَسین، و نیز دوران هولناک پُر از جنایت و غارت و ویرانی جمهوری اسلامی است. يك تفاوت دولت مردمسالار مصدق اینست که بر خلاف حکومتهای پسین حاضر نبود (...)

 • نبرد نافرمانی برای رهائی از رژیم اسلامی و استقرار دموکراسی در ایران راهی هست : محمد پروین

  مصاحبه با زنده یاد جین شارپ متخصص مبارزات نافرمانی (محمد پروین)
  انشا نویسی های تکراری و پر از تناقض، در مدح و ثنای اتحاد و اتفاق، زمینه تازه ای یافته است تا در پرتو بیانیه هائی که از درون مرز صادر میشوند، با انرژی بیشتری اَرزومند این شوند که مردم ناراضی درون مرز با اعلامیه ای به خیابانها بریزند و رژیم را به زیر بکشند. کار بیانیه های "۱۴ معصوم" به برون مرز هم کشیده شده است و چرا که نه؟ جمع نویسندگان، پژوهشگران، شاعران، مترجمان، طنز پردازان و بازیگران برون مرز تشنه چنین زمینه هائی بوده و هستند که با تکیه بر اَن بتوانند با صدور بیانیه ای و بیانیه هائی مردم (...)

 • چهل و چهارمین روز اعتصاب غذای امیرحسین محمدی فرد

  • امیرحسین محمدی فرد، سردبیر نشریه گام و از متهمین پرونده اعتراضات هفت تپه در زندان اوین، چهل و چهارمین روز اعتصاب غذای خود را آغاز کرده است. مسئولان زندان به خواست های او رسیدگی نکرده اند ...
  امیرحسین محمدی فرد، سردبیر نشریه گام و از متهمین پرونده اعتراضات هفت تپه در زندان اوین، چهل و چهارمین روز اعتصاب غذای خود را آغاز کرده است. وی پیشتر طی نامه‌ ای خطاب به محمد مقیسه، رئیس شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران، و باقری، رئیس اندرزگاه ۴ زندان اوین، خواستار رسیدگی پزشکی به وضعیت سلامتی همسرش، ساناز الهیاری شده و اعلام کرده بود که در صورت تداوم بی توجهی به مطالباتش (...)

 • گزارش یک هفته سرکوب : کانون نویسندگان ایران

  کانون نویسندگان ایران گزارشی از اقدامات سرکوبگرانه در فاصله ی ۱۶ تا ۲۲ مرداد ماه را منتشر کرده که نشانگر افزایش فشار نهادهای امنیتی و قضایی بر فعالان سیاسی، اجتماعی و فرهنگی در ایران است ...
  ۱۶مرداد: کانون نویسندگان ایران با انتشار بیانیه خواهان لغو حکم زندان نیما صفار نویسنده ساکن گرگان شد. در همین روز حکم ۴ سال و ۶ ماه زندان و دو سال محرومیت از فعالیت مطبوعاتی مسعود کاظمی تایید شد. اتهام این روزنامه نگار توهین به رهبری، نشر اکاذیب و توهین به مقامات دیگر است. مسعود کاظمی به دلیل ناتوانی در تودیع قرار وثیقه یک میلیارد تومانی از سوی قاضی مقیسه رییس شعبه ۲۸ (...)

 • سخنان حسن روحانی درباره تحریم وزیر خارجه و احتمال مذاکره با امریکا

  گفتگوی رادیو فردا مجله نیمروزی (محمد ضرغامی) با کورش زعیم
  سه شنبه ۱۵ امرداد ۱۳۹۸، ۶ اوت ۲۰۱۹م
  ضرغامی: به مجله نیمروزی رادیو فردا خوش آمدید در این نیمروز گرم مردادماه. همانطور که در خبر هم شنیدید، حسن روحانی، رییس جمهوری ایران دیداری را داشته با اعضای وزارت امور خارجه. آقای روحانی گفته "من به امریکا میگویم شما نمیتوانید هم امنیت ما را به خطر بیاندازید و هم به دنبال امنیت سربازان خود باشید. آقای روحانی به مذاکره هم اشاره کرد، ولی اجازه بدهید بیشتر به درباره آنچه که من اشاره کردم درباره سخنی که آقای روحانی اشاره داشته. بیشتر بشنویم از شاهین بشیرتاش در (...)

 • نرگس منصوری از امضاکنندگان بیانیه ی برکناری خامنه ای...

  نرگس منصوری از امضاکنندگان بیانیه ی برکناری خامنه ای بازداشت شد
  بنابر گزارش های رسیده، خانم نرگس منصوری یکی از امضاکنندگان بیانیه ی ۱۴ فعال اجتماعی زن امروز هنگام بازگشت از محل کار خود در تهران دستگیر شده است. بازداشت نرگس منصوری یک روز پس از بازداشت ۱۵ نفر از فعالان سیاسی و مدنی در مشهد، از جمله برخی از امضاکنندگان نامه درخواست استعفای علی خامنه‌ای صورت گرفته است.
  نرگس منصوری از امضاء کنندگان بیانیه ۱۴ زن کنشگر فعال مدنی و حقوق زنان، عضو سندیکای کارکران شرکت واحد است. از محل بازداشت خانم منصوری اطلاعی منتشر نشده است.
  شهلا انتصاری، نصرت بهشتی، فرشته (...)

0 | 20 | 40 | 60 | 80 | 100 | 120 | 140 | 160 | ... | 5340

کپی رایت © 2019 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت | پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0