صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

آخرين مقاله‌ها

 • گفتگوی اینستاگرامی «ایران آینده» با حسن شریعتمداری و حشمت طبرزدی

  🔴 مرحله #فروپاشی یک حکومت زمانی است که آن حکومت هم در داخل و هم در خارج نه بتواند در جهت صلح برود و نه بتواند که سرکوب کند. با این تعریف، جمهوری اسلامی در مرحله فروپاشی است.
  🔵 اگر آمریکا در تحریم سپاه جدی باشد، مرحله بعدی تحریم آقای خامنه‌ای بعنوان فرمانده کل قوا خواهد بود.
  🔴 اولویت آمریکا اعمال فشار حداکثری است تا بخشی از حاکمیت از بقیه جدا شده و وارد مذاکره شود. ولی هدف ما جایگزینی کلیت ج.ا با یک نیروی اپوزیسیون ملی است. اگر اپوزیسیون نتواند این نیروی ملی را بسازد، آمریکا با همان بخش از حکومت وارد مذاکره خواهد شد.
  🔵 یک احتمال قوی وجود دارد که در پس (...)

 • نخستین پیام دکتر مصدق از رادیو تهران به ملت ایران در جایگاه نخست وزیری و به مناسبت اول ماه مه

  هموطنان عزیز
  هیچ تصور نمی شد موقعی پیش آید که به عنوان نخست وزیر بوسیله رادیو با شما صحبت کنم و هیچوقت تصور نمی کردم با ضعف مزاجی که دارم مسؤلیت چنین کار خطیری را قبول نمایم. قضیه ی نفت سبب شد که من این بار گران را بدوش بکشم و اکنون تنها خدا می داند تا کی بتوانم آن را تحمل کنم.
  هموطنان عزیز
  رأی بی سابقه و بی شائبه ی همکاران عزیزم نمایندگان محترم مجلس شورایملی و مجلس سنا، و اظهار تمایل آن ها بزمامداری اینجانب سبب شد که از نظر فریضه ی ملی از قبول زمامداری خودداری نکنم و امر اعلیحضرت همایون شاهنشاهی را در تشکیل دولت اطاعت نمایم.
  هموطنان عزیز تردید ندارم که (...)

 • سیل، تحریم پاسداران، پبشنهاد برونرفت از بحران: گفتگوی تلویزیون ایران گلوبال (کیانوش توکلی) با کورش زعیم

  متن کامل گفتگوی تلویزیون ایران گلوبال (کیانوش توکلی) با کورش زعیم
  سه شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۸خ
  توکلی: با سلام، من کیانوش توکلی هستم. ما میهانی داریم از ایران، آقای کورش زعیم. سلام آقای کورش زعیم، خوش آمدید به برنامه ما.
  کورش زعیم:
  درود به شما آقای توکلی، و سپاس از اینکه از من دعوت کردید در این برنامه.
  توکلی:
  ما حقیقتش به دنبال سیل و بحرانی که در نتیجه سیل در ایران ایجاد شد و خرابیهای زیادی را به بار آورده، قصد داشتیم که برنامه مفصلی در این رابطه داشته باشیم، ولی تروریست نامیدن سپاه پاسداران، که به دنبال آن درگیری های لفظی را بین ایران و امریکا را (...)

 • محاکمه سه عضو کانون نویسندگان ایران

  • روز شنبه دادگاه محاکمه سه عضو کانون نویسندگان ایران آغاز شد. در نخستین روز دادگاه بکتاش آبتین محاکمه شد، رضا خندان مهابادی و کیوان باژن هم روز یکشنبه محاکمه می‌شوند ...
  روز شنبه در آستانه ی روز جهانی کارگر همزمان با بازداشت چهره های سرشناس جنبش کارگری، دادگاه محاکمه سه عضو کانون نویسندگان ایران در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران آغاز شد. در نخستین جلسه ی دادگاه بکتاش آبتین، شاعر، فیلمساز و از اعضای کانون نویسندگان محاکمه شد. رسیدگی به پرونده ی رضا خندان مهابادی و کیوان باژن، دو عضو دیگر کانون نویسندگان که همراه با وکیلان مدافع خود در دادگاه حضور داشتند به روز (...)

 • گام های مشترک کارگران ایران برای بزرگداشت اول ماه مه

  • سندیکای کارگران شرکت واحد، سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، گروه اتحاد بازنشستگان، کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری، اتحاد سراسری بازنشستگان، اتحادیه نیروی کار پروژه ای، بازنشستگان سندیکای بافنده سوزنی، بازنشستگان فلزکار-مکانیک، جمعی از کارگران صنف فلز کار و مکانیک و اتحادیه ی آزاد کارگران ایران روز اول ماه مه کارگران و زحمتکشان را به تجمع در برابر مجلس فرا خواندند ...
  تشکل های کارگری مستقل با انتشار فراخوان های مشترک و یا جداگانه کارگران ایران را به مناسبت روز جهانی کارگر به تجمع در برابر مجلس شورای اسلامی دعوت می کنند. طی روزهای جمعه و شنبه (...)

 • فراخوان شرکت درتجمع روز کارگر و معلم

  اول ماه مه (۱۱اردیبهشت) روز جهانی کارگر و روز اعتراض بین المللی کارگران و روز اعلام مطالبات سرکوب شده کارگران است.
  ۱۲ اردیبهشت روز معلم که روز جانباختن دکتر خانعلی؛ معلم مبارز به دست رژیم پیشین است و روزی است که معلمان در پی خواسته های خود به خیابان می آیند.
  بازنشستگان نیز در کنار کارگران و معلمان به عنوان بخش بزرگی از مزد بگیران و زحمتکشان این دو روز را گرامی می دارند. گروه_اتحاد_بازنشستگان برای اعلام خواسته ها و تقویت همبستگی میان همه زحمتکشان جامعه، از برگزاری تجمع اعتراضی کارگران در مقابل مجلس و تجمع معلمان در مقابل اداره کل آموزش و پرورش حمایت کرده (...)

 • درگذشت تیمسار سرلشگر بازنشسته ناصر فربد

  به آگاهی دوستان و هموندان جبهه ملی ایران میرساند که تیمسار سرلشگر ناصر فربد، عضوی شورای رهبری جبهه ملی ایران، ساعت ۰۰:۳۰ بامداد امروز، آدینه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸خ، درگذشت. ما این ضایعه را به همه هموندان جبهه ملی ایران و ایراندوستان تسلیت میگوییم. روز آیین خاکسپاری و پُرسه ایشان متعاقبا پس از ورود فرزندشان فرامرز به ایران به آگاهی رسانده خواهد شد.
  جبهه ملی ایران (سامان ششم)
  تهران- ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸خ

 • محکومیت حبس نسرین ستوده قطعی شد

  • به گفته ی رضا ستوده، محکومیت نسرین ستوده وکیل دادگستری به ۳۳ سال حبس که طبق ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی ۱۲ سال آن قابلیت اجرا دارد، قطعی شده است ...
  محکومیت نسرین ستوده وکیل دادگستری به ٣٣ سال حبس که طبق ماده ۱٣۴ قانون مجازات اسلامی ۱۲ سال آن قابلیت اجرا دارد، قطعی شد.
  رضا خندان همسر نسرین ستوده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار قضایی ایرنا با اعلام این خبر اظهار داشت: طبق قانون همسرم ۲۰ روز از تاریخ ابلاغ رای برای اعتراض به حکم دادگاه مهلت داشت که اکنون ۴۰ روز از این تاریخ می گذرد و در اعتراض به روند تشکیل این پرونده و فرایند رسیدگی در دادسرا و (...)

 • بیانیه جبهه ملی ایران- اروپا : به مناسبت روز۲۴ آوریل، یکصد و چهارمین سالگرد نسل کشی ارمنیان

  ۲۴ آوریل، روز گرامیداشت خاطره قربانیان نسل کشی ارمنیان درسال ۱۹۱۵ است که طی آن قریب یک و نیم ملیون نفراز ساکنان ارمنی دولت عثمانی به شهادت رسیدند. حکومت ترکهای جوان دراجرای نقشه احیای امپراطوری یکدست ترکی، این جنایت عظیم را از پیش برنامه ریزی واز طریق کشتارهای دسته جمعی، تخریب و سوزاندن روستاها، تبعید صدها هزار شهروند عادی ازخانه و کاشانه خود به صحاری شمال سوریه، به اجرا درآورد. درپایان این نقشه ددمنشانه، ارمنستان غربی، که دردستگاه امپراطوری عثمانی "ا ِرمنی ایالتی" خوانده می شد، ازروی نقشه جهان محو گردید*.
  حکومت ترکهای جوان به موازات نسل کشی ارمنیان و (...)

 • پیام جبهه دمکراتیک ایران خطاب به تشکل های کارگری و فرهنگیان

  https://www.instagram.com/p/Bwgy5G8H8ai/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=1nux363mjfex6
  پیام جبهه دمکراتیک ایران خطاب به تشکل های کارگری و فرهنگیان سال جاری در شرایطی به پیشواز روز جهانی کارگر و روز معلم می رویم که مردم ایران با ابر بحرانهای اقتصادی،اجتماعی، سیاسی، دست و پنجه نرم می کنند و حکومت با تداوم سیاست های ماجراجویانه و مردم ستیزانه، و با کشاندن گروههای نظامی بیگانه به درون کشور و به بهانه ی کمک به سیل زدگان، عملا امنیت ملی را بیش از پیش در معرض تهدید جنگ داخلی و خارجی و فقر ، بیکاری و گرسنگی مطلق قرار داده است. شرایط زندگی هم (...)

 • بیانیه جبهه ملی ایران-اروپا درباره خطر جنگی بزرگ در خاورمیانه

  هموطنان آزاده،
  روز بروز جنگ‌سیاسی، اقتصادی و تبلیغاتی میان هیات حاکمه آمریکا و حکام جمهوری اسلامی و بویژه سران سپاه پاسداران شدیدتر می‌شود. هر دو طرف اتهام تروریست بودن بیکدیگر میزنند. این حرکات تحریک‌آمیز تنش‌ میان آنان را به حدی رسانده است که خطر یک درگیری نظامی تمام‌عیار چندان بعید به نظر نمی رسد. آنگاه است که تصور خاورمیانه ای که غرق در آتش و آشوب و خون است، نمی‌تواند چندان مشکل باشد. از قرار معلوم عواقب این جنگ بقدری ناگوار و وحشتناک است که پنتاگون(مرکز و مقر فرماندهی وزارت جنگ ایالات متحده آمریکا) و سیا(سازمان اطلاعاتی مرکزی و برونمرزی دولت (...)

 • بیانیه شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران به مناسبت هفته معلم_اردیبهشت ۹۸

  به نام خداوند جان و خرد همکاران گرامی شاغل و بازنشسته! بار دیگر روز و هفته ملی معلم در پیش است و ما معلمان شاغل و بازنشسته در چشم انداز تاریخی خود همچنان برای ابتدایی‌ترین مطالبات و خواسته‌های صنفی خود مجبوریم لحظه ای از کوشش و فعالیت برای رسیدن به خواسته های قانونی و مطلوب خود غفلت ننماییم.
  گرانی و تورم زندگی را برای اکثریت زحمتکشان سخت کرده است حقوق و درآمد معلمان سنخیتی با قیمت‌های نجومی ندارد و معلمانی که در گذشته مجبور به کار در شغل دوم و سوم بودند بخاطر بیکاری گسترده باید به اتکا حقوق ناچیز معلمی از پس هزینه‌های (...)

 • گفتگوی ایران‌گلوبال (کیانوش توکلی) با کوروش زعیم: تصمیم امریکا در باره سپاه، احتمال جنگ، جامعه مدنی و نظر اپوزیسیون به حاد شدن درگیری‌ها

  در این گفت‌وگو ابتدا در باره سیل و سیل‌زدگان سوال می‌شود و سپس در باره تروریستی نامیدن سپاه پاسداران و پیامد‌های آن و اینکه آیا امکان مصالحه بین ایران و آمریکا وجود دارد؟ همچنین جناب زعیم در باره پیشنهاد جبهه ملی ششم و راه مسالمت‌آمیز گذر و عفو عمومی مشروط مطالبی می‌گویند که با واکنش بینندگان برنامه زنده فیس‌بوک مواجه می‌شوند، که به تک‌تک سوالات نسبتا پاسخ می‌دهند.

 • نسرین ستوده رسما شکایت خود از قاضی مقیسه را به مسئولین زندان تحویل داد

  نسرین ستوده، فعال حقوق‌بشر و وکیل دادگستری، شکایت خود از قاضی مقیسه تحویل مسئولین زندان داد.
  سازمان عفو بین الملل روز پنجشنبه ۲۹ فروردین گزارش داد که نسرین ستوده شکایت خود از قاضی مقیسه، رئیس شعبه‌ ۲۸ دادگاه انقلاب تهران را به مسئولین زندان تحویل داد. او در متن شکایت خود، قاضی پرونده‌اش را متهم به نشر اکاذیب کرده است.
  قاضی مقیسه، رئیس شعبه‌ ۲۸ دادگاه انقلاب تهران روزهای پایانی سال ۹۷ در مصاحبه‌ای حکم ۳۳ سال و شش ماه زندان و ۱۴۸ ضربه شلاق نسرین ستوده در پرونده‌ی دومش را ۷ سال اعلام کرده بود. در این مصاحبه هفت اتهام او را به دو اتهام تقلیل داده و اتهام توهین (...)

 • گفتگوی «جمهوری ایرانی، کورش پارسا» با مهران بختیاری، عضو شورای مرکزی جبهه ملی(ششم)ایران

  گفتگوی «جمهوری ایرانی، کورش پارسا» با مهران بختیاری، عضو شورای مرکزی جبهه ملی(ششم) ایران. کانال جمهوری ایرانی، رسانه ای برای ترویج دیدگاه‌ها و اخبار مربوط به «همبستگی جمهوری خواهان ایران» است.

 • شورای بازنشستگان کشور: خواهان خروج فوری نیروهای شبه نظامی خارجی از کشور هستیم

  ...
  بعد از وقوع سیل و زلزله در صورت نیاز، دولتها از نیروهای صلیب سرخ جهانی کمک میگیرند نه از نیروهای نظامی و شبه نظامی سایر کشورها!
  ورود حشدالشعبی (بسیج شیعیان عراق) به خوزستان، در حقیقت یک قشون کشی است. این نیروی سرکوب برای قدرت نمایی آمده اند تا معترضان سیلزده را مرعوب کنند. با توجه به اینکه این بسیج شیعه عراقی با دخالت و بودجه سپاه قدس جمهوری اسلامی ایران تشکیل شده است و حقوق شان هم توسط جمهوری اسلامی ایران پرداخت می شود، فردا در صورت گسترش اعتراضات سراسری می تواند چماقی در دست سرکوبگران شود. رژه ی حشدالشعبی در اهواز، اولینِ مانورِ ارعابِ این نیرو در (...)

 • جبهه ملی ایران سامان ششم خواستار خروج هرچه سریعتر نیروهای بیگانه حشدالشعبی، جنبش النجاء و گردان فاطمیون از خاک ایران می‌باشد

  مردم مناطق سیل زده استان‌های لرستان و خوزستان به مانند دیگر مردمان این سرزمین در طی ۸ سال جنگ با عراق بارها طعم تلخ ویرانی و مرگ را تجربه کرده‌اند اما دلاورانه، با عرق ملی و میهن دوستی در برابر هرگونه تهاجم دشمن ایستادند. شوربختانه در هفته‌های اخیر شاهد سیل در این مناطق بوده‌ایم که خانه و کاشانه آنان را ویران نموده است، در میان این حادثه تلخ، شاهد رشادتهای و عظمت مردان و زنان این بخش از مردمان سرزمین‌مان بودیم که چگونه با دستان خالی به جنگ این بلاهای طبیعی ‌رفتند و با امکانات ناچیز قصد مهار سیل را داشتند.
  امداد بر عهده هلال احمر و دیگر سازمان‌های امداد رسان (...)

 • پیام مهندس حشمت تبرزدی به حشد الشعبی و فاطمیون

  https://t.me/referendum97/14141
  اگر حشد الشعبی و فاطمیون قصد سرکوب ملت ایران را داشته باشندتوسط ملت تکه تکه خواهند شد.

 • هیئت‌های مؤتلفه اسلامی، حزب زندانبانان و رانت‌خواران : ایرج مصداقی

  برای شناخت افرادی همچون قدیریان و رحمانی و مهرآیین و صالحی و کچویی و جولایی و امانی و حاج‌حیدری و ابراهیمی و جوهری‌فرد و صفی از این گونه افراد که همراه با لاجوردی دادستانی اوین و زندان‌های اوین، گوهردشت و قزلحصار و «گشت‌های شکار» و گروه ضربت و اعضای جوخه‌های اعدام و تیم‌های تعقیب و مراقبت را در سیاه‌ترین دوران تاریخ معاصر ایران اداره می‌‌کردند، بایستی جمعیت هیئت‌های مؤتلفه را که مورد حمایت جامعه روحانیت مبارز و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و بازار و جریان مذهبی راست سنتی بودند، شناخت و به روابط خانوادگی آن‌ها پرداخت. همچنان باید پایه پیوند این دسته بی‌رحم (...)

 • کودک همسری؛ گفتگو با مردی که با یک دختر ۱۲ ساله ازدواج کرده است «دختربچه‌ها حرف‌شنوتر هستند»

  خبرگزاری هرانا – مسعود مردی است که در ۳۴ سالگی با دختری ۱۲ ساله ازدواج کرده است. او دلیل ازدواج خود را حرف شنوی و کم توقع بودن کودکان عنوان می‌کند و می‌گوید همسرم در اوایل ازدواج به جای کارهای خانه بازی می‌کرد، اما من توانستم او را تربیت کنم. مقصود وی از تربیت کتک زدن است که چندین بار به آن اشاره می‌کند. همسر این فرد در ۱۳ سالگی باردار شده و یک سال بعد مادر شده است. می‌گوید “الآن ۳ تا بچه دارم، ۲ تا پسر و یک دختر”.
  به گزارش خبرگزاری هرانا، روزنامه ایران با مردی که با دختری ۱۲ ساله ازدواج کرده گفتگویی انجام داده است. آسیب‌های جسمی و روانی ناشی از کودک (...)

0 | 20 | 40 | 60 | 80 | 100 | 120 | 140 | 160 | ... | 5200

کپی رایت © 2019 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت | پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0