صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

پذيرش > گزارش > برای روشن شدن اذهان عمومی

برای روشن شدن اذهان عمومی

دو شنبه 30 مه 2011

مصاحبه ای دیگر با آقای جمال درودی،

عضو شورای مرکزی جبهه ملی ایران

جناب آقای درودی، سلام بر شما

پس از مصاحبه جنابعالی با تارنمای جبهه ملی ایران-اروپا، دو نامه سرگشاده از سوی بخشی از شورای مرکزی جبهه ملی ایران، یک مصاحبه ویک نوشته نیز بترتیب از آقایان برومند ومویدزاده منتشر شده است. ما جهت روشن شدن اذهان عمومی با پنج پرسش مجددا به شما مراجعه میکنیم:

1- در هر دو نامه سرگشاده موارد زیادی از نقض اساسنامه وتقلب در انتخابات جبهه ملی ایران وعدم رسیدگی به شکایت اعضاء شورای مرکزی ذکر میشود. لطفا بفرمائید چه کسانی این اعمال را انجام دادند وارتباط آنها با باندی که شما می فرمائید، چیست؟

با درود به شما جناب جعفری وتشکر از فرصتی که در اختیار من میگزارید. همانطور که در دو نامه سرگشاده آمده، موارد بسیار از نقض اساسنامه در این زمان حساس کشورمان در جبهه ملی ایران صورت گرفته است که متاسفانه تمام این تخلفات در دوره ریاست آقای ادیب برومند وبا تائید واسرار ایشان انجام شده است. جناب اقای ادیب برومند در این مدت زمان طولانی تحت تاثیر و نفوذ کامل دو نفر از اعضای شورا قرار گرفتند وهرگز رعایت عدالت وبی طرفی را که لازمه مدیریت یک جمع است، نکرده اند وهمیشه تابع نظرات وخواستهای آنها بودند تا جائی که بارها شئونات شخصی وقول وقرارها وامضاهای خود را نادیده گرفتند. البته من در آینده نزدیک پاسخ اقای موید زاده را خواهم داد ولی برای آن یاران محترم که میخواهند بدانند چند نفر از اعضای شورا، نامه سرگشاده را امضا کرده اند، تا جائی که اجازه دارم، اعلام میکنم که این دو نامه در یک کمیسیون پنج نفری از اعضای هیئت رهبری وشورا تدوین ونوشته شده وسپس در یک نشست 12 نفری از اعضای شورا مرکزی مجددا مطرح ومورد برسی وامضا قرار گرفته است.

2- آقای موید زاده در نوشته خود می فرمایند که فقط یک یا دو نفر در داخل وخارج از شورا به این مسئله دامن زده اند. میتوانید بفرمائید که آیا واقعا این نامه های سرگشاده از سوی یک یا دونفر شورا بوده ؟

در پاسخ ان عده معدود از افراد که شایع کرده اندکه این نامه تنها به امضائ 2 نفر است، باید به به دونکته اشاره کنم. اولا چرا مدت 3 ماه است که جلسات شورا به حد نصاب نمیرسد واقای ادیب تنها در یک جلسه موفق شدند شورا را با 17 نفر تشکیل دهند. در حالی که اعضای شورا 33 نفر بودند یعنی حداقل 16 نفر از اعضا در جلسات حضور پیدا نمیکنند. دوما در تفاهمنامه که آقایان باند شدیدا اعتراض داشتند، تمام اعضای هیئت رهبری آن را امضا کردند یعنی اقایان: ادیب برومند، دکتر باوند، دکتر رشیدیان ،مهندس عباس امیرانتظام وتیمسار فربد واز سوی هیئت رئیسه آقای شاه حسینی انرا امضا کردند. من فکر میکنم میتوان آنان را با انگشت شمرد.

3- نامه سرگشاده اول با صراحت عنوان میکند که آقای برومند با رفتار و کردار خویش به عنوان رييس شوراي مركزي جبهه ملي ايران از خود سلب صلاحيت كرده اند، اگر چنین است شما یا بخشی از شورا که به این واقعیت واقفند چه برنامه ای برای حفظ آبرو وحیثت جبهه ملی ایران دارید؟

این جناب اقای ادیب برومند است که باید موقعیت خود را برای همگان روشن کنند وبه یک یک سوالات پاسخ دهند واگر ایشان معتقدند که تخلفی انجام نشده است، میتوانند این مسئله را ارجاع کنند به هیئت داوری. طبق ماده 59، 60 و61 اساسنامه جبهه ملی ایران وظیفه این کمیسیون داوری است و رسیدگی به شکایات. رای نهائی را آنان صادر میکنند. در غیر این صورت بهتر است ایشان همچون شخصیتهای معتبر و حتی رئیس جمهور کشورهای دمکراتیک که در زمان مسولیت خود دچار تخلف می شوند، در کوتاه ترین زمان ضمن پوزش خواهی، از پست خود کناره گیری میکنند. این عمل هیچگاه از ارزش و اعتبار آن مقام نمیکاهد واحترام بیشتری را کسب میکنند. امروز شورای مرکزی و تمام فعالین جبهه ملی ایران دغدغه جبهه ملی ایران را دارند و میخواهند بار دیگر جبهه از این بن بست خارج شده ودر راستای اهداف راستین خود چون گذشته پر افتخارش قرار گیرد.

4- آقای درودی، سوای این مشکلات تشکیلاتی مشکل شما (منظورم بخشی از شورا) با این آقایان چیست؟

ما با این آقایان هیچ مشکل شخصی وخصوصی نداریم وتنها مشکل شورا وجود این 2 نفر اقایان است که میخواهند نظریات وخواستهای خود را به شورا تحمیل کنند وهمیشه سدی در مقابل هر گونه فعالیت در راستای گسترش جبهه ملی ایران هستند و بر این باورند که جبهه ملی ایران مولای آنان است و باید تحت کنترل آنان قرار گیرد. آنان وجود یک جبهه ملی کوچک ومحدود را بهتر از یک جبهه ملی فراگیر میدانند. ملاحظه بفرمائید این باند با 5 نفر از اعضای فعال وجوان وعلاقمند جبهه که در مکتب زنده یاد ورجاوند پرورش یافته بودند، چه کردند وحتی خواستار اخراج آنان بودند. ما از این دوستان میخواهیم دست از این گروه گرائی بردارند وجبهه ملی ایران را ارث خود ندانند، زیرا جبهه ملی ایران از آن همه ملت ایران است..

5- به عنوان آخرین سوال، در نامه سرگشاده دوم به جز بخشی از اعضا شورا ، سخن از گروهی از اعضای منتخب سازمانهای جبهه ملی ایران را میرود، میتوانید این را برای خوانندگان ما روشنتر نمائید؟

همانطور که همه عزیزان اطلاع دارند در یک انتخابات درون سازمانی تعداد 60 نفر از مسئولین سازمانهای جبهه ملی ایران به نمایندگی از سازمانهای خود انتخاب شدند. همه این نمایندگان کتبا تقاضای عضویت در شورای مرکزی را کردند. حال با توجه به این رخداد، این کمیته 60 نفره به انتصابات و "گزینش" 15 نفر برای شورا کماکان اعتراض دارند و میپرسند که به چه دلیل وانگیزه ای آنانرا دور زده اند و نادیده گرفتند؟ آیا این عمل یک توهین مستقیم به یک یک این افراد نیست؟ این افراد با تقاضای مکرر اعتراض خود را به این انتصابات اعلام داشته و از ما یاری خواسته اند.

جناب درودی با سپاس از شما.

با تشکر از شما آقای جعفری و تمام دوستان عزیزم.

خداوند یار ونگهدار شما باشد.

پاینده ایران

کپی رایت © 2020 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت |  پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0