صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

پذيرش > ‫بیانیه‌ها > بیانیه جبهه دموکراتیک ایران در حمایت از اعتصاب غذای 18 آزادی خواه در (...)

بیانیه جبهه دموکراتیک ایران در حمایت از اعتصاب غذای 18 آزادی خواه در بند

دو شنبه 27 ژوئن 2011

  روابط عمومی جبهه دموکراتیک ایران - جبهه دموکراتیک ایران با انتشار بیانیه ای حمایت خود را از اعتصاب غذای اعتراضی ۱۸ آزادی خواه در بند اعلام داشت .

در این بیانیه که نسخه ای از آن به شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد نیز ارسال شده است ضمن برشمردن نام ۱۸ آزادی خواه در بند که نام حشمت الله طبرزدی، دبیر کل جبهه دموکراتیک ایران نیز در بین آنها می باشد، حکومت جمهوری اسلامی را مسئول حفظ سلامتی این فرزندان برومند ایران دانسته و عواقب به خطر افتادن سلامت آنها را به حکومت گوشزد می کند .

در پایان این بیانیه از دبیر کل سازمان ملل متحد، جناب آقای بان کی مون، گزارشگر ویژه حقوق بشر ایران، جناب آقای احمد شاهد و تمامی سازمان ها و نهادهای حقوق بشر جهانی درخواست می شود با تمام توان برای تحقق خواسته های به حق ملت آزادی خواه ایران حکومت جمهوری اسلامی را تحت فشار قرار دهند .

متن کامل این بیانیه به شرح زیر می باشد :

۱۲ آزادی خواه دلیر در زندان اوین و به همراه ۶ آزادی خواه دلیر در زندان رجایی شهر با اعتصاب غذا اعتراض خود را نسبت به شهادت هاله سحابی و هدی صابر و سرکوب آزادی های سیاسی - اجتماعی ملت ایران اعلام نمودند .

در پی اعتصاب غذای قربان بهزاديان ‌نژاد، بهمن احمدی‌ امويی، حسن اسدی ‌زيدآبادی، عبدالله مومنی، عماد بهاور، اميرخسرو دليرثانی، ابوالفضل قديانی، فيض‌ الله عرب سرخی، محمد جواد مظفر، محمد رضا مقيسه، محسن امين زاده و محمد داوری از زندانیان زندان اوین و کیوان صمیمی، عیسی سحر خیز، حشمت‌الله طبرزدی، علی عجمی، جعفر اقدامی و مسعود باستانی از زندانیان زندان رجایی شهر، موج اعتراض ایرانیان به سازمان و نهادهای حقوق بشر جهانی روان شد که در آن خواستار رسیدگی به وضعیت حقوق بشر و به خصوص وضعیت اسفبار زندانیان سیاسی در ایران شدند . این در حالی است که حکومت جمهوری اسلامی بدون توجه به این اعتراضات فضای سیاسی – اجتماعی ایران را روز به روز بسته تر کرده و هر حرکت اعتراضی مسالمت آمیز را با خشونت هر چه تمام سرکوب می نماید . سیاست در پیش گرفته شده توسط حکومت جمهوری اسلامی تمام راه های دستیابی مسالمت آمیز ملت ایران به آزادی را به بن بست کشیده و آینده تیره و تاری را برای کشور به ارمغان می آورد .

جبهه دموکراتیک ایران ضمن حمایت از حرکت اعتراضی آزادی خواهان در بند، حکومت جمهوری اسلامی را مسئول حفظ سلامت این فرزندان برومند ایران دانسته و عواقب به خطر افتادن سلامت آنها را به حکومت گوشزد می کند .

همچنین این تشکل از دبیر کل سازمان ملل متحد، جناب آقای بان کی مون، گزارشگر ویژه حقوق بشر ایران، جناب آقای احمد شاهد و تمامی سازمان ها و نهادهای حقوق بشر جهانی می خواهد با فشار بر حکومت جمهوری اسلامی تمام توان خود را برای تحقق خواسته های به حق ملت آزادی خواه ایران به کار ببندند .

زنده باد آزادی – برقرار باد دموکراسی – گسسته باد زنجیر استبداد

جبهه دموکراتیک ایران

۱۳۹۰/۰۴/۰۶ - ایران / تهران

کپی رایت © 2020 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت |  پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0