صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

پذيرش > گزارش > "چطور می شود که اطلاع از این همه اعمال خلاف شرع و قانون داشته باشید و آن وضع شکنجه (...)

"چطور می شود که اطلاع از این همه اعمال خلاف شرع و قانون داشته باشید و آن وضع شکنجه های کذایی در زندانها به سمع مبارکتان رسیده باشد و دم فروبسته اید؟ الله اکبر، اگر اطلاع داریم و حرف نمی زنیم وای به حالمان و اگر هم خبر نداریم باز هم وای بحالمان."

جمعه 8 ژوئيه 2011

آیت الله دستغیب از ’سکوت مراجع و مجلس خبرگان’ انتقاد کرد

به روز شده: 06:55 گرينويچ - جمعه 08 ژوئيه 2011 - 17 تیر 1390

آیت الله دستغیب از وضعیت میرحسین موسوی و کروبی و همسرانشان ابراز نگرانی کرده است

آیت الله علی محمد دستغیب، از مراجع تقلید منتقد حکومت ایران، از مواضع مراجع تقلید و اعضای مجلس خبرگان در برابر اقدامات دولت انتقاد کرده است.

آیت الله دستغیب، عضو مجلس خبرگان، در سخنانی در شیراز، گفته است: "چرا علمای اعلام و مراجع عظام در مقابل اینهمه خلاف شرع و قانون سکوت می کنند، مگر این افراد مومن و متدینی که در زندان هستند غیر از عمل به دستورات قرآن و سنت که چکیده اش قانون اساسی است، چیز دیگری می خواهند. آقایان و علمایی که لباس پیغمبر بر تن دارید و عمامه به سر هستید، این سکوت شما یعنی رضایت به وضع موجود."

به گزارش سایت حدیث سرو سبز، نزدیک به آیت الله دستغیب، این مرجع تقلید شیعه با انتقاد از وضعیت کنونی میرحسین موسوی و مهدی کروبی، از رهبران مخالف دولت، گفت: "مگر این دو بزرگوار میرحسین موسوی و مهدی کروبی چه گناهی کرده اند که باید ماه‌ها در حبس باشند و هیچ خبری از آن ها در دسترس نباشد؟"

میرحسین موسوی و همسرش زهرا رهنورد و مهدی کروبی و همسرش فاطمه کروبی از ۲۵ بهمن سال گذشته در زندان خانگی به سر می برند و بنابر گزارش منابع معترضین در ایران " از بامداد ۲۷ بهمن کلیه ارتباطات آنها " با بیرون قطع شده است.

احترام السادات نواب صفوی، مادر زهرا رهنورد، روز چهارشنبه (۱۵تیر) در گفت‌وگو با سایت کلمه، از سایت‌های نزدیک به مخالفان دولت ایران، ضمن خبر دادن از دیدار با دخترش و میرحسین موسوی، نسبت به وضعیت سلامتی آنها ابراز نگرانی کرد.

آقای دستغیب در ادامه سخنان خود گفت: " آقای موسوی کار همه اعضای خبرگان را انجام داد، دور شدن حاکمیت از قانون اساسی را تذکر داد و نسبت به هرگونه اقدام خلاف قانون و شرع به مسولان هشدار داد، مع ذلک ایشان را درحبس کردند و هیچ یک از بزرگان هم اعتراضی نکردند."
اعضای مجلس خبرگان

آیت الله دستغیب خواهان تذکر اعضای مجلس خبرگان به تخلفات نهادهای زیر مجموعه رهبری شد

آقای دستغیب با انتقاد از سکوت اعضای مجلس خبرگان در برابر "اعمال خلاف شرع و قانون" اظهار داشت: "این نوع برخورد با کسانی که عمری را در همین دستگاه خودتان بوده اند صحیح نیست. این دو بزرگوار کمک کار شما بودند، اما چون خواستار اجرای قانون اساسی و مطالبات بر حق مردم شدند آمریکائی و اسرائیلی شدند؟"

این عضو مجلس خبرگان همچنین از نمایندگان مجلس خبرگان رهبری خواست که به "تخلفات صورت گرفته توسط نهادهای زیر مجموعه رهبری همچون سپاه، بسیج، اطلاعات و صدا وسیما" تذکر بدهند.

آقای دستغیب خطاب به اعضای مجلس خبرگان گفت: "چطور می شود که اطلاع از این همه اعمال خلاف شرع و قانون داشته باشید و آن وضع شکنجه های کذایی در زندانها به سمع مبارکتان رسیده باشد و دم فروبسته اید؟ الله اکبر، اگر اطلاع داریم و حرف نمی زنیم وای به حالمان و اگر هم خبر نداریم باز هم وای بحالمان."

BBC © 2011

کپی رایت © 2020 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت |  پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0