صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

پذيرش > گزارش > زندانی سیاسی در سلولهای انفرادی، بدلیل نوشتن نامه به گزارشگر ویژه سازمان ملل (...)

زندانی سیاسی در سلولهای انفرادی، بدلیل نوشتن نامه به گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد

شنبه 30 ژوئيه 2011

بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران"زندانیان سیاسی منتقل شده به سلولهای انفرادی بند 209 و شکنجه گاه زندان گوهردشت بدلیل نوشتن نامه به گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل تحت بازجویی و فشارهای شدید روحی و جسمی هستند.

زندانیان سیاسی بهروز جاوید طهرانی ،صالح کهندل،فرزاد مددزاده و محمد علی منصوری که از 7 تیرماه به سلولهای انفرادی بند 209 زندان اوین منتقل شده اند بطور مستمر تحت بازجویی و شکنجۀ روحی و جسمی بازجویان وزارت اطلاعات می باشند .یکی از محورهای بازجویی و مورد شکنجۀ روحی و جسمی قرار دادن آنها نوشتن نامه به آقای احمد شهید گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل و تشریح وضعیت و شرایط خود در زندانهای رژیم ولی فقیه می باشد.بازجویان وزارت اطلاعات از نامه نگاری زندانیان سیاسی و تشریح وضعیت خود در طی مدت بازداشت و در حال حاضر به گزارشگر ویژه حقوق بشر سخت بیمناک هستند و تمام تلاشهای خود را بکار می برند که مانع آن شوند.

خانواده های این چهار زندانی سیاسی که بیش از 1 ماه است به سلولهای انفرادی بند 209 منتقل شده اند از وضعیت و شرایط آنها هیچ خبری در دست ندارند. و از زمان انتقال آنها به شکنجه گاه وزارت اطلاعات در زندان اوین خانواده های آنها هنوز نتوانسته اند که با عزیزان خود تماس و یا ملاقاتی داشته باشند.این 4 زندانی سیاسی در حال طی محکومیتهای سنگین غیر قانونی و غیر انسانی خود هستند.
افرادی که بازجویی از 4 زندانی سیاسی در سلولها انفرادی بند 209 زندان اوین را به عهده دارند آخوندی با نام مستعار علوی از مسئولین و سربازجویان وزارت اطلاعات و سعید شیخان سربازجوی دیگر بند 209 زندان اوین که از بدو دستگیری بهروز جاوید طهرانی، بازجویی و شکنجۀ جسمی و روحی و پرونده سازی علیه وی را به عهده دارند. شیخان همان شکنجه گری است که با وارد کردن ضربه به سر زندانی سیاسی بهروز جاوید طهرانی باعث کاهش شدید دید و سردردهای مزمن وی شده است و علیرغم گذشت چند سال هنوز از عواقب این ضربه رنج می برد. این دو جنایتکار علیه بشریت از جمله شکنجه گرانی هستند که از دهۀ 60 تا به حال در این شکنجه گاه مشغول به شکنجه منجر به قتل و توصیۀ صدور حکم اعدام به قاضیان ولی فقیه علی خامنه ای هستند. نحوۀ برخورد با هر زندانی از بدو دستگیری تا پایان محکومیت توسط بازجویان و شکنجه گران وزارت اطلاعات تعیین و به اجرا گذاشته می شود.

همچنین یکی از دلایل انتقال زندانی سیاسی افشین بایمانی به سلولهای انفرادی زندان گوهردشت کرج نوشتن نامه به گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد و تشریح چگونگی به قتل رساندن برادرش زنده یاد مهدی بایمانی و آنچه بر خود و خانواده اش گذشته می باشد. افشین بایمانی در اعتراض به انتقال به سلولهای انفرادی اقدام به اعتصاب غذا نموده است و همچنان در اعتصاب غذا بسر می برد.
رژیم ولی فقیه علی خامنه ای با موضع گیری منصوب شدگان در ارگانهای سرکوب اعلام کرده است که به گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد اجازه ورود به ایران را نخواهد داد تا مانع مطلع شدن جهانیان از جنایتهای مهیب و قرون وسطایی که در زندانها و خیابانهای ایران روی میدهد شوند.پس از اینکه اعلام گردید به گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد اجازه ورود و انجام وظایف محول شده را نخواهند داد، زندانیان سیاسی و خانواده های آنها تصمیم گرفتند که خود گزارشی از وضعیت وشرایط خودشان تهیه کنند و همراه با مدارک موجود برای گزارشگر ویژه ارسال نمایند و علیرغم ریسک بالا برای آنها حاضر هستند در هر جایی شهادت خود را ابراز دارند.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، عمل شرم آور و ضد بشری رژیم ولی فقیه علیه زندانیان سیاسی به صرف نوشتن حقایق و واقعیتهایی که بر خود و خانواده هایشان روا داشته شده است به گزارشگر ویژه سازمان ملل را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و گزارشگر ویژه خواستار اقدامات لازم برای پایان دادن به جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه علی خامنه ای در ایران است.

فعالین حقوق بشرو دمکراسی در ایران

08 مرداد 1390 برابر با 30 ژولای 2011

گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:

کمیساریای عالی حقوق بشر

کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا

سازمان عفو بین الملل

http://hrdai.net

info@hrdai.net

http://hrdai.blogspot.com

pejvak_zendanyan10@yahoo.com

pejvakzendanyan@gmail.com

Tel.:0031620720193

کپی رایت © 2020 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت |  پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0