صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

پذيرش > گزارش > انتقال زندانی سیاسی ارژنگ داودی به بند سپاه شکنجه گاه وزارت اطلاعات

انتقال زندانی سیاسی ارژنگ داودی به بند سپاه شکنجه گاه وزارت اطلاعات

پنج شنبه 4 اوت 2011

بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، در راستای فشارهای طاقت فرسا که از چند هفته پیش علیه زندانیان سیاسی زندان گوهردشت کرج آغاز شده است روز گذشته زندانی سیاسی ارژنگ داودی به سلولهای انفرادی بند سپاه در زندان گوهردشت کرج منتقل گردید.

روز سه شنبه 11 مرداد ماه زندانی سیاسی ارژنگ داودی بدون هیچ دلیل از سالن ایزوله شده 12 بند 4 به بند سپاه زندان گوهردشت کرج که در دست بازجویان وزارت اطلاعات می باشد منتقل گردید. زندانیان سیاسی که به بند سپاه منتقل می شوند مورد بازجویی،شکنجۀ جسمی و روحی بازجویان وزارت اطلاعات قرار می گیرند. انتقال ارژنگ داودی به بند سپاه با خطر جدی شکنجۀ جسمی و روحی بازجویان وزارت اطلاعات مواجه است.
پیش از این زندانی سیاسی افشین بایمانی به بند سپاه منتقل شده بود که با شکنجه های وحشیانه بازجویان وزارت اطلاعات مواجه گردید و در اثر شکنجه های وحشیانه چشم راست او در آستانۀ کور شدن قرار گرفته است.
زندانیان سیاسی زندان گوهردشت کرج از بهمن ماه سال گذشته به سالن ایزوله شده 12 بند 4 زندان گوهردشت کرج منتقل شدند و ارتباطات آنها را مانند تلفن و ملاقات حضوری و بعضی از زندانیان سیاسی حتی ملاقات کابینی را با خانواده هایشان قطع کرده اند تا سعی کنند آنها را ایزوله و وادار به تسلیم نمایند. زندانیان سیاسی همچنین با محدودیتهای مختلف مانند قطع مقطعی هواخوری ،تعیین زمان هواخوری در زمانی که زیر تابش شدید خورشید و گرمای زیاد می باشد و فشارهای طاقت فرسا مانند محرومیت از درمان، انتقال به سلولهای انفرادی بند 209 و سپاه ،شکنجه های وحشیانه جسمی و روحی و نصب دستگاههای پارازیت در سالن که منجر به ایجاد ناراحتیهای مختلف و تشدید بیماری سایر بیماران شده می باشد.
در حال حاضر علاوه بر زندانی سیاسی ارژنگ داودی 4 زندانی سیاسی دیگر بنامهای محمد علی منصوری،صالح کهندل،بهروز جاوید طهرانی و فرزاد مدد زاده در سلولها انفرادی بند مخوف 209 شکنجه گاه وزارت اطلاعات بسر می برند و از زمان انتقال تاکنون خانواده های آنها از وضعیت و شرایط آنها بی خبر هستند.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،تشدید شکنجه های جسمی و روحی و فشارهای طاقت فرسا علیه زندانیان سیاسی زندان گوهردشت کرج را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر خواهان اعزام گزارشگر ویژه سازمان ملل برای دیدار با زندانیان سیاسی و خانواده های آنها و تهیۀ گزارشی از جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه علی خامنه ای و ارائه آن به سازمان ملل جهت گرفتن تصمیمات لازم می باشد.

فعالین حقوق بشرو دمکراسی در ایران

12 مرداد 1390 برابر با 03 اوت 2011

گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:

کمیساریای عالی حقوق بشر

گزارشگر ویژه شکنجۀ سازمان ملل متحد

کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا

سازمان عفو بین الملل

http://hrdai.net

info@hrdai.net

http://hrdai.blogspot.com

pejvak_zendanyan10@yahoo.com

pejvakzendanyan@gmail.com

Tel.:0031620720193

کپی رایت © 2020 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت |  پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0