صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

پذيرش > گزارش > همدردی هموندان دفتر سیاسی و شورای همبستگی برای دموکراسی وحقوق بشر در ایران با گروهی از (...)

همدردی هموندان دفتر سیاسی و شورای همبستگی برای دموکراسی وحقوق بشر در ایران با گروهی از هموندان جبهه ملی ایران با دولت و مردم نروژ

دو شنبه 8 اوت 2011

همدردی هموندان دفتر سیاسی و شورای همبستگی برای دموکراسی وحقوق بشر در ایران با گروهی از هموندان جبهه ملی ایران با دولت و مردم نروژ در رخداد خونین آن کشور

روز پنجشنبه سیزدهم امرداد ماه 1390 خورشیدی گروهی از هموندان دفتر سیاسی و شورای همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران با گروهی از هموندان جبهه ملی ایران در محل سفارت نروژ در تهران حضور یافته و در ملاقات با سفیر آن کشور با مردم و دولت نروژ همدردی نمودند . آقای باوند به نمایندگی از همه حاضران رخداد خونین نروژ را به سفیر آن کشور دل آرام داده و گفتند که نروژ برای ما کشوری می باشد که از نظر استانداردهای حقوق شهروندی ،محیط زیست و رفاه و امنیت شهروندانش همیشه در رتبه نخست قرار می گیرد و این از افتخارات آن کشور بوده است . متاسفانه رخدادی این چنین را در آن کشور را نمی شد پیش بینی کرد . با این وجود من این رخداد را به شما، ملت و دولت نروژ از طرف خود و همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران و هموندان جبهه ملی که امروز در اینجا حضور یافته اند، دل آرامی می دهیم . من هنوز هم بر این باورم که این رخدادی اسثتثاایی بوده که پیشینه پر افتخار مردم و دولت نروژ را نمی تواند خدشه دار نماید . سفیر نروژ در تهران از حضور هوندان همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران و جبهه ملی ایران و همدردی آنان سپاسگزاری نمودند . آقای کورش زعیم مدیر سیاسی همبستگی از طرف خود و دیگر هموندان این رخداد را دل آرامی داده و بوسیله نوشتاری که به سفیر تسلیم نمودند از سفیر خواستند که متن را از طرف پاراف کنندگان آن به آگاهی ملت و دولت نروژ برساند . آقای محمد اویسی نیز در مورد رعایت حقوق شهروندی بویژه در مورد بیگانگان و نمونه ای که برای فرزندش که مقیم نروژ می باشد توضیح داد . آقای عیسی خان حاتمی به عنوان دبیر اجرایی همبستگی گفتند من این رخداد را از طرف خود و همبستگی بویژ دوستانی که امروزه به خاطر بی توجهی قدرت بدستان در مورد رعایت حقوق شهروندی در زندان می باشند به ملت و دولت نروژ دل آرامی می دهم و امید آن دارم که در کشور ما هم به حقوق شهروندی توجه شود .در این دیدار آقایان درودی، خوانساری، جانفشان و رضوی نیز حضور داشتند . در پایان سفیر نروژ پایبندی دولت و ملت خود را به اصول جهان شمول حقوق بشر اعلان نمودند و از طرف خود، دولت و ملت نروژ از حاضران سپاسگزاری نموده و آرزو نمودند که هرچه زودتر یاران همبستگی در بند آزاد شوند . در یایان متنی که آقای کورش زعیم به نمایندگی از پاراف کنندگان خواندند با بر گردان پارسی آن آمده است

To the people of Norway,

We offer our deepest condolences for the horrific criminal act of a mad man representing the darkest and the most evil crevices of human mind.
We, as the members of Iran National Front, the oldest political party fighting for establishment of democracy and Human Rights in Iran, praise and reiterate the words of Prime Minister Jens Stoltenberg who wisely reacted to the atrocity by calling for “more democracy and more openness”.
Indeed more democracy and more openness is the only sensible and the most powerful response to the people who try to impose their evil ways, dark illusions and inhuman standards by force of violence.
We praise the people of Norway for their openness and democratic ways, and hope someday soon they could also say the same about the people of Iran who have been struggling for over a hundred years to reach the same standards.
Members of Iran National Front
Kourosh Zaïm, on behalf of

Abbas Amirentezam, Mahlagha Ardalan, Morteza Badii, Hermidas Bavand, Jamal Darrudi, Esmail Hajghasemali, Isakhan Hatami, Parichehr Mobasheri, Ali Rashidi; Mehran Bakhtiari, Ali Hajghasemali, Hamid Reza Khadem, Hossein Mojtahedi, Mohammad Oveisi, Arash Rahmani, Ashkan Razavi.
August 4, 2011

ترجمه سخنان تسليت فعالان جبهه ملي به مردم نروژ توسط كورش زعيم:

به ملت نروژ،
ما صميمانه ترين تسليت خود را براي اقدام وحشتناك جنايتكارانه يك مرد ديوانه، كه نشانگر تاريكترين و اهريمني ترين ژرفاي ذهن انساني مي باشد تقديم مي كنيم.
ما، به عنوان اعضاي جبهه ملي ايران، قديمي ترين سازمان سياسي تلاشگر در راستاي دموكراسي و حقوق بشر در ايران، سخنان نخست وزير ينس استولتنبرگ را ستايش و تكرار مي كنيم كه در واكنش به اين عمل جنايتكارانه گفت: "دموكراسي بيشتر و شفافيت بيشتر".
براستي دموكراسي بيشتر و شفافيت بيشتر تنها و نيرومندترين پاسخ به كساني است كه مي كوشند راه و رسم اهريمني، توهمات تاريك و استانداردهاي غيرانساني خود را با زور خشونت بر ما تحميل كنند است.
ما ملت نروژ را براي آزادي و روشهاي دموكراتيكشان مي ستاييم، و اميدواريم كه روزي نه چندان دور، آنان نيز همين احساس را نسبت به ملت ايران كه بيش از يكصد سال است براي رسيدن به همان استانداردها تلاش مي كند، پيدا كنند.
گروهي از اعضاي جبهه ملي ايران
كورش زعيم، از سوي
عباس اميرانتظام، مه لقا اردلان، مرتضي بديعي، هرميداس باوند، جمال درودي، اسماعيل حاج قاسمعلي، عيسي خان حاتمي، پريچهر مبشري، علي رشيدي؛ مهران بختياري، علي حاج قاسمعلي، حميدرضا خادم، حسين مجتهدي، محمد اويسي، آرش رحماني، اشكان رضوي.

كارنامه

کپی رایت © 2020 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت |  پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0