صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

پذيرش > گزارش > امتناع از دادن دارو به مهندس طبرزدی در زندان

امتناع از دادن دارو به مهندس طبرزدی در زندان

جمعه 19 اوت 2011

کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی: مقامات زندان رجایی شهر کرج از دادن دارو به مهندس حشمت الله طبرزدی دبیر کل زندانی جبهه دمکراتیک ایران خودداری ورزیده و از او خواسته اند از بیرون از زندان دارو تهیه کند.
به گزارش کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی، مهندس حشمت الله طبرزدی که دچار عارضه قلبی شده، به درمان در بیرون از زندان نیاز دارد و باید هرچه سریعتر از زندان آزاد شود. با این حال مقامات زندان از مداوای او امتناع کرده و گفته اند که خانواده باید از بیرون دارو تهیه کند.

به گفته ی خانواده مهندس طبرزدی، او در آخرین ملاقات خود که روز گذشته پنج شنبه 27 مرداد و پشت شیشه انجام گرفته، بسیار لاغر و ضعیف دیده شده است.

هفته گذشته سازمان عفو بین الملل در لندن با انتشار بیانیه ای خواستار آزادی فوری مهندس طبرزدی از زندان برای درمان شده است.

سخنگوی شورای همبستگی برای دمکراسی و حقوق بشر و دبیر کل جبهه دمکراتیک ایران که در زندان رجائی شهر کرج و در بند ویژه امنیتی به سر می برد، در وضعیت نامناسبی قرار دارد و از درد قفسه سینه در رنج است. وضعیت بد غذا و نبود هواخوری نیز موجب شده است تا وضعیت او حادتر شود.

http://www.komitedefa.com


مراسم افطار خانواده حشمت اله طبرزدی با حضور تعدادی از فعالان سیاسی و حقوق بشر

روابط عمومی جبهه دموکراتیک ایران – جمعی از فعالان سیاسی و حقوق بشری پنج شنبه (۲۷/۰۵/۱۳۹۰) افطار را مهمان خانواده حشمت اله طبرزدی، دبیر کل جبهه دموکراتیک ایران بودند .

در این دیدار که اعضای جبهه دموکراتیک ایران، جبهه متحد دانشجویی، شورای همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران، جبهه ملی ایران، کانون نویسندگان ایران و حزب دموکرات ایران در آن حضور داشتند، خانواده حشمت اله طبرزدی ضمن بیان آخرین وضعیت ایشان در زندان از حضور جمع در این مراسم سپاسگزاری نمودند .
در ادامه حاضرین با بیان خاطراتی از حشمت اله طبرزدی، ایستادگی ایشان را در برابر سختی ها ستودند و نسبت به وضعیت جسمی ایشان ابراز نگرانی نمودند .

همچنین حاضرین ضمن گرامی داشت یاد و خاطره زندانیان سیاسی و به خصوص زندانیان شورای همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران، خواستار دستیابی تمامی زندانیان سیاسی – عقیدتی به حقوق قانونی خود شدند .

لازم به ذکر است حشمت اله طبرزدی، دبیر کل جبهه دموکراتیک ایران و سخنگوی شورای همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران از ۷ دی ماه سال ۱۳۸۸ بدون مرخصی در زندان به سر می برند . ایشان در مدت بازداشت دچار بیماری های مختلف گشته که به تازگی منجر به حمله قلبی ایشان شده است . در واکنش به این موضوع بسیاری از سازمان ها و گروه های جهانی حقوق بشر خواستار آزادی و پیگیری وضعیت جسمانی ایشان شده اند . همچنین دادخواستی خطاب به دکتر احمد شهید، گزارشگر ویژه سازمان ملل برای حقوق بشر در ایران، مدافعان حقوق بشر، کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل متحد، اتحادیه اروپا و دبیر کل سازمان ملل متحد تهیه شده که در آن امضاء کنندگان خواستار متوقف کردن این رفتارهای شنیع و غیر انسانی در زندان های جمهوری اسلامی و احکام ناعادلانه قوه قضائیه شده اند .

این مطلب توسط روابط عمومی جبهه دموکراتیک ایران و از طریق نشریه پیام دانشجو به آدرس زیر منتشر گردیده است :

http://mohandestabarzadi4.blogfa.com

کپی رایت © 2020 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت |  پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0