صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

پذيرش > گزارش > احضار فعال کارگری علی نجاتی برای اجرای حکم غیر قانونی و غیر انسانی 1 سال (...)

احضار فعال کارگری علی نجاتی برای اجرای حکم غیر قانونی و غیر انسانی 1 سال زندان

شنبه 20 اوت 2011

بنابه گزارشات رسیده به " فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" احضار فعال کارگری علی نجاتی از سوی اجرای احکام دادگاه انقلاب برای اجرای حکم غیر قانونی و غیر انسانی 1 سال زندان.

3 مردادم ماه احضاریه ای از طرف اجرای احکام دادگاه انقلاب برای به اجرا در آوردن حکم سنگین، غیر قانونی و غیر انسانی 1 سال زندان فعال کارگری ومسئول سابق سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه علی نجاتی ارسال گردید.در این احضاریه تاکید شده است که او باید ضرف 3 روز خود را به اجرای احکام دادگاه انقلاب معرفی نماید در غیر این صورت حکم جلب وی صادر خواهد شد.
فعال کارگری علی نجاتی مدتی است که از ناراحتی حاد قلبی رنج می برد و 3 ماه پیش تحت عمل جراحی قلب قرار گرفت. او در حال حاضر در حال درمان و زیر نظر پزشکان متخصص می باشد.انتقال او به زندان برای اجرای حکم سنگین، غیر قانونی و غیر انسانی باعث به خطر انداختن جان وی خواهد شد.
فعال کارگری فروردین ماه به شعبۀ 13 دادگاه انقلاب اهواز که وابسته به وزارت اطلاعات می باشد فراخوانده شد و توسط فردی بنام ماجد چنانی که از بازجویان وزارت اطلاعت بود مورد محاکمه قرار گرفت.برخوردهای این فرد در حین محاکمه بیشتر به بازجویهای خشن تا محاکمه شباهت داشت.ماجد چنانی فعال کارگری علی نجاتی را به 1 سال زندان محکوم کرد.
فعال کارگری علی نجاتی پیش از این بخاطر این اتهامات واهی و دروغین بازجویان وزارت اطلاعات به 6 ماه زندان محکوم شده بود و در زندان دزفول آن را طی نموده بود.او پس از آزادی مجددا به دادگاه احضار شد و بر مبنای اتهامات قبلی مورد محاکمه قرار گرفت ولی به دلیل تکراری بودن اتهامات در دادگاه انقلاب دزفول تبرئه گردید.اما دادستان به تبرئه شدن وی اعتراض نمود و اینبار او را در شعبۀ 13 دادگاه انقلاب اهواز وابسته به وزارت اطلاعات مورد محاکمه قرار داد.
فعال کارگری علی نجاتی 3 سال پیش با داشتن 25 سال سابقۀ کار به خاطر تشکیل سندیکای کارگری و به عهده داشتن مسئولیت سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه از کار اخراج و تمامی حقوق و مزایای وی قطع گردید.اخراج از کار و قطع تمامی حقوق و مزایای وی باعث ایجاد فشارهای زیاد معیشتی برای خود و خانواده گردید.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،تکرار اتهامات واهی و دروغین قبلی توسط بازجویان وزارت اطلاعات و محکومیت سنگین و غیر قانونی و غیر انسانی مجدد وی را که در حالت حاد جسمی بسر می برد را محکوم می کند و از سازمان جهانی کار و کمیسر عالی حقوق بشر خواستار دخالت برای پایان دادن به سرکوب کارگران در ایران است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران

29 مرداد 1390 برابر با 20 اوت 2011

گزارش فوق را به سازمانهای زیر ارسال گردید:

کمیساریای عالی حقوق بشر

سازمان جهانی کار

کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا

سازمان عفو بین الملل

http://hrdai.net

info@hrdai.net

http://hrdai.blogspot.com

pejvak_zendanyan10@yahoo.com

کپی رایت © 2020 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت |  پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0