صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

پذيرش > گزارش > حملات سازمان يافته عليه زندانی سياسی در زندان های مختلف : فعالين حقوق بشر و (...)

حملات سازمان يافته عليه زندانی سياسی در زندان های مختلف : فعالين حقوق بشر و دمکراسی

سه شنبه 27 ژوئيه 2010

سه شنبه 5 مرداد 1389

بنابه گزارشات رسيده به "فعالين حقوق بشر و دمکراسی در ايران" دانشجوی زندانی حسن ترلانی در زندان کرمان مورد ضرب وشتم و تهديد به قتل شد.

دانشجوی زندانی حسن ترلانی ۲۳ ساله که برای طی محکوميت غير قانونی و غير انسانی ۱۰ ساله خود به زندان کرمان تبعيد شده است. او تنها زندانی سياسی است که در زندان کرمان در ميان زندانيان عادی و خطرناک قرار دارد.

دانشجوی زندانی توسط يک پاسدار زندانی بنام علی ملک که در قتلهای زنجيره ای زنان در کرمان دستگير شده است بدون هيچ دليل و بهانه ای مورد تهاجم قرار گرفت. اين فرد در حالی که عربده می کشيد خطاب به دانشجوی زندانی گفت: تو محاربی تو مرتدی ،خون تو مباح است من تو را می کشم به او حمله ور شد.پاسدار علی ملک در حال حاضر از اختيارات ويژه ای در اين بند برخوردار است.

علی ملک با فتوای يکی از آخوندهای کرمان زنان نگون بخت را با طرح قبلی فريب ميداد و آنها را به قتل می رساند. اين مسئله در کرمان معروف به قتلهای زنجيره ای زنان می باشد.

در روزهای اخير حملات سازمان يافته عليه زندانيان سياسی شدت گرفته است. از جمله حملاتی که تا به حال عليه زندانيان سياسی صورت گرفته است و ما از آن مطلع شديم يورش به دانشجوی زندانی هود يازرلو در زندان گوهردشت کرج و زندانی خالد حردانی می باشد.

اين حملات توسط بازجويان وزارت اطلاعات طراحی و به اجرا گذاشته می شود. حمله به دانشجويان زندانی هود يازرلو و حسن ترلانی توسط سربازجويان زندان اوين علوی و سعيد شيخان که پرونده آنها در دستشان می باشد طراحی شده است. اوامر اين افراد به رئيس زندانها داده می شود. بعنوان مثال در زندان گوهردشت کرج توسط علی حاج کاظم و علی محمدی رئيس و معاون زندان،کرمانی و فرجی رئيس و معاون اطلاعات زندان و محمود آخريان از شرکت کنندگان در کشتار سال ۶۷ و حملات خونين عليه زندانيان سياسی سپرده می شود.محمود مغنيان رئيس بند ۴ زندان گوهردشت کرج در جواب به اعتراض زندانيان سياسی گفته است:« خوب،من يه طرفدارايی دارم که به دفاع از من شما را می زنند،پس مواظب خودتون باشيد و ...»

لازم به يادآوری است دانشجوی زندانی حسن ترلانی ۲ اسفند ۱۳۸۶ با يورش مامورين وزارت اطلاعات دستگير و به بند ۲۰۹ زندان اوين منتقل شد. او به مدت ۸۸ روز در اين بند تحت شکنجه های جسمی و روحی يکی از سربازجويان وزارت اطلاعات بنام سعيد شيخان قرار داشت و با توصيه اين شکنجه گر به فردی بنام محسنی رئيس شعبه ۲۲ دادگاه انقلاب به حکم سنگين و غير انسانی ۱۰ سال زندان و تبعيد به زندان مرکزی کرمان محکوم شد. آقای ترلانی بخاطر سوابق سياسی خانواده اش درمخالفت با اين رژيم به اين محکوميت سنگين محکوم شده است. پدر بزرگ آقای ترلانی به نام حسنعلی صفايی که از بازاريان شناخته شده و مورد احترام مردم بود، در دهۀ ۶۰ توسط اين رژيم اعدام گرديد.

کپی رایت © 2020 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت |  پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0