صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

پذيرش > ‫بیانیه‌ها > بیانیه جبهه ملی ایران- آمریکا و اروپا درباره لزوم اتحاد در اپوزیسیون

بیانیه جبهه ملی ایران- آمریکا و اروپا درباره لزوم اتحاد در اپوزیسیون

چهار شنبه 1 فوريه 2012

تا کی کند سیاهی چندین درازدستی

بیش از سی دو سال از انقلابی میگذرد که چندین هزار قربانی گرفته و میلیونها ایرانی را فقیر، معتاد و آواره کرده است. سالهاست ایرانیانی که دغدغه میهن در دل دارند بصورت فردی، گروهی و سازمانی برای رهایی ایران تلاش کرده و از خود می پرسند که چرا احزاب و تشکل های آزادیخواه، دمکرات و میهندوست تاکنون نتوانسته اند با حفظ عقاید و نظرات ویژه خود درباره ایران فردا، گرد یک کارپایه و منشور جمع آیند و در مبارزه ای همسو و همگام رژیمی را که بیشتر ایرانیان بارها انزجار و تنفر خود را از آن به نمایش گزارده اند، به چالش کشیده و به جایگزین کردن رژیمی ملی و دمکراتیک، به مردم کمک نمایند. براستی که پس از گذشت سالها اپوزیسیون باوجود بحثهای فراوان، اعلام و تدقیق مواضع، مذاکرات و رایزنی های بسیار، توان سازما ندهی مبارزه ای یکپارچه و موثر نداشته و نتیجه چشمگیر و ارزشمندی بدست نیاورده است! انرژی فراوانی صرف شده ولی هنوز هم تباهی فزاینده در درون ادامه دارد و بی اعتمادی، تشتت، پراکندگی و آوارگی در برون.
هم اکنون تحریم هایی جانکاه و جنگی خانماسوز شیرازه کشور را تهدید میکند، جنگی که اگر پیشگیری نشود در پیامدش جنگ داخلی، آشوب و تجزیه، کیان کشور را نابود خواهد کرد. با توجه به اوضاع بسیار وخیم و خطرناک کنونی، نیاز به تشکلی نسبتا همه گیر بیشتر احساس می شود و خوشبختانه چندیست که نشستهایی با هدف ایجاد یک تشکل بزرگ برگزار می شوند و این کوششها کماکان ادامه دارد.
ایرانیان آزاده و میهندوست،
جبهه ملی ایران همانند سازمانی که از جریانهای سیاسی گوناگون تشکل یافته و همواره تعامل بین آنها را آزموده است از همگراییهای نوین اپوزیسیون قویا پشتیبانی میکند و امیدوارست که بزودی در یک جو سیاسی سالم و خیرخواهانه از این کوششها اتحادی پرتوان ومصمم در خدمت برکناری رژیمی که "ترمزش بریده" و به "آخر خط" رسیده، برون آید.
جبهه ملی ایران توافق بر اصول زیر را که بخشهایی از منشور جبهه ملی، مصوب 1382 تهران است، برای همکاری و همیاری تمام سازمان ها و همه شخصیتهایی که به ایرانی آباد و ایرانیانی آزاد و سربلند مهر می ورزند و بها می دهند، پیشنهاد میکند و آنان را به فعالیتهای هماهنگ و هدفمند فرا میخواند
:

1- حفظ یکپارچگی، وحدت ملی و کثرت قومی و فرهنگی ایران و پاسداری از مرزهای بین المللی کنونی کشور با یاری همه آحاد ملت ایران، جدا از وابستگی های قومی و مذهبی آنان.

2- نفی بی قید و شرط هرگونه مداخله نظامی هر کشوری در امور داخلی کشور بهر عنوان.

3- پایبندی به حقوق شهروندی، به حاکمیت رای ملت در انتخاباتی آزاد، به استقلال کشور و به مفاد بیانیه جهانی حقوق بشر و میثاقهای آن.

4- دولت ایران آینده باید دولتی غیرمتمرکز و عرفی باشد. این مهم تنها در صورت تمرکززدایی از سیستم اداری کشور و جدایی نهاد دین از دولت و حکومت ممکن میگردد.

5- استقرار عدالت اجتماعی و ارتقاء سطح رفاه عمومی بر اساس توسعه موزون اقتصادی و توزیع عادلانه ثروت و درآمد ملی.

6- اتخاذ سیاست خارجی مستقل ایرانی بر پایه حفظ منافع و مصالح ملی و ایجاد روابط سالم با احترام متقابل با همه ملت ها و کشورها، بویژه کشورهای همسایه.

جبهه ملی ایران سازمانیست جمهوری خواه که با پیروی از راه مصدق خود را عضوی با حقوق برابر با دیگر اعضای اپوزیسیون میداند و برای رهایی و بازسازی ایران، همدلی و همکاری با تمام جریانهای سیاسی دمکرات را ضروری می شمارد. جبهه ملی ایران در راه ایجاد اپوزیسیونی توانا، پیکارگر و نقش آفرین برای نجات میهن دربند از هر کوششی فروگذار نخواهد کرد
.
پاینده ایران

جبهه ملی ایران- اروپا و آمریکا

چهارشنبه سيزدهم بهمن ١٣٩٠

يكم فوريه ٢٠١٢

کپی رایت © 2020 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت |  پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0