صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

پذيرش > گزارش > مریم شربتدار: ظلم مضاعف بر نسل بی گناه شما

مریم شربتدار: ظلم مضاعف بر نسل بی گناه شما

يكشنبه 19 فوريه 2012

به نام خدا

برای تو نیز یک سال گذشت. ماههاست خانوادۀ خونگرم و صمیمی تو را در سالن پر استرس و شکنجه گونۀ ملاقات می بینم. اوایل که تو را نمی شناختم با دیدن آن جثۀ کوچک اما پر جاذبه و دوست داشتنی و آن کلاه زیبای همیشگی که معصومیت چهره ات را دو چندان می کرد، از خود می پرسیدم مگر چند سال داری که برایت همنشینی و همزیستی با قهرمانانی بزرگ در عزتکده ای چون اوین، رقم خورده است؛ اما وقتی نامت را شنیدم و دانستم علی اکبر هستی برایم معنایی یافتی به وسعت حیات و عمق هستی، و حقیقتی به درازای تاریخ از علی اکبر عاشورا تا علی اکبر محمد زاده.

اکنون هر هفته تو را می بینم با همان لبخند شیرین و آرام همیشگی و هر بار با دیدن جوانیت که فقط ۲۲ بهار را دیده ای، ناخودآگاه ذهنم چون ماهی قرمز گرفتار در تنگ بلورین نوروزی، خود را به هر سو می کوبد تا پاسخی مناسب برای چرایی به بزرگی ۳۳ سال برای این سؤال بیابد که کجای کار خطا بود و آن هنگام که به امید برقراری عدالتی فراگیر و تحقق آرمانهای مردم و امام با نظام ستمشاهی به مبارزه پرداختیم، کدام قدم اشتباه را بر داشتیم که اکنون اعمالی می بینیم که نباید و جایی هستیم که نشاید.

پسر خوبم!

نمی دانم در این شرایط که نسل ما علاوه بر تحمل ستم هایی که مستقیماً نصیب خودمان گشته است، ظلم مضاعف وارده بر نسل بی گناه شما را نیز می بیند، چه بگویم؟ آیا باید اعتراف کنیم به گناهی ناکرده از بابت آنچه می خواستیم و نشد، و یا عذر خواهی به خاطر آرمان های والایی که داشتیم و به اینجا رسید؟

علی اکبر عزیز، اینک یک سال از تولد دوباره ات گذشت و شاید به جرأت بتوانم ادعا کنم که در این مدت به اندازۀ ۳۳ سال بزرگ شدی که اگر این سوی میله ها بودی هنوز هم ما برایت از اولین مجرمان و متهمان بودیم و اکنون اما این امید را داریم که این پیوند پیش بینی نشدۀ نسل هایمان علاوه بر دستاوردها و برکاتش، بزرگترین موهبتش همانا تبرئۀ ما باشد در دادگاه اذهان پاک جوانان این مرز و بوم که در تاریخ نیز جاودانه خواهد ماند.

فرزندم!

دل قوی دار که اینگونه نخواهد ماند و خداوند رسوا خواهد کرد آنانی را که در لباس اسلام و کسوت خدمت به خلق خدا، بزرگترین ضربه را به دین خدا و نظام جمهوری اسلامی زدند و آن روز خواهد آمد.

*علی اکبر محمد زاده، دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف که از بهمن ماه ۱۳۸۹ در زندان به سر می برد، به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شده است . محمدزاده بیش از ۲۰۰ روز بدون مرخصی در زندان به سر برده که ۵۴ روز از این دوره را در سلول انفرادی بوده است.

در سايت ببينيد : http://www.kaleme.com/1390/11/30/kl

کپی رایت © 2020 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت |  پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0