صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

پذيرش > گزارش > در خواست هشتاد و سه نفر از فعالین سیاسی برای پایان دادن به اعتصاب غذای علی بنی (...)

در خواست هشتاد و سه نفر از فعالین سیاسی برای پایان دادن به اعتصاب غذای علی بنی جمالی

دو شنبه 12 مارس 2012

سید علی بنی جمالی که از تاریخ ۱٨ اسفند ماه در همبستگی با مهدی خزعلی دست به اعتصاب غذای خشک زده است، بر اثر وخامت وضعیت جسمانی اش به بیمارستان منتقل شد و با دریافت سرم و کمک های اولیه پزشکی جلوی آسیب های جدی تر گرفته شد. او هم اکنون در آغاز روز پنجم اعتصاب غذای خود حال جسمانی مناسبی ندارد و هر لحظه با خطر آسیب های جبران ناپذیر جسمی روبروست.

وی قبل از آغاز اعتصاب غذای خشکش با انتشار یادداشتی تحت عنوان "سکوت امروزمان عذاب وجدان فردایمان" در وبلاگ و در صفحه فیس بوک خود نوشت:« از فردا هجدهم اسفند ۱۳۹۰ ، شروع به اعتصاب غذای خشک می کنم ، تا شاید صدای مهدی خزعلی بیشتر شنیده شود . همراه با مهدی خزعلی خواهم بود یا با مهدی خزعلی اعتصابم را می شکنم یا من هم تا آخرش خواهم رفت.»

او با اشاره به وضعیت زندانیان سیاسی و نامه های محمد نوریزاد در ادامه یاد داشت خود اینگونه آورده است:«روزی که شنیدم مهدی خزعلی اعتصاب غذایش را به اعتصاب غذای خشک تبدیل کرده است ناخودآگاه از خودم بدم آمد ، احساس بی غیرتی و شرم کردم .شاید تو هم که الان این را می خوانی از خودت بدت بی آید ، البته اگر صادقانه با خودت خلوت کنی و به این نتیجه برسی که شاید بتوانی کاری انجام بدهی که صدایش را به گوش دیگران برسانی تا شاید دیگرانی هم تکانی بخورند و کاری انجام دهند.»

هشتاد و سه نفر از فعالین حقوق بشری و کنشگران سیاسی با انتشار نامه ای از او خواسته اند که به اعتصاب غذای خشک خود پایان دهد. در این نامه آمده است:« همان گونه که اعتصابت روزی یاری گر این مسیر و تلنگری بر غفلت همه ما بود، اکنون شکستن آن و در عوض سامان دادن به یک حرکت جمعی و مصمم است که می تواند راه گشا باشد. امید داریم که در خواست ما و خانواده مهدی خزعلی را اجابت کنی! آینده این سرزمین به تو و امثال تو نیاز دارد. بیا تا در کنار هم صدای رسای مهدی خزعلی باشیم.»
متن کامل این نامه و اسامی امضاکنندگان آن به شرح ذیل می باشد:

علی جان! صدای اعتصابت را شنیدیم. روزگار بر وفق مرادمان نیست. تو دیگر غمی بر غم ها نیافزای. در این دوران، دغدغه و احساس مسوولیت تو برای کشور عزیزمان ایران و برای زندانیان سیاسی بسیار ارزشمند و قابل تحسین است. در یاداشت پیش از اعتصابت نوشته ای که با شنیدن خبر اعتصاب غذای خشک دکتر مهدی خزعلی احساس شرم کرده ای. اما عزیز! شرم کسانی را سزاست که سرمایه های انسانی مملکت از پیر و جوان را به کنج زندانها درافکنده اند و فرزندان ایران زمین را به دیار غربت کوچانیده اند. همه با هم پیمان می بندیم تا از این پس تلاش خود را برای رساندن صدای مهدی خزعلی بیش از پیش کنیم. مگر هدف تو از زمان آغاز اعتصابت جز متوجه کردن اذهان به فاجعه ای بود که در کمین دکتر مهدی خزعلی نشسته است؟ علی جان! اعتصابت را افطار کن. اعتصاب غذای خشک تو و وضعیت وخیم تو موجب نگرانی ما شده است. خانواده مهدی خزعلی هم راضی به ادامه اعتصاب تو نیست و از تو خواسته اند که اعتصابت را بشکنی. اعتصاب غذای تو برای همه ما هم مایه امید بود و هم مایه دلنگرانی!

همان گونه که ما صدای اعتصابت را شنیدیم تو نیز صدای ما رو بشنو و با رفع نگرانی دوستانت، کمک کن تا کوشش ها برای هدفی یگانه، یعنی محقق شدن خواسته های دکتر خزعلی، هم راستا شود. همان گونه که اعتصابت روزی یاری گر این مسیر و تلنگری بر غفلت همه ما بود، اکنون شکستن آن و در عوض سامان دادن به یک حرکت جمعی و مصمم است که می تواند راه گشا باشد. امید داریم که در خواست ما و خانواده مهدی خزعلی را اجابت کنی! آینده این سرزمین به تو و امثال تو نیاز دارد. بیا تا در کنار هم صدای رسای مهدی خزعلی باشیم.

۱. امیرحسین اعتمادی بزرگ
۲. سعید آگنجی
٣. مهسا آزاده
۴. علی احسانی
۵. بشیر احسانی
۶. نصیر اسدی
۷. حامد امیری
٨. بابک اجلالی
۹. عسل اسماعیل زاده
۱۰. پیام اولاد عظیمی
۱۱. ونداد اولاد عظیمی
۱۲. آرنوش آزرحیمی
۱٣. علیرضا ایران شاهی
۱۴. حسین اردکانی
۱۵. محمد الموتی
۱۶. آذر ایراندوست
۱۷. دنیا اکبری
۱٨. سولماز ایکدر
۱۹. علیرضا ایرانشاهی
۲۰. احمد باطبی
۲۱. ژیلا بنی یعقوب
۲۲. بهمن برنا
۲٣. توحید بیگی
۲۴. احسان بداغی
۲۵. جمشید بابائی
۲۶. پدرام بدخشان
۲۷. پیمان پورنخعی
۲٨. محمد پارسی
۲۹. علی پورواحدی
٣۰. حامد تهرانی
٣۱. بهیه جیلانی
٣۲. نازنین جلیلیان
٣٣. مسعود چانوسی
٣۴. سعید حق جو
٣۵. سمانه حاج علی
٣۶. جاوید حاج همتی
٣۷. سیامک خلیقی
٣٨. حمید خطیبی
٣۹. ژیلا داورپناه
۴۰. حبیب رستمی
۴۱. صادق رضائی
۴۲. زهرا رادفر
۴٣. امین ریاحی
۴۴. امیر رشیدی
۴۵. پدرام رفعتی
۴۶. آرمان رضاخانی
۴۷. اسماعیل سلمان پور
۴٨. فرید سلیمانی
۴۹. سلمان سیما
۵۰. مریم شفیع پور
۵۱. کتایون شیبانی
۵۲. حمید شاهسیاه
۵٣. احمد شاه رضائی
۵۴. سیاوش صفوی
۵۵. حسین عبدی
۵۶. رامتین غفاری
۵۷. ناصح فریدی
۵٨. فرشید فاریابی
۵۹. جعفر قدیم خانی
۶۰. کوروش قاسمی
۶۱. سعید قاسمی نژاد
۶۲. علیرضا کیانی
۶٣. نوید کامران
۶۴. امید کشتکار
۶۵. حسین کیا
۶۶. ریحانه گلی زاده
۶۷. ساقی لقائی
۶٨. نوید محبی
۶۹. علیرضا موسوی
۷۰. رضا مبین
۷۱. محسن موسوی
۷۲. مسعود مسجودی
۷٣. بهزاد مهرانی
۷۴. مهدی مظفری
۷۵. مریم مقدم
۷۶. مزدک موسوی
۷۷. حسن نائب هاشم
۷٨. اباذر نوری زاد
۷۹. راضیه نشاط
٨۰. مریم نائب یزدی
٨۱. مجید نیکنام
٨۲. سعید وفا
٨٣. اشکان یزدچی

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com

دوشنبه ۲۲ اسفند ۱٣۹۰ - ۱۲ مارس ۲۰۱۲

کپی رایت © 2020 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت |  پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0