صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

پذيرش > گزارش > در فراگیری فرهنگ پوزش خواهی بکوشیم: همبستگی برای دموکراسی وحقوق بشر در (...)

در فراگیری فرهنگ پوزش خواهی بکوشیم: همبستگی برای دموکراسی وحقوق بشر در ایران

دو شنبه 12 مارس 2012

"به نام ایران"

"سخنی با رهروان پیشوا دکتر محمد مصدق"

این درد جانکاه درون را که همچو آتشی از وجودم تنوره می کشد را نمی دانم چگونه باید درمان نمود.
میهن اینک شهر آشوب کین بدخواهان است. ومردمانم غمگنانه روزهای زندگیشان را به امید عاشقانه های شاد زی بودن در شب سیاه سرد به سر می کنند.

"یاران،هم اندیشان و بزرگان میهنی"

انسان ها بری از اشتباه و گناه نیستندو من نیز به حکم انسان بودن محکوم به گناه کردن و اشتباه کردن هستم. نه اینکه بد خواهی سپهر اندیشه ام باشد که اگر چنین باشد خدای ایرانزمین زندگی را بر من نبخشاید که زیستن در این خاک پاک برایم شرمگنانه خواهد بود.

پایوران استبدادو بردگان زر و زور و تزویر اینک چه در برون و چه در درون مرز در این اندیشه هستند که بار دگر بخت سیاه خود را همچو بختکی شوم بر میهنمان سیاه انداخته و آزمون دگری را تجربه کنند.شغالان بد سگالی که از دیدن بیشه ی بدون شیر رقص آتش به راه انداخته و تلاش می کنند تا با پوستین شیر ،زوزه های اهریمنی خود را پنهان کنند.

سخن پوشیده نباید گفت که اینگونه سخن گفتن نه بر من روا باشد و نه بر شما سروران هم اندیش.
امروز رضا پهلوی این یادگارو وارث بیدادگیری دوران استبداد پیشین بعد از چندین دهه ودر پیرانه سری در این اندیشه سیر می کند، که ممکن است ایرانی باشد و ایران قحط الرجال! به رهبری نا شیانه و نابخردانه او نیازمند است.! ( زهی خیال باطل)
این بیم هراس اکنون بیش از هر زمان دیگری در من پدیدار گشته که مبادا عده ای از مبارزان آزادیخواه در خلاء نبود یک سازمان سیاسی ملی گرا بخواهند فریب شعارهای عوام فریبانه چنین شخصی را خورده و تن به هم آوایی با او را بدهند . اگر چه در این باره اخبار نا گواری نیز به گوش می رسد که البته باید امید وار بود در حد شایعه باشد اما نباید خودمان را گول بزنیم و واقیعت های ارتباطات افرادی را در این زمینه نادیده بگیریم.

بارها گفته و باز هم می گویم تکلیف مابا رژیم مشخص است .آن خواهیم کرد که سزوار آن است و ملت خواهان آنند. اما با درغگویان و ریا کاران که چهره در نقاب دارند چه باید کرد؟
با آنانی که به بهانه همگرایی و اتحاد حتا حاضر هستند با تجزیه طلبان و سلطنت طلبان بر سر یک میز بنشینند چه باید کرد؟

"سروران و هم اندیشان"

اگر در بیان دیدگاه های سیاسی خویش واگردر نوشتارهایم دچار لغزش و اشتباهی شده ام با تمام وجودم اشتباهاتم را پذیرا خواهم بود و در جبران گذشته خواهم کوشید.

اگر در نوشتار و یا گفتاری موجبات توهین و یا رنجاندن هم اندیشان شده ام از صمیم قلب پوزش می خواهم چون دلنگران میهنم بوده و هستم. (و به تعبیردوستی هیجانات جوانی اش شما بخوانید)
نه منفعت خواهی شخصی در مرام من است نه اهل باند و باند بازی هستم. آنچه را که بر دل دارم بر زبان جاری می سازم و از ریا کاری بیزار و از چاپلوسی گریزانم.

اما دگر باره می گویم آنچه که آرمان من است نیک روزی میهن و ملتم است.و آنچه که گفتم و نوشتم نیز با همین اندیشه بوده و بس و به شرف ملی ام سوگند که هیچگاه نه کینه ای از کسی داشتم و نه پیش برنده هدف شومی بوده ام. همه آنچه که بود یک اندیشه دلنگران و هراسناک پایان کار مبارزان میهنی و کشورم بود.
"سروران "
مهندس کامبیز قائم مقام،دکتر محسن قائم مقام،دکتر همایون مهمنش،دکترمنصور بیات زاده،دکتر علی مهر آسا،دکتر پرویز داروپناه،دکتر خسرو شاکری ، مهندس بهمن مبشری( و دیگر عزیزانی که ممکن است رنجشی از جانب من متوجه آنان شده باشد و نامشان را به یاد نیاورده باشم.)

پوزش خواهی من را امیدوارم پذیرا باشید و این عضو کوچک از خانوده بزرگ نیروهای ملی را به بزرگی خودتان ببخشایید.من به عنوان یک رهرو پیشوا مصدق و شهید فاطمی، یک تار موی شما عزیزان را با همه آنچه که بین منو شما گذشت به دهها مزدور و مجیز گوی استبداد نداده و نخواهم داد. چون باور دارم نیروهای ملی و مصدقی تحت هیچ شرایطی شرف شان را به پای میز مذاکره و یا خلوتگاه دادو ستد نخواهند فروخت.

بیاید امروز یک بار دیگر برای به خاک مالیدن پوزه استبداد و مشتی پهلوی چی در یک سنگر هم آوا و همبسته شویم. باور دارم که در کنار هم می توانیم به دور از کیش شخصیت و عقده های شخصی و کین ورزی های نا آگاهانه کارزار سترگی را برای مبارزات ملت گرایانه مهیا کنیم.

و این ققنوس به خاکستر خفته جهوری خواهی و ملت گرایی و مصدقی را از خواب گران بیدار کرده و آتش در جان نابکاران کژ اندیش و ضد میهن اندازیم.اینک میهن بیش از هر زمان دیگر به مبارزات فرزندان خویش نیازمند است.
شاد و تندرست باشید

پاینده ایران

با مهر

اشکان رضوی /تهران 6 دی ماه 1390

کپی رایت © 2020 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت |  پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0