صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

پذيرش > گزارش > کارگران به صورت خودجوش در روز کارگر راهپیمایی می‌کنند

کارگران به صورت خودجوش در روز کارگر راهپیمایی می‌کنند

دو شنبه 16 آوريل 2012

عضو هیات مدیره کانون شوراهای اسلامی کار استان تهران اعلام کرد: ‌در صورت عدم ارائه مجوز از سوی وزارت کشور، کارگران با استناد به اصل ۲۷ قانون اساسی به صورت خودجوش راهپیمایی می‌کنند.

علی اکبر عیوضی عضو هیات مدیره کانون شوراهای اسلامی کار استان تهران در گفتگو با ایلنا برگزاری راهپیمایی را جزء خواسته‌های صنفی کارگران در سال جاری اعلام کرد و گفت: وزارت کشور به منظور تحقق شعار رهبری در خصوص حمایت از کار و تولید باید مجوز برگزاری راهپیمایی را به کارگران سراسر کشور بدهد.

او برگزاری راهپیمایی را از تعهدات ایران طی مقاوله نامه‌های سازمان بین المللی کار اعلام کرد و گفت: در حال حاضر دولت به دلیل عدم ارائه مجوز برخلاف مقاوله نامه‌های سازمان بین المللی کار عمل می کند و در صورتی که امسال هم نسبت به ارائه مجوز در این روز اقدام نکند، سازمان بین المللی کار به این مسئله وارد خواهد شد.

او تحقق شعار حمایت از کار و تولید را در گروی حمایت از کارگران اعلام کرد و گفت: در حال حاضر عده‌ای از عناصر دولتی از برگزاری راهپیمایی در روز جهانی کارگر ممانعت می کنند و این در حالیست که طبق اصل ۲۷ قانون اساسی وزارت کشور باید مجوز برگزاری راهپیمایی را به کارگران بدهد.

درخواست برگزاری مجوز راهپیمایی

خانه کارگر خواستار دریافت مجوز برگزاری راهپیمایی در روز جهانی کارگر شد.

علیرضا محجوب دبیر کل خانه کارگر در حاشیه آخرین جلسه ستاد مرکزی گرامیداشت هفته کارگر،به خبرنگار ایلنا گفت: درخواست برگزاری مجوز راهپیمایی روز کارگر را در راستای حمایت از تولید ملی و فرمایشات رهبری به وزارت کشور ارائه کردیم ولی تا کنون در خصوص کلیات آن نظری ارائه نشده است.

محجوب ادامه داد: از وزارت کشور خواستاریم که سریعا اعلام نظر کنند و سپس در خصوص محل و زمان برگزاری راهپیمایی به اجماع می‌رسیم.

او راهپیمایی روز کارگر را جزء حقوق صنفی کارگران اعلام کرد و افزود: کارگران در خصوص راهپیمایی روز کارگر همواره در سال‌های گذشته با مشکلاتی در روند ارائه مجوز مواجه بودند و این در حالیست که راهپیمایی روز کارگر طبق اصل ۲۷ قانون اساسی از حقوق اصلی کارگران است.

محجوب حمایت از کار و تولید را در گرو حمایت از کارگران سراسر کشور اعلام کرد و خاطرنشان ساخت: در راستای اجرای بیانات مقام رهبری امیدواریم که کمیسیون ماده ۱۰ احزاب با برگزاری راهپیمایی در روز جهانی کارگر موافقت کند.

در سايت ببينيد : http://www.kaleme.com/1391/01/28/kl...

کپی رایت © 2020 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت |  پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0