صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

پذيرش > گزارش > موج جدید اعتصاب در مجموعه پتروشیمی بندرامام

موج جدید اعتصاب در مجموعه پتروشیمی بندرامام

پنج شنبه 1 نوامبر 2012

• بدنبال کارشکنی مدیریت پتروشیمی بندر امام در حذف شرکتهای پیمانکاری، موج جدیدی از اعتصاب در شرکتهای مجموعه پتروشیمی بندر امام آغاز شده است ...

اتحادیه آزاد کارگران ایران: بدنبال کارشکنی مدیریت پتروشیمی بندر امام و مافیای شرکتهای پیمانکاری در صنعت پتروشیمی در حذف شرکتهای پیمانکاری و عقد قرارداد مستقیم با کلیه کارگران پیمانکاری، از اوایل هفته جاری موج جدیدی از اعتصاب در شرکتهای مجموعه پتروشیمی بندر امام از سوی کارگرانی که هنوز تبدیل وضعیت نشده اند، آغاز شده است.

بنا بر گزارشهای رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران، این اعتصاب از روز شنبه ششم آبانماه از شرکت کیمیا آغاز شده است و از روز سه شنبه کارگران شرکت فراورش و بخشی از کارگران شرکت بسپاران نیز به اعتصاب پیوسته اند. روز سه شنبه مدیر عامل شرکت فراورش در میان کارگران اعتصابی حاضر شد و تلاش کرد آنان را به پایان دادن به اعتصاب قانع کند اما کارگران اعتصابی بر خواست خود مبنی بر اجرای فوری و کامل حذف شرکتهای پیمانکاری پای فشردند.

هزاران کارگران پتروشیمی بندر امام و دیگر پتروشیمی های منطقه ماهشهر پس از ۱٨ ماه اعتراض بشکل اعتصاب، راهپیمایی و تجمع، در تیر ماه سالجاری به پیروزی قطعی دست یافتند و روند تبدیل وضعیت کارگران شرکتهای پیمانکاری به کارگران با قرارداد مستقیم از آن تاریخ آغاز شد. اما با گذشت بیش از چهار ماه از آنزمان، تاکنون فقط حدود سی درصد از این کارگران تبدیل وضعیت شده اند و مدیریت پتروشیمی و مافیای شرکتهای پیمانکاری دست در دست هم مابقی کارگران را در حالت بلاتکلیفی نگه داشته اند به همین دلیل از روزشنبه ششم آبانماه جاری، این کارگران از شرکت کیمیا اعتصاب خود را آغاز کردند.

بنا بر آخرین گزارشهای رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران، کارگران اعتصابی اعلام کرده اند با توجه به تعطیلات پیش رو، چنانچه پس از پایان تعطیلات به خواستهایشان رسیدگی نشود اعتصاب خود را که اینک در محل هر شرکت بطور جداگانه ای ادامه دارد به اعتراض یکپارچه ای تبدیل خواهند کرد و همچون دوره های قبلی اعتراضاتشان، متحدانه به سوی دفتر مرکزی پتروشیمی بندر امام راهپیمایی خواهند کرد و در آنجا به تجمع و اعتراضات خود ادامه خواهند داد.

اعتصاب کارگران شرکت کیسون

انجمن صنفی کارگران برق و فلزکار کرمانشاه: بنابر خبر رسیده، روز چهارشنبه ٣ آبان ۹۱ بیش از ۵۰ کارگر جوشکاری شرکت کیسون در اعتراض به خوداری شرکت از عقد قرارداد بعد از ۲ ماه و نیم کار، دست به اعتصاب زدند. طبق این گزارش اعتصاب این کارگران روز پنجشنبه هم ادامه داشته است.

اعتصاب مجدد کارگران شرکت جهاد توسعه

کمیته ی هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری: کارگران شرکت جهاد توسعه پیمانکار سد بنیر در ۵ کیلومتری روستای نگل از توابع شهرستان مریوان در پی عدم پرداخت حقوق های معوقه مجددا دست به اعتصاب زده اند.

کارگران این پیمانکاری در اعتراض به عدم پرداخت حقوق های معوقه خود در ۲٨ مهر دست به اعتصاب زده بودند که با وعده کارفرما مبنی بر پرداخت حقوق های معوقه آنان طی یک هفته به سر کار خود بازگشته بودند. در پی عدم تحقق این وعده، در روز سه شنبه ٨ آبان ماه مجددا تمام کارگران در بخشهای مختلف و رانندگان ماشین های سنگین، نگهبانان و راننده آمبولانس دست به اعتصاب زده و بر ادامه اعتصاب خود تا دستیابی به مطالباتشان تاکید کرده اند.

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com

پنج‌شنبه ۱۱ آبان ۱٣۹۱ - ۱ نوامبر ۲۰۱۲

کپی رایت © 2020 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت |  پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0