صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

پذيرش > گزارش > به دار آویختن حداقل 8 زندانی در زندان گوهردشت کرج

به دار آویختن حداقل 8 زندانی در زندان گوهردشت کرج

پنج شنبه 15 نوامبر 2012

بنا به گزارشات رسیده به" فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" صبح امروز حداقل 8 زندانی در زندان گوهردشت کرج بدستور قوه قضاییه ولی فقیه آخوند علی خامنه ای به دار آویخته شدند.

صبح امروز سه شنبه 23 آبان ماه حداقل 8 زندانی که اکثر آنها از زندانیان ندامتگاه کرج بودند و از روز یکشنبه در سلولها انفرادی بند 5 زندان گوهردشت در انتظار اجرای حکم اعدام بسر می بردند اعدام شدند . در میان اعدام شدگان امروز یکی از پاسدار بندها که در زندان گوهردشت و قزل حصار کرج کار می کرد می شود.
اسامی تعدادی از اعدام شدگان امروز به قرار زیر می باشد:

1 – پاسدار بندی به نام سلیمانی که از پاسداربندهای زندان گوهردشت و قزل حصار بود

2- حسین کریمی

3 - سرتیپ اسماعیلی

طی روزهای گذشته 2 گروه که تعداد آنها 20 نفر بود از زندانیان زندانهای ندامتگاه و زندان قزل حصار کرج به سلولهای انفرادی جهت اجرای حکم ضد بشری اعدام منتقل شده بودند.

از طرفی دیگر 9 زندانی که از زندان قزل حصار کرج جهت اجرای حکم اعدام به سلولها انفرادی منتقل شده بودند . یکی از آنها به نام قاسم تاجیک 40 ساله که از اتباع افغانستان بود اعدام شد و 8 نفر دیگر به سالنهای خود بازگردانده شدند.سالن 4 واحد 2 زندان قزل حصار کرج محل نگهداری زندانیان اتباع افغانستان است در حال حاضر نزدیک به 110 زندانی دراین سالن در انتظار اجرای حکم اعدام بسر می برند .

سیاست سرکوب خونین مردم ایران واعدام های گروهی توسط ولی فقیه آخوند علی خامنه ای گرفته می شود و از طریق شبکه آخوندها که در رأس قوه قضاییه،وزارت اطلاعات و سایر نهادهای سرکوبگر قرار گرفته اند به اجرا گذاشته می شود.ولی فقیه آخوند علی خامنه ای که در آستانه انفجار عمومی مردم ایران قرار گرفته به طرز جنون آمیزی به اعمال جنایت علیه بشریت خود شدت بخشیده است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، اعدام گروهی زندانیان را به عنوان جنایت علیه بشریت محکوم می کند و از دبیر کل ملل متحد ،کمیسر عالی حقوق بشر و گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت ولی فقیه آخوند علی خامنه ای به دادگاه های بین المللی می باشد.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران

23 آبان 1391 برابر با13 نوامبر 2012

گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید

دبیر کل ملل متحد آقای بان کی مون

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد

گزارشگر ویژه اعدام سازمان ملل متحد

گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد

سازمان عفو بین الملل

info@hrdai.netinin

www.hrdai.net

el.:003162072019

کپی رایت © 2020 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت |  پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0