صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

پذيرش > گزارش > حمایت وکلای هلندی از نسرین ستوده

حمایت وکلای هلندی از نسرین ستوده

سه شنبه 27 نوامبر 2012

• وکلای هلندی برای دفاع از همکار ایرانی شان خانم نسرین ستوده پیش قدم شده و قصد دارند در برابر سفارت ایران در هلند تظاهرات کنند ...

دوشنبه ۲۶ نوامبر، ساعت ۱۱صبح، وکلای هلندی در دفاع از نسرین ستوده قطعنامه خود را به سفارت ایران ارائه می دهند. مدیر اجرایی کمیسیون وکلا برای وکلا در هلند نامه ای را در مورد وضعیت نسرین ستوده برای همکاران خود فرستاده که ترجمه ی فارسی آن توسط آقای احمد پوری در اختیار اخبار روز قرار گرفته است.
در این نامه آمده است:

وکلای محترم:

نسرین ستوده یک وکیل ایرانی است. ما شدیدا نگران وضعیت سلامتی نسرین هستیم زیرا او ۵ هفته است که در اعتصاب غذا بسر می برد. نسرین به شش سال زندان محکوم شده است. به همین دلیل ما سریعا تصمیم گرفتیم در کوتاهترین مدت ممکن (دو شنبه ۲۶ نوامبر ساعت ۱۱ صبح) از طرف کمیسون وکلا برای وکلا یک قطعنامه به سفارت ایران بدهیم. هدف ما این است که با لباس رسمی وکلا در مقابل سفارت ایران حاضر شویم و در صورت امکان قطع نامه خودمان را بدست مسئولین سفارت ایران بدهیم.

از روز هفدهم اکتبر نسرین ستوده بعلت آزار و اذیت خانواده اش توسط مقامات قضایی ایران اعتصاب غذای خود را شروع کرده است. دختر ۱۲ ساله نسرین ستوده از سفر به خارج ممنوع شده است! همچنین مقررات و محدویت های شدیدی برای ملاقات نسرین با شوهرش و بچه هایش وضع کرده اند. هفته گذشته در تاریخ ۱۲ نوامبر به مدت چند دقیقه به بچه های نسرین (دختر ۱۲ ساله و پسر ۵ ساله اش) اجازه دادند مادرشان را ملاقات کنند ولی به شوهرش اجازه ملاقات ندادند. نسرین می خواهد به طور مرتب با خانواده اش ملاقات حضوری داشته باشد آنهم در فضایی که شیشه حایلی بینشان نباشد. در ضمن نسرین خواهان برداشتن ممنوعیت سفر به خارج از کشور برای دخترش می باشد.

خانواده نسرین بطور آشکار اعلام کرده اند متاسفند از اینکه وکلا بطور جدی بدفاع از نسرین برنخواسته اند.

هدف ما این است که در سایر شهرهای اروپا نیز وکلا برای نسرین ستوده تظاهرات کنند. من تلاش خواهم کرد هرچه بیشتر سازمانها و کانونهای وکلا را از اوضاع مطلع کنم.

ما در نامه ای از سفارت ایران خواسته ایم که ما را برای صحبت در باره وضعیت نسرین به سفارت دعوت کنند. اگر صحبت های ما با سفارت ایران به نتیجه برسد و محدودیت های اعمال شده به خانواده نسرین از میان برداشته شود. ما تظاهرات نخواهیم کرد. در غیر اینصورت دو شنبه هفته دیگر ساعت ۱۱ صبح در مقابل سفارت ایران تظاهرات خواهیم کرد.

هدف ما این است که تظاهرات خودمان را به شرکت وکلا محدود کنیم زیرا این حرکت سیگنال قوی است برای حمایت وکلا از همکاران خودشان. پیام ما قطعا بگوش دولت ایران و نسرین خواهد رسید.

رساندن پیام ما بگوش نسرین ستوده در هر حال برای او از نطر روحی و اخلاقی کمک خواهد کرد.

با سلامهای گرم

مدیر اجرایی وکلا برای وکلایی که در خطر هستند: آ-دری فان در استریک

کپی رایت © 2020 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت |  پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0