صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

پذيرش > گزارش > ادامه محدودیتهای غیرانسانی علیه زندانیان سیاسی

ادامه محدودیتهای غیرانسانی علیه زندانیان سیاسی

دو شنبه 13 سپتامبر 2010

ادامه فشارها و محدودیتهای غیر انسانی علیه زندانیان سیاسی بند 350 زندان اوین

بنابه گزارشات رسیده به" فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران"، ادامه یافتن قطع ارتباط تلفنی و محدودیتهای بیشتر برای ملاقاتهای حضور خانواده ها زندانیان سیاسی با عزیزانشان دو اهرم فشار بازجویان وزارت اطلاعات و عباس جعفری دولت آبادی بر علیه زندانیان سیاسی و خانواده های آنها که بکار برده می شود.
علیرغم گذشت نزدیگ به 3 ماه از قطع ارتباط تلفنی زندانیان سیاسی با خانواده هایشان که بدستور بازجویان وزارت اطلاعات صورت گرفته است قطع تلفنها همچنان ادامه دارد، بازجویان وزارت اطلاعات و عباس جعفری دولت آبادی دادستان تهران بر قطع باقی ماندن تلفنها اصرار می ورزد.در حال حاضر خانواده های زندانیان سیاسی که عزیزانشان در جریان اعتراضات گسترده مردم ایران دستگیر و محکوم به اعدام شده اند از قطع بودن تلفنها سخت نگران هستند. خانواده های زندانیان سیاسی تاکید دارند در صورت ادامه یافتن قطع تلفنها آنها قصد دارند نسبت به سلب حقوق اولیه خود و عزیزانشان دست به اعتراضاتی بزنند.
از طرفی دیگر حقوق اولیه زندانیان سیاسی و خانواده هایشان مانند ؛حق داشتن ملاقات حضوری زندانی سیاسی با فرزندان،همسر،پدر،مادر،خواهر و برادران تا حد زیادی سلب شده است،حق داشتن مرخصی و آزادی زندانی در پایان دوران محکومیت غیر قانونی و غیر انسانی از آنها سلب شده است این موارد جزیی از قوانین موجود می باشد.ولی بازجویان وزارت اطلاعات و بخصوص عباس جعفری دولت آبادی دادستان تهران قوانین موجود را آشکار نقض می کند و در مصاحبه های خود نقض آشکار آنها را بصورت غیر اخلاقی تکذیب می کند و شیوۀ دروغگویی را پیشه کرده است.
از مدتی پیش برای تحت فشار قرار دادن زندانیان سیاسی و خانواده های آنها تعدادی از زندانیان سیاسی را به نقاط دور دست و یا به زندانهایی با شرایط قرون وسطایی تبعید کرده اند و گفته می شود که در روزهای آینده قصد دارند تعداد دیگری از زندانیان سیاسی را تبعید کنند.
علیرغم شرایط غیر انسانی و طاقت فرسا و محدودیتهای که دائم بر شدت آن افزوده می شود ولی زندانیان سیاسی از مقاومت و روحیۀ بالایی برخوردار هستند. بطوری که مصطفی بزرگ نیا معروف به جلاد بند 350 و بازجویان وزارت اطلاعات را مستاصل کرده است و به شیوه غیر انسانی تبعید زندانیان سیاسی روی آورده اند.
تصمیم گیری در مورد زندانیان سیاسی توسط ولی فقیه علی خامنه ای صورت می گیرد و دستورات غیر انسانی او توسط قوۀ قضاییه،وزارت اطلاعات و زندانبانان علیه زندانیان سیاسی و خانواده های آنها به اجرا گذاشته می شود.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،تشدید فشارها و اذیت وآزارها و محدودیتهای غیر انسانی توسط بازجویان وزارت اطلاعات و عباس جعفری دولت آبادی دادستان تهران را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار اقدامات عملی برای آزادی بی قید و شرط زندانیان سیاسی در ایران است.

22 شهریور 1389 برابر با 13 سپتامبر 2010

گزارش فوق را به سازمانهای زیر ارسال گردید:

کمیساریای عالی حقوق بشر

کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا

سازمان عفو بین الملل

کپی رایت © 2020 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت |  پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0