صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

پذيرش > گزارش > سعید ماسوری،۱۳ سال در زندان بدون یک دقیقه مرخصی!

سعید ماسوری،۱۳ سال در زندان بدون یک دقیقه مرخصی!

جمعه 17 ژانويه 2014

با وجودی که سیزده سال از بازداشت سعید ماسوری زندانی سیاسی زندان رجایی شهر کرج می‌گذرد، مسئولین از دادن مرخصی به وی امتناع می‌کنند. مسئولین به خانواده این زندانی سیاسی گفته اند: "که بی‌دلیل تلاش نکنید، وزارت اطلاعات با مرخصی وی مخالفت میکند.

بنابه گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی ، سعید ماسوری در دی ماه سال ۱۳۷۹ به همراه غلام حسین کلبی به اتهام رابطه با سازمان مجاهدین خلق در شهرستان دزفول بازداشت و تا این لحظه را بدون هیچ‌گونه مرخصی در بازداشت‌گاه اداره اطلاعات اهواز، اوین و رجایی شهر سپری کرده است.

سعید ماسوری در سال ۱۳۸۱ و در دادگاه انقلاب تهران به اعدام محکوم شد ولی در نهایت حکم وی به حبس ابد تقلیل پیدا کرد. سعید ماسوری از زمان دستگیری مدت ۱۴ ماه را در سلول انفرادی اداره اطلاعات اهواز سپری کرد و سپس او را به بند ۲۰۹ زندان اوین انتقال دادند. و هم اکنون هم در زندان رجایی شهر کرج بسر می برد.
بخشی از زندگی نامه سعید ماسوری:

سعید اولین فرزند خانواده می باشد و پدر و مادر سعید هر دو اهل خرم آباد هستند. پدر وی معلم بود وهم اکنون بازنشسته آموزش و پرورش می باشد. سعید دوران کودکی خود را در خرم آباد و شهر های اطراف خرم آباد سپری نموده(به دلیل موقعیت شغلی پدرش) او در سال ۱٣۵۱-۱٣۵۰ وارد مدرسه شد کلاس اول در مدرسه ۲۵ شهریورخرم آباد بود وسال دوم در مدرسه دولتی عنصری پلدختر تحصیل نمود.

کلاس سوم در مدرسه پارسا مورانی و کلاس چهارم و پنجم در دبستان ششم بهمن خرم آباد تحصیل کرد. سعید سه سال دوره راهنمایی را در مدرسه بطحایی گذراند و دوران دبیرستان را در دبیرستان دکتر علی شریعتی خرم آباد سپری نمود و در خرداد ماه ۱٣۶۲ موفق به اخذ مدرک دیپلم گردید .

سعید از دوران راهنمایی به ورزش علاقه شدید داشت و از همان زمان شروع به ورزش کردن نمود که در رشته های ژیمناستیک ، والیبال ، و تنیس روی میز فعالیت نمود و پس از مدتی رشته انتخابی وی تنیس روی میز شد که این رشته را ادامه داد وی در مسابقات استانی مقام داشت و چندین بار در مسابقات قهرمانی کشور شرکت نمود و به عنوان مربی در شهرستان خرم آباد فعالیت میکرد .

سعید علاقه بسیار زیادی به مطالعه کتاب از قبیل رمان کتب تاریخی و مذهبی و شعر دارد.

سعید بیشتر پول مقرری ماهیانه خود را صرف خرید کتاب مینمود، در دوران نوجوانی علاقه زیادی به کمک کردن به دیگران داشت و همیشه در هر زمینه مردم را به خود ترجیح می داد. او جوانی خون گرم و با محبت است و شاید به جرات بتوان گفت که همه کسانی که او را می شناسند او را دوست دارند و به او احترام می گذارند و همواره از او به خوبی یاد می کنند.

سعید در سال۱٣۶۴ به دلیل عدم پذیرش وی توسط ادارات و ارگانهای دولتی (رد شدن در گزینش) و عدم قبولی در کنکور سراسری تصمیم به ادامه تحصیل در خارج از کشور گرفت وبدین ترتیب وی عازم کشور رومانی شد و در رشته پزشکی شروع به تحصیل نمود. او در سال ۱٣۶۷ برای دیدار خانواده خود به ایران بازگشت و با دیدن شرایط سخت خانواده که باوجود چهار خواهر و یک برادر دیگر خرج سنگین تحصیل وی را در خارج از کشور پرداخت می کردند تصمیم گرفت که به کشور دیگری مهاجرت کند که در آنجا هم درس بخواند و هم کار کند که بتواند خرج تحصیل خود را تهیه نماید.در این راستا کشور نروژ را انتخاب کرد ولی چون خانواده وی مخصوصا پدرش با این کار مخالف بودند بعد از رفتن سعید به نروژ خبری از وی نداشتند تا اینکه در اردیبهشت ماه سال۱٣٨۰ به خانواده سعید اطلاع دادند که سعید در حین بازگشت به ایران توسط مامورین سازمان اطلاعات و امنیت کشور در شهرستان دزفول دستگیر شده است.

لازم به ذکر است که سعید در دی ماه ۱٣۷۹ دستگیر شده بود ولی در اردیبهشت سال بعد به خانواده وی اطلاع داده شد . سعید پس از دستگیری به زندان اهواز منتقل شد که نزدیک به یک سال در آن زندان به سر برد و بعد به زندان اوین تهران انتقال یافت. سعید از زمان دستگیری به مدت ۱۴ ماه در زندان انفرادی و سپس او را به بند ۲۰۹ زندان اوین انتقال دادند . تا بالاخره با تلاش فراوان خانواده وی و نوشتن نامه های فراوان برای افراد و ادارات ذیربط دادگاه وی در بهار ۱٣٨۱در دادگاه انقلاب تهران تشکیل شد و حکم وی اعدام اعلام شد که پس از تشکیل دادگاه تجدید نظر که سه ماه بعد در دیوان عالی کشور تشکیل گردید باز هم حکم اعدام وی تایید شد و به شعبه اجرای احکام دادگاه انقلاب ارجاع داده شد.

ولی در نهایت حکم وی به حبس ابد تقلیل پیدا کرد. سعید ماسوری از زمان دستگیری مدت ۱۴ ماه را در سلول انفرادی اداره اطلاعات اهواز سپری کرد و سپس او را به بند ۲۰۹ زندان اوین انتقال دادند. و هم اکنون هم در زندان رجایی شهر کرج بسر می برد.

کپی رایت © 2019 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت |  پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0