صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

پذيرش > گزارش > نتیجه ی ۳۵ سال حاکمیت جمهوری اسلامی دولت چند کیلو برنج و گوشت مجانی بخشش می (...)

نتیجه ی ۳۵ سال حاکمیت جمهوری اسلامی دولت چند کیلو برنج و گوشت مجانی بخشش می کند!

جمعه 31 ژانويه 2014

• حکومت جمهوری اسلامی بعد از ۳۵ سال فقر را به حداکثر رسانده و مردم ایران را نیازمند و گروگان چند کیلو گوشت و برنج نگاه داشته است ...

اخبار روز: سبد کالای مرحله ی اول مشمولین یا همان نیازمندان از روز یکشنبه ۱٣ بهمن همزمان با ایام سالگرد انقلاب توزیع می شود. این همزمانی شرم آور و هشدار دهنده است. ٣۵ سال پیش مردم ایران انقلاب کردند و ٣۵ سال است حکومت اسلام بر مردم فرمان می راند که امروز گروه های وسیعی از مردم نیازمند «۱۰ کیلوگرم برنج، ۴ کیلوگرم مرغ، ۲ بطری روغن مایع، ۲ بسته پنیر بسته‌بندی شده، ۱ شانه تخم مرغ یا ۲۴ عدد بسته‌بندی شده» اهدایی دولت باشند که قرار است به صورت رایگان بین گروه هایی از مردم پخش شود.

این «سبد کالا» دلیلی بر محکومیت حکومتی است که بعد از ٣۵ سال، مردم ایران را نیازمند و گروگان چند کیلو گوشت و برنج نگاه داشته و فقر را تا بدترین درجه عمومیت بخشیده است. آن هم در کشوری که بر دریایی از نفت و ثروت های طبیعی نشسته است.

بنابر گزارش ها، همین طرح نیز قرار نیست به «عدالت» تقسیم شود. بخش بزرگی از کارگران ایران که در حکومت جمهوری اسلامی به «نیازمندان» تبدیل شده و محتاج نان شب خود مانده اند، از دریافت همین صدقه ی دولتی هم محرومند. آن ها کارگرانی هستند که مشمول قانون کار و تامین اجتماعی نمی شوند، از جمله میلیون ها کارگر ساختمانی نمی توانند این صدقه را از دولت دریافت کنند. بنابه گفته ی برخی مقامات تشکل های کارگری نزدیک به ۶۰ درصد کارگران ایران شامل این «سبد کالا» نمی شوند.

خبرگزاری ها از انتشار بیانیه ی «وزارت صنعت و معدن و تجارت» خبر داده ند که بر اساس آن:

ـ سرپرستان خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد خمینی «ره»

ـ سرپرستان خانوارهای تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور

ـ سرپرستان خانوارهای مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی (با حقوق مستمری زیر پنج میلیون ریال)

ـ سرپرستان خانوارهای کارگران مشمول قانون کار و تأمین اجتماعی (با حقوق زیر پنج میلیون ریال)

ـ سرپرستان خانوارهای کارکنان شاغل و بازنشسته نیروهای دولتی؛

ـ سرپرستان خانوارهای طلاب، خبرنگاران، دانشجویان متأهل

می‌توانند سبد کالای مرحله اول خود را شامل ۱۰ کیلوگرم برنج، ۴ کیلوگرم مرغ، ۲ بطری روغن مایع، ۲ بسته پنیر بسته‌بندی شده، ۱ شانه تخم مرغ یا ۲۴ عدد بسته‌بندی شده، از تاریخ یکشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۲ طی ۱۵ روز بتدریج بصورت رایگان از مراکز توزیع ذیل دریافت نمایند.

مراکز توزیع عبارتند از: فروشگاه‌های امکان (کارگران) ـ اسکاد (کارکنان دولت) ـ اتکا (نیروهای مسلح) ـ رفاه (کمیته امداد ـ بهزیستی) ـ سپه (عموم مردم) ـ شهروند (عموم مردم) ـ اتحادیه فرهنگیان (فرهنگیان ـ عموم مردم).
ج: دریافت سبد کالا منوط به ارائه کارت ملی و کارت بانکی سرپرست خانوار که وجه یارانه به آن واریز می‌شود به مراکز توزیع است. ضمناً آن دسته از افرادی که دارای کارت بانکی نمی‌باشند، می‌توانند با مراجعه به بانکی که حساب یارانه ‌دارند درخواست صدور کارت بانکی نمایند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، پیش از این قرار بود این سبد کالایی از اول بهمن ماه توزیع شود اما بدلیل مشکلاتی نظیر فعال نشدن دستگاه‌های کارتخوان بانک‌ها در اتحادیه‌ها و فروشگاه‌های متولی توزیع اقلام سبد کالای و تغییرات در ترکیب افراد مشمول و جابحایی‌هایی حدود ۲ میلیون نفر از اقشار آسیب پذیر به فهرست دریافت کنندگان سبد کالایی تاکنون این سبد توزیع نشده است.

شایان ذکر است؛ هیأت وزیران در جلسه ۲۰ آذر ۹۲ بنا به پیشنهاد مشترک وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت، امور اقتصادی و دارایی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس‌جمهور و به استناد اصل ۱۳۸ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران مصوب کرد که در راستای سیاستهای حمایتی دولت از برخی اقشار جامعه، سبدکالایی شامل ۱.٨ کیلوگرم روغن نباتی مایع، ۱۰ کیلوگرم برنج، ۴ کیلوگرم گوشت مرغ، ۸۰۰ گرم پنیر بسته‌بندی و ۱.٨ کیلوگرم تخم مرغ به افراد مشمول این تصویب‌نامه طی دو نوبت تا پایان سال جاری تحویل داده شود!

کپی رایت © 2019 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت |  پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0