صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

پذيرش > گزارش > ابراز نگرانی و بی خبری از وضعیت نسرین ستوده

ابراز نگرانی و بی خبری از وضعیت نسرین ستوده

چهار شنبه 29 سپتامبر 2010

8 مهر 1389

نسرین ستوده وکیل بسیاری از فعالان جنبش زنان از جمله عالیه اقدام دوست و نیز فعالان مدنی دیگر مانند کیوان صمیمی بوده است، در روز ١٣ شهریورماه در پی احضاریه کتبی به دادسرای ویژه اوین بازداشت شد.

به گزارش جرس،چندی پیش نیز، همسر وی پس از فشارهای بسیار برای عدم مصاحبه با رسانه ها، احضاریه ای دریافت کرده بود.ستوده در طول مدت بازداشت غیر قانونی خود دو بار با خانواده تماس تلفنی داشته است ولی با وجود پیگیری‌های زیاد وی برای شرکت در مراسم ختم پدرش، اجازه حضور نیافت.

متن نامه رضا خندان که در اختیار جرس قرار گرفت به این شرح است:

دادستان محترم تهران

جناب آقای جعفری دولت آبادی

با احترام، به استحضار می‌رساند خانم نسرین ستوده لنگرودی وکیل پایه یک دادگستری و همسر اینجانب رضا خندان به دنبال تهدید تلفنی از طرف یک نهاد امنیتی مبنی بر کناره‌گیری از وکالت یکی از همکارانشان که اتفاقا ایشان نیز وکیل دادگستری می‌باشند در تاریخ ۱۳/۰۶/۱۳۸۹ توسط دادسرای اوین احضار و سپس بازداشت شده و در این مدت از هرگونه ملاقات که حق طبیعی هرکس می‌باشد، محروم بوده‌است.

در این مدت علاوه بر فشار‌های روحی سنگین به دلیل قرار گرفتن در سلول انفرادی، از ملاقات با ۲ فرزند خردسالش نیز محروم بوده‌است. از تاریخ ۲۴/۰۶/۱۳۸۹ تاکنون هیچگونه تماسی با خانواده نداشته است. از زمان بازداشت با فرزند ۳ ساله‌اش حتی لحظه‌ای تلفنی صحبت نکرده است.

در تاریخ ۰۱/۰۷/۱۳۸۹ پدر ایشان در بیمارستان فوت کردند و با اینکه جانیان خطرناک نیز می‌توانند از مرخصی جهت شرکت در مراسم تدفین و ختم شرکت کنند ایشان از این حق بدیهی نیز محروم شدند، علی رغم موافقت بازپرس محترم و نامه دادستانی و تامین وثیقه ۱۵۰ میلیون تومانی اعلام شده و نیز ارائه اسناد مربوط به فوت پدرشان.

با توجه به اظهارات بازپرس پرونده که به نظر می‌آید تحقیقات از ایشان به پایان رسیده‌است؛ باید بتوانند با تبدیل قرار در کنار فرزندانشان قرار گیرند.

مجازات کودکان به خاطر عملکرد بزرگترها شیوه‌ای کاملا غیر انسانی است. قطع ارتباط با خانواده و محبوس کردن در سلول انفرادی، توهین (توسط بازپرس اولیه و بازجو) به فرض محال اگر هم نتیجه دهد بی‌پایه و بی‌اعتبار است.

اکنون ۱۴ روز است که هیچگونه اطلاعی از ایشان نداریم کوچکترین امکانی برای برقراری ارتباط و گرفتن خبر وجود ندارد.

آیا مادر ۲ فرزند خردسال همانگونه که گفته بود در اعتصاب است؟

آیا مادر ۲ فرزند خردسال بیمار است؟

اصلا آیا مادر ۲ فرزند خردسال زنده است؟

هیچکس مطمئن نیست حتی دادستان شهر

آقای دادستان آیا تجربه این را دارید که کودک شما در نبود طولانی مادرش با حسرت از اطرافیان بخواهد تا مادرش شوند؟

با احترام و آرزوی اجرای عدالت

کپی رایت © 2020 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت |  پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0