صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

پذيرش > گزارش > حضور ۱.۵ میلیون آخوند در مدارس تهران

حضور ۱.۵ میلیون آخوند در مدارس تهران

يكشنبه 30 مارس 2014

• دبیر ستاد همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش: بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار روحانی به مناسبت های مختلف در مدارس کشور حضور یافته و به انجام امور تبلیغی و مشاوره های مذهبی می پردازند ...

اخبار روز: مدارس و دانش آموزان از اهداف اصلی تبلیغات اسلامی در کشور هستند. حکومت از بدون تاسیس خود با اینجا نهادهای مختلف دینی و تربیتی کوشیده است افکار و ایدئولوژی خود را در مغز دانش آموزان فرو کند و با اشاعه ی افکار و اندیشه های آزادی خواهانه در میان آنان مقابله نماید. علاوه بر تاسیس نهادهای دینی و تربیتی، به این منظور همواره زمینه های حضور گسترده ی روحانیون در مدارس را - که یکی از بارزترین نمودهای حکومت دینی در ایران است - تامین کرده اند، به گفته ی یک مقام مسئول هم اکنون بیش از یک میلیون و پانصدهزار روحانی وظیفه ی تبلیغ حکومت اسلامی در مدارس را بر عهده دارند.
به خبر توجه فرمایید:

دبیر ستاد همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش گفت: بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار روحانی به مناسبت های مختلف در مدارس کشور حضور یافته و به انجام امور تبلیغی و مشاوره های مذهبی می پردازند.

حجت الاسلام و المسلمین مجتبی ملکی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار حوزه آموزش ایرنا اظهار کرد: همچنین در راستای همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش، طلاب و روحانیون روزی یک تا دو ساعت در مدارس حضور می یابند و به بیان احکام شرعی و مشاوره به دانش آموزان می پردازند.
وی با بیان اینکه در مجموع یک هزار مدرسه به همت این روحانیون پشتیبانی می شود، افزود: حضور روحانیون در صحنه تعلیم و تربیت به قبل از انقلاب بر می گردد.

دبیر ستاد همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش بیان داشت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی از آنجا که به اقتضای شرایط فرهنگی و اجتماعی جامعه، آموزه های دینی و دستیابی به احکام و اهداف اسلام محور بود، یکی از مکان هایی که انتظار می رفت این ارزش های اسلامی پررنگ تر شود مساجد، هیات های مذهبی، بازار و واحدهای آموزشی بود.

ملکی یادآورشد: از آنجا که واحدهای آموزشی اولی ترین مکان برای سرمایه گذاری فرهنگی هستند طلبه ها و روحانیون توانمند و خوشفکر بدون ایجاد حقوق استخدامی و پرداخت هرگونه حق الزحمه در مدارس حضور می یابند و به خانواده ها و دانش آموزان مشاوره های مذهبی ارایه می کنند.

وی افزود: فعالیت های تبلیغی و تربیتی در مناسبت های مذهبی بویژه با رویکرد ایجاد شادی و نشاط در میان دانش آموزان و به منظور غنی کردن محتوای این برنامه ها از دیگر برنامه های روحانیون در سطح مدارس است.
مشاور وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد که حضور طلاب و روحانیون در مدارس با دعوت انجمن اولیا و مربیان و با هماهنگی و تحت نظارت مدیر آموزشی و حفظ استقلال مدیر مدرسه در تصمیم گیری ها صورت می گیرد.

كارنامه

کپی رایت © 2019 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت |  پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0