صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

پذيرش > گزارش > واکنش هراس آلود مرجع حکومتی در خصوص تصویب نهایی قطعنامه پارلمان اروپایی

واکنش هراس آلود مرجع حکومتی در خصوص تصویب نهایی قطعنامه پارلمان اروپایی

جمعه 4 آوريل 2014

صدا و سیمای رژیم: قطعنامه راهبردهای مداخله‌جویانه اتحادیه اروپا در قبال جمهوری اسلامی ایران، روز گذشته در صحن پارلمان اروپا به بحث گذاشته و تصویب شد.

حقیقت پور نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در واکنش به قطعنامه اتحادیه اروپا علیه جمهوری اسلامی اظهار داشت: هیچ لزومی ندارد که اتحادیه اروپا دفتری در تهران تشکیل دهد که به احتمال قوی این دفتر با نیتی که لانه جاسوسی آمریکا پیگیری می‌کرد، در ایران شکل بگیرد. ما اصلاً اتحادیه اروپا را به رسمیت نمی‌شناسیم و برای تصمیمات و صدور قطعنامه آن ارزش قائل نیستیم.

رئیسی معاون اول قوه قضائیه نیز گفت: ما دخالت اتحادیه اروپا در امور داخلی ایران را محکوم می کنیم. حجت الاسلام ابراهیم رئیسی در سخنرانی پیش از خبطه های نماز جمعه امروز تهران با بیان این مطلب افزود: از دستگاه دیپلماسی کشور می خواهیم پاسخی شایسته به گستاخی های اخیر اروپایی ها بدهد.

سخنگوی وزارت امور خارجه نیز در خصوص تصویب نهایی قطعنامه پارلمان اروپایی گفت: تصویب قطعنامه پارلمان اروپا در خصوص راهبرد روابط با جمهوری اسلامی ایران و تمرکز بر وضعیت حقوق بشر، غیرقابل پذیرش است.

افخم افزود: پارلمان اروپا و حتی دولتهای متبوعشان در موضعی قرار ندارند که برای بقیه دنیا تعیین تکلیف کنند.

برنامه ریزی برای براندازی

نمازگزاران نماز جمعه تهران پس از ادای این فریضه عبادی - سیاسی در اعتراض به قطعنامه پارلمان اروپا تظاهرات کردند. راهپیمایان در این تظاهرات شعارهای "این همه لشگر آمده به عشق رهبر آمده "، "وای اگر خامنه ای حکم جهادم دهد ارتش دنیا نتواند که جوابم دهد" و "مرگ بر اروپا" ، سر دادند.

خطیب جمعه تهران، قطعنامه پارلمان اروپا را شرم آور خواند و تاکید کرد: دولت و ملت ایران به آنها اجازه نخواهند داد در امور داخلی کشور ما دخالت کنند.

آیت الله موحدی کرمانی در ابتدای خطبه دوم نماز جمعه تهران به دولتهای اروپایی به خاطر تصویب این قطعنامه و سرسپردگی به آمریکا تسلیت گفت و افزود: دولتهای اروپایی با تصویب این قطعنامه نشان دادند که کاملا نوکر و سرسپرده آمریکا هستند و از خود استقلالی ندارند.

وی این قطعنامه را شرم آور و حاوی توقعات و اتهامات عجیب علیه ایران خواند و خطاب به اروپا گفت: آیا اعدام قاتل، خلاف حقوق بشر است که شما در این قطعنامه ایران را به دلیل مجازات اعدام ناقض حقوق بشرخوانده اید؟

آیت الله موحدی کرمانی به دولتهای اروپایی توصیه کرد کمتر زورگویی کنند و ادامه داد: آنها از ما توقع دارند که فتنه گران را آزاد کنیم اما با این درخواست ، بیشتر از پیش آبروی فتنه گران را ریختند.

وی با اشاره به درخواست پارلمان اروپا از ایران برای سفر هیاتهایی به منظور دیدار با فتنه گران گفت:‌ اینها با این درخواستها رسما می گویند قصد دارند در ایران برای براندازی برنامه ریزی کنند.

آیت‌الله موحدی کرمانی همچنین در مورد سخنان مقامات آمریکايِی گفت: اوباما و خانم شرمن سخنان زیادی می‌گویند که ما به ایران اطمینان نداریم. عجیب است اگر شما به ایران اطمینان ندارید، دولت و نظام ایران هزاران مرتبه به شما بی‌اطمینان است.

واکنش هراس آلود مرجع حکومتی

آیت‌الله مکارم‌شیرازی در واکنش به قطعنامه اخیر پارلمان اروپا گفت: اتحادیه اروپا طرح ۲۰ ماده‌ای علیه نظام اسلامی ارائه کرده که باید به شدت مراقب بود.

به گزارش افکارنیوز، این مرجع تقلید پیش از ظهر امروز در مراسم شهادت حضرت زهرا که در مدرسه علمیه امیرالمومنین قم برگزار شد، حکم قصاص را به عنوان عبرتی برای جلوگیری از ظلم عنوان کرد و گفت: ولی متاسفانه عده‌ای که اعدام را بد می‌شمارند در حقیقت از یک جانی و مفسد حمایت کرده و مظلوم را فراموش می‌کنند.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی در ادامه با اشاره به اقدام پارلمان اروپا علیه جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: روز گذشته اتحادیه اروپا طرح ۲۰ ماده‌ای را ارائه کردند که طبق آن اعضای این اتحادیه به ایران سفر کند، می‌تواند با مجرمان فتنه ۸۸ ملاقات کند.

این مرجع تقلید گفت: هنوز قضیه هسته‌ای ما تمام نشده آنها چنین بساطی به پا کرده‌اند که باید به شدت مراقب بود.

امام جمعه: برنامه ریزی برای براندازی+فیلم

www.youtube.com/watch?v=dnqM79O_2bA

کپی رایت © 2019 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت |  پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0