صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

پذيرش > گزارش > مردم شرافتمند، وکلای دادگستری را تنها نگذارید

مردم شرافتمند، وکلای دادگستری را تنها نگذارید

دو شنبه 21 آوريل 2014


آزادیخواهان

هموطنان

همکاران ارجمند

باز هم روز گذشته، مانند تمام سالهای سیاه سلطه جمهوری اسلامی بر میهن ما مأمورین در زندان بزرگ ایران به جان ’ حقوق و حیثیت انسانی هموطنان اسیر ما تجاوز کرده اند . همزمان با قتل سمکو خورشیدی زندانی سیاسی در زندان دیزل آباد کرمانشاه ، اخبار نگران کننده، حمله ددمنشانه نیروهای ویژه واحد ١٣٠ سپاه پاسداران با همدستی گارد زندان ومشارکت فعال بازجویان وزارت اطلاعات ( در واحدهای یک و دویست ونه زندان اوین) به اسیران بند ۳۵۰ اوین، از منابع گوناگون رسیده است.

این بیداد سازمان یافته وظالمانه منجر به مجروح، مضروب ومصدوم شدن دهها زندانی شده است
جمهوری اسلامی به انگیزه خاموش کردن فریاد اعتراض بقیه زندانیان، افزایش رعب و ترس در جامعه این تجاوز ها را به راه انداخته است . در ادامه این وحشیگری شقاوت آمیز ٣٠ تن از همین قربانیان را به تحمل زندانی شدن در سلولهای انفرادی محکوم وبلا فاصله آنان رابه این سلولها منتقل کرده است.

اسماعیلی رئیس سازمان زندانهای رژیم اصل واقعه را منکر شده و آنرا شایعه ضد انقلاب تلقی می کند.
این ددمنشی دولت حسن روحانی با کمکهای بی دریغ قوه قضائیه نظام، نشان دهنده، وحدت عمل تمامیت حاکمیت است در مقابله با اعتراض بر حق همه ایرانیان و در جهت گسترش و تعمیق حکومت وحشت و ترور.
در میان قربانیان می توان از دو تن وکلای دادگستری آقایان عبدالفتاح سلطانی وامید بهروزی هم نام برد.

در این شرایط وحشتناک ما دست کمک وهمکاری به سوی همه به ویژه ایرانیان برون مرز دراز میکنیم تا صدای دادخواهی این قربانیان را به گوش جهانیان برسانیم. در نتیجه این اقدامات، هم میهنان ما، اسرای شکنجه گاههای این نظام با آگاهی از اینکه در مبارزه خود برای نیل به حقوق انسانی تنها نمانده اند به اعتلا وارتقا مقاومت در برابر ظلم تشجیع می شوند.

بدیهی است بیش از همه وکلا وحقوقدانان ایرانی، درمیهن ، مهاجرت یا تبعید می توانند در ارتباط با نهادهای بین المللی حقوق بشری، کانون های وکلا، جمعیت‌های حقوقدانان و اتحادیه‌های سراسری و جهانی آنان، مردم تحت ستم، زندانیان جمهوری اسلامی و وکلای اسیر را حمایت و پشتیبانی کنند.

مردم شرافتمند وکلا را تنها نگذارید

محمد رضا روحانی - وکیل پایه یک دادگستری

هوشنک عیسی بیگلو- وکیل پایه یک دادگستری

مناف عماری - وکیل پایه یک دادگستری

حسین کاظم زاده افشار

عزیز ماملی وکیل پایه یک دادگستری

شهین هیرمن پور پایه یک دادگستری - عضو کانون وکلای دادگستری پاریس

خانواده های زندانیان : فراخوان به تجمع در مقابل دفتر روحانی

به گزارش دریافتی، خانواده های زندانيان سياسی محبوس در زندان اوين که روز پنجشنبه فرزندان زندانيشان توسط نيروهای گارد ويژه ضدشورش مورد حمله وحشيانه قرار گرفته بودند، صبح امروز برای ملاقات به اوين مراجعه کردند که از ملاقات آنان با فرزندانشان ممانعت به عمل آمد.

آنان در اعتراض به اين اقدام دژخمیان زندان، به سر دادن شعار مرگ بر ديکتاتور و زندانی سياسی آزاد بايد گردد، پرداختند.

دژخيمان رژيم برای مقابله با این تجمع با پخش پارازيت و اخلال در ارتباطات موبايل، مانع ارتباط خانواده ها در اطراف زندان اوين شدند.

خانواده های زندانيان سياسی اوين همچنین اعلام کردند فردا سه شنبه 2 ادیبهشت 1393 ساعت 10 صبح در مقابل دفتر روحانی تجمع اعتراضی خواهند کرد.

آنان از هموطنان خواستند در حمايت از زندانيان شکنجه شده اوين در تجمع اعتراضی سه شنبه شرکت کنند.

کپی رایت © 2019 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت |  پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0