صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

پذيرش > ‫بیانیه‌ها > دکتر علی رشیدی اقتصاددان، استاد دانشگاه و عضو هیئت رهبری جبهه ملی ایران را به بند (...)

دکتر علی رشیدی اقتصاددان، استاد دانشگاه و عضو هیئت رهبری جبهه ملی ایران را به بند کشیده ا ند

پنج شنبه 11 سپتامبر 2014

دکتر علی رشیدی، استاد دانشگاه و عضو هیئت رهبری جبهه ملی ایران در روز ۲۴ دی ۱۳۹۲، بازداشت و در زندان اوین زندانی شد و حکم دو سال زندان تعزیری و پنج سال ممنوعیت از هرگونه فعالیت سیاسی و اجتماعی به ایشان ابلاغ گردید. / مافیای اقتصادی افشاگری آزادیخواهان را بر نمی‌تابد و مثل همیشه تصور می‌کند که با زندان و شکنجه و اعدام می‌تواند صدای میهن پرستان را به این وسیله خاموش سازد.

بزنجیر کشیدن مبارزان ملی ادامه دارد:

دکتر علی رشیدی اقتصاددان و مبارز ملی را در سنین بالای هفتاد سالگی به بند کشیدند

دکتر علی رشیدی، استاد دانشگاه و عضو هیئت رهبری جبهه ملی ایران در روز ۲۴ دی ۱۳۹۲، بازداشت و در زندان اوین زندانی شد. و حکم دو سال زندان تعزیری و پنج سال ممنوعیت از هرگونه فعالیت سیاسی و اجتماعی به ایشان ابلاغ گردید.

دکتر علی رشیدی کار‌شناس اقتصاد ایران و رئیس انجمن اقتصاددانان ایران نیز هست. ایشان به اتکاء چنین پشتوانه‌ای در اعلامیه‌ای که دو سال پیش به امضای جبهه ملی ایران منتشر گردید مطالبی را ابراز داشت که رئیس جمهور جدید جمهوری اسلامی تحت عنوان دولت «تدبیر و امید» بمناسبت صدمین روز کار دولت، شدید‌تر از دکتر رشیدی گزارش داد.

دکتر رشیدی نوشته بود: «تن‌ها راه حل تقویت بنیه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جامعه، داشتن دولتی با صلاحیت و مسئول، مجلسی واقعی و شایسته و نظام قضائی مستقل و قوی و هشیار و نظام مالیاتی جامع و کارآمد با حذف همه معافیت‌ها و خاصه خرجی‌ها، چه در داخل و چه در خارج از کشور، یعنی استقرار دموکراسی توام با عدالت اجتماعی، است تا جان و مال و حیثیت مردم ایران حفظ و مقام و احترام ایران و مردم آن در دنیا احیاء و تقویت شود».

هیچکس نداند، سردمداران جمهوری اسلامی می‌دانند که مبارزان جبهه ملی ایران مثل همیشه صرفا بر اساس فلسفه سیاسی خود که در اولویت قرار دادن منافع ملی می‌باشد، خود را موظف می‌بینند، اولیای امور را متوجه بحران‌ها سازند. افشاگری‌های روشن بینانه و شجاعانه دکتر رشیدی بر این اساس صورت گرفت. اما مسئولین بجای اینکه به این هشدار‌ها توجه کنند وی را به اتهام تبلیع علیه نظام و اقدام علیه امنیت کشور و توهین به مقام‌های عالیه جمهوری اسلامی، به دو سال زندان تعزیری و پنج سال ممنوعیت هرگونه فعالیت علمی، سیاسی و رسانه‌ای محکوم نمودند.

دکتر علی رشیدی از زبدگان و دانشوران با ارزش ایران و شخصیتی ایران دوست است که در سنین بالای هفتاد سالگی منظوری جز سرافرازی میهن و رفاه عموم ندارد. رفتار او این شعر که در زیر عکس مبارزان مشروطه در غل و زنجیر، آمده بود را تداعی می‌کند:

خواهی که دادت بگسلد صد سلسله بیداد را - منت مکش گردن بنه زنجیر استبداد را

مافیای اقتصادی افشاگری آزادیخواهان را بر نمی‌تابد و مثل همیشه تصور می‌کند که با زندان و شکنجه و اعدام می‌تواند صدای میهن پرستان را به این وسیله خاموش سازد.

سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور خواستار آزادی بلادرنگ استاد دکتر علی رشیدی، اقتصاد‌دان شجاع و مبارز و سایر زندانیان سیاسی و عقیدتی ایران است. ما از کوشندگان راه آزادی و دمکراسی در ایران انتظار داریم ما از کوشندگان راه آزادی و دمکراسی در ایران انتظار داریم که فریب نمایش چهره‌های گوناگون رژیم را نخورند و همچنان برای استقرار آزادی و دمکراسی در ایران تلاش کنند.

سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور

کپی رایت © 2019 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت |  پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0