صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

پذيرش > گزارش > بیستمین روز اعتصاب غذا در ارومیه و پافشاری زندانیان به ادامه اعتصاب

بیستمین روز اعتصاب غذا در ارومیه و پافشاری زندانیان به ادامه اعتصاب

سه شنبه 9 دسامبر 2014

بیستمین روز اعتصاب غذا در ارومیه و پافشاری زندانیان به ادامه اعتصاب

اعتصاب ٢٧ زندانی سیاسی زندان ارومیه در حالی بیستمین روز خود را سپری می کند که با وجود وخامت حال برخی از اعتصاب کنندگان، مسئولان قضایی و زندان هم‌چنان نسبت به خواسته‌های ایشان بی‌اعتنا هستند.

بنابه گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، ۲۹ تن از زندانیان سیاسی زندان ارومیه که همگی در بند ۱۲ این زندان نگهداری می‌شوند، از ٢٠ روز پیش در اعتراض به عدم تفکیک زندانیان دست به اعتصاب غذا زده‌اند. سه نفر از آنها از شهروندان کرد ترکیه، یک نفر از زندانیان سیاسی سراسری و دیگران زندانیان سیاسی کرد هستند.

در نهمین روز اعتصاب غذا منصور آروند، زندانی سیاسی محکوم به اعدام که جزو اعتصاب کنندگان بود، به زندان مهاباد منتقل شد و در چهاردهمین روز اعتصاب غذا نیز جعفر افشاری، دیگر زندانی سیاسی کرد به بند کارگری زندان ارومیه منتقل شده است.

بنابه آخرین گزارش از اعتصاب کنندگان، علیرضا رسولی که از ٣٠ روز پیش در اعتصاب غذاست، در وضعیت نگران‌کننده‌ای به سر می‌برد.

کاهش وزن نزدیک به ٨ کیلوگرم، افت فشار خون، سرگیجه، اختلالات ادراکی و کلامی و ناراحتی‌های قلبی و گوارشی، از جمله عوارض جسمی بیستمین روز اعتصاب غذای زندانیان زندان ارومیه بوده است.

علیرضا رسولی، شیرکو حسن‌پور، سیروان نژاوی و عبدالله حمودی و علی افشاری از جمله زندانیانی بودند که در این چند روز گذشته بر اثر وخامت حال‌شان بطور جداگانه به بهداری زندان ارومیه منتقل شدند اما اجازه‌ی تزریق سرم به خود را نداده و بند بازگشتند.

یک منبع از داخل زندان به کمپین گفت که "زندانیان اعتصاب کننده همچنان خواستار جداسازی زندانیان سیاسی از سایر بندها و عدم انتقال زندانیان عادی به بند ۱۲ – بند زندانیان سیاسی هستند و علیرغم ضعف شدید روحیه آنها خوب است و تا رسیدگی به خواسته هایشان اصرار به ادامه اعتصاب غذای خود هستند.”

شایان ذکر است که علی افشاری، ولی افشاری، حبیب افشاری، کیهان درویشی، شیرکو حسن‌پور، محمد عبداللهی، خزر رسولی‌راد، سامان نسیم، امیر ملادوست، سیروان نژاوی، جعفر میرزایی، ابراهیم رضاپور، محمد عبدالبخت، عبدالله اصغری، عرفات اصغری، عبدالرحمان سلیمان، سیدسامی حسینی، عبدالله حمودی، احمد تموئی، عثمان مصطفی‌پور، بهروز آلخانی، مصطفی الرحمان، یوسف کاکه‌ممی، سیدجمال محمدی، علیرضا رسولی، شورش افشاری، مصطفی داوودی، اسامی ٢٧ زندانی اعتصابی محبوس در زندان مرکزی ارومیه است.
در طی این مدت، شماری از زندانیان سیاسی محبوس در سایر زندان‌های کشور نیز با پیوستن به اعتصاب کنندگان ارومیه و یا انتشار بیانیه، حمایت خود را از ایشان اعلام کرده‌اند.

کپی رایت © 2019 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت |  پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0