صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

پذيرش > گزارش > زندانیان سیاسی زندان ارومیه اعتصاب غذای خشک را آغاز کردند

زندانیان سیاسی زندان ارومیه اعتصاب غذای خشک را آغاز کردند

يكشنبه 14 دسامبر 2014

• بنابه گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، ۲۷ زندانی سیاسی بند۱۲ زندان ارومیه که به مدت ۲۴ روز در اعتصاب غذا به سر می برند امروز رسما اعتصاب غذای خشک خود را آغاز کرده اند ...

٢٧زندانی سیاسی بند١٢ زندان ارومیه که به مدت ٢٤ روز در اعتصاب غذا به سر می برند امروز رسما اعتصاب غذای خشک خود را آغاز کرده اند.

بنابه گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، امروز شنبه ٢٤ روز از اعتصاب غذای زندانیان سیاسی زندان ارومیه می‌گذرد و در نتیجه این اعتصاب غذا وضعیت جسمانی شماری از این زندانیان وخیم و مسئولان زندان و نهادهای امنیتی نیز برای پایان دادن به این اعتصاب غذا، چند زندانی را تهدید به مرگ کرده‌اند.

یکی از زندانیان اعتصاب کننده ضمن اعلام اینکه از امروز شنبه ٢٢ آذرماه پس از ٢٤روز اعتصاب غذای تر، وارد اعتصاب غذای خشک شده‌ایم تاکید کرد تا رسیدن به خواسته هایمان، اعتصاب عذای خود ادامه می دهیم.
این زندانی همچنین گفت که امروز ماموران اداره اطلاعات پس از احضار چهار زندانی سیاسی، آنها را تهدید به مرگ کرده اند و به آنها گفته اند که جان شما در دست وزارت اطلاعات است و مسوولان زندان نمی توانند کاری برای شما انجام دهند و یا در مورد شما تصمیم بگیرند.

وی همچین گفت که ماموران اطلاعات ضمن تهدید این زندانیان، به آنها گفته اند که نه سازمان های حقوق بشری و نه احمد شهید و نه هیچ کسی دیگری نمی تواند برای شما کاری انجام دهد، اینجا ایران است و قوانین جمهوری اسلامی حاکم است.

گفتنی است که هریک از زندانیان علیرضا رسولی، علی احمد سلیمان، علی افشاری، شیرکو حسن‌پور، یوسف کاکه ممی، خضر رسولی‌راد، محمد عبدالهی، عبدالرضا رسولی، سیروان نژاوی از جمله زندانیانی هستند که در وضعیت جسمی بسر می برند.

از طرفی دیگر مسعود شمس‌نژاد، وکیل زندانی کُرد در زندان ارومیه هم از روز سه‌شنبه هجدهم آذرماه دست به اعتصاب غذا زده است.

زندانیان سیاسی و امنیتی محبوس در بند ۱۲ زندان مرکزی ارومیه، از روز پنج‌شنبه ۲۹ آبان ماه در اعتراض به عدم تفکیک جرایم و برخی دیگر از مشکلات صنفی خود دست به اعتصاب غذای نامحدود زده‌اند اما هم‌چنان به خواسته‌های ایشان توجهی نمی شود. اسامی ۲۶ نفر از زندانیان سیاسی که در بند ١٢ زندان مرکزی ارومیه هم اکنون در اعتصاب غذا به سر می‌برند عبارت است از؛ علی افشاری، ولی افشاری، حبیب افشاری، کیهان درویشی، شیرکو حسن‌پور، محمد عبداللهی، خزر رسولی‌راد، سامان نسیم، امیر ملادوست، سیروان نژاوی، جعفر میرزایی، ابراهیم رضاپور، محمد عبدالبخت، عبدالله اصغری، عبدالرحمان سلیمان، سیدسامی حسینی، عبدالله حمودی، احمد تموئی، عثمان مصطفی‌پور، بهروز آلخانی، مصطفی الرحمان،یوسف کاکه‌ممی، سیدجمال محمدی، علیرضا رسولی، شورش افشاری و مصطفی داوودی.

کپی رایت © 2019 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت |  پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0