صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

پذيرش > گزارش > همبستگی با نسرین ستوده و دفاع از حق کار دگراندیشان

همبستگی با نسرین ستوده و دفاع از حق کار دگراندیشان

پنج شنبه 12 مارس 2015

با پشتیبانی فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر

جامعه دفاع از حقوق بشر در ایران: نسرین ستوده حقوق دان، عضو کانون مدافعان حقوق بشر ایران، وکیل مدافع بسیاری از زندانیان سیاسی ـ عقیدتی، برنده جایزه های حقوق بشر سازمان ملل و ساخاروف پارلمان اروپا در سال های ۲۰۰۸ و ۲۰۱۲ می باشد. او به اتهام واهی «اقدام علیه امنیت ملی کشور»، چند سال در زندان به سر برد و در این‌مدت، بارها در اعتراض به شرایط زندان دست به اعتصاب غذا زد.

نسرین ستوده را کانون وکلای ایران با دخالتِ وزارت اطلاعات، طی حکمی به تاریخ ۲۶ مهر ۱۳۹۳، برای سه سال از وکالت محروم کرد. او از ۲۹ مهر ۱۳۹۳، همه روزهای کاری در برابر کانون وکلا با شعار «حق کار، حق دگراندیشان» دست به تحصن می زند و اعلام کرده است که به این کار تا تحقق خواسته هایش ادامه خواهد داد‪.

نسرین ستوده می‌گوید: «جمهوری اسلامی در کنار همه محرومیت هایی که به مخالفین خود تحمیل می کند، از محرومیت های اقتصادی، شغلی نیز استفاده می کند. به دور و بر خود بنگرید، همه مخالفان و دگراندیشان محروم از کارند. اما حق کار، تحصیل و شغل از حقوق دگراندیشان است. جمهوری اسلامی ایران باید به محروم کردن دگراندیشان از حق حیات، به اخراج آنها از کار، به لغو پروانه شان، به قطع حقوق باز نشستگی شان، به محرومیت آنها از تحصیل پایان دهد.»

از آنجا که در جمهوری اسلامی شهروندان زیادی به خاطر دگراندیشی از کار و تحصیل محروم شده اند، مبارزه مدنی نسرین ستوده برای دفاع از خود در برابر تجاوز به حق کارش، تبدیل به یک حرکت اجتماعی برای دفاع از حق کار همه دگراندیشان شده است و همه روزه تعدادی از شهروندان از تهران و دیگر نقاط کشور، برای پشتیبانی از نسرین ستوده و خواسته هایش، به او می‌پیوندند.

ما با نسرین ستوده و همه شهروندان آزاده ای که در ایران از حق کار و تحصیل دگراندیشان دفاع می‌کنند، همراه و همصدا هستیم. ما همه توان خود را به کار خواهیم برد تا افکار عمومی جهان از مبارزه مدنی او و دیگر شهروندان ایرانی آگاه شوند.

ما از روز شنبه 14 مارس تا چهارشنبه 18 مارس در شهرهای مختلف اروپا و آمریکا گردهمایی‌های اطلاع رسانی خیابانی در همبستگی با نسرین و یارانش را به صورت زیر سازماندهی می‌کنیم.

شنبه 14 مارس : نیویورک ساعت 16 تا 18، میدان اتحاد Union Square

یکشنبه 15 مارس : پاریس، ساعت 16 تا 17، میدان سن میشل (مترو سن میشل)

دوشنبه 16 مارس : دورتموند، ساعت ۱۸ تا ۱۹، برابر کلیسای راینولدی در مرکز شهر دورتموند.

سه شنبه 17 مارس : شیکاگو، از ساعت 12 تا 14، تقاطع خیابان‌های وسترن و دوان

چهار شنبه 18 مارس : مونترال از ساعت 14 تا 16، برابر کاخ دادگستری مونترال

ما برنامه های همبستگی با حرکت نسرین در برابر کانون وکلا برای «حق کار دگراندیشان» را در هفته های بعد هم ادامه خواهیم داد. برای آگاهی از ساعت، روز و محل دقیق این برنامه ها و برنامه های دیگر ما، به فیس بوک کارزار به نام «کارزار حق کار، حق دگراندیشان» مراجعه کنید.

کپی رایت © 2020 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت |  پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0