صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

پذيرش > بیانیه‌ها > نامه ٥٤ اعدامی از قزل‌حصار به مردم ایران

نامه ٥٤ اعدامی از قزل‌حصار به مردم ایران

دو شنبه 6 ژوئيه 2015

انتظار مردن در هر روز و ماه و سال درد بزرگ و احساس هولناک و رعب آوری است، کمک کنيد نجات يابيم!

این نامه را در شرایطی می‌نویسیم که هر روز از میان ما عزیزترین دوستانمان را با زور بیرون کشیده به دار می‌زنند، ما از نگرانی و دل آشفتگی مردن، خواب و خوراک نداریم. هر ثانیه، هر دقیقه می‌میریم و زنده می‌شویم. انتظار مردن در هر روز و ماه و سال درد بزرگ و احساس هولناک و رعب آوری است. نشستن و منتظر شدن در اینکه کی قرعه مرگ به اسم من در می‌آید، برای شما کسانی که در آسایش و آرامش در کنار خانواده خود زندگی می‌کنید غریب و غیر قابل‌درک است!

وحشتناک‌تر اینکه عین همین احساس را نزدیکان ما اعدامیان همسر، مادر، پدر و فرزند هر روز و هر ساعت تجربه کرده و در استرس و نگرانی دلهره‌آوری به سر می‌برند. ما قربانیان رژیمی هستیم که از گرسنگــی، فقر، بیچارگــی، به ناچار و اجباراً در ایــن مسیــر تباهـی ناخواسته قرارگرفته‌ایم و الآن نیز توسط همان رژیم ایجادکننده فقر و بدبختــی قتل‌عام می‌شویم. اگـر کار داشتیم، اگر محتاج نبودیم، اگــر زندگی‌مان می‌چرخید و بچه‌هایمان گرسنه نبودند چــرا باید به این کار مرگبار دست می‌زدیم؟! آیا فهم این مسئله مشکل است که با علم به اینکه انتهای کار ما مرگ و اعدام بوده است ما باید در چه گرفتاری و بدبختی عظیمی گیر کرده بودیم که تن به این کار انتحاری دادیم؟! کسانی که بیکاری طولانی، شرمندگی اهل و عیال، گريه کودکان برای نان خالی، به هر در زدن پدر و سیه روزی و نا امید شدن از راه چاره را تجربه نکرده‌اند حال و روز ما را نخواهند فهمید! شرایط گفته است که فقر بیچاره‌هایی مثل ما را که دستشان از همه‌جا کوتاه است در این مسیر انداخته، اگر تأمین مالی داشتیم چرا باید به این روز می‌افتادیم؟ ما به مردم ایران که با تبلیغات دروغین حکومت به ما به دیده بد نگاه می‌کنند می‌گوییم:
ما از ناچاری، باعث میلیارد شدن کسانی از حکومت شدیم که تریلر تریلر روزانه مواد مخدر وارد کشور می‌کنند؟! شما آمار بگیرید ٩٩ درصد از ٢٢ نفر از زندانی قزل‌حصار از بیچارگان و گرسنگان طبقه سوم جنوب شهر و مناطق فقیر ایران هستند. ما از مردم شریف ایران و جهان و تمامی نهادهای حقوق بشری می‌خواهیم به داد ما مظلومین برسند.
با توجه به خطر اعدام فوری، ما از اعلام اسامی خود معذوریم
واحد٢ قزل‌حصار – واحد اعدامی‌ها

کميته بین‌المللی عليه اعدام از همگان دعوت می‌کند اين نامه را وسيعا پخش کنند، اين درد نامه را به زبانه‌ای مختلف ترجمه کنيد و کمک کنيد صداي اين محکومين به اعدام را، صداي دادخواهي جواناني را که در آستانه اعدام شدن هستند، به گوش جهانيان برسانيم.

دبیرخانه کميته بین‌المللی عليه اعدام

کپی رایت © 2021 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت |  پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0