صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

پذيرش > گزارش > گزاشی از زندان رجایی شهر

گزاشی از زندان رجایی شهر

سه شنبه 1 سپتامبر 2015

طی دو روز گذشته امواج مرگبار پارازیت ها را به شدت افزایش دادند!!!

در پی تشدید پارازیت ها و قطع کامل جریان در سالن 12 هم وطن بهایی امان الله مستقیم بی هوش و به بیمارستان و سعید رضوی به کما رفت.

امان الله مستقیم که بیماری قبلی دارد و تازه پس از چهار ماه طول درمان اورژانسی وارد زندان شده بود که بلافاصله به دلیل وجود امواج پارازیت در سالن اوضایش وخیم شده و به بیمارستان اعزام گردید ،و امروز 5 شهریور ساعت 9 شب سعید رضوی که دچار بیماری قلبی است و تازه از بیمارستان بر گشته بود بر اثر پارازیت ها به کما رفت و به بهداری زندان برده شد.

سالن 12 سیاسی زندان رجایی شهر قتل گاهی است که جمهوری اسلامی با نقشه های از پیش طراحی شده و سازمان یافته زندانیان سیاسی - عقیدتی را به قتل می رساند که طی چند سال اخیر دهها نفر از جمله دگمه چی ،ساران ، مهدی زاله ای ، کرمی خیر آبادی و فعال کارگری افشین اصانلو ، ... تحت فشار های شدید روحی و جسمی و زیر ضرب و شتم جان باختند،شرایط مرگ آفرین سلولهای انفرادی 5 متری ، قفس آهنین مانندی کاملا" بسته و بدون جریان هوا است، هوا خوری 2 تا سه ساعتی به جای صبح تا غروب، معمول قانونی ، 16 دستگاه پارازیت انداز هر کدام با قدرت 20000 نفری که به طور مستمر تشعش و امواج سرطانزا را بی وقفه پخش می کنند، قطع ارتباط عاطفی قانونی زندانیان مانند مرخصی ، تلفن ، مکاتبه ، منع حقوق قانونی آزاد ی مشروط و عف های عمومی و موردی این زندان را به جهنم و کشتار گاه زندانیان سیاسی ولایت مطلقه مولتی میلیادر های حاکم تبدیل کرده است ، رژیم جمهوری اسلامی سرمایه داری، حکومت الله و امام زمان از روی الطاف اسلامی بیمارانی را که پزشکی قانونی برایشان عدم توان تحمل کیفری صادر کرده است و معاف از زندان کرده است را در نوبت و قرعه مرگ قرار داده است،افرادی مانند اصغر قطام که سرطان پیش رفته معده دارد ، حسن طفاح پیر مرد چپ 90 ساله که سرطان پیش رفته خون دارد ، و دیگر زندانیان در معرض و گرفتار بیماریهای قلبی و عروقی و دیگر امراض خطر ناک قرار دارند، مانند دکتر فواد مقدم ، برادران نعیمی ، خانجانی بزرگ، ماشاالله حایری ، خالد حردانی و ... از ان جمله اند ،

هم وطن فریاد زندانی سیاسی فریاد آزادی و برابری و حاکمیت شورایی دمکراتیک شماست.

علیه شکنجه و اعدام و برای آزادی زندانیان سیاسی به پا خیزید .

کمیته حمایت از شاهرخ زمانی

5/6/1394

دوتن از فعالان صنفی معلمان بازداشت شدند

• صبح روز دوشنبه نهم شهریور ماه محمد رضا نیک نژاد از اعضای هیات مدیره کانون صنفی معلمان تهران و مهدی بهلولی از فعالان صنفی مستقل با مراجعه ماموران امنیتی در منزلشان بازداشت شدند ...

حقوق معلم و کارگر: صبح روز دوشنبه نهم شهریور ماه محمد رضا نیک نژاد از اعضای هیات مدیره کانون صنفی معلمان تهران و مهدی بهلولی از فعالان صنفی مستقل با مراجعه ماموران امنیتی در منزلشان بازداشت شدند.

بنا بر اخبار رسیده از خانواده این دو فعال صنفی، ماموران با حکم شعبه دو بازپرسی اوین (مقدس اردبیلی) اقدام به ورود و تفتیش منزل و ضبط برخی وسایل موجود در خانه همچون رایانه و گوشی همراه کرده اند. این در حالی است که هنگام مراجعه ماموران به درب منزل محمدرضا نیک نژاد وی در منزل نبوده و با تماس تلفنی ماموران حاضر در منزل برای بازداشت فراخوانده می شود. از محل نگهداری این دو فعال صنفی معلمان که از فعالان عرصه رسانه و مطبوعات نیز هستند خبری در دست نیست.
در تیر ماه گذشته نیز اسماعیل عبدی دبیر کل کانون صنفی معلمان با مراجعه به دادسرای اوین بازداشت و هم اکنون در زندان اوین به سر می برد. رسول بداقی، باغانی و علیرضا هاشمی از دیگر معلمان و فعالان صنفی هستند که هم اکنون به اتهام فعالیت های صنفی در زندان به سر می برند.

هفت سال و ده ماه حکم جدید برای بهنام ابراهیم زاده

• بهنام ابراهیم زاده، فعال کارگری و زندانی سیاسی که از پنج سال پیش زندانی است، با قطعی شدن حکم جدید خود به هفت سال و ده ماه و هجده روز زندان مجدد محکوم شد ...

بهنام ابراهیم زاده، فعال کارگری و زندانی سیاسی با قطعی شدن حکم جدید خود به هفت سال و ده ماه و هجده روز زندان محکوم شد.

به گزاری خبرگزاری هرانا، ارگان مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، بهنام ابراهیم‌زاده که بیش از ۵ سال است که در زندان به سر می‌برد، در پی‌ محاکمه‌ مجدد در دی‌ ماه سال گذشته و در مرحله بدوی به ۹ سال و نیم زندان دیگر محکوم شد. حکم این زندانی سیاسی پس از تجدید نظر و قطعی شدن حکم با کاهش به ۷ سال و ده ماه و هجده روز به این زندانی در زندان رجائی شهر ابلاغ شده است.

بهنام ابراهیم‌زاده از فعالان شناخته شده کارگری و فعال دفاع از حقوق کودک است. وی از سال ٨٩ در بازداشت بسر می‌برد و در دادگاه انقلاب ابتدا به ۲۰ سال زندان محکوم و حکم وی در دادگاه تجدید نظر به ۵ سال حبس تعزیری تقلیل یافت.

این فعال کارگری پس از گذراندن حکم ۵ ساله خود و با قطعی شدن حکم جدید، می بایست برای مدت بیش از هفت سال دیگر را نیز در زندان سپری کند.

کپی رایت © 2022 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت |  پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0