صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

پذيرش > گزارش > اخبار اعتصابات و اعتراضات مدنی دوشنبه ۳ شهریور ۹۹

اخبار اعتصابات و اعتراضات مدنی دوشنبه ۳ شهریور ۹۹

سه شنبه 25 اوت 2020

کمیته ملی اعتصابات و اعتراضات مدنی, [24.08.20 21:29]
🛑

1⃣ تجمع نیروهای اخراج شده شرکت مپنا در پالایشگاه بید بلند ۲ مقابل فرمانداری بهبهان در اعتراض بە اخراج بدون دلیل از کار و جایگزینی افراد نزدیک بە مدیران

2⃣ هفتاد و یکمین روز اعتصاب کارگران هفت تپه.

هفتاد و یکمین روز اعتصاب کارگران هفت تپه صبح امروز با حضور تعدادی از کارگران شرکت در درب فرمانداری شوش برگزار شد. در این تجمع کارگران اعلام کردند تا رسیدن به مطالبات و از جمله خلع ید بخش خصوصی به اعتراض و اعتصاب ادامه خواهند داد.

🔹شرم بر مسئولانی که با آینده کودکانمان بازی میکنند! شرم بر آنهایی که شادی و امنیت را از کودکانمان گرفته اند!
برای رفاه و شادی کودکانمان، به اعتصاب ادامه میدهیم.

✍️ پیام کارگران هفت تپه

3⃣‌ تجمع اعتراضی کارگران پاکدشتی مقابل فرمانداری

جمعی از کارگران ساکن پاکدشت به همراه خانواده‌های خود در اعتراض به تخلفات تعاونی مسکن کارگران مقابل فرمانداری این شهر تجمع کردند.

4⃣ کارگران معترض کنتورسازی قزوین مسیر عبور نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه را بستند

کارگران شرکت کنتورسازی قزوین در مسیر راه خودروی نوبخت رئیس سازمان بودجه کشور که به بهانه هفته دولت به قزوین سفر کرده است تجمع کردند.

این کارگران که به همراه خانواده های خود در آبیک حضور یافته بودند خواستار دریافت حقوق معوقه خود هستند.

تجمع کارگران کنتور سازی و عوارضی قزوین مقابل استانداری در اعتراض بە عدم دریافت حقوق معوقە و اخراج بدون دلیل از سر کارهایشان

به گفته یکی از کارگران کنتور سازی آنها از سال ٩٥ حقوق معوقە دارند، "آنهم ٢٦ ماە."

از سوی دیگر پرسنل عوارضی قزوین هم بدون دلیل از کار اخراج و بیمە بیکاری آنها لغو شدە است.

5⃣ امروز دوشنبه جمعی از حواله داران شرکت آذویکو در مقابل نمایندگی فروش این شرکت « نمایندگی رادخواه » واقع در استان یزد تجمع اعتراضی برگزار کردند!

این شهروندان از سال ۱۳۹۷، با ثبت نام و واریز مالبغی ۶هزار دستگاه خودروی MG360 را از این شرکت پیش خرید کردند اما پس از گذشت ۲سال شرکت آذویکو به این شهروندان اعلام کرده که تولید ندارد.

براساس اعلام این شهروندان: “حواله داران خودروی ام جی۳۶۰ درخواست تحویل خودرو با قیمت قطعی که در قرارداد قید شده را دارند”.

این شهروندان در ادامه تاکید کردند: “آذویکو تنها خودرو سازی است که با گذشت بیش از ۲سال از موعد تحویل خودروها، همچنان تعهد معوق در قبال خریداران دارد و ما با این تجمع خواستار بررسی این وضعیت توسط سازمان تعزیرات و مراجع قضائی هستیم".

6⃣ تجمع اعتراضی کارگران معدن سنگ آهن بافق

کارگران معدن سنگ آهن بافق به دلیل عدم پرداخت حقوق معوقه و حق بیمه اعتصاب و تجمع اعتراضی برگزار کردند.

7⃣ تجمع اعتراضی مرغداران کرمانشاه به دلیل کمبود خوراک طیور

جمعی از مرغداران کرمانشاه روز دوشنبه سوم شهریور مقابل سازمان جهاد کشاورزی این شهرستان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

معترضان دلیل تجمع خود را کمبود نهاده‌های مورد نیاز به‌ ویژه ذرت و سویا عنوان کردند و خواستار حمایت دولت و توزیع عادلانه نهاده‌ها شدند.

8⃣‌ اعتصاب و اعتراض کارگران شهرداری لالی

کارگران شهرداری لالی روز دوشنبه سوم شهریور در اعتراض به عدم دریافت ۱۲ ماه حقوق، اعتصاب و راهپیمایی اعتراضی برگزار کردند.

9⃣ تجمع اعتراضی کارگران اخراجی پالایشگاه بیدبلند

کارکنان اخراجی پالایشگاه «بیدبلند» شرکت مپنا روز دوشنبه سوم شهریور مقابل دفتر نماینده مجلس در بهبهان، به دلیل از دست دادن شغلشان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

🔟 تجمع سھامداران بورس مقابل دفتر بورس اوراق بھادار در اعتراض بە قانون بازار پایە و سر دادن ’’شعار مرگ بر مفسد اقتصادی.’’

1⃣1⃣ جمعی از اهالی روستای دب حردان از توابع اهواز در اعتراض به محرومیت از دسترسی به آب آشامیدنی تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان معترض نسبت به تکرار قطع و وصل آب و برخی اوقات قطعی طولانی مدنیت در این فصل گرم از سال خواستار توجه مسئولان شهری و استانی در رفع مشکل هستند.

▶️ انقلاب گرسنگان در راه است!

فراگیر شدن فقر در کشور و تبدیل شدن اعتراض #غذا_نیست_ترس_نیست به یک جنبش!

🛑 این بار اعتصاب تمام نمی شود... تا رهایی

#اعتصاب_رهایی

#اعتراض_اعتصاب_اتحاد_تنها_ره_رهایی

@freeiran99

کپی رایت © 2022 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت |  پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0