صفحه نخست  |  متن سند همبستگی  |  شورای اجرایی  |  هموندان همبستگی  |  پیوستن به هموندان  |  Facebook  |  Declaration of Formation

پذيرش > گزارش > تجمع اعتراضی ایرانیان بمناسبت روز کارگر مقابل سفارت جمهوری اسلامی ایران در (...)

تجمع اعتراضی ایرانیان بمناسبت روز کارگر مقابل سفارت جمهوری اسلامی ایران در آنکارا

سه شنبه 3 مه 2011

تجمع اعتراضی مقابل سفارت جمهوری اسلامی ایران در آنکارا به مناسبت روز جهانی کارگر برگزار گردید.

گروهی از فعالان جنبش سبز و کنشگران سیاسی به دعوت انجمن همبستگی فعالان تبعیدی امروز اول ماه می در برابر سفارت جمهوری اسلامی ایران در آنکارا اقدام به تجمعی اعتراصی نمودند. این تجمع که از ساعت چهار عصر آغاز شد یک ساعت ادامه داشت.

تجمع با خواندن سرود ای ایران آغاز شد و سپس حاضران در آن اقدام به سر دادن شعار هایی به مناسبت این روز و همچنین شعار هایی در حمایت از جنبش سبز مردم ایران و زندانیان سیاسی نمودند.
عکس های معلمان و کارگران و دانشجویان زندانی و پلاکارد هایی در حمایت از حقوق صنفی ایشان در میان جمعیت دیده می شد.
"کارگر، معلم، دانشجو اتحاد اتحاد"، "آزادی، عدالت حق مسلم ماست"، "مرگ بر دیکتاتور"، "رهبر ولایت می کند کارگر رو غارت می کند"، "کار، نان، آزادی حکومت ایرانی"، "کارگر زندانی آزاد باید گردد"، "زندانی سیاسی آزاد باید گردد"، "ایرانی آزاده اتحاد،اتحاد"، "آزادی، عدالت این است شعار ملت"، "با هم برای تغییر تنها برای ایران" و ....
از شعار های سر داده شده در این تجمع بود. در حین این تجمع ماموران جمهوری اسلامی اقدام به عکس برداری و فیلمبرداری از معترضین نمودند که با واکنش ایشان مواجه شد.
در بین این مراسم معترضین خواستار آزادی سران جنبش سبز شدند و با شور و حرارت خاصی شعار " موسوی، کروبی آزاد باید گردند" و " رهنورد، کروبی آزاد باید گردند " سر داده شد.
در ادامه معترضین با نام بردن از کارگران و معلمین در بند فریاد مرگ بر دیکتاتور سر دادند.
"با صدای مومنی مرگ بر دیکتاتور"، "با صدای اسانلو مرگ بر دیکتاتور" و ... از جمله این شعار ها بود.
همچنین شرکت کنند گان با بالاگرفتن عکس زندانیان متولد ماه اردیبهشت و سر دادن شعار " برادران در بند، میلادتان مبارک" زاد روز تولد ایشان را گرامی داشتند.
عماد الدین باقی، میلاد اسدی، علی ملیحی، حسن اسدی زید آبادی، مجید دری و مسعود باستانی از جمله زندانیان متولد ماه اردیبهشت هستند.

در پایان این مراسم بیانیه ای از سوی یکی از شرکت کنند گان قرائت شد.
در این بیانیه بر خواسته های صنفی کارگران و معلمان از قبیل حق اعتراض و داشتن تشکل های صنفی مستقل تاکید شده بود. همچنین آزادی همه زندانیان سیاسی و به ویژه فعالین کارگری از جمله منصور اسانلو، ابراهیم مددی، رضا شهابی و وکلای زندانی از جمله : نسرین ستوده، محمد سیف زاده و معلمین در بند آقایان عبدالله مونی، رسول بداغی و محمد داوری و همچنین پایان یافتن بازداشت رهبران جنبش سبز از دیگر موارد مورد تا کید بیانیه پایانی بود.
این تجمع اعتراضی با خواندن سرود یار دبستانی من پایان یافت. گفتنی است با وجود حضور پر تعداد نیرو های امنیتی و پلیس کشور ترکیه برخورد آنها با تجمع معترضان بسیار مناسب بود.

انجمن همبستگی فعالان تبعیدی در ترکیه

کپی رایت © 2020 - همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران | استفاده از مطالب سايت با ذکر منبع آزاد ميباشد | | نقشه‌ى سايت |  پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0